6 kwietnia 2013, 17:22:15 - Adrian10
Gol Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski strzelił bramkę dla Borussii Dortmund w wygranym 4-2 (1-2) meczu 28. kolejki niemieckiej Bundesligi z FC Augsburg. Polski napastnik pojawił się na boisku w 52. minucie spotkania w miejsce Leonardo Bittencourta. To 20. gol Lewandowskiego w tym sezonie. 24-letni zawodnik przewodzi obecnie klasyfikacji strzelców Bundesligi.

6 kwietnia 2013, 15:30 - Dortmund (Signal Iduna Park)
BV Borussia 1909 (Dortmund) 4-2 FC Augsburg
Julian Schieber 22, 52, Neven Subotić 64, Robert Lewandowski 90 - Daniel Baier 43, Kevin Vogt 45

żółte kartki: Julian Schieber - André Hahn, Ragnar Klavan, Sascha Mölders, Daniel Baier.

sędziował: Markus Schmidt (Wirtembergia).
widzów: 80 400.

Cały mecz na ławce rezerwowych Borussii spędził Łukasz Piszczek, zaś w składzie meczowym gospodarzy nie znalazł się Jakub Błaszczykowski.

Borussia zajmuje 2. miejsce w tabeli niemieckiej Bundesligi z 55 punktami na koncie. Klub z Dortmundu nie ma już szans na mistrzostwo Niemiec, które zapewnił dziś sobie FC Bayern München.

CIUPAK1 - 6 kwietnia 2013, 17:22:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wiedziałem że dzisiaj mimo wszystko strzeli.

@ - 6 kwietnia 2013, 17:27:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jestem tego zdania co kibic, póki kasa płynie tam w niemczech, to i sie strzelac potrafi

BK - 6 kwietnia 2013, 17:36:05 - *.dynamic.chello.pl
Mam pytanie do redakcji serwisu, która to jest bramka Roberta Lewandowskiego w sezonie?

redakcja - 6 kwietnia 2013, 17:39:14 - *.xdsl.centertel.pl
Jest to 21 bramka Roberta Lewandowskiego.

Yaro - 6 kwietnia 2013, 17:39:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
brawo Robert za 21. bramkę i przyszłego króla strzelców ;-)

bbb - 6 kwietnia 2013, 17:39:48 - *.nidzica.vectranet.pl
"To 20. gol Lewandowskiego w tym sezonie" ehh już myślałem że jednak zmienicie zdanie. Oglądałem na jakimś niemieckim kanale a tam po golu Roberta 21 Saisontor

prawdziwa - 6 kwietnia 2013, 17:43:57 - *.dynamic.chello.pl
@BK: to 21 bramka Roberta - nie uznajemy tej powszechnie mu przypisywanej przez wszystkie źródła, ale uznajemy mu zdobytą dzisiaj prawidłowo której sędziowie mu nie zaliczyli, czyli wychodzi 21 ;-)

Mądry - 6 kwietnia 2013, 17:45:44 - *.dynamic.lte.plus.pl
Strzelił gola czy coś dobił...?
GOLA to strzelił Ćwielong a po golu wykonał tradycyjną przewrotkę.

Mati - 6 kwietnia 2013, 17:57:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ćwielong do kadry!

olo - 6 kwietnia 2013, 17:58:54 - *.adsl.inetia.pl
a dlaczego nie gra Błaszczykowski ?

Pordon - 6 kwietnia 2013, 18:18:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Miło by było dodać, że cały mecz w drużynie z Augsburga rozegrał Mateusz Ostrzołek.

matteo123 - 6 kwietnia 2013, 18:19:28 - *.224.193.28
Gartulacje, Robert. 21 bramka w sezonie. D-W-U-D-Z-I-E-S-T-A P-I-E-R-W-S-Z-A !

Tomo - 6 kwietnia 2013, 18:23:25 - *.ip.netia.com.pl
no proszę Was, nie obniżajmy Ćwielongiem już i tak niskiego poziomu kadry ;)

arturro201 - 6 kwietnia 2013, 18:23:33 - *.play-internet.pl
21 bramka to raz !!!
specjalnie oszczedza sklad przed rewanżem to dwa !!!
Schieber'a juz spuszczaja zeby go przygotowac po odejsciu lewandowskiego to trzy !!!

kibic87 - 6 kwietnia 2013, 18:50:54 - *.play-internet.pl
komu teraz strzelil listonosz stal na bramce?

hh - 6 kwietnia 2013, 18:50:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
lewandowski to dla mnie zero gra tylko dla kasy i nic wiecej tam bramki szczela awreprezentacji stoi na boisku i nic nierobi a pierwsz po kase wyciaga lapska . wedug mnie niepowinien grac w kadrze jak z reszta cala trujka z borusi gwiazdy za piatke bez honoru i ambicji

Pasiasty - 6 kwietnia 2013, 18:56:17 - *.183.195.180.dsl.dynamic.t-mobile.pl
No wlasnie teraz redakcja powinna byc konsekwentna - skoro nie uznaja jednej bramki Lewego, to teraz powinni uznac prawidlowo strzelona bramke ale nieuznana.....totalny brak konsekwencji, co swiadczy o braku profesjonalizmu

on - 6 kwietnia 2013, 19:11:55 - *.146.246.94.ip4.artcom.pl
wywalić go z kadry za nie strzelanie goli z akcji....albo dlatego, że się nie ogolił w aucie

asdjkl - 6 kwietnia 2013, 19:37:54 - *.ssp.dialog.net.pl
Powinna być dwudziesta druga, odebrali mu całkowicie słusznego gola, dodatkowo on wypracował drugą bramkę Schiebera. Bardzo dobry mecz.

spooks - 6 kwietnia 2013, 19:46:07 - *.btk.net.pl
Mam pytanie, ile w tamtym sezonie Robert miał bramek ?

anonim - 6 kwietnia 2013, 20:00:54 - *.adsl.inetia.pl
Miał 22

Rafał - 6 kwietnia 2013, 20:12:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak zwykle bramka z 2 metrów na pustaka.

Mądry - 6 kwietnia 2013, 20:40:56 - *.dynamic.lte.plus.pl
Mamy tą "3" w BVB i wiele to Polsce nie daje...
Ciekawe jak byśmy mięli "4" w Arsenalu,czy to by coś pomogło ???
(Dwaj bramkarze oraz Podolski i Kościelny)

DENIS - 6 kwietnia 2013, 21:49:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Oby tak we Wtorek

ccc - 6 kwietnia 2013, 22:23:40 - *.230.4.181.gl.digi.pl
a ja jestem ciekaw, co będzie, jak np. Lewandowski z Kiesslingiem strzelą 25 goli i obaj zostaną królami strzelców. 90minut napisze, że Lewandowski został wicekrólem tak? Bo strzelił 24 gole?

jj - 7 kwietnia 2013, 2:10:15 - *.swidnica.mm.pl
droga redakcjo a to nie przypadkiem 21 gol w lidze ?? tu link do tabeli strzelcow
livesports.pl/tabela/nNYg5pkp/GMo9gNYh/#top_scorer
s

ben95 - 7 kwietnia 2013, 9:26:18 - *.238.254.11
do pana hh lewandowski o lewandowskim sie zgodze ale Błaszczykowski i Piszczek w kadrze starają sie utrzymać tą forme co w klubie

AJ - 7 kwietnia 2013, 10:13:01 - *.152.152.87
@ccc - masz racje ! Czy w takiej sytuacji, 90minut napisze,ze Lewandowski jest wicekrolem strzelcow ? Redakcjo ! Wyluzujcie ! Nie idzcie ta droga ! Wszystkie zrodla podaja,ze Robert ma 21 bramek na koncie a ten portalik chce byc inny. Prosze Was...A dzis prawidlowo zdobytej brami mu nie uznajecie ? Tej pierwszej. Nie bylo przeciez spalonego !

valbon7 - 7 kwietnia 2013, 11:24:21 - *.dynamic.chello.pl

olo - 7 kwietnia 2013, 12:43:24 - *.dynamic.chello.pl
kogo obchodzi drewno lewy

judasz - 8 kwietnia 2013, 9:33:47 - *.ihelse.net
@olo - mnie obchodzi, przynajmniej jakis Polak pokazuje za granica ze Polacy to nie tylko obiboki i pijaki. Dla kazdego normalnego Polaka jest on dobra promocja Polski. Gdybysmy mieli takich Lewandowskich w kazdej lidze europejskiej, to i reprezentacja byla by silna i polskie kluby mialy by wiecej kasy z transwerow. A tak to byle jaki Serb jest 3x drozszy od Polaka.

janiponima - 8 kwietnia 2013, 14:30:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
kto to lewandowski?

pewny - 8 kwietnia 2013, 15:04:29 - *.free.aero2.net.pl
gratulacje Lewy z powodu 21 bramki :-) co do olo no cóż masz kolego problem ze sobą