16 marca 2013, 17:19:01 - Korbol
Dwie bramki Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski strzelił dwa gole dla Borussii Dortmund w meczu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi przeciwko SC Freiburg. Jego drużyna wygrała 5-1 (3-1), a reprezentant Polski ma już na koncie osiemnaście ligowych trafień. Lewandowski podawał także do Leonardo Bittencourta przy bramce na 5-1, a asystę przy pierwszej bramce Nuriego Şahina zaliczył Jakub Błaszczykowski.

16 marca 2013, 15:30 - Dortmund (Signal Iduna Park)
BV Borussia 1909 (Dortmund) 5-1 SC Freiburg
Robert Lewandowski 41, 45, Nuri Şahin 44, 73, Leonardo Bittencourt 78 - Jonathan Schmid 28

żółte kartki: Julian Schuster, Mensur Mujdža (Freiburg).

sędziował: Michael Weiner (Dolna Saksonia).
widzów: 80 645.

Lewandowski oraz Łukasz Piszczek rozegrali całe spotkanie, natomiast Błaszczykowskiego w 76. minucie zmienił Kevin Großkreutz.

Zespół z Dortmundu zajmuje drugie miejsce w tabeli z 49 punktami na koncie.

hasan - 16 marca 2013, 17:20:06 - *.dynamic.chello.pl
5 minut Dortmundu i po meczu

paprykarz - 16 marca 2013, 17:20:25 - *.90.60.249
Wiecej goli ma!!

qwd - 16 marca 2013, 17:20:35 - *.adsl.inetia.pl
Dobry mecz Lewandowskiego

abc - 16 marca 2013, 17:20:40 - *.koscierzyna.vectranet.pl
Pieknie Robert. 2 bramki a asysta stadiony świata!! Brawo!!!

Piotr - 16 marca 2013, 17:20:46 - *.191.152.40
co tak mało kibiców??prawie jak w polsce

Ketald - 16 marca 2013, 17:21:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zobaczymy co pokaże Lewy za tydzień, czy w końcu trochę ambicji, czy znowu zwalanie na "słabych" partnerów"!

fornalik - 16 marca 2013, 17:21:48 - *.adsl.inetia.pl
Saganowski lepszy

Wiem - 16 marca 2013, 17:24:14 - *.wroclaw.vectranet.pl
Co za różnica ile ma bramek ? nie pofoba sie to załóż swój portal i wspisuj , że Lewy jest góry i ma 100 bramek w tej rundzie.

zs4 life - 16 marca 2013, 17:24:45 - *.99.wv.cust.t-mobile.co.uk
lewy wlasnie pobil rekord borussi pod nwzgledem strzelania bramek w meczach pod rzad -8. rekord sprzed 104 lat!!!

Rafał - 16 marca 2013, 17:25:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie podniecajcie sie tak z Ukrainą i tak nic nie strzeli.

do Korona_ - 16 marca 2013, 17:25:56 - *.nidzica.vectranet.pl
nie większość a wszystkie poza 90minut podają że ma 19

bu - 16 marca 2013, 17:26:22 - *.pool.mediaWays.net
5 min 3 gole, to prawie statystycznie nie możliwe. nawet jakby po dwóch bramkach od razu oddać piłkę przeciwnikowi, mieliby problem to zrobić

porter - 16 marca 2013, 17:27:47 - *.dynamic.mm.pl
Chyba ma patent na Freiburg 8 bramka w 6 meczu z tym zespołem

bu - 16 marca 2013, 17:29:21 - *.pool.mediaWays.net
warto też spojrzeć na liczbę widzów, myśle, że całej kolejce w polskiej ekstraklasie ciężko by w sumie uzbierać 80 000tys. No chyba że jakaś naprawde dobra kolejka, plus pogoda z min 25 stopni

@zs4 life - 16 marca 2013, 17:31:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie pobił rekordu sprzed 104 lat, bo takiego nie było. 104 lata temu to ten klub został założony.
Po prostu jest pierwszym i jak na razie jedynym piłkarzem Borussii w 104-letniej historii klubu, który strzelał gole w 8 ligowych meczach z rzędu. Polecam poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem.

Holek - 16 marca 2013, 17:31:47 - *.mirasoft.pl
niech dalej mowią że lewy to drewno a Mandzukic to król to sie zesram ze smiechu hahaha

CB - 16 marca 2013, 17:35:46 - *.dynamic.chello.pl
Mógłby ktoś przypomnieć jakiej bramki Roberta nie liczy 90minut i czy była to jego jedyna bramka w tym meczu?

Pinokio - 16 marca 2013, 17:48:24 - *.play-internet.pl
Dwie , na pusta bramkę ?? czy sam na sam znów ?? on tylko takie potrafi strzelac

wiedza - 16 marca 2013, 17:50:56 - *.wroclaw.vectranet.pl
Ludzie o co wam chodzi ? Nie podoba sie wam to nie wchodzcie.

Richard.Z. - 16 marca 2013, 17:53:01 - *.mirasoft.pl
ta na pusta bramkarz byl na polowie boiska pinokio wiesz. Zazdrość boli oj boli i dobrze polaczkom

do Pinokio - 16 marca 2013, 17:53:41 - *.koscierzyna.vectranet.pl
do Pinokio: no i tu nie masz racji! A jak uwazasz ze tylko potrafi strzelac na pusta i sam na sam to gratuluje twojej inteligencji! Robert jest najlepszym napastnikiem Polski i jednym z najlepszych na świecie! I aktualnie najlepszym strzelcem Bundesligi! Ładne dwie bramki Roberta i świetna asysta! Pozdro dla normalnych.

k - 16 marca 2013, 18:03:50 - *.dynamic.chello.pl
@CB: W meczu z Mainz (2-1, 24.11.12) Lewandowski dotknął piłki i minimalnie zmienił kierunek jej lotu. Dodatkowo jego zamiarem było strzelenie bramki w tej sytuacji, w przeciwieństwie do Reusa, który dośrodkowywał.

czegerap - 16 marca 2013, 18:05:24 - *.cdma.centertel.pl
dla mnie lewandowski jest cienki jak barszcz wystarczy spojrzec ile dla kadry narodowej zrobił

czegerap - 16 marca 2013, 18:06:53 - *.cdma.centertel.pl
popierdułka

olo - 16 marca 2013, 18:07:59 - *.eimperium.pl
a w reprezentacji będzie wielkie nic

Marian - 16 marca 2013, 18:12:02 - *.ssp.dialog.net.pl
@olo Konstytucja nie zmusza właścicieli prywatnych portali do publikowania żałosnych wypocin frustratów, którzy dany portal odwiedzają. Po drugie polecam przeczytać 6 linijek na samym dole strony, żałosny pajacu. Pozdrawiam całą resztę.

igor - 16 marca 2013, 18:17:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zobaczymy co pan Drewniakowski pokaże z Ukrainą

mmm - 16 marca 2013, 18:19:38 - *.radom.vectranet.pl
ja lewandowskiego trzymam za słowo i przypominam mu [mam nadzieje że czyta 90minut]iż po euro z całą drużyną w strefie kibiców sam mówił że euro im nie wypaliło żeby kibice nie odwracali się od drużyny ,że są eliminacje do mś w brazylii i zrobia wszystko zeby awansowac nadchodzi mecz prawdy

CB - 16 marca 2013, 18:25:48 - *.dynamic.chello.pl
@k
Dzięki. Tak się zastanawiałem która to bramka, bo gdyby to był jedyny gol Roberta w którymś z ostatnich 8 meczów, to 90minut ze swoją chorą teorią wymazałoby również ten jego rekord.
Do redakcji: takie zachowanie nie ma sensu i należy trzymać się oficjalnych danych federacji. To oni decydują na podstawie protokołów sędziowskich czy późniejszych analiz, a nie wasza ocena, czy wam to się podoba czy nie. Ciekawe czy weryfikujecie np. również żółte i czerwone kartki przyznane waszym zdaniem niesłusznie?

Eryk - 16 marca 2013, 18:29:39 - *.164.rako-lan.pl
Redakcjo, skończcie z tą fałszywą informacją o ilości bramek Lewandowskiego!!!! Nudne się to robi! Niemiecka federacja oficjalnie uznaje mu 19 goli i nic tego nie zmieni.

kibl - 16 marca 2013, 19:06:07 - *.adsl.inetia.pl
Lewy prowadzi w klasyfikacji strzelcow?

linekmks - 16 marca 2013, 19:39:41 - *.88-199-147.vspace.pl
A jeszcze w 40 minucie stawka na zwycięstwo BVB była 2,90....epickie.

Irtysz_21 - 16 marca 2013, 19:46:20 - *.elpos.net
co jeśli Lewy zostanie królem strzelców z jedną bramką przewagi?

marco - 17 marca 2013, 0:14:47 - *.31.30.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Do redakcji: dlaczego nie zaliczacie Lewandowskiemu jednej z bramek? Oficjalny serwis Bundesligi podaje, że Polak ma 19 trafień na koncie. Pozdrawiam,
Marco

Mądry - 17 marca 2013, 7:10:02 - *.dynamic.lte.plus.pl
Prawdziwą oceną tego roku będzie to czy pomoże Polsce awansować do MŚ.
A to czy ma 18 czy 19 goli w Bundeslidze to jest mało ważne.
Lewandowski to Mroczek polskiego kina.

szqjb - 17 marca 2013, 7:14:14 - *.180.241.144.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A wy jestescie wszyscy nienormalni...niespelnione gwiazdy przed komputerami ktore odreagowuja swoja frustracje na kims innym

VIP - 17 marca 2013, 8:03:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Messi tez nie blyszczy w reprezentacji Argentyny wystarczy przypomniec sobie wyniki Argentyny w mistrzostwach świata. Taki typ zawodnika ktory sie sprawdza w klubie a w reprze mu nie idzie.
Swego czasu Boniek strzelał gole w reprezentacji i błyszczał w meczach o 'coś" dla Juve. A w rozgrywkach ligowych nie przypominam sobie żeby strzelił wiecej jak 10 goli na sezon.

Kermit - 17 marca 2013, 8:46:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co z tego,że dla Borussi strzela, jak w kadrze pudła,a sytuacje przecież miał.

btv - 17 marca 2013, 10:50:54 - *.play-internet.pl
ale tu zazdrośników!!! co wy od Lewego chcecie??

mateusz - 17 marca 2013, 11:17:09 - *.speed.planet.nl
Robert pokazał klasę, świetny mecz, ładne bramki a asysta ukoronowaniem występu! Każdy normalny kto ogląda grę BVB widzi że nie da się tego przenieść na Reprezentację. Pozdrawiam!

Mądry - 17 marca 2013, 16:13:09 - *.dynamic.lte.plus.pl
Ale tu obrońców Lewandowskiego.
Co wy od niego chcecie,ktoś pytał...
To odpowiadam.
Większej pokory,mniej CELEBRYSTWA,większej liczby bramek dla rep.Polski.
To nie zazdrość.Stoch wygrywa i nikt go nie krytykuje a wszyscy się cieszą.

Mądry - 17 marca 2013, 16:55:39 - *.dynamic.lte.plus.pl
Dziś akurat wygrał Żyła.
Brawo !!!

rajcer - 17 marca 2013, 20:45:25 - *.gdynia.mm.pl
jeżeli wyznacznikiem dobrego napastnika jest gra w reprezentacji to po co jest liga, po co te 60-70 spotkań w ciągu roku które rozgrywają drużyny ligowe w lidze, pucharach krajowych i LM lub LE. W reprze spotyka się ze sobą stado ludzi którzy grają ze sobą 5-10 meczy w ciągu roku. To jest jednak mało żeby stworzyć kolektyw, szczególnie na poziomie polskiej reprezentacji. Lewandowski jest obecnie piłkarzem o którym można powiedzieć klasa światowa, bryluje w bundeslidze i to za bramki strzelone w LM i bundeslidze przyszły pracodawca wyłoży za niego kasę, nie za grę w reprezentacji. Więc przestańcie że są lepsi od niego, bo nie ma, a że nie strzela w reprezentacji to już problem selekcjonera który musi tak ustawić zespół żeby wszystko grało, nawet bez Lewego.

Mater - 18 marca 2013, 0:24:52 - *.play-internet.pl
@Piotr masz racje prawie jak w polsce a nawet więcej z tym że więcej niż na naszych wszystkich meczach 1 kolejki co u nich 1 mecz...

arnold - 18 marca 2013, 8:22:46 - *.messagelabs.net (*.112.215.226)
@rajcer Zgadzam się w 100% z tym co napisałeś. Gdyby Lewy regularnie nie strzelal w klubie to kazdy by marudzil ze nie umie bramki w Bundeslidze strzelic. Tam strzela to teraz uwzieli sie ze w kadrze nie moze trafic i licza mu minuty bez gola. Wielu chyba nie ogladalo meczow BVB i tego jak zgrana sa poszczegolne formacje, jak przesuwaja sie zawodnicy po boisku i jak kreatywnie rozgrywaja pilke. A wystarczy spojrzec na druga linie naszej reprezentacji. Nie potrafimy wymienic 2-3 podan w srodku pola, nie potrafimy skutecznie przeniesc akcji z obrony do ataku 2-3 podaniami. Jak to wszystko kuleje to i Lewy nie wskora zbyt wiele. Nie ma co ukrywac tam gra z kolegami ktorzy prezentuja najwyzszy swiatowy poziom, ktorzy go potrafia obsluzyc dobrym podaniem a on potrafi odwdzieczyc sie tym samym. BVB to kolektyw i to widac w kazdym meczu. Sorry ale dla mnie obecnie lepszego napastnika nie ma, jesli jest to chetnie sie dowiem kto to taki

tomek - 18 marca 2013, 8:58:30 - *.futuroexito.pl
Ludzie w reprezentacji nie ma środka pomocy to jak ma Lewandowski strzelać?

ML - 18 marca 2013, 9:42:52 - *.legnica.vectranet.pl