[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 PZPN
RSSSF

 


2 marca 2013, 17:22:04 - MichalMKS
Dwie bramki Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Borussii Dortmund w wygranym meczu 24. kolejki Bundesligi z Hannoverem 96 3-1 (2-1). Dla Polaka to czternaste i piętnaste trafienie w lidze w obecnym sezonie.

2 marca 2013, 15:30 - Dortmund (Signal Iduna Park)
BV Borussia 1909 (Dortmund) 3-1 Hannover 96
Robert Lewandowski 8, 21, Julian Schieber 72 - Mohammed Abdellaoue 40

żółte kartki: Manuel Schmiedebach, Christian Schulz (Hannover 96).

sędziował: Tobias Welz (Hesja).
widzów: 80 645.

Lewandowski przebywał na boisku przez całe spotkanie. Jakub Błaszczykowski, który asystował przy trzeciej bramce dla Borussii, boisko opuścił w 76. minucie. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Łukasz Piszczek. W Hannoverze przez pełne 90 minut grał Artur Sobiech.

Borussia ma na koncie 46 punktów i nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli.

ss - 2 marca 2013, 17:23:41 - 88.220.56.150.bransat.pl (91.145.139.13)
Dalej w zaparte.
Ciekawe co będzie jak Lewy zdobędzie króla strzelców jedną bramką. :D

dsgfsdg - 2 marca 2013, 17:24:58 - abaj54.neoplus.adsl.tpnet.pl
15 i 16 bramke !!!!!!!!!!!!!!!11

fornalik - 2 marca 2013, 17:25:01 - 77-255-20-246.adsl.inetia.pl
Sobiech lepszy

OleBKS - 2 marca 2013, 17:25:12 - acj174.neoplus.adsl.tpnet.pl
http://www.bundesliga.de/de/liga/torjaeger/

abcd - 2 marca 2013, 17:25:31 - 241-248.systemia.pl
to o co chodzi w końcu z tą bramką? na eurosporcie mówili, że to 16 gol. jestem lemingiem, wyjaśnijcie mi :P

dasdas - 2 marca 2013, 17:25:34 - atf252.internetdsl.tpnet.pl
nic nie będzie a co ma być

Mati - 2 marca 2013, 17:27:23 - dkr196.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ss
Robert Lewandowski drugim strzelcem w Bundeslidze.

Kazmierz - 2 marca 2013, 17:28:00 - host-89-230-204-123.lublin.mm.pl
Chodzi o jedną z bramek, którą WSZYSTKIE portale, gazety i agencje informacyjne zapisują Lewandowskiemu, a 90minut.pl Reusowi. Pozdrawiam Profesjonalistów i Fachowców z 90minut.pl

a - 2 marca 2013, 17:33:56 - djb34.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nawet jeśli macie rację, to moglibyście już odpuścić, bo to śmieszne. Albo chociaż moglibyście pisać coś w stylu "Dla Polaka to czternaste i piętnaste trafienie w lidze w obecnym sezonie, jednakże oficjalnie zaliczono mu także gola Reusa, dzięki czemu ma 16 trafień" i nie byłoby problemu. Życzę Lewemu, żeby o tego 1 gola został królem strzelców. Ciekawe co wtedy napiszecie. Albo będziecie musieli nagle zmienić zdanie, albo zamieścicie nieprawdziwy news, że został najlepszym strzelcem wspólnie z kimś tam, albo drugim najlepszym strzelcem. Tak czy siak się ośmieszycie.

Bolo - 2 marca 2013, 17:34:52 - abjy18.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bramka Schmelzera w meczu z Realem. Dla mnie zdecydowanie gol Lewandowskiego, który wyraźnie zmienił tor lotu piłki, jednak wszyscy zaliczyli Schmelzerowi.

czarny - 2 marca 2013, 17:39:12 - 89-69-53-119.dynamic.chello.pl
Podobnie było kilka lat temu z Wichniarkiem, któremu na 90minut przypisywano jedną bramkę mniej niż na oficjalnej stronie Bundesligi. Doceniam profesjonalizm redakcji, jesteście najlepszym portalem w Polsce, ale to wygląda, jakby jajko chciało być mądrzejsze od kury. Czyżby panom redaktorom uderzyła sodówka do głowy i próbują kreować własną rzeczywistość?

