17 maja 2013, 22:38:25 - Bedziu
Śląsk nadal w walce o podium

W drugim piątkowym spotkaniu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał 3-0 (2-0) z Wisłą Kraków. Dla gospodarzy jest to już ósmy z rzędu ligowy mecz bez porażki na własnym boisku.

Bardzo dobrze spotkanie rozpoczęli piłkarze Śląska, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie. Sylwester Patejuk odzyskał piłkę, podał do Sebastiana Mili, a ten odegrał na wolne pole do Patejuka, który minął Pawła Stolarskiego i płaskim strzałem pokonał Michała Miśkiewicza. Goście szybko próbowali odpowiedzieć, ale Rafał Boguski uderzył zza pola karnego wysoko ponad bramką. Później z dystansu uderzał także Emmanuel Sarki, ale uczynił to bardzo słabo i nieprecyzyjnie. W 22. minucie w świetnej sytuacji po podaniu Piotra Ćwielonga znalazł się Mila, ale po złym przyjęciu piłki nie potrafił oddać celnego strzału. Po chwili w pole karne dośrodkował Marcin Kowalczyk, a potężnym, lecz niecelnym strzałem popisał się Ćwielong. Swoją szansę miał również Kowalczyk, ale po jego strzale piłka poszybowała niewiele ponad poprzeczką. W 28. minucie precyzyjnie na głowę Łukasza Gikiewicza dośrodkował Mila, jednak napastnik Śląska uderzył ponad bramką.

Niemrawo grający do tej pory goście zagrozili bramce strzeżonej przez Rafała Gikiewicza dopiero w 33. minucie, kiedy z rzutu wolnego dośrodkowywał Kamil Kosowski, a piłkę głową trącił Daniel Sikorski. Potem zza pola karnego niecelnie uderzali Sikorski oraz Kosowski. Tuż przerwą piękną akcję stworzył Śląsk. Ćwielong po minięciu obrońców dograł do wbiegającego w pole karne Mili, który bez przyjęcia dograł przed bramkę do Gikiewicza. Napastnik gospodarzy nie miał żadnych problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Po mało interesującym początku drugiej części, dopiero w 55. minucie piłkarze stworzyli ciekawą akcję. Ćwielong, który otrzymał piłkę od Mili, dograł piłkę w pole karne. Tam obrońców wyprzedził Gikiewicz i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Kilka minut później Kosowski odzyskał piłkę na połowie rywali i potężnie uderzył z dystansu, jednak bramkarz zdołał obronić.

Po długim fragmencie gry bez sytuacji bramkowych do głosu doszli goście. Po zagraniu Cwetana Genkowa mocnym, płaskim strzałem popisał się Kosowski, lecz ponownie bramkarz zdołał sięgnąć piłkę. W 82. minucie po dograniu Patejuka w sytuacji sam na sam z Miśkiewiczem znalazł się Ćwielong, ale trafił prosto w interweniującego golkipera Wisły. Kilka chwil później swoją pierwszą okazję do zdobycia bramki miał Genkow, lecz trafił prosto w ręce bramkarza. Po przeciwległej stronie boiska w sytuacji oko w oko z golkiperem znalazł się Kowalczyk. Miśkiewicz po raz kolejny nie dał się pokonać. Kolejną okazję miał także Gikiewicz, ale po jego strzale piłka minęła bramkę.

17 maja 2013, 20:45 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 3-0 Wisła Kraków
Sylwester Patejuk 2, Łukasz Gikiewicz 45, 55

Śląsk: 33. Rafał Gikiewicz - 2. Krzysztof Ostrowski (46, 24. Tadeusz Socha), 15. Rafał Grodzicki, 3. Adam Kokoszka, 17. Mariusz Pawelec - 20. Piotr Ćwielong, 14. Marcin Kowalczyk, 16. Dalibor Stevanović, 11. Sebastian Mila, 9. Sylwester Patejuk (90, 8. Éric Mouloungui) - 27. Łukasz Gikiewicz (86, 23. Jakub Więzik).

Wisła: 12. Michał Miśkiewicz - 41. Paweł Stolarski, 4. Osman Chávez, 34. Alan Uryga, 21. Łukasz Burliga - 15. Emmanuel Sarki, 28. Cezary Wilk, 20. Michał Chrapek (61, 10. Łukasz Garguła), 9. Rafał Boguski (85, 77. Ivica Iliev), 5. Kamil Kosowski - 23. Daniel Sikorski (61, 8. Cwetan Genkow).

żółte kartki: Grodzicki, Socha - Chrapek, Burliga, Sikorski.

