T-Mobile Ekstraklasa: Jagiellonia 2-2 Bełchatów

30 listopada 2012, 18:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Tomasz Frankowski 46, Nika Dzalamidze 68 - Tomasz Wróbel 22, Kamil Wacławczyk 44

Jagiellonia: 1. Jakub Słowik - 17. Alexis Norambuena, 19. Ugochukwu Ukah (46, 21. Tomasz Frankowski), 4. Michał Pazdan, 16. Luka Pejović - 10. Nika Dzalamidze, 22. Rafał Grzyb, 5. Tomasz Bandrowski, 6. Dawid Plizga, 8. Tomasz Kupisz - 7. Euzebiusz Smolarek.

Bełchatów: 1. Adam Stachowiak - 27. Raúl González, 32. Maciej Szmatiuk, 24. Maciej Wilusz, 6. Szymon Sawala - 18. Łukasz Madej, 66. Piotr Witasik (60, 15. Miroslav Božok), 3. Grzegorz Baran, 30. Kamil Wacławczyk (72, 55. Łukasz Wroński), 23. Tomasz Wróbel - 20. Paweł Buzała (77, 19. Marko Šimić).

żółte kartki: Plizga, Norambuena, Ukah - Witasik, Božok, Wroński.
czerwona kartka: Tomasz Wróbel (32. minuta, Bełchatów, za niesportowe zachowanie).

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 3678.

Przemek - 30 listopada 2012, 19:56:40 - *.adsl.inetia.pl
Kiedy tylko jestem na meczu w Białymstoku to przed rozpoczęciem każdego spotkania puszczana jest piosenka przy której czuję się jak na siatkówce. Jednak to by było o tyle w myśl zasady kulturalnie to na siatkówce. Tomasz Hajto po kolejnych straconych bramkach w 1 połowie ostro rzucał mięchem pociągając co chwile e-papierosa. Przy czerwonej kartce dla Wróbla powiedział coś w stylu … dobry sędzia dobry, dają mu pieniądze za to. W drugiej połowie Jagiellonia-Jaga ostro wzięła się do pracy po wpuszczeniu na boisko Franka co dało efekt już po kilkudziesięciu sekundach. Swoją drogą nie trzeba było mieć skończonych akademii trenerskich żeby wiedzieć kogo wpuścić po przerwie aby poprawić obraz gry. Gdyby zagrał od początku meczu Frankowski pewnie nie byłoby remisu w tym meczu co ze słabym Bełchatowem drużyna gospodarzy może uznać za porażkę.

siwewlosy - 30 listopada 2012, 19:56:43 - *.internetia.net.pl
Jagiellonia znów strzela bramki w drugiej połowie i goni wynik. Hajto ich wytrenował - płuca fajkarza robią robotę. Bełchatów z kolei pod skrzydłami Probierza zmierza do I ligi. Frankowski wyrasta na największego smyka naszej ligi. Białystok to chyba jedyny stadion Ekstraklasy gdzie przed meczem nie puszczają "Ona tańczy dla mnie". Ciekawe dlaczego, może przez to, że ich prezes ma wyłączne prawa do tego utworu?

wars - 30 listopada 2012, 19:59:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czerwona za prowokacyjne zachowanie chilijczyka Norambuena.

woj - 30 listopada 2012, 20:00:12 - *.belchatow.vectranet.pl
napinacze a co z frekwencja???? lipa
brawo GKS w 10 to i tak super

misiek - 30 listopada 2012, 20:01:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tomek weż skończ kurs trenerski popracuj z młodymi nabyj doświadczenia a nie tak na głęboką wode sie rzucasz bo w bundeslidze grałeś

olo - 30 listopada 2012, 20:01:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W tym Białymstoku budują chyba największy stadion na świecie. Zaczęli ze dwa lata temu a końca nie widać

Akwilon - 30 listopada 2012, 20:01:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jedna zmiana - i to było widać wraz z rosnącym zmęczeniem. Wprowadzenie Tymińskiego dałoby Jagiellonii więcej możliwości i szans na zwycięstwo.

luki;) - 30 listopada 2012, 20:02:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a czy ukaha nie powinno nie byc w tym meczu? przeciez ze slaskiem dostal czerwona kartke;>a w nastepnej kolejce gra? cos tu chyba nie tak?

zks - 30 listopada 2012, 20:02:28 - *.193.c65.petrotel.pl
Ale te podroby Przemka i siwychwlosow sa slabe.

