[ Strona główna ]

REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 MPJM
REKLAMA
 PZPN
RSSSF
REKLAMA

 


21 listopada 2012, 22:34:49 - emsi
LM: Robert Lewandowski pieczętuje awans Borussii

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki dla Borussii w wygranym 4-1 (3-0) wyjazdowym spotkaniu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Ajaxem. To było trzecie i czwarte trafienie reprezentanta Polski w tych rozgrywkach. Dzięki temu zwycięstwu mistrz Niemiec zapewnił sobie awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca w grupie.

21 listopada 2012, 20:45 - Amsterdam (Amsterdam ArenA)
AFC Ajax 1-4 BV Borussia 1909 (Dortmund)
Danny Hoesen 87 - Marco Reus 8, Mario Götze 36, Robert Lewandowski 41, 67

żółte kartki: Eyong Enoh, Niklas Moisander - Mario Götze.

sędziował: Pedro Proença (Portugalia).
widzów: 47 500.

Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek rozegrali całe spotkanie, natomiast Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku w 70. minucie, zmieniając Mario Götze.

W drugim spotkaniu grupy D Manchester City FC zremisował 1-1 (0-1) z Real Madrid CF.

Tabela grupy D:

1. Borussia Dortmund   5  11  10- 5
2. Real Madrid CF      5   8  11- 8
3. AFC Ajax            5   4   7-12
4. Manchester City FC  5   3   7-10

REKLAMA

melekhov - 21 listopada 2012, 22:36:05 - ip-62-69-202-38.globalconnect.pl
Brawo, tak gra rasowy napastnik w porządnym klubie. W reprze nie ma takiego wsparcia, jak w BVB i dlatego nie strzela bramek. Borussia czarnym koniem LM.

yo - 21 listopada 2012, 22:36:37 - 37.31.45.196.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Bez rewelacji ;p 3 mecze 6 bramek ;p się rozstrzelał, może Messiego dogoni :D:D

Psi - 21 listopada 2012, 22:37:35 - ftth178-27-165.plk.prest.pl
Super meczyk i zwycięstwo do przewidzenia. Idę siku.

amica - 21 listopada 2012, 22:43:21 - eam132.neoplus.adsl.tpnet.pl
chciałem się wpisać i widze że mi się udało pozdro dla Piotrka z Kasią jego siostrą

REKLAMA

gonzo - 21 listopada 2012, 22:44:15 - host31-42-18-109.tvkdiana.pl
Bundesliga rules!!! I love this game

Pablo - 21 listopada 2012, 22:47:28 - 245.84-48-36.nextgentel.com
do Miszczu - hehehehehhehe dobreeeee i prawda , POLAC MU !!!

topak - 21 listopada 2012, 22:50:33 - 92-63-39-49.ip.mgk.pl
Mam pytanie
Ma jakieś znaczenie to czy BVB wyjdzie z 1 lub 2 miejsca w grupie?

Andrzej - 21 listopada 2012, 22:53:23 - 77-253-88-153.adsl.inetia.pl
@topak
BVB już wyszła z 1 miejsca. A znaczenie ma takie, że trafi na drużynę z 2 miejsca (czyli teoretycznie słabszą) w grupie w losowaniu.
@Rafał
Śpisz już?

MkS - 21 listopada 2012, 22:53:45 - host-89-229-66-19.szczecin.mm.pl
No raczej ma znaczenie bo nie trafi na zwycięzcę innej grupy tylko na drugą drużynę w danej grupie.

judasz - 21 listopada 2012, 22:55:52 - staticline-31-182-111-176.toya.net.pl
widzieliście drugą bramkę lewego? Jak zgasił piłke to gonił za nią az prawie z lini koncowej strzelił.