Ciamciara - 17 maja 2013, 22:39:21 - *.204.116.113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tydzień temu pochwaliłem Wisłę, stwierdziłem że widać u nich postęp. W tym momencie to nie ma już znaczenia, gdyby Śląsk grał skuteczniej i chciało im się karcić rywala, mielibyśmy dzisiaj różnicę bramek w granicach 8-9 do zera. Nie żartuje kochani, to była deklasacja. Szkoda że Śląsk nie ma snajpera w ataku, bo mógłby tym jednym meczem doskoczyć do czołówki strzelców Ekstraklasy. Pan Kulawik mógł liczyć na szansę w nadchodzącym sezonie, w tym momencie myślę że Wisłę musi objąć nowy trener. Piłkarze grali jakby chcieli zwolnić trenera, wolny Garguły z końcówki meczu? Symbol żenady jaką dzisiaj odstawiali Wiślacy. Śląsk, no właśnie, co oni będą znaczyć jeśli odejdzie Sebek Mila? Miał być mecz przyjaźni, wyszedł mecz litości, bo tylko z litości Śląsk nie ośmieszył wyżej Białej Gwiazdy. Nie wiem co robili w dzień Wiślacy, ale takiego lenistwa na boisku nie da się zrozumieć. Ta Barka płynie ku przepaści. Gratulacje dla Staszka Levego!

Jeziorowie - 17 maja 2013, 22:42:52 - *.xdsl.centertel.pl
Skoro Wisła dostaje lanie do Sląska 3:0 to co będzie z Barcą ona jest 100 razy lepsza niż Sląsk czyli 8:0 dla Barcy lub wyzej !

Karnityna - 17 maja 2013, 22:52:49 - *.scotnet.co.uk
Nagier

mądruś - 17 maja 2013, 22:54:21 - *.opera-mini.net (*.212.230.49)
Ciamciara, tydzien temu ci powiedzialem, ze kazda twoja teoria, okazuje sie bledna

nor - 17 maja 2013, 22:55:28 - *.233.148.4
14 tys na oporowska haha

sd - 17 maja 2013, 22:55:47 - *.toya.net.pl
Petejuk odzyskał dowód.

qj - 17 maja 2013, 22:58:44 - *.trzebinia.mm.pl
po co WKS to podium, jak i tak w pucharach nie zagrają?

elektryk - 17 maja 2013, 22:59:54 - *.dynamic.chello.pl
Wiślacy to nie są piłkarze, to pozoranty...

kkkkkk - 17 maja 2013, 23:00:08 - *.client.duna.pl
puchary dla niecieczy

januszek - 17 maja 2013, 23:01:04 - *.dynamic.mnet-online.de
WOW! Jutro cały Breslau do Kościoła, dać na tace konkretne pieniądze, bo Gikiewicz dwa gole strzelił! Ostatnio mu sie udało przeciwko Jagielloni jak jego klon na bramce stał! Słaba liga jak Slunsk tak wysoko.

tsp - 17 maja 2013, 23:01:29 - *.dynamic.chello.pl
w sumie to dobrze że Śląsk wygrał, ale wisła jest beznadziejna, masakra co to za klub który nie szkoli młodzieży i teraz to widać wyraźnie, jak Cupiał nie rzuci kaski i będzie chciał w końcu spłaty długów wobec Tele-Foniki to wisła idzie tą drogą jak ŁKS.

bks - 17 maja 2013, 23:03:47 - *.client.duna.pl
wisła rozgromi i tak barcelone //////????????????????????????????????????????????
???????????????????????????????????przy pomocy sedziego

14 - 17 maja 2013, 23:10:24 - *.play-internet.pl
14 tys - szkoda bo takie mecz powinien byc rozgrywany w czwartek o 02.00 w nocy pewnie byłoby z 59 tys na stadionie

Obiektywny - 17 maja 2013, 23:17:05 - *.3s.pl
@tsp ty się nie wypowiadaj w gronie kibiców. Bo u was doping wygląda jak pod budka z piwem. Kibicowsko jesteście na dnie. Poziom a klasy.

nyrol - 17 maja 2013, 23:24:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
DobRa Frekwencja Roman Z!!!!Pozdro!!!!!!!!!Warta old SKINS !!!!!!!!!!!!!

Dark - 17 maja 2013, 23:25:31 - *.dynamic.chello.pl
14 - Godzina wieczorna przed weekendem. O podobnych godzinach są mecze w Francji czy Niemczech.

mtjaj - 17 maja 2013, 23:34:36 - *.opera-mini.net (*.181.217.200)
Kutwa! Dlaczego nie gra Buksa tylko, z uporem muła kulawik stawia na tego patałacha sikorskiego(już dawno powinni rozwíązać kontrakt z tym statystą) przy którym Rasiak to król techniki i pola karnego!!!

