25 września 2012, 21:50:34 - euzi
Gol i asysta Łukasza Piszczka

Łukasz Piszczek zaliczył pierwszego gola w sezonie i asystę przy bramce Marco Reusa w meczu 5. kolejki niemieckiej Bundesligi przeciwko Eintrachtowi Frankfurt. Borussia Dortmund zremisowała po świetnym spotkaniu 3-3 (2-0).

25 września 2012, 20:00 - Frankfurt nad Menem
Eintracht Frankfurt 3-3 BV Borussia 1909 (Dortmund)
Stefan Aigner 49, Takashi Inui 51, Ânderson 73 - Łukasz Piszczek 24, Marco Reus 28, Mario Götze 53

żółte kartki: Carlos Zambrano, Pirmin Schwegler - Robert Lewandowski.

sędziował: Florian Meyer (Dolna Saksonia).
widzów: 51 500.

Piszczek, Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski znaleźli się w wyjściowej jedenastce. Błaszczykowski zszedł z boiska w 85. minucie, a zmienił go İlkay Gündoğan. Piszczek i Lewandowski rozegrali całe spotkanie.

Dark - 25 września 2012, 21:51:31 - *.dynamic.chello.pl
Nieźle się oglądało ten mecz Bundesligi.

UMBRO - 25 września 2012, 21:52:06 - *.chojnet.pl
Szkoda mogła być wygrana :-(

Rafał - 25 września 2012, 21:52:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lewandowski to straszne drewno a z tym świetnym meczem nie przesadzałbym redakcjo bo błędami w defensywie w tym meczu można obdzielić całą kolejkę.

40stopni - 25 września 2012, 21:53:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tu piękny mecz w Bundeslidze, a wczoraj cudowny mecz na pięknym stadionie w Łodzi w szlagierze Widzew-Górnik. Transmisja na Eurosport 2 na cały świat. Pięknie.

Dark - 25 września 2012, 21:56:04 - *.dynamic.chello.pl
40stopni - 22 kraje Europy, do których dociera T-Mobile z Eurosport 2 to nie cały świat. ;)

Dark - 25 września 2012, 21:57:19 - *.dynamic.chello.pl
T-Mobile Ekstraklasa*

Mądry - 25 września 2012, 22:30:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Fajnie że polscy obrońcy strzelają bramki w dobrych klubach...dziś Piszczek i Komorowski.
Świadczy to o ich wszechstronności.

Weronika S - 25 września 2012, 22:42:41 - *.walbrzych.vectranet.pl
Mądry tak świadczy,rzeczywiście to wykładnia dla ich umiejętności Łukasz P.to chyba tak ma byc,przeciez to sprzedawczyk,z dala od polskiej ligi.

Small Ball - 25 września 2012, 22:45:57 - *.113.121.136
...która to wszechstronność przyda się w reprezentacji? Chyba jednak nie ;P
Ech, wpuścić "dobrych" piłakrzy do repry, to oleją mecz, bo gaże za niskie, kontuzji można się nabawić. Zrobić to samo z kimś nieznanym szerszej piłce, to znów ryzyko, że sodówka do głowy uderzy. Ograniczyć się więc do kibicowania wyłącznie klubom?
A BVB znów notuje taki sobie start w Bundeslidze. Ciekawe, czy przełoży się to na równie fatalne występy w LM, co w zeszłym roku?

Robson - 25 września 2012, 23:11:19 - *.adsl.inetia.pl
@ Small Ball
Po prostu nie bierz sobie do serca za bardzo artykułów szukających sensacji dziennikarzy. I wtedy bez problemu można kibicować reprezentacji, bez kompleksów. Pozdrawiam

Bolo - 26 września 2012, 8:23:36 - *.tvkdiana.pl
Droga redakcjo. Czy idąc Waszym tokiem rozumowania, to nie był gol samobójczy?

Koti - 26 września 2012, 8:33:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Również się zdziwiłem, że 90minut.pl uznaje tą bramkę za strzeloną przez Piszczka, a nie za samobójczą

G - 26 września 2012, 10:42:55 - *.icpnet.pl
Rzeczywiście, piłka po strzale Piszczka odbiła się od DWÓCH piłkarzy Eintrachtu, przy czym jeden z nich wyraźnie skierował ją w stronę bramki. Podobnie było również przy trzecim golu dla gospodarzy (zaliczony Andersonowi). Oficjalnie nie są to samobóje, ale w Niemczech chyba przesadzają w drugą stronę - żeby było ich jak najmniej.

Bolo - 26 września 2012, 12:08:50 - *.tvkdiana.pl
Nie żebym się czepiał, ale Krzynówkowi redakcja, jako jedyna chyba na świecie, nie zaliczyła goli w meczach Polski z Portugalią i Bayeru z Realem. Wtedy Krzynówek uderzał w słupek, a odbita piłka od słupka, odbijała się od pleców bramkarzy i wpadała do bramki. Argumentowano, to może i słusznie, że Krzynówek oddał strzały niecelne (słupek takim jest) i gdyby nie plecy bramkarzy, to piłka nie wpadłaby do siatki. Natomiast Piszczek wczoraj można powiedzieć, że też oddał strzał niecelny, został zablokowany przez pierwszego obrońcę i piłka wychodziła w pole, ale trafiła w głowę drugiego obrońcy i z powrotem obrała kierunek do bramki. Reasumując, gdyby nie głowa drugiego obrońcy piłka wyszłaby w pole!

DENIS - 26 września 2012, 15:12:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mecz Palce Lizać emocje do samego końca Brawo Łukasz

Missiou - 27 września 2012, 3:01:07 - *.dynamic.chello.pl
Bolo: Sam strzał Piszczka był w światło bramki, piłka zmieniła tor lotu po odbiciu się od pierwszego obrońcy i zaczęła znów lecieć do bramki po odbiciu się od drugiego obrońcy. Także bez tych dwóch rykoszetów piłka i tak pofrunęłaby w bramkę, a czy byłby gol, tego się już nie dowiemy Strzały Krzynówka, jak sam zauważyłeś, były w słupki, a słupek nie należy do światła bramki. Także główna różnica jest taka, że Piszczek oddał strzał celny, a Krzynówek niecelny. Ot cała filozofia.

ŁP - 27 września 2012, 16:19:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl