19 maja 2013, 18:23:12 - maciejko
Drużyna Piotra Parzyszka nie zagra w Eredivisie

vbv De Graafschap, w barwach którego występuje Piotr Parzyszek, odpadł z walki o awans do holenderskiej ekstraklasy. W rewanżowym meczu II rundy rozgrywek barażowych klub Polaka został rozgromiony przez Roda JC Kerkrade 1-6 (1-3). W pierwszym meczu był remis 1-1 i zespół Parzyszka w przyszłym sezonie znów będzie rywalizował na drugim szczeblu rozgrywek w Holandii.

19 maja 2013, 16:30 - Kerkrade (Parkstad Limburg Stadion)
Roda JC Kerkrade 6-1 vbv De Graafschap
Sanharib Malki 19, 32, 47, Frank Demouge 24, Mitchell Donald 68, 85 - Jordan Garcia-Calvete 6

żółte kartki: Danilo Pereira - Soufian El Hassnaoui, Piotr Parzyszek.

sędziował: Serdar Gözübüyük (Haarlem).
widzów: 15 091.

Parzyszek rozegrał cały mecz. W bramce drużyny gospodarzy pełne spotkanie spędził Filip Kurto, na ławce mecz przesiedział drugi polski bramkarz Mateusz Prus. Mikołaj Lebedyński znalazł się poza kadrą Rody.

W finałowej rundzie baraży Roda JC Kerkrade zagra ze Spartą Rotterdam - zwycięzca tego dwumeczu zagra w przyszłym sezonie w Eredivisie.

orel - 19 maja 2013, 18:56:57 - *.46-151.net24.it