26 maja 2013, 18:51:50 - Bedziu
Jaga wciąż niestraszna

W przedostatnim spotkaniu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała na własnym boisku 0-3 (0-0) ze Śląskiem Wrocław. Tym samym jest to już piąte z rzędu ligowe spotkanie, w którym piłkarze Jagiellonii nie zdobyli bramki.

Mimo dobrego początku Śląska to jednak gospodarze stworzyli pierwszą groźną sytuację. Tomasz Kupisz otrzymał długie podanie od Michała Pazdana, po czym wycofał piłkę do Macieja Gajosa, a ten lewą nogą uderzył ponad bramką. Minutę później podobna akcja miała miejsce po przeciwległej stronie boiska. Piotr Ćwielong po podaniu Marcina Kowalczyka jednak uderzył celnie, ale dobrze spisał się Łukasz Skowron. W 10. minucie fatalnie zachował się Filip Modelski, który podał piłkę wprost pod nogi Dalibora Stevanovicia. Pomocnik dograł piłkę do Łukasza Gikiewicza, którego strzał w ostatniej chwili wślizgiem zablokował Pazdan.

Kolejne dwadzieścia minut gry nie przyniosło wielu sytuacji, a jedynym godnym odnotowania momentem jest rzut wolny wykonywany przez Sebastiana Milę, po którym piłka odbita od muru minęła jednak bramkę. W 30. minucie Modelski zagrał na wolne pole do Kupisza, który starał się minąć Rafała Gikiewicza. Bramkarz dobrze się jednak zachował, przez co pomocnik Jagiellonii nie miał szans zdobyć bramki i wycofał piłkę do nadbiegającego Dawida Plizgi. Zdecydował się on na strzał bez przyjęcia, który jednak był zbyt lekki, by zaskoczyć golkipera. Chwilę później odpowiedział Śląsk. Tadeusz Socha otrzymał podanie od Kowalczyka i dośrodkował do Mili, a ten uderzył z woleja minimalnie niecelnie. Potem na bramkę Skowrona strzelali jeszcze Mila i Gikiewicz, ale obaj zrobili to nieskutecznie. Po przeciwległej stronie boiska w pole karne dośrodkował Jonatan Straus, a głową piłkę uderzył Plizga, lecz znów nie sprawił problemów bramkarzowi Śląska. Z drugiej strony boiska zza "szesnastki" bramkarza próbował zaskoczyć Waldemar Sobota, ale jego płaski strzał był niecelny. W 45. minucie Stevanović zagrał futbolówkę w pole karne do Ćwielonga. Piłkarz gości znalazł się w sytuacji sam na sam ze Skowronem, ale nie zdołał go pokonać.

Drugą połowę fenomenalnie rozpoczęli piłkarze Śląska, który już cztery minuty po rozpoczęciu wyszli na prowadzenie. Stevanović zagrał do Mili, ten odegrał piętą do Gikiewicza. Napastnik Śląska walczył o piłkę z Pazdanem, ale zdołał podać ją Sobocie, który uprzedził Tomasza Porębskiego i lekkim strzałem ponad interweniującym bramkarzem umieścił piłkę w siatce. Zaledwie trzy minuty później było już 0-2. Po dwójkowej akcji z Sobotą w pole karne dośrodkował Kowalczyk, po czym futbolówka odbiła się od nogi Alexisa Norambueny i trafiła do Mili. Rozgrywający Śląska bez przyjęcia huknął na bramkę i pokonał Skowrona. Gospodarze mogli odpowiedzieć kilka minut po stracie drugiego gola. Gajos zagrał w pole karne do Kupisza, którego jednak w ostatniej chwili powstrzymał Adam Kokoszka.

Na kolejny strzał trzeba było czekać do 69. minuty, kiedy to na strzał zza pola karnego zdecydował się Dani Quintana. Piłka po rykoszecie minimalnie minęła jednak bramkę. Później, po zagraniu Mili, z trudnej strzelał Ćwielong i piłka minęła słupek bramki. Bliski zdobycia gola kontaktowego po podaniu Kupisza był Euzebiusz Smolarek, ale nie zdołał pokonać Gikiewicza. Chwilę później gola zdobył Ćwielong. Piłkarz otrzymał podanie na wolne pole, przerzucił piłkę nad bramkarzem, po czym upadł. Sędzia jednak nie odgwizdał faulu, a sam zawodnik szybko wstał i umieścił piłkę w pustej bramce. W końcówce meczu bramkarza próbował zaskoczyć jeszcze Karol Mackiewicz, ale jego strzał zza pola karnego był niecelny.

