11 sierpnia 2012, 21:38:09 - koofel
Filip Kurto zadebiutował w Rodzie

Roda JC Kerkrade zremisowała 1-1 (0-1) z PEC Zwolle w ramach 1. kolejki holenderskiej Eredivisie. W drużynie gospodarzy 90-minutowy debiut zaliczył polski bramkarz Filip Kurto.

11 sierpnia 2012, 19:45 - Kerkrade
Roda JC Kerkrade 1-1 PEC Zwolle
Sanharib Malki 58 - Joost Broerse 7

żółte kartki: Mitchell Donald - Darryl Lachman, Wiljan Pluim, Bart van Hintum.
czerwona kartka: Mitchell Donald (62. minuta, Roda, za drugą żółtą).

sędziował: Dennis Higler.
widzów: 14000.

Na ławce rezerwowych Rody całe spotkanie przesiedzieli Mikołaj Lebedyński i Mateusz Prus, a poza kadrą znalazł się Adrian Lis. Natomiast w zespole gości do 71. minuty na boisku przebywał były piłkarz Lechii Gdańsk Fred Benson.

Zespół z Kerkrade zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli.

Kaka300487 - 11 sierpnia 2012, 21:43:44 - *.beskidmedia.pl
Sobiech strzelił gola Manchesterowi United!!!

Sobiech - 11 sierpnia 2012, 21:44:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
z dobitki, ale zawsze

Hans - 11 sierpnia 2012, 21:45:39 - *.play-internet.pl
Niech Prus stoi na bramce... Jakoś lubię tego chłopaka ;)

rebus - 11 sierpnia 2012, 21:46:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Śląskowi ze 3 pyknie

Jack - 11 sierpnia 2012, 21:48:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Spoko a w Wiśle był 3 bramkarzem

VXE - 11 sierpnia 2012, 21:48:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dwo Polskich bramkarzy rywalizuje w Rodzie o pierwsze miejsce POLSCY bramkarze jedynie oni poziom prezentuja wysoki ;))

Pasiasty - 11 sierpnia 2012, 21:50:39 - *.dynamic.chello.pl
to widac ze kurto trafil w odpowiednim momencie, moze akurat znow w rodzie bedzie bramka milo osadzona

kell19877 - 11 sierpnia 2012, 21:57:15 - *.dynamic.chello.pl
to już kolejny sezon w Rodzie polskich bramkarzy najpierw Tytoń, w zeszłym sezonie rywalizacja Kieszka z Prusem, a teraz Kurto będzie rywalizował z Prusem

bebe - 11 sierpnia 2012, 22:02:05 - *.warszawa.vectranet.pl

wisio - 11 sierpnia 2012, 22:35:22 - *.ambit24.net

aku - 11 sierpnia 2012, 23:07:39 - *.opera-mini.net (*.74.227.132)
a gdzie jest kieszek!?

prus - 11 sierpnia 2012, 23:27:39 - *.ip.netia.com.pl
to ja prusik musze grac w rodzie w 1 skladzie bo ten kurto leszcz jest a ja kozak

wfsfssfsf - 12 sierpnia 2012, 0:30:38 - *.siedlce.domtel.com.pl
@aku kieszek był tylko wypożyczony a skoro ściągneli Kurto to znaczy że nie wykupili kieszka z porto bodajże

Ante - 12 sierpnia 2012, 1:49:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do wfsfssfsf
nie masz do końca racji bo sam kieszek nie chciał zostać w rodzie. On traktował to jako możliwość regularnej gry przez rok niż siedzenie na trybunach Estadio do Dragao (3 bramkarz Porto po Heltonie i Beto)

Z bieguna - 12 sierpnia 2012, 13:46:13 - *.emouse.pl
Polskie trio w Kerkrade bo poza kadrą na mecz A.Lis

sch mitten - 13 sierpnia 2012, 12:11:38 - *.dclient.hispeed.ch
VXE tylko powiedz jakie jest miejsce w szeregu rody w europie?

Bartt - 13 sierpnia 2012, 16:07:56 - *.23.109.104
Skąd to się bierze? Tytoń, Załuska, Kieszek, Leciejewski, Kurto - w Polsce wszyscy oni byli przeciętnymi bramkarzami, którzy często nawet nie łapali się do jedenastek w przeciętnych klubach pokroju Górnika Łęczna (Tytoń; Leciejewski), Korony (Załuska) czy Polonii (Kieszek) a za granicą każdy z nich gra, a Tytoń to nawet sporą karięre robi...