23 grudnia 2012, 18:23:13 - euzi
Gol Mikołaja Lebedyńskiego i obroniony rzut karny Filipa Kurty

Napastnik Rody Mikołaj Lebedyński zaliczył świetne wejście na boisko w meczu 18. kolejki holenderskiej Eredivisie przeciwko VVV-Venlo. Polak, który w przerwie zastąpił Mitchella Donalda, najpierw po raz pierwszy w sezonie pokonał bramkarza rywali, a trzy minuty później asystował przy golu na 2-2. Z dobrej strony pokazał się też Filip Kurto, który drugi raz w tym sezonie obronił rzut karny. Ostatecznie drużyna Polaków wygrała na wyjeździe 4-2 (0-1), odrabiając z nawiązką dwubramkową stratę w ciągu pięciu minut.

23 grudnia 2012, 16:30 - Venlo (De Koel)
VVV-Venlo 2-4 Roda JC Kerkrade
Bryan Linssen 40, Barry Maguire 51 - Mikołaj Lebedyński 53, Laurent Delorge 56, Mark-Jan Fledderus 58, Arnaud Sutchuin-Djoum 65

żółta kartka: Niels Fleuren (VVV).
czerwona kartka: Danilo Pereira (66. minuta, Roda, za zagranie ręką).

sędziował: Kevin Blom.
widzów: 7000.

W 67. minucie Ricky van Haaren (VVV-Venlo) nie wykorzystał rzutu karnego (Filip Kurto obronił).

Kurto rozegrał całe spotkanie, a Mateusz Prus przesiedział pełne 90 minut na ławce rezerwowych. Roda jest aktualnie na 15. miejscu w tabeli i ma na koncie 15 punktów.

piroman123 - 23 grudnia 2012, 18:28:56 - *.pabianice.msk.pl
nie umniejszam wkładu Polaków w ten mecz, ale coś mi tu śmierdzi sprzedanym meczem, roda przed tą kolejką przedostatnia, choć gospodarze teź potrzebowali punktów, i druga sprawa jak można stracić 4 bramki w 9 minut, tak patrze na ostatnie kolejki w austrii i w holandii hokejowe wyniki tam padają, albo mają tak świetnych ofensywnych piłkarzy albo beznadziejnych obrońców

o - 23 grudnia 2012, 18:29:23 - *.204.44.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
cool

Yaro - 23 grudnia 2012, 18:36:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje za fajny występ chłopaków-rodaków!!! Po odejściu Tytonia gra kolejny Polak w bramce, a jego zastępcą jest... rówież Polak Wisła narzeka od dłuższego czasu na bramkarzy i okazuje się, że Kurto za słaby na "wielką" Wisłę, ale wystarczająco dobry na grę w Holandii - ciekawe...

loko - 23 grudnia 2012, 18:40:58 - *.239.0.4
Yaro co ty majaczysz człowieku ... Kurto został właśnie wybrany na najgorszego bramkarza jesieni w Holandii i statystyki mówią to samo.

- 23 grudnia 2012, 18:42:15 - *.dynamic.chello.pl
do Yaro - A skąd wiesz, że Kurto jest wystarczająco dobry na grę w Holandii? Oglądałeś jakiś jego mecz?

Yaro - 23 grudnia 2012, 19:00:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
do loko
to że został wybrany nie znaczy że był najgorszym bramkarzem w lidze, a pokazuje jedynie wyższość poziomu ligi holenderskiej nad polską. U nas jak ktoś obroniłby 2 karne w rundzie byłby "specjalistą do jedenastek" i porównywany do spoconego Janka. Poza tym skoro jest tak beznadziejny jak piszę "experci" to czemu tyle gra, a nie jego zmiennik czy inny GK
do 89-73-168-203.dynamic.chello.pl
tak

Ketald - 23 grudnia 2012, 19:06:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
żenada Venlo, ostatni mecz na kuponie, dzięki za prezent na święta frajerzy

kowal - 23 grudnia 2012, 19:14:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ocena jednego z holenderskich portali nie jest wyrocznią. Kurto grając w lidze nigdy nie został wybrany do najgorszej drużyny kolejki a na dodatek w 11 kolejce został bramkarzem kolejki.
Jeżeli byłby tak słaby jak piszą nie zagrałby 17 meczy w lidze, żaden z trenerów nie robiłby z siebie idioty i podkładał się swojemu dyrektorowi.

piastol - 23 grudnia 2012, 19:18:00 - *.123.202.174.jotanet.pl
@piroman
Fakt, śmierdzi to jakąś ustawką pod buków no ale cóż...

znawca - 23 grudnia 2012, 19:48:38 - *.eqax.pl
toż to kluby z jednego regionu sa przeca:D ustawka jak najbardziej mozliwa

DENIS - 23 grudnia 2012, 20:01:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo

Koneser - 23 grudnia 2012, 20:06:47 - *.174.158.116
Ciekawa sytuacja, w wisle Kurto najczesciej ogladał mecze z trybun a po przenośnych do niewiele gorszego klubu z silniejszej od polskiej ligi holenderskiej od razu wskazuje po miedzy słupki i radzi sobie niezle w porownaniu do obrony Rody, mysle ze jeszcze sezon lub dwa i mamy kolejnego bramkarza do kadry

woj9999 - 23 grudnia 2012, 20:12:41 - *.219.110.221.devs.futuro.pl
a ja dziękuję venlo i rodzie za fajny prezent pod choinkę. Kupon za 10 zł że venlo do przerwy będzie prowadzić a mecz wygra roda. kurs na betclick 30!!!!! wygrana 300 zł :-)

noone - 23 grudnia 2012, 20:39:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dlaczego nie piszecie nic o golu Glika we wczorajszym meczu AC Torino?

@woj 9999 - 23 grudnia 2012, 20:45:33 - *.ssp.dialog.net.pl
a za ile min sie gra i jak bo ja jak na razie w swojej karierze gralem tylko 1 x lub 2 a chcialbym cos innego

sfrustrowa - 23 grudnia 2012, 21:25:12 - *.opera-mini.net (*.70.12.51)
ja nie gram przez internet;-) najczesciej lece do totomixu(sa ciut lepsze kursy niz w sts, millenium itp, a dodatkowo daja 12% ekstra do wygranej) dzis nie gralem bo wczoraj do 525 zl braklo mi tylko wygranej tottenhamu:-(. Co do meczu: fajnie ze mamy kolejnego bramkarza grajacego(!!!) za granica. Widac nie jest taki slaby, bo gdyby byl, na pewno nie stalby miedzy slupkami w lidze holenderskiej. Powodzenia!

fetinho - 24 grudnia 2012, 0:12:37 - *.icpnet.pl
ale to zabrzmiało mateusz prus przesiedzial na lawce cale 90 minut. xD a c mial w połowiena trybuny zejsc xD albo pojsc siku w 60 minucie :D?

messi - 24 grudnia 2012, 1:09:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo !!! heh bardzo dobrze niech tak idzie wam dalej a daleko zajdziecie w swojej karierze ... dacie rade ... . Mikołaj idzie kiedyś do Bayernu zobaczycie na pewno tak będzie hah :D :D

x - 24 grudnia 2012, 10:43:10 - *.adsl.inetia.pl
jc_24.html kurto dobrze bronil i na pewno nie byl to mecz ustawiony

bigos - 24 grudnia 2012, 14:48:03 - *.pool.mediaWays.net
@piroman:Wiadac ,ze Eredivisie nie jest Twoja mocna stroną,jak bys nie wiedzial jest jedna z najbardziej widowiskowych lig w Europie,takze wyniki 2-4 ,3-5 czy nawet...5-8 sie tam czesto zdarzają