6 lutego 2013, 22:13:08 - dufusik
Préjuce Nakoulma wystąpił w półfinale PNA

Pomocnik Górnika Zabrze Préjuce Nakoulma wystąpił w półfinale Pucharu Narodów Afryki, w którym jego Burkina Faso wygrało 3-2 w rzutach karnych z reprezentacją Ghany. Po 120 minutach gry padł remis 1-1 (0-1, 1-1, 1-1). Nakoulma rozegrał całe spotkanie.

6 lutego 2013, 19:30 - Nelspruit (Mbombela Stadium)
Burkina Faso 1-1 pd. k. 3-2 Ghana
Aristide Bancé 60 - Mubarak Wakaso 13 (k)

karne: (0-0 Isaac Vorsah - obok bramki), 1-0 Bakary Koné, 1-1 Christian Atsu, 2-1 Henri Traoré, 2-2 Harrison Afful, (2-2 Paul Koulibaly - obroniony), (2-2 Emmanuel Clottey - obok bramki), 3-2 Aristide Bancé, (3-2 Emmanuel Agyemang-Badu - obroniony).

żółte kartki: Jonathan Pitroipa, Paul Koulibaly - Mohammed Rabiu, Derek Boateng.
czerwona kartka: Jonathan Pitroipa (116. minuta, Burkina Faso, za drugą żółtą).

sędziował: Slim Jedidi (Tunezja).

W reprezentacji Burkina Faso całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział były zawodnik Lechii Gdańsk Abdou Razack Traoré.

Burkina Faso zagra w niedzielę, 10 lutego w finale Pucharu Narodów Afryki z reprezentacją Nigerii. Początek tego spotkania o godzinie 19:00.

Darek - 6 lutego 2013, 22:19:07 - *.42.133.41
A kto strzelił bramkę w 105 minucie bo nie miałem okazji oglądać?

do Darek - 6 lutego 2013, 22:20:58 - *.zabrze.vectranet.pl
Nakoulma ale sedzia uznał że Prezes faulował

tur - 6 lutego 2013, 22:21:23 - *.dynamic.chello.pl
Nakoulma strzelił w 105 minucie ale faulował zawodnika Ghany i sędzia nie uznał.
P.S. Druga żółta dla Pitroipy niesłuszna powninien być karny dla BF.

al-adin - 6 lutego 2013, 22:21:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sędzia koniecznie chciał wepchnąć Ghanę do finału (czerwona kartka dla Pitroipy za to, że był faulowany w polu karnym, nieuznany gol Prezesa), ale Rumaki się nie dały. Ściskam kciuki w niedzielę!

Diks2 - 6 lutego 2013, 22:22:19 - *.icpnet.pl
Dziwny ten PNA! To tak jakby w Europie do finałów ME nie awansowali Włosi i Niemcy (brak Kamerunu i Egiptu), w ćwierćfinale gra Łotwa (odpowiednik Republiki Zielonego Przylądka), a w półfinale Polska wygrywa z Hiszpanią i o złoto zagra z Francją! Nie do pomyślenia!

hfh - 6 lutego 2013, 22:23:15 - *.opera-mini.net (*.183.19.212)
smieszny turniej. zero taktyki, kazdy czarnoskory mysli tylko o wypromowaniu samego siebie. najgorzej maja komentatorzy, ktorzy musza udawac, ze ma to cos wspolnego z futbolem.

PATA - 6 lutego 2013, 22:29:23 - *.ds2-k.us.edu.pl
Bende go zjadł

ziutek - 6 lutego 2013, 22:29:27 - *.dynamic.chello.pl
Super! Brawa dla Burkina Faso - awans mimo postawy sędziego, który robił wszystko, by przepchnąć Ghanę. Nieuznana prawidłowa bramka Nakoulmy i czerwona kartka z kapelusza.
Gratulacje Prezes, daj czadu w finale. Będę go zjadł!

Śląsk - 6 lutego 2013, 22:34:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Troche to śmieszne, bo Traore wciąga nosem Nokoulme, a on o wiele więcej gra

Ketald - 6 lutego 2013, 22:53:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Burkina Faso to odpowiednik europejskiej Macedonii albo Armenii. Ale brawa dla nich, mimo wszystko poziom turnieju jest tragiczny, podobnie jak to "boisko" na którym grali.

TOrCIDA - 6 lutego 2013, 22:54:40 - *.toya.net.pl
Brawo Prezes Wypromuj sie chłopie Życze Ci Wszystkiego Naj lepiej poczekaj i odejdziesz w lecie do dobrego Zachdniego Klubu GÓRNIK ZABRZE OLE TOrCIDA MYSŁOWICE

fan - 6 lutego 2013, 23:07:34 - *.serv-net.pl
poziom na PNA jest napewno duzo wyzszy niz dzisiaj na meczu Polska-irlandia. W afryce jest wyrownany poziom i dlatego fajnie sie takie mecze oglada :D Burkina Faso czarny kon turnieju tak jak zambia w zeszlym roku

po2@op - 6 lutego 2013, 23:08:27 - *.adsl.inetia.pl
Burkina Faso zmiotło by z ziemi reprezentację Polski. Tacy zawodnicy jak Pawłowski, Rybus, Grosicki, Wawrzyniak, Wasilewski, Sobota, Milik, Łukasik, Kucharczyk są dużo słabsi od Nakoulmy i Traore

oic. - 6 lutego 2013, 23:41:00 - *.dynamic.chello.pl
Niepowinno być karnego za faul na Pitroipie bo wykosił go przed linią pola karnego. Ale druga żółta absolutnie niesłuszna bo faul był.

ernie - 6 lutego 2013, 23:45:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
hfh@ brakuje Ci taktyki ? To wolisz szachy oglądać ? Komentatorzy niczego nie muszą udawać bo to JEST własnie futbol.

ramses - 6 lutego 2013, 23:53:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ogiery idą ostro do przodu i mam nadzieję
że zdobędą puchar.
Bardzo się cieszę że piłkarz Górnika Zabrze
jest w finale, wielki sukces Nakoulmy i jego Burkina Faso.
Tylko Wielki Górnik Zabrze

Niguimbe 2 - 7 lutego 2013, 0:52:34 - *.range86-129.btcentralplus.com
Niguimbe MISZCZ

Jack - 7 lutego 2013, 10:12:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A ten Clottey z Ghany to nie miał przypadkiem grać w Widzewie swego czasu?

Darek - 7 lutego 2013, 10:19:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jeśli chcecie dokładnie przekładać ten finał na drużyny europejskie to wg tak nienawidzonego przez wszystkich rankingu FIFA grają ze sobą 9 (Nigeria) i 23 (Burkina Faso) drużyna afrykańska w tym rankingu co dawałoby finał ME Grecja (9 w UEFA) - Irlandia (23 w UEFA)

rafalski - 7 lutego 2013, 11:35:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nakoulma powrót do Bogdanki Łęczna ! haha żartuje Najlepszy kierunek dla niego to jednak Ligue1 Bo z 1.Bundesligi to tylko Bayern !!!

-0- - 7 lutego 2013, 14:04:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mam nadzieję, że w finale Burkina Faso wygra.

dzejo - 7 lutego 2013, 14:35:20 - *.59.65.55