Castorp - 30 listopada 2012, 20:04:28 - *.multi-play.net.pl
Przemek i siwewłosy wasze komentarze podnoszą chyba tylko wasze ego. Gońcie się. Szacunek dla obydwu zespołów(Bełchatów walczy,Jagiellonia ma ciekawszych zawodników).

hrum - 30 listopada 2012, 20:08:10 - *.sta.asta-net.com.pl
Ponawiam pytanie o Ukaha, czy on nie musiał pauzować z nadmiaru żółtych kartek? Jaga może mieć utratę nawet tego punktu walkowerem, jeśli Hajto się pomylił i dał do gry Ukaha.

BLK - 30 listopada 2012, 20:08:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Kupisz i Pazdan to poziom III ligi co kontakt z piłką to strata dramat.

as - 30 listopada 2012, 20:09:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@hrum pauzuje się po 7 żółtych - Ukah miał do tej pory 6. W meczu ze Śląskiem dostał czerwo za dwie żółte. Dziś dostał 7 kartkę, więc pauza w kolejnym meczu. Tyle w temacie.

Witkowski - 30 listopada 2012, 20:10:18 - *.150.156.163
@ hrum
Miał sześć kartek, więc w czym problem?

as - 30 listopada 2012, 20:10:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kupisz to jest totalna kpina - niech go Hajto w końcu posadzi na ławę - chłop odpierdziela takie jaja, że to poziom 3 ligi :/

okiem wida - 30 listopada 2012, 20:11:05 - *.bialystok.vectranet.pl
a stadion ? sie pnie i końca nie widac takie tempo taka prawda

Akwilon - 30 listopada 2012, 20:12:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@hrum, Ukah opuścił przedwcześnie poprzedni mecz z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek, a nie samoczynnej czerwonej.

fan kowala - 30 listopada 2012, 20:16:56 - *.174.124.117
Szkoda Ugo calkowity juz brak pewnosci siebie, tak graja wlasnie zaszczuci zawodnicy

abc - 30 listopada 2012, 20:18:21 - *.play-internet.pl
nie jestem rasistą ale jak jeszcze raz zobaczę Ukaha na boisku to chyba się nim stane....nóż się w kieszeni otwiera jak widze grających Pejovicia i Ukaha. Dosrodkowania Pejovicia są na poziomie 10 latka a w obronie gra nie wiele lepie....Kupisz, zgwiadeczka, o reprezentacji może zapomnieć, chyba że paraolimpijskiej, jedna dobra akcja w 90 min i to wszystko.....parę meczy w młodej ekstraklasie by się mu przydała.....Plizga też dzisiaj dał ciała....resumując: 4 obronców potrzebnych Jadze jak tlenu!!!!!

parzych - 30 listopada 2012, 20:24:32 - *.kielce.vectranet.pl
Plizga najgorszy na boisku. Bezproduktywny!

eee - 30 listopada 2012, 20:25:28 - *.231.13.116.koba.pl
hajto to największy farciarz ze wszystkich trenerów jagi.

DENIS - 30 listopada 2012, 20:28:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jaga się wprawia w dreszczowcach;)

ragnar - 30 listopada 2012, 20:28:52 - *.dynamic.chello.pl
Bełchatów miał w tym meczu dwie sytuacje i zamienił je na bramki. Jagiellonia miała przewagę, jednak nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Nieźle w bramce Stachowiak się prezentował.

do abc - 30 listopada 2012, 20:30:52 - *.rzeszow.mm.pl
co sie stalo z tak dobrym zawodnikiem jak Ugo??? przeciez to proste, ale dowalcie mu jeszcze - pomozcie wielkiemu

alt - 30 listopada 2012, 20:31:34 - *.home.aster.pl
Probierza pokręciło do reszty. Prowadził 2:0 i wiedział, że drugą połowę gra w 10. W przerwie powinien zrobić jakąś sensowną zmianę. a tak tylko remis :/

Player1st - 30 listopada 2012, 20:43:31 - *.opera-mini.net (*.17.215.128, 212.2.96.15)
Szkoda GKSu 2 mecz i po raz kolejny tracą po 2 punkty których może zabraknąć na koniec sezonu.Ale po przyjściu Probierza widać że będą walczyć do końca sezonu o utrzymanie.W następnej kolejce trzeba pokonać Piasta i przepracować dobrze zimę i walczyć i punktować.

