24 listopada 2012, 17:21:14 - euzi
Gol Roberta Lewandowskiego

Ósme trafienie w Bundeslidze w tym sezonie zanotował Robert Lewandowski. Snajper Borussii Dortmund dał swojej drużynie wygraną 2-1 (2-1) w wyjazdowym meczu 13. kolejki przeciwko 1.FSV Mainz 05. Bundesliga zalicza Polakowi także wyrównujące trafienie z 11. minuty autorstwa Marco Reusa.

24 listopada 2012, 15:30 - Moguncja (Coface Arena)
1.FSV Mainz 05 1-2 BV Borussia 1909 (Dortmund)
Marco Caligiuri 4 - Marco Reus 11, Robert Lewandowski 43

żółte kartki: Ádám Szalai, Radoslav Zabavník, Nicolai Müller, Bo Svensson (Mainz).

sędziował: Knut Kircher.
widzów: 34 000.

Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek rozegrali całe spotkanie, a Jakuba Błaszczykowskiego w 73. minucie zmienił Kevin Großkreutz. Na ławce rezerwowych gospodarzy usiadł inny reprezentant Polski - Eugen Polanski. Ponadto wśród rezerwowych Mainz znalazł się też były piłkarz Wisły Kraków Júnior Díaz.

Borussia jest wiceliderem i ma stratę dziewięciu punktów do prowadzącego Bayernu. Mainz jest aktualnie na ósmym miejscu z 17 punktami na koncie.

Najlepsi strzelcy w obecnym sezonie Bundesligi:
9 goli - Mario Mandžukić (Bayern), Alexander Meier (Eintracht),
8 goli - Robert Lewandowski (Borussia), Stefan Kießling (Bayer), Ádám Szalai (Mainz),
7 goli - Thomas Müller (Bayern).

.......... - 24 listopada 2012, 17:23:12 - *.homenett.pl
Rozstrzelał się ostatnio chłopak. I dobrze.

kibic - 24 listopada 2012, 17:39:35 - *.196.148.15
Brawo Lewy. Chociaż jeden Polak na światowym poziomie.
Szkoda że z 5 takich nie mamy to i inna by była gra reprezentacji

haha - 24 listopada 2012, 17:43:13 - *.cable.smsnet.pl
na swiatowym poziomie.
Bez przesady, ehehheeh

CIUPAK1 - 24 listopada 2012, 17:53:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jedną bramkę strzelił,ogar ludzie.
1.Oficjalna strona bundesligi nie idzie do oficjalnych statystyk niemieckich tylko kicker.
2.Nawet podczas meczu zaraz po golu na pasku było Reus `11.
3.Widać że piłki nie dotknął.

JUREK66 - 24 listopada 2012, 17:56:27 - *.152.152.49
Bardzo ladny, techniczny lob Lewandowskiego, bramka, ktorej nie powstydzilby sie Messi ani Cristiano ! Gol , ktory swiadczy o wysokim wyszkoleniu technicznym naszego napastnika. A pierwsze trafienie ? Ni jestem pewien czy Robert dotknal pilki , niektore zrodla zapisaly ja na jego konto, inne na konto Reusa.

benfa - 24 listopada 2012, 18:00:23 - *.uwm.edu.pl
Lewy nieważne co zrobi i tak bedzie dobrze. Jak pójdzie do lepszego klubu, to będzie szansa na rozwój. Zostanie - w Dortmundzie jest kimś i na pewno ma dobrze.

Lotos - 24 listopada 2012, 19:34:25 - *.play-internet.pl
Na oficjalnej stronie Bundesligi zaliczaja Lewandowskiemu 2 bramki. Na Tvn tez twierdza ze 2. Zobaczymy ile w koncu mu zalicza.

DENIS - 24 listopada 2012, 20:32:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Robert gol prawie jak Zlatan
za tydzień będzie lider

Adamiakowa - 24 listopada 2012, 20:42:33 - *.play-internet.pl
W reprezentacji tez tak strzela ??

egon - 24 listopada 2012, 21:28:10 - *.ip.telfort.nl
szkoda ze w reprezentacji dno noge odstawia i przechodzi obok meczu a i tak kibice wybieraja go zawodnikiem meczu.

pimpek - 24 listopada 2012, 22:18:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
lewy najlepszy na swiecie
poraz kolejny pokazal ze jest lepszy od messiego

aru - 24 listopada 2012, 22:42:00 - *.retsat1.com.pl
Reuswandowski

@ Adamiako - 24 listopada 2012, 23:34:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W reprezentacji to nawet nie dostaje takich piłek...

daro - 25 listopada 2012, 2:44:04 - *.dynamic.chello.pl
wspaniały Chłopak. Będą z niego ludzi. W zasadzie już są. Brawo Lewy Brawo Polacy

kibic - 25 listopada 2012, 10:47:56 - *.174.49.47
Czemu cały czas uznajecie tylko 1 bramkę ????
Skoro bundesliga uznaje 2 ??
To chyba oni są ostatecznią wyrocznią.

ja - 25 listopada 2012, 11:45:26 - *.dg-net.pl
Jednak nawet Kicker zaliczył obie bramki Lewemu

Gwiazda - 25 listopada 2012, 12:07:22 - *.adsl.inetia.pl
Jak coś to dwie bramki strzelił widać to jak ma sie oczy a nie ewidentnie zmienia tor pilki czym zmyla bramkarza pokazywał to zaraz po golu

zajac - 25 listopada 2012, 12:20:20 - *.53.201.248
z kartkami także prowadzicie alternatywną klasyfikację czy jednak robicie wyjątek i powołujecie się na oficjalne dane?

Zmiana - 25 listopada 2012, 14:12:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Robert Lewandowski oficjalnie zdobył dwie bramki w meczu niemieckiej ekstraklasy z Mainz (2:1). Wcześniej pierwszego gola zaliczono Reusowi. Polak ma teraz dziewięć goli i zrównał się liczbą bramek z najlepszymi strzelcami niemieckiej ekstraklasy.

slayer - 25 listopada 2012, 14:51:46 - *.1-3.cable.virginmedia.com
do tych wszystkich ,którzy zarzucają Lewemu brak zaangażowania w kadrze - poszukajcie w necie, jest gdzieś b. ciekawa analiza dziennikarzy z C+ jakie podania Lewandowski dostaje w meczach reprezentacji, a jakie powinien dostawać.I co robi jak dostaje takie "podania".

slas - 25 listopada 2012, 19:50:21 - *.xdsl.centertel.pl
Ciekawe czy redakcja 90minut.pl przy kolejnym golu Lewandowskiego napisze, że snajper strzelił 9 bramkę, choć niektóre źródła zaliczają mu 10 trafień. Naprawdę, jesteście jedynym portalem, na który zaglądałem, zapisującym pierwszego gola dla Borussi Marco Reusowi.

N.K.W.D. - 25 listopada 2012, 22:43:34 - *.mcr-bng-011.adsl.virginmedia.net
czwarty mecz w którym LEWY strzela po 2 brameczki :-)

12345 - 25 listopada 2012, 22:49:08 - *.204.85.85.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Pięknie się tu wycina komentarze. Prawie tak jak za Bieruta. 2 bramki Lewandowskiego.