Kiler - 17 maja 2013, 23:38:05 - *.opera-mini.net (*.20.183.130)
Alez ta wisla nieobliczalna

nyrol - 17 maja 2013, 23:38:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
kulejorz papa m!ama pomoc !!!!!!!!!Warta Old SKINS!!!!!!!!!!!!!!!!

judasz - 17 maja 2013, 23:41:21 - *.multi-play.net.pl
@Ciamciara a ty wiesz o czym piszesz? Zaczęły się kolejki cudów. Najpierw Pogoń która na wiosnę strzeliła 1 bramkę z akcji, 2 karne i 2 rogi z Koroną która grała bez obrońców, z Ruchem na wyjeździe strzela 3 bramki. A potem cudowne odrodzenie Śląska.

kamil - 17 maja 2013, 23:42:45 - *.dynamic.chello.pl
a o co oni walcza jak i tak licencji na puchary europejskie niedostali

@judasz - 17 maja 2013, 23:44:18 - *.wroclaw.vectranet.pl
Ciebie faktycznie chyba Bóg opuścił

jasio - 17 maja 2013, 23:48:22 - *.ssp.dialog.net.pl
@judasz
Z tak słabą Wisłą jak dzis każdy by wygrał. To nie jest żadne cudowne odrodzenie
@kamil
Walczą o brązowe medale Mistrzostw Polski! Poza tym decyzja ws.licencji nie ostateczna. Odwołają się i prawdopodobnie jednak ją otrzymają. Pzdr

@jasio - 18 maja 2013, 0:04:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Powinieneś napisać: "chcę żeby otrzymali". Boniek powiedział, że z licencjami już tak łatwo nie będzie. Więc na nic więcej już bym nie liczył, stadion Śląsk ma, ale to kosztuje. Za coś przecież te licencje przyznają, a za jakiś brak nie. Przecież nikt się nie uwziął, tylko klub po prostu nie spełnił jakiegoś kryterium.

as - 18 maja 2013, 0:17:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wiśle potrzebny jest prawdziwy trener - taki jak np. LORĄ BLĄ !!!

Kiler - 18 maja 2013, 0:24:11 - *.opera-mini.net (*.20.183.130)
Ja mam takie pytanie czy caly ten Wroclaw jest KKN???

green - 18 maja 2013, 0:24:47 - *.218.151.191.static.telsat.wroc.pl
A czy w wymogach licencyjnych nie ma czasem sektora dla kibiców gości? A jednak Widzew licencję ma.

fryzjer - 18 maja 2013, 0:29:15 - *.free.aero2.net.pl
ten mecz byl sprzedany.

wislak12 - 18 maja 2013, 0:30:33 - *.adsl.inetia.pl
bo ...q... takich jaj to już dawno nie widziałem, żenada niech Boniek tym sie zajmie, a Lech niech jutro wygra, Polonia też, tak byc alej nie może ... USTAWIANKO Śląska z Wisełką trwa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Panie Bieniek ......za karę za Wisła - Legia !!!!!!!!!!!

vcx - 18 maja 2013, 0:58:32 - *.dynamic.chello.pl
Rachunki musiały się zgadzać. Co oddali w zeszłym roku, w tym zabrali.

dpl - 18 maja 2013, 5:44:02 - *.plk.prest.pl
Sprzedawczyki i kupczyki.

Leon - 18 maja 2013, 7:47:14 - *.internetdsl.tpnet.pl
Jedno jest pewne po tym meczu. Śląsk Wrocław jest trzecią siłą w Polsce i zasługuje na grę w pucharach obok Lecha i Legii. Zasadnicze pytanie- kto bedzie tym czwartym?

geo573 - 18 maja 2013, 7:53:41 - *.158.216.192.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Aż miło było oglądać Śląsk, jak chcą to potrafią jednak,życzę im występów w pucharach

Franz - 18 maja 2013, 8:23:27 - *.akk.net.pl
W nastepnym sezonie jest pewne ze Wisla ugra ze Slaskiem 6 pkt. Musza sie przeciez w koncu odwdzieczyc przyjaciolce za mistrza w tamtym sezonie i za dotarcie do finalu PP w tym roku i we wczorajszym dniu za cien szansy na puchary

KONRAD - 18 maja 2013, 8:46:39 - *.centertel.pl
To nie będą czary!Śląsk w tym roku będzie miał Puchary(-:

Nasa - 18 maja 2013, 9:10:52 - *.customers.d1-online.com (*.35.28.134)
Śląsk i tak zagra w pucharach . Zobaczycie .

Daro - 18 maja 2013, 9:20:51 - *.play-internet.pl
Normalnie szok na kiepskich jak zwykle 40 tyś publiki jestem pod wrażeniem.

Kablofonik - 18 maja 2013, 9:31:19 - *.ip.netia.com.pl
Slaby kibicowsko przeciwnik, to się mało wiary zebrało. Jak by to byl mecz z Opavą, Lechią, Motorem czy Miedzią to ludzi bylo by duzo wiecej.

Dror - 18 maja 2013, 9:34:51 - *.mm.ust.tke.pl
Od Ćwielonga to się piłka musi chyba tuż przed samą bramką odbić, żeby on mógł gola zdobyć?!

Daro - 18 maja 2013, 9:38:30 - *.play-internet.pl
Do Kablofonik czy ty czytasz to co piszesz ?????
Wisełka wasza zgoda a ty piszesz że mecz słaby kibicowsko.
Ty naprawdę jesteś ograniczony umysłowo

jan - 18 maja 2013, 9:58:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Daro@ - przecież to prowokacja... frekwecja dobra jak na naszą piłke kopaną.

look - 18 maja 2013, 11:05:17 - *.rev.pro-internet.pl
Pierwszy gol dla Śląska to wina gry w defensywie i duży błąd bramkarza Wisły!!!.Po drugie kopacze Wisły robili wrazenie jak zapomnieli wysiądź z autobusu na stadionie Śląska!!!.

do 14 - 18 maja 2013, 11:14:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ty lepiej skończ podstawówkę bo masz jeszcze problemy z zaokrąglaniem liczb

Boris - 18 maja 2013, 12:28:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Taki Śląsk z max 2 - 3 wzmocnieniami (szczególnie klasowy napastnik) miałby spore szanse wejść do grupy LE. Niestety nawet jak dostaną licencję na grę w pucharach to obawiam się czy odejście Mili za bardzo nie zaszkodzi.

kuba - 18 maja 2013, 12:37:04 - *.promax.media.pl
Śląsk będzie miał puchary bo Piast będzie grał dla podbeskidzia i nie jest tak bardzo zainteresowany pucharach jak trąbka media

sosnicaGKS - 18 maja 2013, 12:39:59 - *.proxnet.pl
tydzień temu wszyscy pisaliście że Śląsk nie ma co szukać w pucharach teraz rozstrzelali słabiutką Wisłę i piejecie z zachwytu...skoro mój PIAST wygrał z "papierowym mistrzem" to jak daleko mu do pucharów...?
najsłabszy mistrz w historii...

sabcio - 18 maja 2013, 12:40:34 - *.5.219.90
do ciamciara; dobrze, że stuknąłeś się pierś, bo już myślałem, że jesteś upośledzony umysłowo pisząc takie propagandowe bzdury.
Jak widzisz, wisła jest już tak słabym zespołem, że nawet niepotrafiła się dogadać ze śląskiem, żeby ten oddał im puchar, a w zamian otrzymają punkty w lidze. Przypomina mi to człowieka chorego na raka, który już nie może samodzielnie oddychać i trzeba mu podać tlen.
Na drugi raz sto razy przemyśl to, co masz zamiar napisać, aby unikąć kompromitacji.

KibicTSP - 18 maja 2013, 13:00:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bravo Sylwek! Wreszcie!

@Boris - 18 maja 2013, 14:00:06 - *.dynamic.chello.pl
Boris proponuje wizytę u lekarza specjalisty, na to nigdy nie jest za późno.

1234 - 18 maja 2013, 14:49:36 - *.wroclaw.vectranet.pl
Ale Boris ma rację

Kablofonik - 18 maja 2013, 15:53:22 - *.ip.netia.com.pl
Żadna prowokacja. Nie wszyscy we Wrocławiu kibicując Śląskowi, muszą jednocześnie popierać tą szemraną zgodę z nożownikami. Za braci uważam ludzi z ekip które walczą z honorem i tyle w temacie.

DENIS - 18 maja 2013, 16:05:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przynajmniej Wisła umie grać w Futsal;)

Medin - 18 maja 2013, 20:14:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Śląsk zainteresowany jest pozyskaniem Marca-Philipp Zimmermanna z niemieckiego VFC Plauen,w zwolnione miejsce po C.Diazie, jego kontrakt z obecnym klubem kończy się po sezonie i będzie wolnym zawodnikiem,istniał też temat Lukasa Zeleznika ze Zlinu, ale ten woli przenieść się do Czeskiej ekstraklasy, niż wyjeżdżać do polski.

kiriak - 18 maja 2013, 20:21:09 - *.centertel.pl
Popatrzcie na terminarz Śląska i ochłońcie

Boris - 18 maja 2013, 21:29:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Terminarz jest już nieważny bo Legia na 99% będzie miała MP i wystąpi w eliminacjach LM. Śląsk jako finalista PP wystąpi w LE (o ile dostanie licencję na puchary).

miki - 20 maja 2013, 7:06:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisła na gwałt musi mieć sponsora.
To jedyna ekipa bez sponsora w eklasie

ja - 22 maja 2013, 11:11:10 - *.158.217.15.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@kiriak
Popatrz na trzy ostatnie jesienne mecze Śląska. Policz ile zdobyli punktow, bramek i ochłoń