19 listopada 2012, 20:22:25 - Bedziu
Pogoń za czołówką

W spotkaniu kończącym 12. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała 1-0 (1-0) Ruch Chorzów. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył w 23. minucie Adam Frączczak. Szczecinianie wygrali drugi mecz z rzędu i tracą już tylko cztery punkty do znajdującego się na czwartej pozycji Górnika Zabrze.

Już w drugiej minucie spotkania ciekawą akcję stworzyli chorzowianie, jednak piłkę po dośrodkowaniu Macieja Jankowskiego złapał Dušan Perniš. Na pierwszy strzał trzeba było czekać do 11. minuty, jednak po zagraniu Andradiny ponad bramką uderzył Adam Frączczak. W 13. minucie Przemysław Pietruszka piętą podał do Brazylijczyka, który próbował przelobować Michala Peškoviča. Bramkarz gości nie dał się jednak zaskoczyć i przerzucił piłkę nad poprzeczką. Cztery minuty później po dośrodkowaniu Takafumiego Akahoshiego z rzutu rożnego główkował Maciej Dąbrowski, ale jego uderzenie było niecelne.

W 23. minucie szczecinianie objęli prowadzenie. Po odbiorze Maksymiliana Rogalskiego Andradina podał na prawą stronę do Adriana Budki. Pomocnik gospodarzy płasko dośrodkował piłkę do wbiegającego Frączczaka, który wślizgiem skierował ją do bramki. Kilka minut później goście próbowali doprowadzić do remisu, jednak po dograniu Željko Đokicia w pole karne niecelnie uderzył Arkadiusz Piech. Później z dystansu strzelał jeszcze Mindaugas Panka. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od Dąbrowskiego, ale rykoszet nie zmylił bramkarza Pogoni.

Pierwszą groźną sytuację w drugiej części meczu mieli szczecinianie. Po dwójkowej akcji Budki oraz Petera Hricki z prawej strony boiska w pole karne dośrodkował pomocnik gospodarzy, ale strzał głową Roberta Kolendowicza obronił Peškovič. Chwilę później ciekawą akcję stworzyli goście, jednak po zgraniu Panki zza pola karnego niecelnie uderzył wprowadzony po przerwie Jakub Smektała.

W 61. minucie Emil Noll faulował Piecha tuż przed polem karnym. Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Filip Starzyński, ale trafił w poprzeczkę. Szansę na dobitkę miał Jankowski, lecz powstrzymał go Perniš. Kilka minut później po przeciwległej stronie boiska Maciej Sadlok popełnił błąd, po którym sfaulował Rogalskiego. Z rzutu wolnego z dość ostrego kąta strzelał lewą nogą Kolendowicz, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 75. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Rogalski, ale Peškovič nie dał się zaskoczyć. Tuż przed końcem spotkania w dobrej sytuacji znalazł się Grzegorz Kuświk, ale trafił wprost w bramkarza.

19 listopada 2012, 18:30 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 1-0 Ruch Chorzów
Adam Frączczak 23

Pogoń: 12. Dušan Perniš - 8. Peter Hricko, 3. Maciej Dąbrowski, 19. Emil Noll, 6. Przemysław Pietruszka - 16. Adrian Budka, 17. Maksymilian Rogalski (90, 20. Bartosz Ława), 27. Takafumi Akahoshi, 5. Andradina (63, 14. Wojciech Golla), 11. Robert Kolendowicz - 9. Adam Frączczak (86, 18. Radosław Wiśniewski).

Ruch: 33. Michal Peškovič - 4. Željko Đokić (83, 11. Mateusz Kwiatkowski), 20. Marek Szyndrowski, 21. Maciej Sadlok, 3. Igor Lewczuk - 10. Marcin Kikut (46, 8. Jakub Smektała), 19. Mindaugas Panka (63, 9. Grzegorz Kuświk), 22. Arkadiusz Lewiński, 34. Filip Starzyński, 7. Maciej Jankowski - 18. Arkadiusz Piech.

deadmanTL - 19 listopada 2012, 20:23:21 - *.e-siemianowice.pl
Zieliński out!! Bez telefonu nie ma wyników!

Ketald - 19 listopada 2012, 20:23:26 - *.108.97.19
Co za frekwencja...

Pogoń - 19 listopada 2012, 20:23:32 - *.play-internet.pl
Brawo Pogon ważne 3 pkt ! Pogoń bez Legii !

Mol - 19 listopada 2012, 20:23:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
nienawidze takich druzyn jak pogon za ich rabany minimanilm, strzelaja bramke i na SWOIM stadionie 60 minut tylko przeszkadzaja.. ciagle ktos lezal , ANTYFUTBOL ! żal patrzec

eskimos - 19 listopada 2012, 20:28:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Panie Smagorowicz chyba czas wziąść się do roboty. Obiecal pan walke o każdą piłkę tym czasem mamy kompromitację wicemistrza.

@Mol - 19 listopada 2012, 20:29:13 - *.globalconnect.pl
Za to Piech i spółka to samo się przewracała o swoje nogi i gubiła większość piłek... Słuchaj. Pogoń przynajmniej z pierwszej piłki grała, ładne piętki i podania. Ruch przyjechał jak do wieśniaków i myślał że mu się wygrana należy. Byli neutralizowaniu w środku i musieli grać długie podania. Dlatego nic ciekawego nie przeprowadzili. W II połowie mieli łatwiej ale widocznie jeszcze za trudno.

portowiec - 19 listopada 2012, 20:30:06 - *.bourbon-online.com
Super Portowcy. Już środek tabeli a teraz na hanysów jedziemy i z nimi pojedziemy . Pozdro od szefuncia z Soyo /Angola.

tar - 19 listopada 2012, 20:30:26 - *.dynamic.mm.pl
brawo Pogoń!!!!!!! dobry mecz i ważne trzy punkty. Do mol...to oglądaj sobie inne mecze nikogo nie interesują twoje wypociny.

jacek - 19 listopada 2012, 21:09:44 - *.dynamic.chello.pl
Pogoń się nauczyła szanować prowadzenie - w pierwszej części rundy prowadząc u siebie 1:0 z Lechią przegrała 3:1 oraz prowadząc 1:0 z Jagiellonią zremisowała 1:1. Oba te mecze były do wygrania...

Andrzej - 19 listopada 2012, 21:13:22 - *.free.aero2.net.pl
KSG dziękuje Pogoni.
Polski Śląsk!

gkj - 19 listopada 2012, 21:19:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Poziom słaby. Rwane akcje. Brak umiejętności rozegrania akcji przez II linię.Jeszcze niedawno takie mecze można było zobaczyć w III lidze polskiej.

panik - 19 listopada 2012, 21:24:01 - *.globalconnect.pl
Jeden gol i jedna kartka.. rany ale to musiał być nudny mecz...

robo - 19 listopada 2012, 21:24:44 - *.dynamic.chello.pl
tragedia Ruch szyndrowski i sadlok masakra.

PS1948 - 19 listopada 2012, 21:51:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
do Jacek z Lechią cieżko było prowadzić jak się przegrało 0:2...

kali - 19 listopada 2012, 21:56:12 - *.dynamic.chello.pl
..... a ja sie pytam co Robert Kolędowicz jara ? ?? ??? :D

. - 19 listopada 2012, 22:02:12 - *.toya.net.pl
Frątczak jest podobny do Randy Ortona.

płock - 19 listopada 2012, 22:02:32 - *.class99.petrotel.pl
Niebiescy co jest z Krzyśkiem Kamińskim ?

realmarcin - 19 listopada 2012, 22:20:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do . -
I Kaźmierczak ze Śląska też jest podobny do Ortona.

PS - 19 listopada 2012, 22:21:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
płock nie jestem z Chorzowa ale Kamiński był w tym meczy rezerwowowym.

mj23 - 19 listopada 2012, 22:23:44 - *.piekary.net (*.168.77.234)
portowiec chyba ci się śni Hanysy wybija wam piłkę z głowy . Górnikowi pogoń do pięt nie dorasta ale zawsze możesz pomarzyć dziecko .

starykibic - 19 listopada 2012, 22:29:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gratulacje dla Pogoni i pozdrowienia od kibica Legii. Fajnie, że akurat piłkarz po stażu w Młodej Legii wbił bramkę. Oby tak dalej.

PS - 19 listopada 2012, 22:31:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
mj23 ja szanuję Górnika jako klub choć jestem kibicem Pogoni ale ty człowieku celowo się ośmieszasz pisząc " Górnikowi pogoń do pięt nie dorasta" z małej litery.

pimpek - 19 listopada 2012, 22:43:51 - *.torun.mm.pl
Sadloku potrenuj te rzuty wolne a nie strzelasz Panu bogu w okno ;/

Jouziom - 19 listopada 2012, 23:14:22 - *.dynamic.chello.pl
Jaka ta relacja jest dziwna i mija się z prawdą, sytuacje po poprzeczce uratował aka wybijając piłkę z linii przewrotką. W ogóle nie podoba mi się opis meczu, widać jak tu można manipulować przez subiektywną ocenę. Pogoń przeważała, w pierwszej połowie dość wyraźnie w połowie drugiej zaczęli bronić wynik.

remi - 19 listopada 2012, 23:21:20 - *.play-internet.pl
gornik tosie nadaje do pchania karuzeli feedzlu!!!!!!Pogon ponad wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!

tomazi777 - 19 listopada 2012, 23:22:10 - *.szczecin.mm.pl
No Maksiu,ostatnio bramka a dzisiaj przechwyt po którym padł gol. Bravo max !!!

rafinhia - 20 listopada 2012, 2:35:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sędzia nie dopatrzył się co najmniej dwóch karnych zarówno dla gospodarzy jak i dla gości ! Widać że z końcem rundy gaśnie Edi Andradina Poziom spotkania na 4+ w skali od 1do6 Do wyróżnienia Dąbrowski,Rogalski,Kolendowicz,Hricko i Frączczak Co do bramkarza Pogoni To jest to właściwie ten sam pułap co Janukiewicz Może nawet wychowanek Śląska jest lepszy!!!

ŻabaGieKSa - 20 listopada 2012, 3:47:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Trojkolorowe Katowice gratuluja Portowca wygranej;-)

KSG - 20 listopada 2012, 8:42:08 - *.200.161.109
W ruchu graja same gorole

as - 20 listopada 2012, 9:30:04 - *.dynamic.chello.pl
Za to Prezes to czisty hanys , a czorny tylo dlatego bo po hołdzie łazi i sie umorusł ZS SP

Wyspiarz - 20 listopada 2012, 9:51:59 - *.245.135.smslowianin.pl
Brawo Portowcy pozdrowienia ze Swinoujscia ;)

hitman - 20 listopada 2012, 10:00:35 - *.dynamic.chello.pl
tłumy na trybunach u beniaminka

HKS - 20 listopada 2012, 10:44:59 - *.xdsl.centertel.pl
do KSG - a u was?

Paprykarz - 20 listopada 2012, 11:15:02 - *.90.120.254
W zime musi dojsc 2 napastnikow. Pierwszy za traore, z drugi na zaske zeby byl i tez strzelal

needle - 20 listopada 2012, 14:22:37 - *.adsl.inetia.pl
@mj23
Portowiec Cię ośmieszył swoim wpisem to ja już nie muszę niczego dodawać...
IGła
PS1 Mam nadzieję, że wszyscy Ci co pisali, że POGOŃ spadnie będa mieli odwagę złożyć szmokrytykę
PS2 Dokładnie to samo mam do tych co o PIAŚCIE pisali w ten sam sposób

xxx - 20 listopada 2012, 16:23:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jankowski gra na poziomie b-klasy

śląsk - 20 listopada 2012, 17:32:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
cała ta liga to jest na poziomie B-klasy!!

belbełok - 20 listopada 2012, 19:00:15 - *.play-internet.pl
Ale frekwencja, he,he. Coś tak III-ligowa.

only - 20 listopada 2012, 19:17:38 - *.opera-mini.net (*.31.163.77)
Pogon do boju z zielonymi kermitami z zebrza!

PogSz - 21 listopada 2012, 0:09:53 - *.91.204.237
@belbelok
pokaz mi taka frekwencje w 3 lidze
no chyba ze chodzi ci o Anglie lub Niemcy
zreszta srednia w niemieckiej 3 lidze jest chyba wyzsza niz w naszej extraklasie

wie(L)uń - 21 listopada 2012, 11:31:51 - *.opera-mini.net (*.115.165.167)
Brawo Pogoń! Pozdro dla Manego

berek - 22 listopada 2012, 19:52:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
hmmm zastanawia mnie jak rozumieć tytuł tego artykułu, czy chodzi o Pogoń jako klub że znajduje się już za czołówką dzięki wygranej z Ruchem, czy może inaczej klub rozpoczął pogoń (pościg) za czołówką - i bądź tu mądry

KSG_Fan - 22 listopada 2012, 20:44:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
czekamy na portowców z otwartymi ramionami, oprócz punktów potrzebujemy też mnóstwa bramek

beck - 23 listopada 2012, 12:36:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
żebyś się nie zdziwił kolego tak jak przy ostatniej naszej wizycie w Zabrzu, pamiętasz 1:3 ?

alan - 26 listopada 2012, 11:47:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
KSG_Fan i jak tam ile bramek zdobyliście ?? zero ?? nie no nie możliwe ... bliżej byliście straty bramki niż zdobycia...