26 maja 2013, 17:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 0-3 Śląsk Wrocław
Waldemar Sobota 49, Sebastian Mila 52, Piotr Ćwielong 82

Jagiellonia: 30. Łukasz Skowron - 2. Filip Modelski, 24. Tomasz Porębski, 4. Michał Pazdan, 3. Jonatan Straus - 6. Dawid Plizga (78, 7. Euzebiusz Smolarek), 17. Alexis Norambuena (62, 99. Dani Quintana), 22. Rafał Grzyb, 20. Maciej Gajos, 8. Tomasz Kupisz - 21. Tomasz Frankowski (85, 11. Karol Mackiewicz).

Śląsk: 33. Rafał Gikiewicz - 24. Tadeusz Socha, 17. Mariusz Pawelec, 3. Adam Kokoszka, 2. Krzysztof Ostrowski - 5. Waldemar Sobota, 14. Marcin Kowalczyk, 16. Dalibor Stevanović, 11. Sebastian Mila, 20. Piotr Ćwielong - 27. Łukasz Gikiewicz (88, 23. Jakub Więzik).

axel25 - 26 maja 2013, 18:52:55 - *.146.58.5
Wrocławianie starają się o grę w Lidze Europy a ktoś w Śląsku nawet nie wie w jakich rozgrywkach biorą udział bo piłkarze grali z logo Młodej Ekstraklasy na koszulkach.

Ketald - 26 maja 2013, 18:53:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jaga matematycznie może jeszcze spaść, niezły piach grają.

nnn - 26 maja 2013, 18:53:32 - *.bestgo.pl
Biała Białystok!!!

dean - 26 maja 2013, 18:53:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
tytuł z Jagą to po co herb Śląska ?

czani - 26 maja 2013, 18:54:44 - *.stimo.net
mistrzostwo legii zapewniło już Śląskowi gre w LE jako przegranemu finaliście PP nie zależnie od miejsca w lidze ?

12 - 26 maja 2013, 18:54:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
hahaha jeszcze chwile temu walczymy o puchary a tu prawie spadek:D

radzio - 26 maja 2013, 18:55:05 - *.play-internet.pl
do axel25: Śląsk gra ze złotymi logami, a nie zielonymi, bo jest mistrzem Polski z poprzedniego sezonu

j77 - 26 maja 2013, 18:55:18 - *.191.147.123
0:15,slabiutka Jagiellonia i walka o utrzymanie .

Pires - 26 maja 2013, 18:55:44 - *.093.c84.petrotel.pl
Nie mogą spaść, bo Polonia jest bez licencji. Poleci ona razem z Podbeskidziem, a zdecydowanie lepszy byłby duet Bełchatów - Ruch.

Judasz - 26 maja 2013, 18:56:35 - *.toya.net.pl
hehe Jaga dołuje

Irtysz - 26 maja 2013, 18:57:36 - *.torservers.net
Tłumy na trubynach!!! TŁUMY!!!

. - 26 maja 2013, 18:59:48 - *.231.0.103.koba.pl
Jak długo można tak się szmacić ?

Zen - 26 maja 2013, 19:01:05 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.0.138)
27% posiadania piłki do przerwy w 10 minucie powinno być 0-2. Gra bez ładu i składu, tak wygląda warsztat piłkarze wielkiego Schalke. Nie rozumiem jednego jak z przyzwoitej drużyny można zrobić taką padakę. Jagiellonia przegra oba mecze z Bełchatowem pewnie z 0-4. utrzyma się, pewnie tak. Tylko co dalej?

axel25 - 26 maja 2013, 19:01:09 - *.146.58.5
do radzio :Aha, o tym nie wiedziałem że mają taki przywilej dzięki za info

las - 26 maja 2013, 19:03:34 - *.bialystok.vectranet.pl
Hajto doprowadził Jagę do poziomu lzs Gomunice.Ma powwody do satysfakcji.

ilo - 26 maja 2013, 19:04:07 - *.bialystok.vectranet.pl
Brawo Hajto!!!

Martinoz - 26 maja 2013, 19:04:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wstyd Jaga, niewiele brakuje Wam do spadku jak tak dalej będzie.

