26 kwietnia 2013, 19:55:45 - dufusik
Przebudzenie Pogoni

W pierwszym spotkaniu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała 2-1 (2-1) Koronę Kielce. Dla gospodarzy dwie bramki strzelił Hernâni, a dla Korony trafił Piotr Malarczyk. Było to pierwsze zwycięstwo szczecińskiego klubu w tym roku.

Od początku spotkania zaatakowali goście i już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Z rożnego dośrodkował Paweł Sobolewski, w zamieszaniu piłka spadła na plecy Piotra Malarczyka i wpadła do siatki. Po czterech minutach próbowała odpowiedzieć Pogoń, jednak strzał z ostrego kąta Donalda Djoussé obronił Zbigniew Małkowski. Dwie minuty później z lewej strony dośrodkował Przemysław Pietruszka, na piątym metrze niepilnowany był Radosław Wiśniewski, uderzył głową, ale nad bramką.

W 16. minucie ponownie było groźnie pod bramką Korony. Adam Frączczak dośrodkował z prawego skrzydła, w środku znalazł się Wiśniewski, uderzył piłkę głową, ale jego strzał trafił w słupek. Siedem minut później Frączczakowi wrzutka już się nie udała i piłkę z łatwością złapał Małkowski. W 29. minucie gospodarze strzelili bramkę na 1-1. Z rożnego dośrodkował Frączczak, Djoussé przedłużył zagranie do Hernâniego, który strzałem w dalszy róg pokonał Małkowskiego. Jedenaście minut później Kamil Sylwestrzak poradził sobie z Frączczakiem, ale Perniš wyjściem z bramki zażegnał niebezpieczeństwo. W 44. minucie po rzucie rożnym Pogoń objęła prowadzenie. Dośrodkowywał Andradina, a Hernâni "szczupakiem" trafił w samo okienko bramki Małkowskiego.

Już w 46. minucie świetnym strzałem zza szesnastki popisał się Pietruszka, jednak Małkowski poradził sobie z tym uderzeniem. Osiem minut później próbował dośrodkować Andradina, jednak pomylił się i piłkę złapał Małkowski. Przez następne kilkanaście minut nie działo się nic godnego odnotowania.

Dopiero w 68. minucie dobrym strzałem popisał się Takuya Murayama, jednak Małkowski świetnie obronił to uderzenie. Sześć minut później groźnie było pod bramką Pogoni. Mateusz Stąporski odegrał do Artura Lenartowskiego, który źle trafił w piłkę i jego strzał był bardzo niecelny. W 86. minucie z daleka uderzył Malarczyk, jednak piłka nabrała zbyt dużej rotacji i przeleciała obok słupka.

26 kwietnia 2013, 18:00 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 2-1 Korona Kielce
Hernâni 29, 44 - Piotr Malarczyk 4

Pogoń: 12. Dušan Perniš (48, 84. Radosław Janukiewicz) - 9. Adam Frączczak, 3. Maciej Dąbrowski, 19. Emil Noll, 44. Hernâni, 6. Przemysław Pietruszka - 13. Takuya Murayama (70, 27. Takafumi Akahoshi), 20. Bartosz Ława, 5. Andradina, 18. Radosław Wiśniewski (57, 16. Adrian Budka) - 10. Donald Djoussé.

Korona: 1. Zbigniew Małkowski - 3. Kamil Kuzera, 4. Piotr Malarczyk, 2. Tadas Kijanskas, 88. Kamil Sylwestrzak - 29. Paweł Sobolewski (60, 99. Mateusz Stąporski), 39. Bartosz Kwiecień (77, 19. Łukasz Jamróz), 16. Artur Lenartowski, 10. Michał Janota (60, 23. Kamil Adamek), 15. Łukasz Sierpina - 20. Maciej Korzym.

żółte kartki: Frączczak, Ława, Budka, Djoussé, Andradina - Janota, Sobolewski, Kuzera, Kwiecień, Stąporski.
czerwona kartka: Kamil Kuzera (87. minuta, Korona, za drugą zółtą).

Tesla - 26 kwietnia 2013, 19:58:12 - *.dynamic.chello.pl
Za same tylko faule Koronę powinni relegować z ligi, dla zdrowia ich przeciwników!!

Pan Zenek - 26 kwietnia 2013, 19:58:15 - *.dynamic.chello.pl
Pskit to jest kuźwa nieudacznik! Jak taki kretyn może sędziować mecze E?

kolo - 26 kwietnia 2013, 19:58:22 - *.cdma.centertel.pl
pogoń walka o puchary jeszcze

portowiec - 26 kwietnia 2013, 19:58:37 - *.connect.netcom.no
Dlaczego Szczęsny pije alkohol przed meczami?? moze by juz przestał heheh Brawo Pogoń Korona hmm no jak Barcelona startowali szybciej do sedziego niz moj pies do bramy

xyz - 26 kwietnia 2013, 20:01:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sedzia i tak nie pobil swego rekordu kartek.

wrc - 26 kwietnia 2013, 20:01:38 - *.ssp.dialog.net.pl
widzów... a-klasa

chwPogon - 26 kwietnia 2013, 20:02:32 - *.poreby.net
Wdowczyk zadzialal wkoncu, ciekawe ile zaplacil, nie wstyd kibicom, że ich klub treneuje sprzedawczyk, frekwencja tez zenujaca - jak zawsze. 2 LIGA 2 LIGA PÓRTOWCY

bolek1975 - 26 kwietnia 2013, 20:02:37 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Korona z taką grą powinna spaść.

Pavvelinho - 26 kwietnia 2013, 20:05:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sprzedany ta jasne. Pogoń była lepsza i wygrała (w końcu).

(L) - 26 kwietnia 2013, 20:06:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo POGOŃ !!! Utrzymanie coraz bliżej. Pozdrowienia z Legijnego Wołomina (L)

Trex - 26 kwietnia 2013, 20:07:14 - *.ssp.dialog.net.pl
Pozimo meczu to dno i żenada. Wolę oglądać mecze w 1 albo 2 lidze.

hehe - 26 kwietnia 2013, 20:09:08 - *.ists.pl
ale ludzi na meczu, bravo Pogoń za frekwencje

saidi - 26 kwietnia 2013, 20:10:27 - *.5-3.cable.virginmedia.com
Kuzera, który to już raz. Ja wiem, że on z Korzymem robią atmosferę, ale ile można mu pobłażać. Korona nie ma ławki. Wypadli boczni obrońcy i środkowi i wydać było niezgranie tej formacji, zwłaszcza wyszło to przy rzutach rożnych, gdzie brakowało automatyzmu zachowań. Sierpina najlepszy w Koronie, Janota miał sytuację na 2:0 na "swojej" lewej nodze i wymiękł. Kwiecień - Ex-klasa to za wysokie progi. Sobol też bez przekonania. Pogoń zdeterminowana - fajnie grali w pierwszej połowie, ale w drugiej już tylko się bronili. Korona chciała ale nie mogła, bo szły "dzidy" na Korzyma, a Pogoń dobrze się ustawiała i wybijała piłkę. Trzeba przyznać, że w kolejnym meczu Pogoń Źle wygląda fizycznie w drugiej połowie. W Szczecinie to w ogóle są jakieś decyzje odnośnie budowy stadionu czy nie ma w ogóle tematu?

january - 26 kwietnia 2013, 20:10:46 - *.kielce.vectranet.pl
Rezerwy Koronu miały szansę... ale oni nie nadają sie nawet do III ligi ..nie obrażając chłopaków z tej ligi. Kuzera to wariat , ktory powinien odpocząc
przynajmniej 6 kolejek !!! Żadnego pomysłu na grę,
nie mogą rozegrać pilki na 2 lub 3 podania .Sierpineę nalezy wstawiać na druga połowę.
Nawet jak sa zaległości finansowe to i tak pilkarze i ich rodziny nie przymieraja z glodu.
My kibice czekamy tydzień na gre naszej Korony i
kolejne rozczarowanie .... dokad tak jeszcze !!!!

markar - 26 kwietnia 2013, 20:13:20 - *.dynamic.chello.pl
Poziomem gry ten mecz niczym nie odbiegał od tych rozgrywanych w ligach okręgowych.

BOB - 26 kwietnia 2013, 20:13:20 - *.opera-mini.net (*.4.55.232)
Adamek z Korony za rok powrót do macierzy czyli czwartej ligi

jojo - 26 kwietnia 2013, 20:13:55 - *.susi.pl (*.142.115.174)
wdowczyk działa, ale było łatwo z tym nieudacznikiem z łodzi!!!

RUCH&RTS - 26 kwietnia 2013, 20:14:14 - *.centertel.pl
A widzów to był chyba ponad komplet hahahahahahaha

DENIS - 26 kwietnia 2013, 20:29:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No działo się

scy_79_zor - 26 kwietnia 2013, 20:29:29 - *.adsl.inetia.pl
Jaki klub zatrudnia trenera który kupował mecze? Takie przykłady tylko w Polsce, kraju gdzie korupcja to codzienność! A Korona przegrała bo nie było zgrania i walki jak w poprzednim sezonie.
ps. panie Boniek, brawo za takich sędziów jak Pskit, przez takich ludzi oddaje dekoder cyfry

wrc - 26 kwietnia 2013, 20:30:46 - *.ssp.dialog.net.pl
...była fala?

BOLO - 26 kwietnia 2013, 20:34:26 - *.szczecin.mm.pl
ale frekfencja zobacz co jest w takim
zapyzialym Chorzowie tam jest totalne g.............. nie mówiąc o jakiejś Łodzi
i żałosnym Widzewie
POGOŃ to jest POGOŃ nawet przy małej
frekfencji jest duży doping

grekko - 26 kwietnia 2013, 20:35:20 - *.pawluk.org
KORONA DNO nie moge Patrzec jak ta druzyna gra zero gry po ziemi wszystko na KORZYMA szczerze powiem ze chodze na okregowke i maja wiecej gry poziemi jak ta KORONA

linekmks - 26 kwietnia 2013, 20:37:35 - *.88-199-147.vspace.pl
mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mk
s!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!
mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!mks!

@ - 26 kwietnia 2013, 20:42:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
frekwencja to oszałamiająca.. prawie jak Bełchatów.. Te dwie drużyny w przyszłym roku będą jednymi z głównych kandydatów do spadku.

fachor - 26 kwietnia 2013, 20:46:56 - *.dynamic.chello.pl
jakie przebudzenie...? ktoś naiwny dał taki tytuł, troche dobrej woli (zapewne bezinteresowne hi hi) kopaczy przyjezdnych i mamy mega sensację nazywaną prze dzieci przebudzeniem...ciekawe co bądź ile spowodowało tyle dobrej woli...

mariao - 26 kwietnia 2013, 20:50:41 - *.szczecin.mm.pl
Widzę że Pogoń zaprzestała rozgrywania meczów Towarzyskich które toczyła od lutego, i wreszcie wzięła się do roboty

CK_Zyms - 26 kwietnia 2013, 20:57:48 - *.kielce.vectranet.pl
Czytając o prognozach spadku żałość mnie bierze nad tymi tępakami, takie deklaracje słyszę co roku od paru lat. Faktem jest że Korona zagrała dzisiaj marny mecz ale trudno się temu dziwić skoro trener wystawia kadrę z nie ogranych ze sobą graczy w tym dwóch debiutantów w ekstraklasie którzy nigdy nawet nie grali w pierwszej lidze - poziom gry do przewidzenia. Jakaś manifestacja, znów kosztem kibiców.

LuksTSP - 26 kwietnia 2013, 21:05:18 - *.ssp.dialog.net.pl
słabo Korona wierzyłem w Was

saidi - 26 kwietnia 2013, 21:10:59 - *.5-3.cable.virginmedia.com
stadion w 2020 r. to jakieś science-fiction. prędzej doczekamy się załogowego lotu na Marsa

portowiec - 26 kwietnia 2013, 21:14:30 - *.connect.netcom.no
mecz w piątek no to troche mało ale 3 pkt nie zdobyli kibice tylko piłkarze ktorych dopingowaliśmy no jechac z kielc i zobaczyc taka Korone to musi byc desperacja albo oszukiwanie samego siebie ze dadza rade a tu??? Korzym biega robi szum kuzera biega(do sedziego co chwile) ,,,,,2:1

Chomyk - 26 kwietnia 2013, 21:29:57 - *.dynamic.chello.pl
Więcej było widzów...

Kibic - 26 kwietnia 2013, 21:47:19 - *.dynamic.chello.pl
szkoda tylko ,że sędzia w tym czasie był na innym meczu. ważne 3 pkt i oby tak dalej.
brawo Maciek, super występ ! pozdro

BziQ76 - 26 kwietnia 2013, 22:00:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przy pierwszej kartce Kuzera miał rację bo zawodnik Pogoni zagrał piłkę ręką w środku pola i za to powinien zobaczyć kartonik. Nie bronię Kamila ale pełnił rolę kapitana, a jak wiedzą Ci co kiedyś kopali w piłkę ligową, kapitan jest m.in. od tego aby mógł rozmawiać (przekazywać uwagi i zastrzeżenia) z sędzią w imieniu całej drużyny.

king - 26 kwietnia 2013, 22:00:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
na widzewie ruchu i polonii jest jeszcze mniej max 2000!!!Brawo Pogoń!!!!!

Tester - 26 kwietnia 2013, 22:12:44 - *.dynamic.chello.pl
Optycznie wyglądało, że widzów było przynajmniej 4000, ale i tak żenująca frekwencja. Nie było wyników, była słaba gra, wielu ludzi przestało chodzić. No zobaczymy, teraz ważne 3 punkty, jest wygrana w nawet dobrym stylu, może na Bełchatów będzie lepiej z widownią.

Domin - 26 kwietnia 2013, 22:56:16 - *.dynamic.chello.pl
Wkońcu mamy trenera,który mam nadzieje wyprowadzi nas na prosta. Mimo spekulacją że mecz został sprzedany to nie prawda ! To wyłącznie dzięki Wdowczykowi i chęci pracy Portowców ! Dziekujemy i mam nadzeiej ze to nie koniec !

cdnn - 26 kwietnia 2013, 23:42:22 - *.play-internet.pl
A by to szlag! :/

jojo - 26 kwietnia 2013, 23:56:07 - *.susi.pl (*.142.115.174)
@Domin zgadza się, ze to dzięki wdowczykowi i jego starym układom ;)

Ryba - 27 kwietnia 2013, 0:03:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pogoń i tak spadek

www - 27 kwietnia 2013, 0:32:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sylwestrzak-co to za wynalazek! W KORONIE już nie ma kto grać?

lechu WZL - 27 kwietnia 2013, 1:29:13 - *.dynamic.chello.pl
Mam nadzieje , że Pogoń spadnie z Bełtami a Podbeskidzie się utrzyma.

Egon - 27 kwietnia 2013, 2:36:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co się dzieje z tą frekwencją w Szczecinie???? Takie duże miasto...

Egon - 27 kwietnia 2013, 2:40:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ps. ciekaw jestem, czy nowy stadion by przyciągnął kibiców na ekstraklasę...możliwe,że z 7000 by przybyło, ale to i tak wstyd! Dla porównania...Kaiserslautern 100tyś mieszkańców i 40tyś na każdym meczu

Egon - 27 kwietnia 2013, 2:41:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ps2. i śmiejecie się z Bełchatowa

rafalski - 27 kwietnia 2013, 4:17:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No jak miała Pogoń nie wygrać Jak by tego nie wygrali to już nic by im chyba nie pomogło Ława cień zawodnika Ale ma prawo gdyż leczył się długo Edi grał dobre zawody jak na ten wiek Ale może jeszcze dużo więcej dać z siebie Nie ma co krzyczeć że Portowcy są zle fizycznie przygotowani To znaczy jak w jakim elemencie No proszę mi wskazać> ?!

as - 27 kwietnia 2013, 6:01:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wiedziałem

ja - 27 kwietnia 2013, 7:43:12 - *.adsl.inetia.pl
Czy Korona ma prezesa albo dyrektora sportowego?
Gdyz chyba tacy ludzie sa przed meczem po to zeby oprotestowac obsadzanie kogos takiego jak pseudo sedzia pskit
Przeciez to on wygral w tamtym sezonie mecz korona zaglebie, robiac wszystko zeby korona go przegrala?
Najwyzej ze wiedzieli ze tu musi wygrac Pogon?

bociek - 27 kwietnia 2013, 10:22:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Uznanie dla Pogoni a co na to Podbeskidzie ? ? ?

Niebieski - 27 kwietnia 2013, 10:42:40 - *.centertel.pl
brawo Pogon tradycja,historia a nie podbeskidzie ma grac w ekstraklasie

PLNY - 27 kwietnia 2013, 10:46:39 - *.mobile.mycosmos.gr
od dobrych 5 lat czekali w Szczecinie żeby grać w najwyższej klasie rozgrywkowej skoro się zaawansował do ekstraklasy kibice są dwunastym graczem zespołu no nie Ern?

JacOL - 27 kwietnia 2013, 11:00:18 - *.play-internet.pl
To był bukmacherski pewniak. Wszak Wdowczyk trenował "słynną" Koronę w czasie kręcenia największych lodów. Ogłaszam sezon na Sawicką.

KpFun - 27 kwietnia 2013, 12:07:06 - *.szczecin.vectranet.pl
Nie ma emocji o mistrzostwo, to będą o utrzymanie ;p

mj23 - 27 kwietnia 2013, 12:10:27 - *.piekary.net
gdyby nie ekipa sędziowska to już tydzień temu była by porażka z Górnikiem więc jak widać Koronę dopada obniżka formy .

@kolo - 27 kwietnia 2013, 14:17:18 - *.tktelekom.pl
Po co Pogoni puchary? Żeby dostać baty od klubu z Ałmaty?!!!

denmark - 27 kwietnia 2013, 14:34:48 - *.198.243.33
pogoń bawi sie w kupowanie meczy

areq - 27 kwietnia 2013, 14:46:39 - *.141.105.221
oglądając te wypociny nie mialem krzty wątpliwosci co do intencji niektorych graczy korony tak po 10min gry.muszę przyznac markowmanie gry na wzgeneralnie przestalem obserwowac wszystko poniżej lecha i legii.reszta jest ciekawa jak rozgrywki amatorskiej ligi zakładowej.

leon - 27 kwietnia 2013, 15:53:55 - *.231.22.235.koba.pl
Nic nierozumiem, tyle klubów chce spaśc: Bełchatów, Podbeskidzie, Dyscopolo, Pogoń, Korona, Ruch, Widzew, Wisła się jeszcze wacha... A awansowac nikt niechce, no może Termalica by komuś sprzedac licencje.

@denmark - 27 kwietnia 2013, 16:00:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
nooo nakupowala ich w tej rundzie ze chyba o puchary powalcza... gdzie tacy ludzie sie rodza?

@JacOL - 27 kwietnia 2013, 17:05:37 - *.globalconnect.pl
G. wiesz G. widziałeś. Jest taki problem z Wdowczykiem, że duża ilość "gwiazd" a nawet sam Boniek wątpi w jego winę. Niestety bądźmy szczerzy. Częściej to działacze/prezesy/sędziowie sprzedają mecze. Było kilku w podobnej sytuacji (podobne obciążenie/dowody i ich jakość) i ich nie skazano. Czasem niestety trzeba być w nieodpowiednim czasie w nieodpowiedniej chwili by dostać po dupie na całe życie. Kto z nas tego nie odczuł? Chyba ten co nigdy nie pracował.

Dario - 27 kwietnia 2013, 17:37:42 - *.dynamic.chello.pl
Oczywiście Lechia podłoży się Podbeskidziu, bo inaczej tego nie widzę.

jhj - 27 kwietnia 2013, 19:18:04 - *.police.vectranet.pl
buhhhaaa podbeskidzie tez wygrało

ad - 27 kwietnia 2013, 19:53:26 - *.torun.mm.pl
Szkoda byłby znany druki spadkowicz

anonim - 28 kwietnia 2013, 9:32:45 - *.dynamic.chello.pl
Polska piłka to dno poziom żenujący i ja mam jeszcze iść za to płacić i siedzieć na tym zapyziałym stadionie ? mam lepsze zajęcia kibicuje Pogoni ale to nie znaczy że bede sie dorzucał do tego bagna całego jakim jest Polska piłka nożna... miało być lepiej miał być coraz lepszy poziom a mam wrażenie że jest coraz gorzej.. korupcja gwiazdy zarabiajace po 50tys 60 70 itd Dla zasady żeby iść na mecz niech chodzą "prawdziwi kibice"

Crom - 28 kwietnia 2013, 12:08:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To widowisko to dno i tona mułu.A ten Janukowicz bramkarz pogoni to jest ponoc rodzina tego z ukrainy tak?Ale jaja.Spadna jak nic.Bielsko Biała ich wydyma.

roberto - 29 kwietnia 2013, 8:17:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Crom to ty chyba inny mecz widziales... sami komentatorzy sie podniecali juz w 15 min i mowili ze czasami w innych meczach nie dzieje sie tyle przez cały mecz co tutaj sie dzialo przez 15 min