11 maja 2013, 20:03:08 - dufusik
Wisła Krakbet Kraków zdobyła mistrzostwo Polski w futsalu

Futsaliści Wisły Krakbet Kraków zdobyli tytuł mistrzów Polski. W dzisiejszym spotkaniu z Red Devils Chojnice zwycięstwo wywalczyli w rzutach karnych, wygrywając w nich 3-2. Po regulaminowym czasie i dogrywce padł remis 1-1. Krakowianie wygrali rywalizację finałową 3-0.

karne: (0-0 Jakub Mączkowski - nad bramką), (0-0 Frane Despotović - obroniony), 1-0 Mariusz Kaźmierczak, 1-1 Roman Wachuła, (1-1 Łukasz Pieczyński - obok bramki), 1-2 Serhij Zadorożnij, (1-2 Michaił Sundiejew - obroniony), (1-2 Krzysztof Kusia - obroniony), 2-2 Witalij Kołesnyk, (2-2 Adrian Pater - obok bramki), (2-2 Łukasz Sobański - obroniony), 2-3 Marcin Kiełpiński

11 maja 2013, 18:00 - Chojnice
Red Devils Chojnice 1-1 pd. k. 2-3 Wisła Krakbet Kraków
Łukasz Sobański 50 - Roman Wachuła 50

Red Devils: 12. Łukasz Błaszczyk - 18. Łukasz Pieczyński, 11. Michaił Sundiejew, 27. Dominik Solecki, 15. Witalij Kołesnyk. Grali także: 26. Sebastian Kartuszyński, 3. Łukasz Sobański, 6. Patryk Brzószczyk, 13. Jakub Mączkowski, 20. Dariusz Pieczyński, 23. Tomasz Kriezel, 77. Mariusz Kaźmierczak.

Wisła: 69. Kamil Dworzecki - 10. Krzysztof Kusia, 12. Błażej Korczyński, 9. Marcin Czech, 55. Douglas. Grali także: 84. Bartłomiej Nawrat, 1. Kamil Lasik, 3. Zbigniew Mirga, 5. Frane Despotović, 6. Mikołaj Zastawnik, 11. Rafał Franz, 13. Roman Wachuła, 14. Serhij Zadorożnij, 17. Marcin Kiełpiński, 44. Adrian Pater.

żółte kartki: Kriezel, Pieczyński.

sędziowali: Sebastian Stawicki, Rafał Przytuła, Janusz Leyk.

s3quin - 11 maja 2013, 20:05:37 - *.dynamic.chello.pl
Już im tylko futsal został :D

ads - 11 maja 2013, 20:08:13 - *.dynamic.chello.pl
Niech wezmą kogoś z sekcji futsalu do futbolu. Przecież trudno być gorszym od Sikorskiego

futsal tar - 11 maja 2013, 20:09:37 - *.is.net.pl
Gratulacje z Tarnowa!

gsdg - 11 maja 2013, 20:10:48 - *.opera-mini.net (*.50.54.34)
do s3uin - nie zapominaj o koszykarach. Wisla jako klub jest najbardziej rozbudowanym klubem w Polsce odnoszacym sukcesy w wielu dyscyplinach.
Co do futsalowcow Wisly - ogromne brawa, nalezalo Wam sie! brawa dla kibicow, korka, szefostwa i ludwika!
a teraz europejskie puchary w futsalu i kto wie.. moze los da FC Barcelone, Benfice Lizbone czy Dynamo Moskwa!

Lolą Blą - 11 maja 2013, 20:11:40 - *.play-internet.pl
Mistrz, mistrz, nasz TS!

Wisła - 11 maja 2013, 20:22:06 - *.dynamic.mm.pl
Mistrz Mistrz Nasz TS !!!

Darek - 11 maja 2013, 20:23:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kto pierwszy strzelił gola, jak to wyglądało dokładnie, opiszę ktoś kto był na meczu, z góry dzięki

Dark - 11 maja 2013, 20:29:03 - *.dynamic.chello.pl
gsdg - A to najpierw nie trzeba przejść wcześniejszych rund? Bo te rundy w których startuje m. in. Barcelona, Benfica czy Dinamo Moskwa są raczej tymi późniejszymi.

@Darek - 11 maja 2013, 20:40:27 - *.dynamic.chello.pl
Pierwsze strzelili RD Chojnice. Wisla wyrownala 5 sekund przed koncem. Wielkie emocje.
1:0 Sobański 49,35 min
1:1 Wachula 49,54 min

TylkoWisła - 11 maja 2013, 20:47:54 - *.xdsl.centertel.pl
49 minut bez bramek, po czym Chojnice trafiają na 25 sekund przed końcem. Wisła odpowiada 19 sekund później!!!

mac - 11 maja 2013, 21:59:38 - *.dynamic.chello.pl
Oby tylko Red Devils nie podzielili losu Holiday'u, który po wicemistrzostwie nie przystąpił do rozgrywek w następnym sezonie.

do gsdg - 11 maja 2013, 22:19:39 - *.ssp.dialog.net.pl
No w koszykówce pokazały z CCC Polkowice ;)

americano - 11 maja 2013, 22:25:45 - *.dynamic.chello.pl
teraz kilka wzmocnien i walczymy o LM

damiano - 11 maja 2013, 22:51:30 - *.adsl.inetia.pl
Dzięki Diabły za cudowny sezon!!! :-) Pozdrawiamy z Sępólna Krajeńskiego :-) gratulacje dla zwycięzców!

dycha - 11 maja 2013, 22:54:55 - *.starachowice.vectranet.pl
Co? "Wisła Kabaret"? ;)

kaziu - 12 maja 2013, 10:07:15 - *.dynamic.mm.pl
kaziu był

Plus - 12 maja 2013, 10:56:56 - *.dynamic.chello.pl
niech Cupiał zmieni nazwę na Krakbet Kraków drużyny z ekstraklasy piłkarskiej! Będzie więcej pieniędzy...

Radek - 12 maja 2013, 12:23:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pięknie Wisełko,jest majster !!!!! Za rok wygrana w t-mobile ekstraklasie i 14 tytuł mistrza polski !!!!

Adaś - 12 maja 2013, 16:30:19 - *.218.106.56
przeczytałem kabaret...

Tomek - 12 maja 2013, 19:32:00 - *.205.97.219.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
To się naucz czytać, bo jak widać nie umiesz.

SBMAjor - 13 maja 2013, 11:38:04 - *.piaseczno.vectranet.pl
Polski futsal to ekstraklasa, I liga. I tyle. II liga według założeń PZPN to wojewódzkie ligi, czyli takie klasy okręgowe w dużej piłce. Sędziowie za sędziowanie meczu w ekstraklasie dostają tyle ile za III ligę trawiasta. Wynika z tego, że ekstraklasa futsalu to III liga dużej piłki, a I liga futsalu to IV liga. Czyli Wisła została co najwyżej mistrzem III ligi - tyle że ogólnopolskiej.