2 marca 2013, 17:22:04 - MichalMKS
Dwie bramki Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Borussii Dortmund w wygranym meczu 24. kolejki Bundesligi z Hannoverem 96 3-1 (2-1). Dla Polaka to czternaste i piętnaste trafienie w lidze w obecnym sezonie.

2 marca 2013, 15:30 - Dortmund (Signal Iduna Park)
BV Borussia 1909 (Dortmund) 3-1 Hannover 96
Robert Lewandowski 8, 21, Julian Schieber 72 - Mohammed Abdellaoue 40

żółte kartki: Manuel Schmiedebach, Christian Schulz (Hannover 96).

sędziował: Tobias Welz (Hesja).
widzów: 80 645.

Lewandowski przebywał na boisku przez całe spotkanie. Jakub Błaszczykowski, który asystował przy trzeciej bramce dla Borussii, boisko opuścił w 76. minucie. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Łukasz Piszczek. W Hannoverze przez pełne 90 minut grał Artur Sobiech.

Borussia ma na koncie 46 punktów i nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli.

ss - 2 marca 2013, 17:23:41 - *.220.56.150.bransat.pl (*.145.139.13)

abcd - 2 marca 2013, 17:25:31 - *.systemia.pl
to o co chodzi w końcu z tą bramką? na eurosporcie mówili, że to 16 gol. jestem lemingiem, wyjaśnijcie mi :P

dasdas - 2 marca 2013, 17:25:34 - *.internetdsl.tpnet.pl
nic nie będzie a co ma być

Mati - 2 marca 2013, 17:27:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ss
Robert Lewandowski drugim strzelcem w Bundeslidze.

Kazmierz - 2 marca 2013, 17:28:00 - *.lublin.mm.pl
Chodzi o jedną z bramek, którą WSZYSTKIE portale, gazety i agencje informacyjne zapisują Lewandowskiemu, a 90minut.pl Reusowi. Pozdrawiam Profesjonalistów i Fachowców z 90minut.pl

a - 2 marca 2013, 17:33:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nawet jeśli macie rację, to moglibyście już odpuścić, bo to śmieszne. Albo chociaż moglibyście pisać coś w stylu "Dla Polaka to czternaste i piętnaste trafienie w lidze w obecnym sezonie, jednakże oficjalnie zaliczono mu także gola Reusa, dzięki czemu ma 16 trafień" i nie byłoby problemu. Życzę Lewemu, żeby o tego 1 gola został królem strzelców. Ciekawe co wtedy napiszecie. Albo będziecie musieli nagle zmienić zdanie, albo zamieścicie nieprawdziwy news, że został najlepszym strzelcem wspólnie z kimś tam, albo drugim najlepszym strzelcem. Tak czy siak się ośmieszycie.

Bolo - 2 marca 2013, 17:34:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bramka Schmelzera w meczu z Realem. Dla mnie zdecydowanie gol Lewandowskiego, który wyraźnie zmienił tor lotu piłki, jednak wszyscy zaliczyli Schmelzerowi.

czarny - 2 marca 2013, 17:39:12 - *.dynamic.chello.pl
Podobnie było kilka lat temu z Wichniarkiem, któremu na 90minut przypisywano jedną bramkę mniej niż na oficjalnej stronie Bundesligi. Doceniam profesjonalizm redakcji, jesteście najlepszym portalem w Polsce, ale to wygląda, jakby jajko chciało być mądrzejsze od kury. Czyżby panom redaktorom uderzyła sodówka do głowy i próbują kreować własną rzeczywistość?

MatiS - 2 marca 2013, 17:39:36 - *.228.7.20
@a
hahah :D
No ciekawe ciekawe co wtedy zrobią "geniusze" z 90minut hah

Gazi Baba - 2 marca 2013, 17:40:48 - *.dynamic.chello.pl
Z tym nieliczeniem Lewandowskiemu tej jednej bramki to portal 90minut.pl chciał być do bólu poprawny, a teraz przyznając się do błędu mocno by stracili na reputacji. Dlatego liczą na to, że ta jedna bramka nie zadecyduje o tytule króla strzelców i sprawa rozejdzie się po kościach Bo w takim razie dlaczego jak padnie gol z ewidentnego spalonego to portal nie podważa protokołu sędziego i uznaje tę bramkę? Brak tu konsekwencji.

Lone - 2 marca 2013, 17:44:12 - *.sta.asta-net.com.pl
Ale portal 90minut nie przyznaje tytułu króla strzelców. I będzie dość zabawnie jeśli Lewy go zdobędzie, a na 90 minut nie.

Ermek - 2 marca 2013, 17:45:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czemu Piszczek rezerwowym ?

k - 2 marca 2013, 17:52:14 - *.dynamic.chello.pl
W meczu z Mainz (2-1, 24.11.12) Lewandowski dotknął piłki i minimalnie zmienił kierunek jej lotu. Dodatkowo jego zamiarem było strzelenie bramki w tej sytuacji, w przeciwieństwie do Reusa, który dośrodkowywał. Lewandowski zdobył zatem w tym sezonie już 16 goli.

pp - 2 marca 2013, 17:59:35 - *.adsl.inetia.pl
Ale na portalu dobrze napisali. Jest to czternaste i piętnaste trafienie Roberta. Co nie przeczy temu, że na koncie ma 16 bramek

Kiler - 2 marca 2013, 18:00:47 - *.opera-mini.net (*.20.183.130)
Kolo penzla mi to lata!

Paprykarz - 2 marca 2013, 18:03:00 - *.114.4.239.plusnet.thn-ag3.dyn.plus.net
Najlepsze jest to, ze nikt z redakcji nie odpisuje. Tak jakby ich nie bylo i nie interesowalo co ludzie pisza.

? - 2 marca 2013, 18:07:31 - *.252.c67.petrotel.pl
Co z Piszczkiem?

sowaban - 2 marca 2013, 18:09:03 - *.adsl.inetia.pl
Niestety ale 90minut tutaj nie ma racji. Bramka, której nie uznają wg. ich własnej wcześniejszej interpretacji powinna być uznana. Piłka wtedy początkowo nie szła w światło bramki. Dotknął jej Lewandowski i nieznacznie zmieniła kierunek. To wystarczyło. Podsumowując: był zamiar i była zmiana toru lotu z piłki nie idącej w śwatło bramki na piłkę idącą w światło. O ile zawsze broniłem 90minut jeśli chodzi o nieuznawanie gola Wichniarka, to tej sytuacji zupełnie nie rozumiem.

zdziwiony - 2 marca 2013, 18:10:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
dziwie się, że dawno już nikt nie wspomniał iż :
w zespole z Dortmundu występuje jeszcze dwóch Polaków Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.

@zdziwiony - 2 marca 2013, 18:28:58 - *.dynamic.chello.pl
Bo to nie onet i jego dzieciarnia.
Lewandowski grał bardzo aktywnie i bramki mu się należał.
Generalnie ciekawy mecz, Hannover stawiał chociaż jakiś opór w przeciwieństwie do Norwich, które rozłożyło się przed ManU i czekało na swoje przenaczenie :/

Kolo - 2 marca 2013, 18:30:40 - *.14.79.102
a sie podniecacie a w czwartek co bylo - Stoch I (pierwszy) a Benedykt XVI (szesnasty)

lsb - 2 marca 2013, 18:32:40 - *.play-internet.pl
@Ermek : oszczędzają go na Szachtar bo ma kłppoty z biodrem

tm - 2 marca 2013, 18:36:49 - *.toya.net.pl
a w kadrze to kiedys wac pan strzelisz?!

Norek - 2 marca 2013, 18:38:42 - *.kielce.vectranet.pl
DO redakcji:
Proszę o zmiane nierzetelnych danych, cytat:
,, Dla Polaka to czternaste i piętnaste trafienie w lidze w obecnym sezonie" Robert Lewandowski na oficjalnej stronie Bundesligi ma 16 bramek. Więc Portal 90minut.pl oszukuje czytelników.

asd - 2 marca 2013, 20:20:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
kłamcy

DENIS - 2 marca 2013, 20:27:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Powrót z kopytem Brawo Robert

Boro - 2 marca 2013, 20:38:02 - *.nidzica.vectranet.pl
Sprawdziłem oficjalną stronę Bundesligi i tam Robert ma 16 goli, no jeśli tam tak jest to już to musi być prawda i nie rozumiem czemu tak profesjonalny portal ma jakieś własne widzimisie. Prowadzicie fajne profile każdego zawodnika i potem tam Robert będzie miał niewłaściwą liczbę goli.

... - 2 marca 2013, 20:40:07 - *.saite.com.pl
Pewnie... Po ciul ma strzelać w kadrze, jak może w Borussi sobie postrzelać...
Zapomniałbym, w Borussi, ma mu chodziaż kto podać, nie to co w kadrze (Nie licząc Kuby)...

ss - 2 marca 2013, 22:07:26 - *.220.56.150.bransat.pl (*.145.139.13)
W akcjach gdzie Lewy strzelał bramki brało udział jakoś 6-7 piłkarzy BVB, W kadrze wygląda to tak, że jest Lewy, za nim nic nie robiący Obraniak i tyle. Czasem Piszczek z Kubą coś dorzucą, a tak to Lewy sam musi grać nierzadko przeciwko kilku zawodnikom na raz.
Tak się nie da.
Nie jego wina, że w kadrze gra z lebiegami.

Rafał - 2 marca 2013, 23:09:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ludzie co wy jestescie gimbusy bez pojęcia o piłce że tak sie podniecacie tym drewniakiem?. Koleś nic tam nie gra jest tylko do dobijania na pustaka albo z 5 metrów, poza tym seryjnie marnuje okazje ktore w tym meczu naliczyłem conajmniej 8. Dortmund ma ludzi od grania lewandowski jest do dobijania. Także nie ma się co dziwic że lewandowski nic nie strzela w kadrze bo jest takim samym drewnem jak jego koledzy z reprezentacji szczęscie jego polega tylko na tym że ma świetnych dogrywających w dortmudzie.

flory - 3 marca 2013, 8:57:17 - *.opera-mini.net (*.175.246.211)
@Rafał, boję się że masz racje. Dorzucę jeszcze tezę, że dla reprezentacji zawodnicy grają na 50% możliwości. Nie mają orła w sercu na tyle by ryzykować zdrowie i kariery. A nie mają skillsów żeby na lajcie pykać przeciętniaków. Mobilizują się tylko na niemcy czy rosję..

tomek - 3 marca 2013, 11:55:10 - *.play-internet.pl
@Rafał taką rolę ma lewandowski. Jest typowym egzekutorem i wywiązuje się ze swojego zadania, skuteczności 100% nie ma nawet messi i nikt nigdy nie będzie miał. Lewy przypomina mi inzaghiego. Mało efektownie ale za to efektywnie i to się liczy w piłce nożnej.

ds - 4 marca 2013, 7:46:50 - *.ip.netia.com.pl
Może i Lewandowski spełnia rolę typowego egzekutora, jednak jak na klasyczną 9 jest piłkarzem bardzo wartościowym i dającym drużynie dużo więcej niż "bramki strzelane z 5 metrów". Oglądam od kilku lat każdy mecz BVB i golym okiem widać ile ten chłopak znaczy dla druzyny. Swietnie gra tyłem do bramki, ma instynkt strzelecki, jest naprawde dobry technicznie i do tego silny co wcale nie jest częstym połączeniem i charakteryzuje tylko graczy z najwyższej swiatowej półki (Zlatan CR).

judasz - 4 marca 2013, 11:16:17 - *.ihelse.net
Wspanialy portal. Dosyc ze podaje nierzetelne informacja to jeszcze daje bany jak skomentujesz wypowiedz goscia ktory obraza Polakow. "Ludzie co wy jestescie gimbusy bez pojecia o pilce ze tak sie podniecacie tym drewniakiem". Ta wypowiedz jest w porzadku. Zmience nazwe na zal.pl bardziej pasuje do waszych tzw moderatorow, a wlasciwie zawistnych ludzi, przekladajacych rzetelnosc informacji nad wlasne potrzeby wyladowania sie.