Szkoda że Wróbel nie zagra w następnej kolejce.

Ńat - 30 listopada 2012, 20:46:55 - *.181.172.222.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jak zagrał simić

ks - 30 listopada 2012, 20:56:09 - *.adsl.inetia.pl
a podac wam kabel ? :D

wars - 30 listopada 2012, 20:56:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@alt, a niby kogo Probierz miał wpóścić na boisko ? Jak na ławce prawie sama młodzież lub piłkarze ofensywni. Gdyby kartke dostał obrońca to co innego. A tak Probierz postąpił bardzo dobrze zostawiając to ustawienie i dając sobie możliwość zmian w końcówce meczu.

Myk - 30 listopada 2012, 20:56:25 - *.231.54.202.koba.pl
Znowu remis na własne życzenie
W meczu z takimi "mocarzami' aż prosiło się zagrać dwoma napastnikami - ale Hajto wie lepiej
Przy stanie 0-2 wszedł Franek i bramka (a potem asysta) - na więcej brakło sił
... Tylko Probierz się ucieszył

L - 30 listopada 2012, 21:16:04 - *.customers.d1-online.com (*.226.84.43)
Pytanie, Kosowskiego juz niema w GKS ?

RTSiak - 30 listopada 2012, 21:36:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mam nadzieje, ze ten klub z bełchatowa spadnie a kosowski skonczy kariere w klasie A ...

polak - 30 listopada 2012, 21:49:42 - *.warszawa.vectranet.pl
Dlaczego na Jagiellonii pomimo małego stadionu połowa miejsc pustych..?
3600 luda na meczu Ekstraklasy??
Poza tym brak dopingu w drugiej połowie czym był spowodowany?

a Lech dostaje baty od śląska-na razie 3-0
trzy mecze u siebie i 9 bramek -Lech -co z wami??????? mistrz pokazuje pazur.A Jaga-znowu remis.szkoda straty 2 punktów bo byli o klasę lepsi.Stadion od dwóch miesięcy pnie się w górę i na wiosnę mają oddać tę część dla kibiców.były komplikacje ale na razie prace idą -to dla tych co się pytali o budowę.

Kiler - 30 listopada 2012, 22:15:08 - *.opera-mini.net (*.20.70.65)
Ale ta jaga slaba spadek!a kibicow to wy tam macie!?hehe

Hajto - 30 listopada 2012, 22:27:42 - *.apus-net.pl
Brawo do trenera Hajty ... gdyby zrobił jeszcze 2 zmiany to Jaga by wygrała ale widocznie z tych emocji zapomniał o zmianach.

r - 30 listopada 2012, 23:04:56 - *.net.stream.pl
w Częstochowie narzekają ,ze na Raków po tysiąc osób przychodzi. A tu ekstraklasa i taka frekwencja

1@wp.pl - 30 listopada 2012, 23:26:50 - *.dynamic.chello.pl
Patrząc na Bełchatów w całokształcie, to wychodzi na to, że remis Bełchatowa z Lechią wcale nie był taki przypadkowy.

borok - 1 grudnia 2012, 0:01:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mysle, ze Ukah na wyrost jest wystawiany w pierwszym skladzie. Najlepiej gdzies go wypozyczyc lub sprzedac. Taka swietna obrona w/g Hajty w dwoch ostatnich meczach stracila 5 bramek? Graja jak juniorzy. Slowik zawalil pierwsza bramke. Ogolnie defensywa jest prawie cala do wymiany.

mersi - 1 grudnia 2012, 7:40:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jagielonia kozaki na wyjazdach bo wygrali na Lechu i na Legii i przyszlo u siebie grac gdzie trzeba bylo atak pozycyjny grac i japa wymiekla,cala prawda o Jagieloni jest brutalna a wynik z Gks to kompromitacja

FlaszkiSzl - 1 grudnia 2012, 8:30:17 - *.231.20.152.koba.pl
Hajto WON!!!