MatiS - 2 marca 2013, 17:39:36 - 37.228.7.20
@a
hahah :D
No ciekawe ciekawe co wtedy zrobią "geniusze" z 90minut hah

Gazi Baba - 2 marca 2013, 17:40:48 - 84-10-136-84.dynamic.chello.pl
Z tym nieliczeniem Lewandowskiemu tej jednej bramki to portal 90minut.pl chciał być do bólu poprawny, a teraz przyznając się do błędu mocno by stracili na reputacji. Dlatego liczą na to, że ta jedna bramka nie zadecyduje o tytule króla strzelców i sprawa rozejdzie się po kościach Bo w takim razie dlaczego jak padnie gol z ewidentnego spalonego to portal nie podważa protokołu sędziego i uznaje tę bramkę? Brak tu konsekwencji.

Lone - 2 marca 2013, 17:44:12 - 86-63-99-232.sta.asta-net.com.pl
Ale portal 90minut nie przyznaje tytułu króla strzelców. I będzie dość zabawnie jeśli Lewy go zdobędzie, a na 90 minut nie.

Ermek - 2 marca 2013, 17:45:47 - dpb236.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czemu Piszczek rezerwowym ?

k - 2 marca 2013, 17:52:14 - 89-68-231-223.dynamic.chello.pl
W meczu z Mainz (2-1, 24.11.12) Lewandowski dotknął piłki i minimalnie zmienił kierunek jej lotu. Dodatkowo jego zamiarem było strzelenie bramki w tej sytuacji, w przeciwieństwie do Reusa, który dośrodkowywał. Lewandowski zdobył zatem w tym sezonie już 16 goli.

Maxio - 2 marca 2013, 17:56:10 - host-89-229-132-135.chelm.mm.pl
1 Robert Lewandowski
Borussia Dortmund 16
2 Stefan Kießling
Bayer 04 Leverkusen 15
Mario Mandzukic
FC Bayern München 15

pp - 2 marca 2013, 17:59:35 - 178-37-50-3.adsl.inetia.pl
Ale na portalu dobrze napisali. Jest to czternaste i piętnaste trafienie Roberta. Co nie przeczy temu, że na koncie ma 16 bramek

Kiler - 2 marca 2013, 18:00:47 - v47-09.opera-mini.net (86.20.183.130)
Kolo penzla mi to lata!

Paprykarz - 2 marca 2013, 18:03:00 - 87.114.4.239.plusnet.thn-ag3.dyn.plus.net
Najlepsze jest to, ze nikt z redakcji nie odpisuje. Tak jakby ich nie bylo i nie interesowalo co ludzie pisza.

? - 2 marca 2013, 18:07:31 - xdsl.252.c67.petrotel.pl
Co z Piszczkiem?

sowaban - 2 marca 2013, 18:09:03 - 159-205-118-197.adsl.inetia.pl
Niestety ale 90minut tutaj nie ma racji. Bramka, której nie uznają wg. ich własnej wcześniejszej interpretacji powinna być uznana. Piłka wtedy początkowo nie szła w światło bramki. Dotknął jej Lewandowski i nieznacznie zmieniła kierunek. To wystarczyło. Podsumowując: był zamiar i była zmiana toru lotu z piłki nie idącej w śwatło bramki na piłkę idącą w światło. O ile zawsze broniłem 90minut jeśli chodzi o nieuznawanie gola Wichniarka, to tej sytuacji zupełnie nie rozumiem.

zdziwiony - 2 marca 2013, 18:10:20 - bhw151.neoplus.adsl.tpnet.pl
dziwie się, że dawno już nikt nie wspomniał iż :
w zespole z Dortmundu występuje jeszcze dwóch Polaków Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.

@zdziwiony - 2 marca 2013, 18:28:58 - 89-71-15-27.dynamic.chello.pl
Bo to nie onet i jego dzieciarnia.
Lewandowski grał bardzo aktywnie i bramki mu się należał.
Generalnie ciekawy mecz, Hannover stawiał chociaż jakiś opór w przeciwieństwie do Norwich, które rozłożyło się przed ManU i czekało na swoje przenaczenie :/

Kolo - 2 marca 2013, 18:30:40 - 204.14.79.102
a sie podniecacie a w czwartek co bylo - Stoch I (pierwszy) a Benedykt XVI (szesnasty)

lsb - 2 marca 2013, 18:32:40 - user-5-173-184-169.play-internet.pl
@Ermek : oszczędzają go na Szachtar bo ma kłppoty z biodrem

tm - 2 marca 2013, 18:36:49 - staticline-31-182-94-197.toya.net.pl
a w kadrze to kiedys wac pan strzelisz?!

