8 grudnia 2012, 17:23:31 - Korbol
Gol Jakuba Błaszczykowskiego

Jakub Błaszczykowski strzelił bramkę w meczu 16. kolejki Bundesligi, a Borussia Dortmund przegrała 2-3 (1-2) z VfL Wolfsburg. Jest to piąty gol polskiego pomocnika w tym sezonie. Błaszczykowski grał do 81. minuty, gdy zmienił go Julian Schieber.

8 grudnia 2012, 15:30 - Dortmund (Signal Iduna Park)
BV Borussia 1909 (Dortmund) 2-3 VfL Wolfsburg
Marco Reus 6, Jakub Błaszczykowski 61 (k) - Diego 36 (k), Naldo 41, Bas Dost 73

żółte kartki: Marco Reus, İlkay Gündoğan, Mario Götze - Simon Kjær, Josué, Thomas Kahlenberg.
czerwona kartka: Marcel Schmelzer (35. minuta, Borussia, za zagranie ręką).

sędziował: Wolfgang Stark (Bawaria).
widzów: 80 645.

W barwach zespołu z Dortmundu całe spotkanie rozegrali Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Mateusz Klich znalazł się poza kadrą meczową VfL Wolfsburg.

Po 16. kolejkach Borussia jest trzecia, a VfL czternasty w tabeli Bundesligi.

zmmm - 8 grudnia 2012, 17:25:15 - *.adsl.inetia.pl
A tak narzekacie na polskich sędziów

Kiler - 8 grudnia 2012, 17:25:33 - *.opera-mini.net (*.20.70.65)

Mati - 8 grudnia 2012, 17:27:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wolfsburg ma dobrą drużynę - a Dortmund ma za krótką ławkę - teraz pytanie czy uda im się załapać do LM w przyszłym sezonie...

balt - 8 grudnia 2012, 17:28:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Stark dzisiaj przesadził

realista - 8 grudnia 2012, 17:29:26 - *.ingram.com.pl
Adam Lyczmański to przy Wolfgangu Starku klasa międzynarodowa

alek - 8 grudnia 2012, 17:31:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
i tak to jest... na mistrzostwo juz nie ma szans. a sedziowe jak w POlsce prawie

ds - 8 grudnia 2012, 17:39:58 - *.dynamic.gprs.plus.pl
do redakcji-to jest takie miasto jak Bawaria?

w.stark - 8 grudnia 2012, 17:44:41 - *.xdsl.centertel.pl
Bawiaria to kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec

cześ - 8 grudnia 2012, 17:45:04 - *.tktelekom.pl
@ds: a kto Ci powiedział, że to miasto, może okręg bawarski

ds - 8 grudnia 2012, 17:47:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl
w.stark,nie podaje sie z jakiego landu,tylko z jakiego miasta jest sedzia...wszyscuy doskonale wiedza co to jest Bawaria i jakie zespoly z Bawarii pochodza

Bolo - 8 grudnia 2012, 17:48:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdyby nie ta jedna akcja. Najpierw spalony, potem karny i czerwona kartka, to byłoby 4-0!!! I to by było na tyle. To jest piłka nożna, nie siatkowa, ręczna czy żużel, że akcja z 35min ustawia cały mecz. Mimo wszystko gratulacje dla Wolfsburga, bo niemiłosiernie wykorzystali ten prezent.

wrocek - 8 grudnia 2012, 17:50:05 - *.217.146.194.generacja.pl
oczywiste ze podaje sie miasto a nie kraje zwiazkowe wiec po co te komentarze?

wolf - 8 grudnia 2012, 17:56:13 - *.124.68.58
Jak Wolfgang może sędziować mecz Wolfsburga hehe Ciągnie wolfa do wolfa hehe Po tych sucharkach napisze tylko tyle że wiadome było że Borussia nie zdobędzie hat-tricka w meister'ach. W 95 i 96 mieli a potem Bayern. I teraz będzie to samo

w.stark - 8 grudnia 2012, 18:02:22 - *.xdsl.centertel.pl
a więcej Ci mówi Bawaria czy Landshut?

Kingwiner - 8 grudnia 2012, 18:17:15 - *.dynamic.chello.pl
Mecz sędziowskich błędów. Ręki i czerwonej kartki nie było, pierwsza bramka dla BVB - Lewandowski na spalonym, karny dla Borussii kontrowersyjny(7 na 10 sędziów pewnie by nie gwizdnęło). A podobno W. Stark to jeden z najlepszych sędziów.

złocisty - 8 grudnia 2012, 18:17:29 - *.113.121.55
na meczu nie byłem wróciłem teraz prosto z miasta.Ostatni kibic chyba wyjedzie ze stadionu ok północy ehhehe.Jedno co mnie dziwi to że w czasie meczu ludzie chodzą sobie po mieście ze szalikami czapkami Borussi i nie patrzą gdzies na mecz...to są kibice????W radiu słyszałem że Stark odp...jakieś szopki Tyle..hehe aha pozdro dla Jacka z chłodnego Dortmundu!!!!

f - 8 grudnia 2012, 19:13:49 - *.25.140.201
stark powinien skończyc jak jego kuzyni z gry o tron

Mati - 8 grudnia 2012, 19:42:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Heh droga redakcjo no nie ośmieszajcie się, Pan Stark pochodzi z konkretnego miasta. Chyba że teraz zmienicie swoje statystyki i przy sędziach będziecie pisali województwa, wtedy OK.

DENIS - 8 grudnia 2012, 21:32:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Stark dał popis nie ma co
oczywiście brawo Kuba

przodownik - 8 grudnia 2012, 23:50:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Szkoda przegranego meczu przez błąd sędziego ale cieszy bramka Kuby. Nie chcem przesadzać ale ta przegrana moze przekreślić szanse Borussii na obronę tytułu chociaz jest jeszcze kupe meczow do wygrania i trzeba liczyć na potknięcia Bayernu

Rafał - 9 grudnia 2012, 1:49:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
O tym że pierwzsy gol dla Dortmundu nie powinien być uznany bo absorbujący bramkarza lewandowski był na spalonym juz płaczki nie wspominacie. Tak samo karny dla borusi z kapelusza troche obiektywizmu płaczki.

hajnel - 9 grudnia 2012, 7:47:53 - *.113.106.243
no nienajlepszy mecz bvb,ale kartka ich podłamała,do tego szybka 2 buda i po ptokach;muszę jednak przyznać,że wyznaczenie sędziego z bawarii to kompletny niewypał:-)mógł być superobiektywny,a i tak ktoś by wynalazł coś...poza tym bawaria jest duuuuuża i pan stark może bayernu nie cierpieć!

Mądry - 10 grudnia 2012, 23:49:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Niestety te dyskusje o podwyżkach oraz zmianach klubu na lepsze niż mistrz Niemiec sprawiły że ta trójka Polaków nie będzie dażona sympatią.