nagi - 1 grudnia 2012, 9:46:02 - *.ip.netia.com.pl
Tomasz Frankowki jeśli chodzi o umiejętność zdobywania takich bramek to piłkarz "wybitny", Polski "Gerd Mueller"...,

1.Ernest Pol 186
2.Lucjan Brychczy 182
3.Gerard Cieślik 167
4.Tomasz Frankowski 165 ... będzie trzeci i ... na więcej zabraknie niestety czasu z tułaczki 2006-2008.

xxxyyy - 1 grudnia 2012, 11:14:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Panie Trenerze Hajto jak pan widzi powrot Tomka Porebskiego na boisko? Czy ma szanse na gre w pierwszym skladzie?Uwazam ze Ugo i Pazdan na srodek sie nie nadaja.

tto - 1 grudnia 2012, 11:20:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tomasz P.wracaj szybko

iii - 1 grudnia 2012, 11:21:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ugo out

do xxxyy - 1 grudnia 2012, 12:34:02 - *.play-internet.pl
uważam że cała obrona Jagi jest do wymiany ale Porębski jest jeszcze gorszy od tych co teraz grają, Pazdan od biedy może zostać ale reszta jest za słaba na ekstraklasę, nie skreslałbym jeszcze Gusicia którego trzeba na sezon gdziś wypozyczyć żeby się ograł. Modelski, Ukah,Pejović, Norambuena są cieńcy jak barszcza ale z drugiej strony na rynku cięzko od dobrych obronców. W Jadze widziałbym Brozia z Widzewa, Dąbrowskiego z Pogoni, Lewczuka z Ruchu i zapomnianego trochę Husa.a tak na marginesie to teraz widać ile dla Jagi znaczył Cionek który sam na stoperze lepiej grał niż obecnie dowolna para stoperów z kadry

olo - 1 grudnia 2012, 13:33:56 - *.dynamic.chello.pl
Dziwny zespol ta Jagiellonia potrafiom fajnom pilke grac a tracom punkty na potege .Moim zdaniem jest to zespol na pierwszom szostke co najmniej ale czegos im brakuje moze atutu z ktorego zawsze ten klub slynol ,czyli 12 zawodnika swoich oddanych kibicow.Niech wreszcie skonczom ten protest i zacznom dopingowac jak kiedys bo najbardziej pokrzywdzeni w tej calej sytuacji som pilkarze i ich trener ,ktorego bardzo cenie i szanuje z czasow jak byl jeszcze pilkarzem .Panie Hajto Gornik pamienta i dziekuje za bardzo dobrom gre dla naszego klubu.

Ernesto - 1 grudnia 2012, 15:30:08 - *.dynamic.chello.pl
Nie estem zwoennikiem zwolnienia Tomka Hajty bo gość ma jaja i wie co chce robić ale wynik z Bełchatowem to jest porażka Jagi bo takich lesi to trzeba ogrywać ino nie w szatni przed meczem ino na boisku.Do pana prezesa Jagi i nie tylko dobry przykład daje pani Pyżalska z Warty oni są przepłacani 8 razy za to co prezentują liga jest śmieszna a każdy łebek co dobrze kopnie 3 razy piłke chce bardzo grubo a właściciele czy prezesi im dają bo co tam,GŁUPOTA płaćcie im za wynik sportowy wtedy można podnieść ten daremny poziom naszej ligi.

abc - 1 grudnia 2012, 20:24:32 - *.play-internet.pl
przestańcie pisać głupoty o zarobkach bo pieniądze nie grają.....poza tym jakby tak miało być że jeden klub zacznie płacić mniej to może zapomnieć o zawodnich którzy wybiora inny klub.....myślicie że jak np: Kupiszowi obnizy się kontrakt to zacznie grać lepiej???? po prostu zmieni klub.

Ale frekwe - 1 grudnia 2012, 23:01:49 - *.4-3.cable.virginmedia.com
UUUU no niezle kiboli przybieglo normalnie jestem pod wrazeniem. Gdzie ci bialostocczanie ktorzy regularnie nasmiewaja sie z belchatowa odnosnie frekwencji? CO powiecie teraz?

yyy - 2 grudnia 2012, 22:05:17 - *.limes.com.pl
Nie wiedziałem, że taki transfer sobie Bełchatów zafundował. Fiu, fiu - Raul Gonzalez na defensie!