AS - 21 listopada 2012, 22:55:53 - v45-16.opera-mini.net (77.112.65.222)
No to Lawendowski zaszalał Tylko szkoda, że w reprezentacji gra mizernie. Niech Fornalik powoła jeszcze Jadłońca i Wawrzyniaków to będzie gitara

Ketald - 21 listopada 2012, 22:56:16 - 95.108.97.19
No to 1/8 finału:
Real Madryt- Manchester United\
Oby tak wylosowali

Dark - 21 listopada 2012, 22:56:29 - 89-73-156-218.dynamic.chello.pl
Topak - Tak, ma znaczenie. Jeśli Dortmund zajmie pierwsze miejsce w grupie D to rewanżowy mecz w 1/8 finału UEFA Champions League rozegra u siebie. Dodatkowo w czasie losowania Dortmund byłby klubem rozstawionym, a tym samym nie mógłby wylosować w pierwszej rundzie pucharowej na takie kluby jak Barcelona czy Man. United.

Paprykarz - 21 listopada 2012, 22:56:50 - 146.90.120.254
Tak, bo jak Borussia zajmie drugie miejsce to wylosuje sie jej druzyna z pierwszego. Tzn Pierwsze z Drugimi i na odwrot

REKLAMA

do topak - 21 listopada 2012, 22:57:11 - 77-253-69-96.adsl.inetia.pl
tak ma . jak wyjdą z pierwszego są w losowaniu rozstawieni czyli nie trafia na zwycięzców innych grup tylko na drugie miejsca. a gdyby byli drudzy wtedy byliby nie rozstawieni i mogli by trafia np barcelone, united itp.

Bartt - 21 listopada 2012, 22:57:28 - 178.23.109.104
Ale jak patrzę kto będzie na drugich miejscach to wcale nie będzie łatwo - może być PSG, Arsenal, Milan, Juventus, Valencia...

Dark - 21 listopada 2012, 22:57:59 - 89-73-156-218.dynamic.chello.pl
Wybaczcie, ale coś senny jestem. Dortmund oczywiście już zajął pierwsze miejsce.

kamil - 21 listopada 2012, 23:12:45 - host-n1-113-53.telpol.net.pl
Gosc ma wiecek bramek w LM niz u nasz wiekszosc pseudo Napastnikow po 12 kolejkach w lidze. Nie ma co sie oszukiwac z tego kraju zdolni mlodzi musza uciekac BO TU NIE ZAROBIA PIENIEDZY ani sie nie rozwiną Wiec na miejscu Milika , Wszołka , Teodorczyka to juz bym byl spakowany. pzdr.

i love rea - 21 listopada 2012, 23:15:57 - public20673.cdma.centertel.pl
bvb - celtic , rywal marzenie
real - manchester united , taka para się mi marzy .

maszt - 21 listopada 2012, 23:31:22 - user-46-112-23-120.play-internet.pl
Nie dane było mi ogladac meczu bo sie teleportowałem, ale Lewy zrobił to co należy - strzelił 2 bramki (choc nie ukrywam kibicuje Bayernowi- to i tak dobre spotkanie Borussi z wyniku)

Mati - 21 listopada 2012, 23:42:35 - dlc173.neoplus.adsl.tpnet.pl
A mnie się marzy para (w późniejszej fazie) BVB - Barcelona.
Oj gdyby Obraniak choć pół takich sytuacji potrafił stwarzać Lewemu to coś by z tego było. Wystarczy policzyć ile setek miał Robert w ostatnich 10 meczach reprezentacji...

Bobek - 22 listopada 2012, 0:38:11 - 37.152.154.109
Fajnie,ze niektorzy z was wspieraja "Lewego". Taka prawda,ze w reprezentancji nie ma wlasciwego wsparcia. Rozmawial juz prywatnie z fornalikiem i mowil mu aby sprobowal ustawic blizej niego Adriana Mierzejewskiego albo Kube Blaszczykowskiego a Ludovica dac na lewa pomoc bo tak gra w swoim klubie. Trener jednak odpowiedzial,ze nie chce eksperymentowac. A wedlug mnie to eksperymentuje teraz, mieszajac na pozycjach. Jurgen Klopp ustawial Kube juz kilkanascie razy jako ofensywnego pomocnika, Obraniak w Lille gra - jak juz napisalem - na lewej pomocy, "Mierzej" znowu w klubie nigdy nie grywa na tej pozycji...Zapewniam was,ze "Lewy" oddaje serce walczac dla Polski, poprostu brakuje mu odpowiednich dogran a to chyba wynika z dziwnej taktyki trenera. Ale nie chce go tez krytykowac bo powiedza zaraz,ze to nie moja sprawa(...)A do tych, ktorzy pisza,ze Robert przechodzi obok meczow reprezentacyjnych podchodze z dystansem, bo to bzdury i pisza je ludzie nie znajacy sie na pilce. No dobra, uciekam bo zmeczony jestem. Pozdrawiam fanow polskiej pilki !

Cooler - 22 listopada 2012, 1:17:14 - aemm51.neoplus.adsl.tpnet.pl
Obraniak w Lille, Kuba ofensywnym pomocnikiem? Rzeczywiście znasz się na piłce

ta - 22 listopada 2012, 1:21:44 - public-gprs590965.centertel.pl
Tylko że obraniak nie isc już w lille

Znany - 22 listopada 2012, 7:39:12 - 77-255-245-71.adsl.inetia.pl
Weżcie się nie podniecajcie BVB bo mogą się rozpuszyć czyli w 1/16 finału zlekceważą i co wszystko ucichnie a w reprezentacji Lewy nie strzela od Euro 2012 a jeśli każdy myśli że jak Real Pokonali to wygrają LM to może się bardzo mylić

MariuszD - 22 listopada 2012, 7:50:03 - leon.nowysacz.pl (192.168.1.76)
Ja chciałem jeszcze dodać, że ma znaczenie to, czy Borussia zajmie pierwsze czy drugie miejsce, ponieważ w losowaniu pierwsze drużyny w tabelach trafią na te, które zajęły drugie miejsce.

jj - 22 listopada 2012, 7:54:03 - v28-09.opera-mini.net (213.158.216.206)
klasowy napadzior potrafi strzelac bez wsparcia innych grajkow co nie zmienia faktu ze i tak lubie lewego

FCB - 22 listopada 2012, 10:17:59 - 195.206.115.46.static.telsat.wroc.pl
tylko BAYERN!!!!!!!!!!!!!!!

xy - 22 listopada 2012, 10:28:14 - ip-78-30-120-55.free.aero2.net.pl
W reprezentacji czegoś brakuje, ale zwróćcie uwagę, że ogólnie nie stwarzamy zbyt wielu tak dobrych sytuacji jak Borussia, ponadto zobaczcie ile główek wygrał Lewy choćby w ostatnich meczach eliminacyjnych, jak ładnie potrafi się zastawić z piłką. A ile razy dostał piłkę w trudnej sytuacji między dwóch obrońców i był w stanie jeszcze ją odegrać bez straty. Niektórzy chcieliby od razu widzieć gole z tak trudnych pozycji.

REKLAMA

dortmund - 22 listopada 2012, 10:33:23 - public5645.xdsl.centertel.pl
chcemy grać teraz z Schalke!-to najsłabsza drużyna LM

Warszawiak - 22 listopada 2012, 11:15:17 - 89-78-197-105.dynamic.chello.pl
Ja nie wiem co tak się nim zachwycają wszyscy to przeciętny zawodnik, który lepiej grać już nie będzie i Borussia to szczyt jego możliwości. Jak wczoraj usłyszałem że Lewandowski to 1 z 5 najlepszych obecnie w Europie to myślałem że z krzesła spadnę. W meczu Polska Urugwaj pokazał mu Suarez Cavani co to znaczy klasowy europejski napastnik a nasz zawodnik snuł się po boisku. Gdyby Ibrahimovic był Polakiem to nasze media chyba by mu pomnik postawiły i nazwało kilka ulic jego nazwiskiem ludzie naprawdę nie oglądajcie piłki tylko w telegazecie patrząc kto strzelił bramki i nie podniecajcie się jak dziennikarzyny z TV wielkim lewandowskim który tak naprawdę jest cienki.

ss - 22 listopada 2012, 11:33:17 - 31-135-196-229.homenett.pl (91.145.139.13)
No ja też nie wiem, w końcu co drugi polski reprezentant gra w LM i regularnie wali bramy Ajaxowi czy Realowi. Nie ma czym się zachwycać mamy 11 takich Lewandowskich przecież.

lilo - 22 listopada 2012, 12:19:36 - bwd42.internetdsl.tpnet.pl
Piszczek zagrał jak profesor! odbierał piłki jak by grał z dziećmi! Brawo
Najlepszy Polski piłkarz - Łukasz Piszczek

rozsądny - 22 listopada 2012, 12:29:49 - user-5-173-192-75.play-internet.pl
Trafiło się ślepej kurze ziarno, pierwszego gola jakiego Lewandowski strzelił to i Kozłowski z Pcina Dolnego by strzelił a przy drugim golu lewandowskiego też Kozłowski by strzelił przy podobnym szczęściu, to był tak zwany fartokłok, bramkarz nie miał prawa puścić tego strzału z tak ostrego kąta, ale puścił, szmaciarz nie bramkarz.

kibic PL - 22 listopada 2012, 12:45:46 - user-5-173-192-75.play-internet.pl
Trefnisiu, a z Anglią dlaczego nie strzeliłeś, a ty Piszczek ??? Reprezentacja dla was mniej znaczy niż Borussia ??? Przyjeżdżacie na kadre tylko żeby odbębnić niemiły obowiązek i starać się nie złapać kontuzji ??? Jeśli tak to precz z kadry !!!

ss - 22 listopada 2012, 13:36:40 - 31-135-196-229.homenett.pl (91.145.139.13)
Taki z ciebie kibic PL jak ze mnie kibic Zanzibaru.

gks - 22 listopada 2012, 14:04:17 - 37.30.28.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Rudy oddaj słońce/

do Warszaw - 22 listopada 2012, 14:05:55 - 47.8.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl
Suarez i Cavani raczej nie pokazali co to znaczy klasowy europejski napastnik. Obaj są z Urugwaju.

złocisty - 22 listopada 2012, 14:47:10 - 89.204.137.212
a ja też chciałem sie wpisać i się wpisałem!!!heheheuuuhehehahah"_") pozdro dla Jacka od Piotra i Kasi.
w dortmundzie fajna pogoda tera;)

pimpek - 22 listopada 2012, 14:51:38 - afst196.neoplus.adsl.tpnet.pl
hahah i co gdzie wasz real za borussia
lewy najlepszy na swiecie

DENIS - 22 listopada 2012, 14:57:13 - aio138.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobra robota chłopaki

JUREK66 - 22 listopada 2012, 15:02:12 - 28.Red-95-125-31.staticIP.rima-tde.net
@Bobek - Obraniak nie gra juz w Lille, gra w Bordeaux...Jednak w Lille czesto grywal jako wlasnie lewy pomocnik, w ostatnich meczach w Bordeaux rowniez i chyba na tej pozycji czuje sie lepiej niz ofensywny pomocnik. Zgodze sie z Toba,ze tu mozna byloby wyprobowac Blaszczykowskiego bo w Borussi grywal na tej pozycji. Ma dobry przeglad pola, umie rozegrac pilke kombinacyjnie, z tzw.klepki, rowniez bardzo dobrze potrafi dograc prostopadla pilke do napastnika, jest kreatywny, z dobrym dryblingiem. Moze to pomysl warty rozpatrzenia ? Lewandowski w ten sposob mialby wiecej sytuacji bramkowych a to,ze potrafi je wykorzystywac, nie watpie. Robert ma bardzo dobrze ulozone obie stopy, umie przyjac trudna do opanowania pilke i oddac strzal w swiatlo bramki z pozycji niemal beznadziejnej. Jest naprawde klasowym napastnikiem i nasz selekcjoner powinien odpowiednio wykorzystac jego wielki potencjal !

Z bieguna - 22 listopada 2012, 15:39:51 - host-195-245-104-40.emouse.pl
Do Warszawiaka:
Suarez i Cavani to są 2 różni piłkarze, więc to nie Suarez Cavani jak napisałeś. Są z Urugwaju nie z Europy.

Warszawiak - 22 listopada 2012, 16:28:15 - 89-78-197-105.dynamic.chello.pl
a gdzie grają Cavani Włochy zaraz pewnie Arsenal bo Wenger widzi go w swojej jedenastce a Suarez gra w The Reeds. Więc nie wiem oco chodzi dla mnie obydwaj to czołówka europejskiego futbolu

JUREK66 - 22 listopada 2012, 16:49:51 - 28.Red-95-125-31.staticIP.rima-tde.net
@warszawiak - Suarez i Cavani to bardzo techniczni napastnicy, inni jak Robert Lewandowski. Blysneli na tle slabej, polskiej lini defensywnej. Owszem, to bardzo dobrzy napastnicy, obaj dynamiczni, niezle dryblujacy ale zyjacy rowniez z dograñ partnerow. Nie sa to pilkarze, ktorzy sami potrafia wygrac mecz. Poprostu swietnie sprawdzaja sie w dobrze dzialajacym i wspolpracujacym kolektywie. Futbol to gra zespolowa. Niestety, nie widac tego w naszej kadrze. Lewandowski nie mial zadnej prostopadlej pilki w meczu z Urugwajem. Zadnej ! Piszac,ze to przecietny zawodnik i,ze lepszy juz nie bedzie, jestes w bledzie. Zreszta wielu pisalo jak przechodzil do Lecha ze Znicza,ze nie poradzi sobie w Ekstraklasie, rowniez jak odchodzil z Poznania do Dortmundu. Pisano,ze tam kroluje Barrios, itd, itp ! pewnie i dzis zdobywalby jeszcze wiecej bramek dla Borussi gdyby tak indywidualnie nie grali Reus i Gotze, z pewnoscia rowniez strzelalby gole dla Polski gdyby druga linia stwarzala mu sytuacje bramkowe. Moze poprostu mamy slabych pomocnikow ( oprocz ostatnio nie grajacego Blaszczykowskiego ) ? Moze Waldemar Fornalik boi sie zaryzykowac ? Brak Rybusa i wlasnie Kuby to spora strata. Grosicki jest szybki, dynamiczny, nie boi sie pojedynkow 1/1 ale nie wstrzeliwuje pilki w pole karne Lewandowskiemu, Obraniak tez nie dogrywa mu pilek, ktore wykorzystywalby. Zastanow sie...

juskowiak - 22 listopada 2012, 17:11:03 - staticline-31-182-110-86.toya.net.pl
do ss: ZAnzibar nie ma reprezentacji

monster - 22 listopada 2012, 20:19:07 - 178-216-26-157.ms-net.eu
Proponuję tym co nie widzieli, obejrzeć na yuotube analizę z cafe futbol: "dlaczego Lewandowski nie strzela w kadrze" ,na podstawie meczu z Anglią. Pokazują tam, dla tych co nie są w stanie zauważyć w trakcie meczu, ile razy lewy wychodził na dobrą pozycję ale nie dostał podania.

Mati - 22 listopada 2012, 20:36:30 - dll19.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sprawa jest prosta jak mamy w Polsce napastnika pokroju Suareza, Rooneya, Cavaniego to wskażcie mi go. Lewandowski jaki jest taki jest ale przynajmniej potrafi wykorzystywać dobre okazje w przeciwieństwie do Piechów albo Sobiechów. Albo wreszcie będzie dostawać podania od środkowego pomocnika albo nic z tego nie będzie (a dla mnie jest to zawodnik lepszy od Obraniaka którego trzyma się na boisku dla dośrodkowań i okazyjnych strzałów z dystansu).

crack - 23 listopada 2012, 1:51:43 - cwc-001.yt.northwestel.net
Przy Lewandowskim nie ma ciagle trzech obroncow, gdy gra w Borussi,bo tam w liniach ofensywnych sa zawodnicy, ktorzy potrafia zdobyc gola, rozgrywajac pilke pomiedzy soba, i dlatego obrona przeciwnika zawsze jest w tarapatach ! Z kolei w kadrze Polski wszyscy graja na Lewandowskiego i taka taktyka jest zbyt przejrzysta i on nigdy nie przejmie zadnego podania ! Messi i Ronaldo sa kluczowymi zawodnikami w swoich druzynach i niemal wszystkie skuteczne akcje ofensywne rozpoczynaja sie od nich . Lewandowski w kadrze powinien grac w srodku pomocy, a w ataku Milik i Sobiech . System 4-4-2