Norek - 2 marca 2013, 18:38:42 - 078088225179.kielce.vectranet.pl
DO redakcji:
Proszę o zmiane nierzetelnych danych, cytat:
,, Dla Polaka to czternaste i piętnaste trafienie w lidze w obecnym sezonie" Robert Lewandowski na oficjalnej stronie Bundesligi ma 16 bramek. Więc Portal 90minut.pl oszukuje czytelników.

asd - 2 marca 2013, 20:20:10 - aei11.neoplus.adsl.tpnet.pl
kłamcy

DENIS - 2 marca 2013, 20:27:57 - aie5.neoplus.adsl.tpnet.pl
Powrót z kopytem Brawo Robert

Boro - 2 marca 2013, 20:38:02 - 178235092015.nidzica.vectranet.pl
Sprawdziłem oficjalną stronę Bundesligi i tam Robert ma 16 goli, no jeśli tam tak jest to już to musi być prawda i nie rozumiem czemu tak profesjonalny portal ma jakieś własne widzimisie. Prowadzicie fajne profile każdego zawodnika i potem tam Robert będzie miał niewłaściwą liczbę goli.

... - 2 marca 2013, 20:40:07 - 5-57-153-178.saite.com.pl
Pewnie... Po ciul ma strzelać w kadrze, jak może w Borussi sobie postrzelać...
Zapomniałbym, w Borussi, ma mu chodziaż kto podać, nie to co w kadrze (Nie licząc Kuby)...

ss - 2 marca 2013, 22:07:26 - 88.220.56.150.bransat.pl (91.145.139.13)
W akcjach gdzie Lewy strzelał bramki brało udział jakoś 6-7 piłkarzy BVB, W kadrze wygląda to tak, że jest Lewy, za nim nic nie robiący Obraniak i tyle. Czasem Piszczek z Kubą coś dorzucą, a tak to Lewy sam musi grać nierzadko przeciwko kilku zawodnikom na raz.
Tak się nie da.
Nie jego wina, że w kadrze gra z lebiegami.

Rafał - 2 marca 2013, 23:09:36 - adfq28.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ludzie co wy jestescie gimbusy bez pojęcia o piłce że tak sie podniecacie tym drewniakiem?. Koleś nic tam nie gra jest tylko do dobijania na pustaka albo z 5 metrów, poza tym seryjnie marnuje okazje ktore w tym meczu naliczyłem conajmniej 8. Dortmund ma ludzi od grania lewandowski jest do dobijania. Także nie ma się co dziwic że lewandowski nic nie strzela w kadrze bo jest takim samym drewnem jak jego koledzy z reprezentacji szczęscie jego polega tylko na tym że ma świetnych dogrywających w dortmudzie.

flory - 3 marca 2013, 8:57:17 - v48-11.opera-mini.net (31.175.246.211)
@Rafał, boję się że masz racje. Dorzucę jeszcze tezę, że dla reprezentacji zawodnicy grają na 50% możliwości. Nie mają orła w sercu na tyle by ryzykować zdrowie i kariery. A nie mają skillsów żeby na lajcie pykać przeciętniaków. Mobilizują się tylko na niemcy czy rosję..

tomek - 3 marca 2013, 11:55:10 - user-188-33-222-95.play-internet.pl
@Rafał taką rolę ma lewandowski. Jest typowym egzekutorem i wywiązuje się ze swojego zadania, skuteczności 100% nie ma nawet messi i nikt nigdy nie będzie miał. Lewy przypomina mi inzaghiego. Mało efektownie ale za to efektywnie i to się liczy w piłce nożnej.

ds - 4 marca 2013, 7:46:50 - 213-17-230-94.ip.netia.com.pl
Może i Lewandowski spełnia rolę typowego egzekutora, jednak jak na klasyczną 9 jest piłkarzem bardzo wartościowym i dającym drużynie dużo więcej niż "bramki strzelane z 5 metrów". Oglądam od kilku lat każdy mecz BVB i golym okiem widać ile ten chłopak znaczy dla druzyny. Swietnie gra tyłem do bramki, ma instynkt strzelecki, jest naprawde dobry technicznie i do tego silny co wcale nie jest częstym połączeniem i charakteryzuje tylko graczy z najwyższej swiatowej półki (Zlatan CR).

judasz - 4 marca 2013, 11:16:17 - helse-fonna.ihelse.net
Wspanialy portal. Dosyc ze podaje nierzetelne informacja to jeszcze daje bany jak skomentujesz wypowiedz goscia ktory obraza Polakow. "Ludzie co wy jestescie gimbusy bez pojecia o pilce ze tak sie podniecacie tym drewniakiem". Ta wypowiedz jest w porzadku. Zmience nazwe na zal.pl bardziej pasuje do waszych tzw moderatorow, a wlasciwie zawistnych ludzi, przekladajacych rzetelnosc informacji nad wlasne potrzeby wyladowania sie.

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas