3 lutego 2013, 19:21:10 - Adrian10
Bramki Błaszczykowskiego i Lewandowskiego oraz debiut Milika

Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski zdobyli bramki dla Borussii Dortmund w wygranym 3-2 (2-0) meczu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi z Bayerem 04 Leverkusen. Polski pomocnik wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Lewandowskim, który asystował z kolei przy pierwszym trafieniu dla gości. W 70. minucie Błaszczykowski nie wykorzystał drugiej "jedenastki" podyktowanej za faul Sebastiana Boenischa na Lewandowskim. W drużynie Bayeru zadebiutował Arkadiusz Milik, zastępując w 86. minucie Stefana Reinartza.

3 lutego 2013, 17:30 - Leverkusen (BayArena)
TSV Bayer 04 Leverkusen 2-3 BV Borussia 1909 (Dortmund)
Stefan Reinartz 58, 62 - Marco Reus 3, Jakub Błaszczykowski 9 (k), Robert Lewandowski 63

żółte kartki: Bernd Leno, Daniel Carvajal, Sebastian Boenisch, Ömer Toprak, Stefan Reinartz - Mitchell Langerak.

sędziował: Deniz Aytekin (Bawaria).
widzów: 30 210.

W 70. minucie Jakub Błaszczykowski (Borussia) nie wykorzystał rzutu karnego (Bernd Leno obronił).

Lewandowski oraz Łukasz Piszczek rozegrali całe spotkanie w barwach Borussii. Błaszczykowski opuścił boisko w 80. minucie spotkania zmieniony przez Kevina Großkreutza. Asystę przy drugim golu dla Bayeru zanotował Sebastian Boenisch, który zagrał cały mecz.

Błaszczykowski ma na koncie dziewięć bramek w Bundeslidze, a Lewandowski - dwanaście. Borussia wyprzedziła w tabeli Bayer i zajmuje obecnie drugą lokatę, a Bayer - trzecią.

sasdas - 3 lutego 2013, 19:22:31 - *.toya.net.pl
kapitalny boenisch!

ja - 3 lutego 2013, 19:22:44 - *.master.pl
dobry mecz

Ketald - 3 lutego 2013, 19:22:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
4 z 5 bramek z polskim udziałem ;) Boenisch teraz do kadry ze spokojem się nadaje, Kuba raczej słaby mecz, ale i takie się zdarzają, ogólnie super mecz!

voyt - 3 lutego 2013, 19:22:51 - *.cm-5-1c.dynamic.ziggo.nl
Az się roi od polskich akcentow...

Mati - 3 lutego 2013, 19:23:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobrze zagrał Boenisch - w Bayerze odzyskał formę.

kibic rozw - 3 lutego 2013, 19:23:24 - *.dynamic.chello.pl
Gratulacje Arek!

rh - 3 lutego 2013, 19:23:46 - *.play-internet.pl
dobry mecz Boenischa!! Lewy nooo liczny mowia za siebie asysta wywalczone 2 karne i bramka! Piszczek wiecej w obronie tez przyzwoity mecz Kuba mecz sredni szkoda zmarnowanego 2 karnego! Milik wszedl mial moze jeden kontakt z pilka !

kibic - 3 lutego 2013, 19:23:59 - *.adsl.inetia.pl
Wawrzyniakowi już chyba dziękujemy :-) Boenisch super mecz ,ale najlepszy Lewandowski - bramka i asysta oraz dwa karne na nim :-)

kamil - 3 lutego 2013, 19:24:01 - *.telpol.net.pl
Fantastyczny mecz Boenischa i Lewego.. gratkii

Kriss - 3 lutego 2013, 19:24:06 - *.ssh.gliwice.pl
Dobry mecz, Boenisch złapał forme więc pewniak na lewą strone zamiast drewniaego Wawrzyniaka.

robin200 - 3 lutego 2013, 19:24:28 - *.b-ras3.chf.cork.eircom.net
No lewY! wywalczył 2 karne, strzelił gola i zaliczył asyste dla mnie najlepszy gracz Borussi, Boenisch tez bardzo dobry mecz wiele dobrych dośrodkowań i asysta. Nareszcie powiem to Wawrzyniak out!!!

55 - 3 lutego 2013, 19:24:29 - *.dynamic.chello.pl
2 GOLE + 2 ASYSTY, 5 Polaków na boisku.
Mecz na wysokim poziomie

barton - 3 lutego 2013, 19:24:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
świetny mecz Sebastina. szkoda że Milik tak późno ale zawsze coś. Oby coraz więcej grał. ; )

robin200 - 3 lutego 2013, 19:26:10 - *.b-ras3.chf.cork.eircom.net
coraz lepiej! Boruc wrócił, Boenisch wrócił, Mierzejewski Błaszczykowski, Piszczek i LEwy dalej w formie! Pequis w 1 składzie Betisu! super!

55 - 3 lutego 2013, 19:26:25 - *.dynamic.chello.pl
Do tego Boenisch kapitalne wrzutki i powinien mieć przynajmniej jedną asystę więcej. Forma baardzo dobra

fakt - 3 lutego 2013, 19:27:48 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
na oficjalnej stronie Budesligi podane jest ze Lewandowski strzelil 13 bramek, dziwi taka nierzetelnosc tego portalu

ziuut - 3 lutego 2013, 19:27:57 - *.dynamic.chello.pl
boenisch najlepszy na boisku

qwerty - 3 lutego 2013, 19:28:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Strasznie irytujący był komentarz Borka na temat Milika, "pierwsze dotknięcie piłki w Bundeslidze", no naprawdę.
PS. Lewandowski strzelił już 13 goli w sezonie, znowu Was będą wszyscy cisnąć, a Wy będziecie usuwać komentarze, eh

BIG - 3 lutego 2013, 19:28:52 - *.173.202.114
Pniowski najlepszy na boisku!

judasz - 3 lutego 2013, 19:31:01 - *.bb.online.no
Czekam na trola niejakiego Rafała, aż napisze że Lewverkusen to poziom Bełchatowa, a piłka przypadkiem odbiła się od Polaków i tylko dlatego strzelili gole.

,może - 3 lutego 2013, 19:32:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Plus dla wszystkich Polaków za gole, asysty i debiut Arka. Polacy wyrabiają sobie dobrą markę w bundeslidze bo to był najciekawszy mecz tej kolejki

ds - 3 lutego 2013, 19:32:13 - *.233.135.42 (*.2.2.125)
Panu Wawrzyniakowi już dziękujemy :D Świetny dzisiaj Lewandowski i Boenisch!

niejaki Ra - 3 lutego 2013, 19:32:14 - *.dynamic.chello.pl
Lewerkusen to poziom Bełchatowa a piłka przypadkiem odbiła się od polaków i tylko dlatego strzelili gole.

wiedzmin - 3 lutego 2013, 19:34:29 - *.229.14.190
Bedzie gral Polak-Wawrzyniak,a nie jakas niemiecka przybleda.Poz tym tradycyjnie trojka w Borussii wysoka forma,w kadrze nez blysku.

Bastek - 3 lutego 2013, 19:38:12 - *.169.c78.petrotel.pl
Bardzo dobry mecz. Najważniejsza duża ilość polskich akcentów .
Redakcja: Doprawdy zaprzestańcie ujmować tej jednej bramki Robertowi. Powiedzmy, iż na koniec rozgrywek Lewandowski strzeli 21 bramek, a Mandžukić - 20. Czy wtedy napiszecie, że zostali wespół królami strzelców?

Mądry - 3 lutego 2013, 19:38:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Polski mecz,pięciu Polaków to dobrze.
Kuby te karne z zatrzymaniem to i nie wiadomo czy prawidłowe i tak jak dziś nieskuteczne w połowie.
Lewandowski bardzo AKTYWNY dziś,brawo !!!
Boenisch musi uważać w polu karnym,nie kopać po nogach.
Milik dostał te parę minut to też pozytywne.
Dobry mecz,oby więcej takich.

Marek - 3 lutego 2013, 19:39:16 - *.ip.jarsat.pl
Redakcjo, radzę nie sugerować się własnymi spostrzeżeniami, ale faktami. Według oficjalnych informacji Lewandowski ma 13 goli w Bundeslidze.

dangen - 3 lutego 2013, 19:42:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
skład na Irlandie:
Boruc-Piszczek-Perquis(Celeban)-Glik-Boenisch-Łuka
sik-Krychowiak-Błaszczykowski-Mierzejewski-Wszołek
-Lewandowski

ja - 3 lutego 2013, 19:50:11 - *.icpnet.pl
Boenisch i Lewy wyśmienity mecz Piszczek i Kuba troche gorzej ale każdemy zdazaja sie takie mecze ;) super mecz ;)

mati102 - 3 lutego 2013, 19:50:22 - *.ssp.dialog.net.pl
Redakcjo posypcie głowę popiołem i dopiszcie Lewandowskiemu tą 1 bramkę, idziecie w zaparte i tracicie na rzetelności.

Kolo - 3 lutego 2013, 19:51:26 - *.141.199.125
dokladnie Lewy ma 13 goli i 6 asyst tyle samo co Kiesling ale 90 zawsze po swojemu pisze jak bylo z Wichniarkiem,pewnie post usuniety bedzie

pekinczyk - 3 lutego 2013, 19:52:30 - *.adsl.inetia.pl
Szkoda,że nazw chińskich klubów nie piszecie poprawnie.

Dark - 3 lutego 2013, 19:53:39 - *.dynamic.chello.pl
Mądry - Dopóki Błaszczykowski spowalnia ruch wykonywania rzutu karnego, ale nie zatrzymując się, to nie robi błędów. Nie wiedziałem dokładnie goli, więc nie wiem jak było naprawdę, ale wydawało mi się, że tylko bardzo spowalnia w pewnym momencie ruch.

Mądry - 3 lutego 2013, 19:55:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Proponuję aby nie wyzywać ani Wawrzyniaka ani Boenischa.
Obydwaj są naszymi reprezentantami i w naszym interesie jest aby jeden i drugi był w formie.
Więc nikomu nie dziękujmy zbyt wcześnie...

dean - 3 lutego 2013, 20:02:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Miód dla moich uszu 5 polaków w dobrym meczu 4 bramki dzieki nim zdobyte debiut Milika

dangen - 3 lutego 2013, 20:04:48 - *.dynamic.chello.pl
no może za Łukasika bym dał Polańskiego i na środkowego obrońce Salamona a tak to spox

Rafał - 3 lutego 2013, 20:14:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Boenish super mecz ?? hahaha ludzie lepiej sie nie wypowiadajcie jak nie macie pojęcie. 3 stracone bramki a powinno być 4 jakby Blaszczykowski koncertowo nie spartolił to wystawia "super" ocene OBRONCY gratulacje. Kuba nie wiem z jakiej racji bierze się za te karne skoro nie potrafi. Moj siostrzeniec 9 letni tak strzela. Lewandowski tradycyjne finezyjny gol na pustaka. Trochę radzę ochłonąć bo ta cała trójka z Dortmundu w reprezatacji nigdy nic nie gra.

ziom - 3 lutego 2013, 20:16:08 - *.2.178.158
no,no robi się tłoczno w wyjściowej 11 reprezentacji panowie czuję, że nadchodzą lepsze czasy w Polskiej piłce kopanej :D

... - 3 lutego 2013, 20:18:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Było by świetnie gdyby Boenisch wrzucał takie piłki w pole karne także w Reprezentacji... Możba by grać na dwóch napastników i tylko dobijać z takich wrzutek...

Mądry - 3 lutego 2013, 20:21:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do Rafał
Też jestem krytyczny do Lewego za reprezentację i będę dopóki nie zacznie strzelać.
Ale dziś zagrał super mecz.
Asysta,dwa karne na nim i gol na deser,wcale nie łatwy.
Kuby karne...dziwnie strzelane to delikatne określenie i kolejny zawalony.

s - 3 lutego 2013, 20:30:37 - *.sta.asta-net.com.pl
Mądry nie zwracaj uwagi na tego Rafała. To znany troll na 90minut. A trolli się nie karmi.

scs - 3 lutego 2013, 20:31:39 - *.244.220.208
@Rafał
A co ty taki hejter? Żaden gol nie padł po akcji stroną Boenisha, a miał mnóstwo świetnych dośrodkowań i asystę. Jedyny minus to faul na Lewym. Kuba w oficjalnych meczach nie zmarnował karnego od ok. 1,5 roku, więc nie wiem co znaczy "nie umie" w odniesieniu do niego. Poza tym w reprezentacji prawie nikt nie gra tak jak w klubie.

Dark - 3 lutego 2013, 20:33:17 - *.dynamic.chello.pl
scs - Nie karmić trolla.

Mądry - 3 lutego 2013, 20:42:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do: s
Zwracam uwagę na wszystkich.Możecie się nie zgadzać z nim ale pamiętaj...
Lepszy taki co ma swoje zdanie,nawet złe niż taki co o piłce nie gada w ogóle.
A takich jest wielu...niestety, a może dobrze.

DENIS - 3 lutego 2013, 21:01:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Chłopaki oby tak w środę

seba - 3 lutego 2013, 22:18:16 - *.dynamic.chello.pl
jak Boenisch zagrał dobry mecz to nagle wszyscy chcą go do kadry......

sphix - 3 lutego 2013, 22:32:36 - *.icpnet.pl
90 minut prowadzi swojej statystki, bo przecież Bundesliga.de na pewno sie myli. przesadzacie troche, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu

Zibi - 3 lutego 2013, 23:13:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co wy z tym Boenischem...Jakie wrzutki jak większość mu zblokowali i piłka szła na róg.W polu karnym dał się nabrać na najprostszy zwód.Co najwyżyj oceniam na go na 5-6 w skali od 1 do 10.

@Zibi - 4 lutego 2013, 0:48:54 - *.neanet.pl
Gdyby Kießling miał dobry mecz to Boenish by wygrał Bayerowi spotkanie bo wrzutki genialne szły w pole karne

alan - 4 lutego 2013, 9:59:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
o co Borkowi chodziło z tym że trenerem Leverkusen jest Lewandowski ? zbieżność nazwisk ?