JFC - 26 maja 2013, 19:09:27 - *.ugent.be
Hajto miej honor i odejdź sam, oszczędź nam patrzenia na tą grę, hajs który Tobie został do 30 czerwca powinieneś sobie odpuścić w imię odpuszczenia grzechów!!!!

fryzjer - 26 maja 2013, 19:09:38 - *.dynamic.lte.plus.pl
no to mamy pierwszego spadkowicza

^^^ - 26 maja 2013, 19:10:36 - *.bielskobiala.vectranet.pl
niestety atmosfera godna Niecieczy ... a poziom zaangażowania gospodarzy godny meczu zakładowego ...

czacza - 26 maja 2013, 19:11:12 - *.host-stage-dns.com
Kowalczyk klasa nieziemska, lepszy od Xaviego i Iniesty, prawie poziom Messiego

leiter84 - 26 maja 2013, 19:11:46 - *.centertel.pl
Jaga: 5 ostatnich meczy - 5 porażek, bilans bramek 0:15. Takich farfocli już dawno w Polsce nie było, w klasie niżej mieli by kłopoty.
Za tydzień trzymam mocno kciuki za ambitnych chłopaków z Bełchatowa, a w ostatniej kolejce Ruch też będzie mocno zdeterminowany. Spadek Jagi bardzo realny, co rozgrywkom Esktraklasy wyjdzie na dobre.

leiter84 - 26 maja 2013, 19:15:35 - *.centertel.pl
Zapomniałem napisać: Świetna runda Pepe Ćwielonga, kolejny już mecz z rzędu w którym gra znakomicie.

Fan - 26 maja 2013, 19:17:33 - *.lexell.com.pl
A co to jest ten Mackiewicz??!!! Wszedł bez żadnych kompleksów i pokazał sie z bardzo dobrej strony,już było widać ze ma bardzo dobrą lewą nogę i na takich piłkarzy powinna stawiać Jaga bo widać ze maja tez utalentowana młodzież .... Szkoda ze grał tak krótko ale myśle ze jeszcze w tym sezonie jeszcze błyśnie....

czacza - 26 maja 2013, 19:18:59 - *.host-stage-dns.com
Marcin Kowalczyk to mieszanka Xaviego i Iniesty, klasa kosmiczna

leka - 26 maja 2013, 19:21:35 - *.bialystok.vectranet.pl
Witaj I ligo. Po co jeździć z Wrocławia do Białegostoku jak można do Bełchatowa. Podejście bardzo ekonomiczne. Koniec piłki w Białymstoku.

KSC - 26 maja 2013, 19:32:49 - *.ists.pl
Jaga daje czadu...
Nie pamiętam drugiego takiego klubu w ekstraklasie który by tak wysoko mecze pod rząd przegrywał.
Jaga przechodzi do historii

tornado52 - 26 maja 2013, 19:36:38 - *.46.4.28
Jak mają być tłumy na trybunach,po co, aby buca Hajtę oglądać. I tak w telewizji wystarczy, że go pokazują, to nóż w kieszeni się otwiera.Boże on naszą Jagę hanibi.

abc - 26 maja 2013, 19:37:57 - *.154.134.136
51 minuta, pierwsza składna akcja Jagiellonii, po kilku wymianach Jaga wychodzi 2 na 1 i.....Gajos strzela z 30-40 metrów...to cały komentarza do gry tego "wynalazku"....do tego dwie kalegi na stoperze, "boski" Modelski i zespół grajacy bez ładu i składu z Grzybem który w ma umiejętnosci ale nie mysli na boisku....a na koniec coś co pisalem już wczesniej, na bokach obrony w Jadze spokojnie moga grać juniorzu, dzisiejsza gra Strausa jest tego najlepszym przykładem- gosciu bije na głowę wszystkich innych bocznych obrońców Jagii

piron - 26 maja 2013, 19:40:07 - *.centertel.pl
Każdy "mistrz"Polski co roku deklaruje się, że ma skład skład na ligę mistrzów i, że w tym roku tam zawita. Spójrzmy prawdzie w oczy. Żaden polski klub nie ma szans na awans do tych rozgrywek. Nasza liga powinna zostać stworzona od nowa na nowych reformach. Przede wszystkim limit wynagrodzenia (max 15k zl miesięcznie + ewentualne premie), max 4 obcokrajowców w składzie, minimum 3 piłkarzy przed 21 rokiem życia w 18 meczowej, 14 miejce baraże o pozostanie w extraklapie, powrót pucharu extraklasy

Dark - 26 maja 2013, 19:41:41 - *.dynamic.chello.pl
KSC - Powinno być napisane "z rzędu", a nie "pod rząd", ponieważ drugi zwrot to rusycyzm.

OlegWKS - 26 maja 2013, 19:44:06 - *.internetia.net.pl
do REDAKCJI: dlaczego nic nie piszecie o naszej POLSKIE REPREZENTAJI w Piłce Plażowej a chodzi mi o Beach Soccer League na Ukrainie. Piszecie o POLSKIEJ PIŁCE to piszcie o wszystkich naszych reprezentacjach i trofeach zdobywanych przez wszystkie odmiany piłki kopanej. Kobiety i Futsal zajmują na waszej stronei o POLSKIEJ piłce jakieś marginalne podstronki a do tego zero o piłce plażowej tym bradziej że odnosimy sukcesy.

KOBII - 26 maja 2013, 19:47:07 - *.play-internet.pl
Hajto odchodzac niech zabierze z sobą Kulesze i 99% zawodników.

Judasz - 26 maja 2013, 19:47:16 - *.toya.net.pl
hajto czekamy na licencje uefa pro nie wiem po co ci ona hehe

Dark - 26 maja 2013, 19:50:45 - *.dynamic.chello.pl
OlegWKS - Inne struktury. Futsal czy kobiecy futbol wchodzi w skład FIFA i UEFA, natomiast beach soccer już nie.

do redakcj - 26 maja 2013, 19:51:52 - *.dynamic.chello.pl
witam...jesli slask jest na 3 miejscu to tabela powinna byc podkreslona na zolto do 4 miejsca...bo w tym ukladzie piast tez gra w pucharach!!!!

OlegWKS - 26 maja 2013, 19:53:00 - *.internetia.net.pl
@Dark: a co ma FIFA i UEFA do strony prowadzonej o POLSKIEJ piłce przez redaktorów 90minut. Repry to repry. GRAJĄ Z ORŁEM A PIERSI? GRAJĄ!!!!!!!!!!

OlegWKS - 26 maja 2013, 20:01:09 - *.internetia.net.pl
@Dark
@REDAKCJA
Tym bardziej że na stronie PZPN-u są informacje o POLSKIEJ REPREZENTACJI PIŁKI PLAŻOWEJ. No chyba Redakcja 90minut i portal 90minut nie jest stonką UEFY I FIFY. REPRY TO REPRY. Do tej pory myślałem że 90minut to portal o naszej POLSKIE piłce a to czy jest dana reprezentacja w struukturach FIFY czy UEFY to nie ma zanaczenia. POLSKA to POLSKA REPRA to REPRA!

ueo - 26 maja 2013, 20:08:11 - *.ntlworld.ie
ten slaby Slask wygral 3:0. Dzis Jago Ciebie by chyba nawet Wigry zbily

do... - 26 maja 2013, 20:14:52 - *.154.134.136
piłka plażowa to jakas parodia piłki, wszystko tam zależy od przypadku....kopanie na oślep plus sporo elementów z piłki ręcznej...co innego piłka halowa, tam jest sporo techniki i jest co oglądać ....a co do naszej piaskowej reprezentacji to jest to "ekipa rozrywkowa" i tyle

szczecin - 26 maja 2013, 20:18:32 - *.netcologne.de
sprzedany mecz

Anton - 26 maja 2013, 20:18:50 - *.dynamic.chello.pl
Jagiellonia poważnie zagrożona spadkiem. Mają mecze GKS (w)i Ruch (d). Jeżeli oba przegrają - spadną. A z całej szóstki walczącej teraz o utrzymanie (Jaga, Pogoń, Widzew, Ruch, GKS., Podbeskidzie) Jaga gra najgorzej.

m - 26 maja 2013, 20:21:19 - *.dynamic.chello.pl
gdzie leon??

Dark - 26 maja 2013, 20:27:25 - *.dynamic.chello.pl
OlegWKS - Spokojnie z emocjami. Nie jestem z redakcji, więc dokładnego powodu nie znam. Zasugerowałem jedynie ewentualny powód.

max - 26 maja 2013, 20:29:57 - *.limes.com.pl
widze ze niektorzy kibice jagi troche sie otrzasneli i przestali wyzywac zawodnikow,a doszli do wniosku kto jestej winny tej sytuacji jaka dzieje sie z zawodnikami.To co zrobil Hajto swoim zawodnikom nie miesci sie w glowie,widzi do czego doprowadzil zespol czyli na samo dno i ucieka jak szczur z tonacego statku.Nie moge sluchac boskich komentatorow,Borka i Kowalczyka ktorzy wyhwalaja hajto jaki to on jest super trener,no to wlasniepokazal swoje cale oblicze hajto ze jest poprostu spaczonym czlowiekiem,ktory wszystko zniszczy,dobil Prezesa Kulesze i swoich zawodnikow tym posunieciem,czyli ze to on odchodzi i ze nie ma do siebie zadnych zastrzezen to jest poprostu PROSTAK.kibice Jagi otworzcie oczy i ostodzcie glowy,trzeba wysluchac dwie strony,a nie tylko bujnych fantazji hajty.

borok - 26 maja 2013, 20:55:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Prezesie Kulesza proponuje juz dzisiaj pogonic tych pseudotrenerow w osobach Hajto I Dzwigala - lepiej juz teraz wyplacic im pobory nalezne do konca kontraktu. O niebo lepiej ustawi druzyne i poprowadzi w dwoch ostatnich meczach trener Mlodej Ekstraklasy.

las - 26 maja 2013, 21:10:06 - *.bialystok.vectranet.pl
Zostawcie w spokoju Prezesa.Popełnił błąd z Hajtą i to wszystko.Pierwszy błąd.Nie może wyrzucić,bo trzeba by było płacić odszkodowanie.Chcecie,żeby dyletantowi zapłacić dodatkowe pieniądze?

malymaja - 26 maja 2013, 21:38:20 - *.158.217.183.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Szkoda że Śląsk wygrał bo zepchnął Piast Gliwice na 4 miejsce, a mam nadzieję że to Gliwiczanie zajmą ostatnie miejsce na podium i dzięki temu zagrają w Europejskich Pucharach

JohnyKSG - 26 maja 2013, 21:49:27 - *.zabrze.vectranet.pl
Jaga jak...Górnik! Świetnie! Brawa.Katastrofa.Oddawać ludziom pieniadze za bilety!

Silesia - 26 maja 2013, 21:55:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@malymaja , jak Piast będzie 4 to gra w pucharach, bo Śląsk ma puchary przez Puchar Polski

Komar - 26 maja 2013, 22:05:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jedni i drudzy siebie warci!

kibic - 26 maja 2013, 22:18:26 - *.internetia.net.pl
Szkoda, ze Slask zagra w pucharach, będzie znowu kompromitacja w Europie. Legia i Lech maja duże szanse żeby zaistnieć, później długo długo nic.

leon - 26 maja 2013, 22:26:40 - *.1.88.3
Jaga 0-15 Białystok a to nie jej ostatnie słowo....

Myk - 27 maja 2013, 0:44:54 - *.231.47.225.koba.pl
Dwie ostatnie kolejki pokaża którzy piłkarze chcą w Jagiellonii grać w przyszłym sezonie i wydrą rywalom jakiekolwiek punkty, aby bezpiecznie się utrzymać - Tylko na obecna chwilę nie widzę zbyt wielu kandydatów.
Zespół jest w rozsypce (głownie obrona), część zawodników na wylocie (Smolarek, Ukah, Bandrowski, Norambuena, Kim, Kowalski), Frankowski kończy karierę i bardziej wyczekuje końca sezonu niż piłki na boisku. Sam Pazdan, Kupisz i Plizga meczu nie wygrają (Dobrze, że choć na ostatni mecz wraca do bramki Słowik - choć i w jego przypadku po starciu z Korzymem można obawiać się o występ)
Obiektywnie oceniając sytuację, to Jaga może tylko się modlić, żeby inni rywale pogubili punkty, bo o sami mają nogi z waty i pełne portki.
...I co panie Hajto. Gdzie to 6 miejce z szansą na puchary? Może teraz błyśnie pan trenerskim talantem i powstrzyma ten zjad po równi pochyłej

RTS - 27 maja 2013, 1:27:01 - *.toya.net.pl