maniek - 23 listopada 2012, 8:42:09 - aaez164.neoplus.adsl.tpnet.pl
Z niego taki dobry zawodnik jak ze mnie właściciel Manchesteru City czy FC Barcelony. Też mi gracz, który , aby chociaż strzelić na bramkę, musi dostać piłkę tuż przed nią. Ofensywa w zasadzie zamyka się właśnie tylko na tym, w pomocy zero, tak samo w defensywie (napastnik czasem powinien wspomóc tyły), kiwka zero. W zasadzie jakby cały zespół ciężko nie pracował na sukces, a kto inny wykańczał akcje jego konto bramkowe zamknęło by się na 1. Udowodniła to reprezentacja, chociażby na EURO. Fakt faktem, że połowa składu nie nadaje się do kadry - są lepsi polscy gracze (głównie przed poprzedniego trenera oraz obecnego - który nie jest gotowy, mógł uczyć się fachu przy lepszych polskich trenerach, lecz tak jak z piłkarzami - dobrych się poniża), to jednak widać było - jakby nie Błaszczykowski czy Rybus to w ogóle by nie istniał, nikt by nawet nie zauważył i nie wiedział, że jest ktoś taki.

zyczliwy - 23 listopada 2012, 8:43:38 - client-86-25-232-135.mcr-bng-011.adsl.virginmedia.net
Lewy do Kazania lub Machaczkaly!! tam masz dobra monete do zgarniecia!

zyczliwy - 23 listopada 2012, 8:46:59 - client-86-25-232-135.mcr-bng-011.adsl.virginmedia.net
Do Czeczenii. . . za kaskà

maniek - 23 listopada 2012, 9:11:07 - aaez164.neoplus.adsl.tpnet.pl
Z niego taki dobry zawodnik jak ze mnie właściciel Manchesteru City czy FC Barcelony. Też mi gracz, który , aby chociaż strzelić na bramkę, musi dostać piłkę tuż przed nią. Ofensywa w zasadzie zamyka się właśnie tylko na tym, w pomocy zero, tak samo w defensywie (napastnik czasem powinien wspomóc tyły), kiwka zero. W zasadzie jakby cały zespół ciężko nie pracował na sukces, a kto inny wykańczał akcje jego konto bramkowe zamknęło by się na 1. Udowodniła to reprezentacja, chociażby na EURO. Fakt faktem, że połowa składu nie nadaje się do kadry - są lepsi polscy gracze (głównie przed poprzedniego trenera oraz obecnego - który nie jest gotowy, mógł uczyć się fachu przy lepszych polskich trenerach, lecz tak jak z piłkarzami - dobrych się poniża), to jednak widać było - jakby nie Błaszczykowski czy Rybus to w ogóle by nie istniał, nikt by nawet nie zauważył i nie wiedział, że jest ktoś taki.

Warszawiak - 23 listopada 2012, 12:35:53 - 89-78-197-105.dynamic.chello.pl
Życzę mu jak najlepiej, co do jego kariery fakt w zniczu pokazywał że odstaje od ligi i jest za dobry na zaplecze ekstraklasy, w lechu grał również dobrze ale Borussia to powinien być jego ostatni przystanek, z solidnych średniaków bo na lepszy klub jest za słaby. Zauważyłem że sporo osób marudzi że ma mało wsparcia w naszej reprezentacji ale tak naprawdę kto broni zabrać mu piłkę w środku pola okiwać 2 czy 3 piłkarzy i sieknąć z 16 metrów. Ci co twierdzą że powinien przenieść się do Premiership. MU - Rooney i Van Persie do tego Hernandez więc moim zdaniem zero możliwości rozwoju. Manchester City- tutaj zdecydowanie 4 lepszych od niego na tej pozycji Balotelli, Tevez, Aguerro, Dzeko. Chelsea- Torres, młody Sturridge i Mosses, raczej nikłe szanse bo Abramowicz jak kupuje to przeważnie zawodników wyrużniających się na danej pozycji więc jeśli do tej trójki dołączy jeszcze 1 klasowej światy napastnik również nikłe szanse. Arsenal- świetny Podolski, Walcott, Giroud, do tego jeszcze niezły Chamakh i Chamberlain i tylko z tymi 2 ostatnimi mółgby walczyć w składzie jeśli byliby podstawowymi graczami. I niech ktoś mi powie gdzie widzi Lewandowskiego w Premiership bo jeśli już to Swensea, Stoke, Sanderland, Reading tutaj zgodzę się jeszcze może coś by ugrał choć liga angielska nie nadaje się dla polskich graczy z pola czemu: siłowy futbol gdzie każdy biega, biega i jeszcze raz biega. Żeby grać w Premiership musiałby posiadać technikę której nie ma bo kiwka to nie jego styl płuca i szybkość której też nie ma. Sory za tak długi wywód ale to moje osobiste zdanie. Szczerze wolałbym 1000 razy Podolskiego niż Lewandowskiego w reprezentacji napewno dałby zespołowi wiele nowej świeżości a kibicą masę ładnych bramek

Dark - 23 listopada 2012, 13:04:16 - 89-73-156-218.dynamic.chello.pl
Angielska Premiership od 2007 roku już nie istnieje. Ale może znów za bardzo się czepiam.

lait - 23 listopada 2012, 13:33:26 - bursztynek.wmbp.edu.pl
Nastepna do trofeum naszej Poloni : Barcelonka, w cwiercfinale PSG , w 1/2 Milan, a fajnal Dortmund B.- London Arsenal

p.s - 23 listopada 2012, 13:58:09 - bursztynek.wmbp.edu.pl
W drabince Milan moglby przejsc im Real i Juve (ewentualnie Bayern ). wczesniej PSG za reszte wyeliminowalby ManU. Tylko jeszcze Wojtek musialby miec szczęsne losowanie np. najpierw Galatasaray, dalej zwyciezca Malaga z Szachtarem , pozniej Benfica(albo Valencia lub Porto przez Schalke)

Bociek - 23 listopada 2012, 14:13:41 - ip-151-248-32-6.free.aero2.net.pl
Niestety jesteście w błędzie. Jeśli Borussia przegra 4 grudnia z MANC a Real pokona Ajax, To kluby z Niemiec i Hiszpanii mogą się zamienić miejscami w tabeli.

lilo - 23 listopada 2012, 14:25:33 - bwd42.internetdsl.tpnet.pl
Bociek przecież Borussia wygrała z Realem Wiec pierwsze miejsce już maja

Bociek - 23 listopada 2012, 14:39:37 - ip-151-248-32-6.free.aero2.net.pl
Zapomniałem napisać, że: "jesteście w błędzie pisząc, że Lewy zapewnił BvB awans z pierwszego miejsca". Taki wniosek można wysnuć po szybkiej analizie punktowej i bramkowej tabeli grupy D LM i fakcie, że jak już wspomniałem 4 grudnia będą rozegrane 2 ostatnie mecze (Borussia vs Man. City i Real vs Ajax). Tak więc dopiero za 11 dni będzie mogli badź nie mogli o tym napisać :P

DawidoffPl - 23 listopada 2012, 17:55:21 - dynamic-78-8-164-111.ssp.dialog.net.pl
pierwszy raz wchodzę na to forum a tu normalna dyskusja... aż zapomniałem jak to wygląda

DIsnej - 23 listopada 2012, 22:07:07 - v21-14.opera-mini.net (94.254.128.130)
Tylko Sparta Praga

Pangia - 23 listopada 2012, 22:17:58 - host-89-230-75-101.rzeszow.mm.pl
Warszawiak - dobra robota z umiejscowieniem Urugwaju w Europie

Mastah - 23 listopada 2012, 23:08:31 - 199.253.203.254
Bociek, jesli BVB przegra a Real wygra to beda mieli po 11 punktow, tak? W meczach bezposrednich BVB-Real jest 2:1 i 2:2, zgadza sie? Takze BVB bedzie wyzej w tabeli bo bedzie miala korzystniejszy bilans meczow pomiedzy soba. Gdyby decydowala roznica bramek to wtedy 1 miejsce byloby sprawa otwarta nadal.

lait - 26 listopada 2012, 14:29:31 - bursztynek.wmbp.edu.pl
A Wojciech najlepszy w klubie na meczu ligowym

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail: