27 maja 2013, 20:21:59 - dufusik
Emocje bez bramek

W ostatnim spotkaniu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało bezbramkowo z Polonią Warszawa.

Początek spotkania był bardzo słaby, obie drużyny grały w środku pola i nie wykonywały żadnych groźnych akcji. Dopiero w 13. minucie zaatakowała Polonia, ale strzał z woleja Piotra Grzelczaka był niecelny. Trzy minuty później długie podanie dostał Miłosz Przybecki, wyszedł sam na sam z Michałem Gliwą, wyprzedził go, jednak z ostrego kąta strzelił w boczną siatkę. W 19. minucie zaatakowało Zagłębie, ale do wrzutki Bartosza Rymaniaka lepiej wyskoczył obrońca Polonii Martin Baran i wybił piłkę za szesnastkę. Cztery minuty później znowu groźnie było pod bramką gości, jednak i tym razem nie musiał interweniować Mariusz Pawełek, ponieważ po dośrodkowaniu Adriana Błąda nad bramką głową uderzył Michal Papadopulos.

W 27. minucie świetny strzał z daleka oddał Adam Pazio, piłkę nieumiejętnie łapał Gliwa, ta wyleciała przed niego, jednak biegnący do futbolówki Przybecki był w tej sytuacji na spalonym. Minutę później znakomitego podania od Jacka Kiełba nie wykorzystał Grzelczak, ponieważ będąc sam na sam z Gliwą, strzelił w bramkarza. W 34. minucie Rymaniak podał z prawego skrzydła do Papadopulosa, jednak naciskany przez obrońcę strzelił niecelnie. Dziewięć minut później Grzelczak dośrodkował do Kiełba, który uderzył głową, jednak łatwo ze złapaniem piłki poradził sobie Gliwa.

Pierwszą dogodną sytuację w drugiej połowie miała Polonia. W 48. minucie Przybecki odegrał piłkę do Grzelczaka na wolne pole, jednak Rymaniak wybił mu ją wślizgiem. Osiem minut później na strzał z daleka zdecydował się Łukasz Piątek, jednak uderzył bardzo niecelnie. W 65. minucie z wolnego dośrodkował Róbert Jež, jednak futbolówkę złapał z łatwością Pawełek. Dwie minuty później Jacek Kiełb zmylił obrońców, jednak strzelił za lekko i piłkę chwycił Gliwa.

W 69. minucie świetnie uderzył Tosik, jednak nad bramką. Minutę później dośrodkowanie Błąda uderzeniem głową zakończył Arkadiusz Woźniak, jednak strzelił prosto w Pawełka. Kolejną akcję godną odnotowania wykonała w 84. minucie Polonia, mocno uderzył Przybecki, piłkę odbił Gliwa, do tej dopadł Kiełb, jednak pogubił się w dryblingu i stracił futbolówkę. W samej końcówce meczu Daniel Gołębiewski po doskonałym podaniu Piątka mógł zapewnić Polonii zwycięstwo, jednak minimalnie chybił.

27 maja 2013, 18:30 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 0-0 Polonia Warszawa

Zagłębie: 24. Michał Gliwa - 21. Bartosz Rymaniak, 5. Adam Banaś, 33. Aleksandyr Tunczew, 2. Costa Nhamoinesu - 15. Adrian Błąd (72, 19. Maciej Małkowski), 31. Róbert Jež, 7. Jiří Bílek, 11. Arkadiusz Woźniak, 6. Élton Lira (57, 20. David Abwo) - 27. Michal Papadopulos.

Polonia: 31. Mariusz Pawełek - 26. Aleksandar Todorovski, 4. Igor Morozov, 37. Martin Baran, 32. Adam Pazio (69, 7. Paweł Wszołek) - 14. Miłosz Przybecki (86, 8. Paweł Tarnowski), 24. Jakub Tosik, 20. Tomasz Hołota, 28. Łukasz Piątek, 11. Jacek Kiełb - 27. Piotr Grzelczak (80, 19. Daniel Gołębiewski).

żółte kartki: Grzelczak, Tosik.

sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).
widzów: 5703.

leons35 - 27 maja 2013, 20:22:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
czemu tak późno?

Dark - 27 maja 2013, 20:22:43 - *.dynamic.chello.pl
Włączyłem w końcówce. Piątek mógł zaliczyć świetną asystę.

Ketald - 27 maja 2013, 20:23:43 - *.108.97.19
Niezły mecz, Polonia super gra, Zagłębie przeciętne, ale końcówka świetna, szkoda, że Kiełb i Gołębiewski nieskuteczni, bo mogli spokojnie po bramce strzelić. Żal Polonii, że zespół tak ładnie grający ma się rozpaść.

MB - 27 maja 2013, 20:24:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdzie tam było 5700 osób???
3,5-4 tys to max!

sadeczanin - 27 maja 2013, 20:25:12 - *.174.72.241
Kilku do odstrzału w Lubinie
Jez,Lira,Rymaniak,Rakowski i patałach WOŹNIAK
mam pretensję do terenerów że Zieliński nigdy nie grał a ten pajac Woźniak gra bo co bo ma znajomości z młynem k....

z przy - 27 maja 2013, 20:25:13 - *.adsl.inetia.pl
szacunek dla sędziego. pierwszy raz widzę, żeby podczas meczu artiter masował zawodnika. oby więcej takich sędziów w naszej lidze. ogólnie mało błędów i żółtych kartek.

erni - 27 maja 2013, 20:25:58 - *.master.pl
Sędzia do niczego. Brzęczek jako komentator jeszcze gorszy

karo - 27 maja 2013, 20:32:07 - *.play-internet.pl
W Zagłębiu kolejny sezon zawalony czy KGHM w końcu się obudzi.Co tam jeszcze robi GRABOŃ.

herod - 27 maja 2013, 20:33:13 - *.lupro.net
mecz żenada !!!!!!!!!!!!!!

lech - 27 maja 2013, 20:38:07 - *.162.174.128
40 lat mieszka w Warszawie i nigdy nie widziałem kibica Polonii na ulicy.
TYLKO LECH MISTRZ

elber - 27 maja 2013, 20:38:50 - *.superkabel.de
Ciekawy mecz,choc blizsza zwyciestwa byla jednak Polonia.Naprawde szkoda, aby ten zespol mial nie grac w przyszlym sezonie w ekstraklasie.

Ryzy - 27 maja 2013, 20:38:51 - *.31.12.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
to Piątek nie rozwiązał kontraktu z Polonią?

bedi - 27 maja 2013, 20:38:51 - *.gwardii.osi.pl
A Piast bliżej pucharów.

A.c.q. - 27 maja 2013, 20:40:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niestrty do te go ostatetecznie nie doszlo ;d

leons35 - 27 maja 2013, 20:46:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
czy dobrze widzę, że jeżeli Piast nie przegra w czwartek, a Górnik nie pokona Wisły, to drużyna z Gliwic gra w pucharach?

szsz - 27 maja 2013, 20:49:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Polonia-Piast mecz o puchary!

jasam - 27 maja 2013, 20:50:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
albo Piast po prostu wygra i też będzie pozamiatane. Chociaż dla mnie ważniejsze jest podium ekstraklasy i za to trzymam kciuki w pierwszej kolejności.
P.S. nie mogę się doczekać analizy TME. Pzdr

snevil - 27 maja 2013, 20:52:24 - *.gl.digi.pl
leons35 dobrze widzisz

Slim dog - 27 maja 2013, 20:53:12 - *.146.98.197.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Polonia zasługuje na lepszego sponsora niż ten nagi król,ładnie dziś walczyły czarne koszule,a dla naszego Zagłębia pora przebudowy drużyny ponieważ paru zawodnników nie jest godnych grać dla Zagłębia Lubin.ps. ŻYCZĘ Polonii aby wyszła na prostą ,i pogoniła tego samozwańczego krola na zbity r*j

Slim dog - 27 maja 2013, 20:55:48 - *.158.216.184.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Szakal - 27 maja 2013, 20:57:06 - *.ssp.dialog.net.pl
W 66 min melduje sie w sektorze gości 4 kibicow Polonii. Tylko jedyna kobieta w szalu. Resszta stroje piknikowe. Ale w koncu incognito zeby sie przedostac na sektor gosci trzeba bylo byc. Pzdr,Szakalinio

bedi - 27 maja 2013, 21:02:58 - *.gwardii.osi.pl
a Ty szakal pewnie po r**u chciałbym im dać? orgazm murowany. Bo ciężko jest zrozumieć, że ludzie chcą normalnie pooglądać mecz.

jaca - 27 maja 2013, 21:03:21 - *.xdsl.centertel.pl
Wajda i brak czerwonej kartki...dziwne

Szakal - 27 maja 2013, 21:10:38 - *.ssp.dialog.net.pl
bedi o co ci chodzi? Masz problem ze sobą? Napisalem in plus bo zawsze szacun dla takich kibicow, a pala w łeb dla takich napinaczy jak Ty.

dangen - 27 maja 2013, 21:11:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przyjemnie się ten mecz oglądało mimo braku bramek.
Zawodnicy Polonii zaprezentowali się zdecydowanie korzystniej, bardzo pewnie zagrał w obronie Morozov, w pomocy świetnie spisali się Piątek z Hołotą, na skrzydle do czego już mnie przyzwyczaił błyszczał Przybecki chłopak robi mnóstwo sprintów w meczu. Biega aż miło, fajnie się ogląda jego grę moim zdaniem zasługuje na sprawdzenie w reprezentacji.
Po drugiej stronie solidne wrażenie sprawił Costa i Banaś dobrą zmiane dał Abwo.

rico - 27 maja 2013, 21:19:25 - *.play-internet.pl
4 tyś widzów, więc po co im stadion na 17 tyś? Nawet darmowe wejściówki od kghmu mają słabe branie. Szkoda na to państwowych pieniędzy

rico - 27 maja 2013, 21:28:16 - *.play-internet.pl

rico - 27 maja 2013, 21:29:42 - *.play-internet.pl

alicja - 27 maja 2013, 21:35:32 - *.play-internet.pl
Mecz mimo braku bramek mecz mógł się podobać. Toczony w szybkim tempie. Jak na poniedziałek 6 tysięcy ludzi to bardzo dobry wynik. Dlaczego Zagłębie LUBIN gra przeważnie w piątki lub poniedziałki. Śląsk przeważnie w niedzielę. Gra w niedzielę to kilka tysięcy kibiców więcej. Ale na układy nie ma rady. Ponadto sędziowie tradycyjnie tendencyjnie przeciwko Zagłębiu. Kilka fauli w pobliżu pola karnego sędzia nie chciał widzieć. Na trybunach wspaniały doping. W Zagłębiu na plus Rymaniak, Bilek, Abwo, Woźniak, Tunczew, Costa.

barry - 27 maja 2013, 21:37:09 - *.internetdsl.tpnet.pl
Hapal out

bedi - 27 maja 2013, 21:42:20 - *.gwardii.osi.pl
Szakal jeśli pomyliłem twoje intencje to przepraszam. Nie spinam się po prostu nie lubię bezsensownych mordobić. Kiedyś z Piasta ziomek pojechał SAM do Szczecina na mecz W barwach

dariusz - 27 maja 2013, 21:49:20 - *.internetia.net.pl
Z podawaniem zawyżonej ilości widzów ktoś ordynarnie przesadza. Na pustym stadioniku w Lubnie było dziś max 3000 - 3500 widzów.

kibic - 27 maja 2013, 21:56:42 - *.3s.pl
Obydwie druzyny pokazaly:DNO

Dark - 27 maja 2013, 21:57:25 - *.dynamic.chello.pl
Alicja - Bo Polsat woli dawać mecze Śląska w niedzielę, natomiast Lubin jako lokalny rywal ma mecze w dniach roboczych (bądź Eurosport wybierze mecz Zagłębia z uwagi na ich obiekt).
Dariusz - Pewnie, liczba 5703 wydaje się mniej prawdziwa na stadionie KGHM Zagłębia niż jakieś 3000. Na szczęście coraz więcej obiektów podaje dokładną frekwencję, bo kiedyś to faktycznie było śmiesznie kiedy na jednym meczu wg różnych źródeł były skrajne inne liczby widzów.

eddy - 27 maja 2013, 22:00:24 - *.ssp.dialog.net.pl
0-0 ze spadkowiczem

MKS - 27 maja 2013, 22:10:27 - *.adsl.inetia.pl
Nigdy nie spadnie Zagłębie nigdy nie spadnie! Nigdy nie spadnie Zagłębie nigdy nie spadnie!!!!Nigdy nie spadnie Zagłębie nigdy nie spadnie! Nigdy nie spadnie Zagłębie nigdy nie spadnie!!!!

ZLU - 27 maja 2013, 22:12:24 - *.25.196.175
Rico i ta cała reszta to nikt inny jak sam Roman Z. z Malinowa to jego konik jeżdżą z synem i dwoma Łaziorami i liczą ludzi u nas na stadionie tylko ten jeden umie co najwyżej do 10 zliczyć stąd takie rozbieżności bo co chwila musi biegać do Romka i podawać następną 10tkę. Oby znowu nie zgubił się w galerii Lubińskiej bo ostatnim razem ponoć trzy dni chodził w kółko. To taki wysoki łysy z dziarą Śląska i Spartakusa Szarowola.

Lubin - 27 maja 2013, 22:15:46 - *.play-internet.pl
Lubin to miasto górnicze i bardzo dużo kibiców Zagłębia pracuje. Na meczu w niedzielę jakie 10 tysięcy by było. Ale przynajmniej w Eurosporcie pokazali niezły mecz na wspaniałym stadion z sporą ilością kibiców i dobrym dopingiem. LUBIN to nowoczesne miasto jest nadzieja, że Akademia Piłkarska prowadzona prze holendra będzie przynosić korzyści na przyszłość. Także drużyna kobieca awansowała do ekstraklasy będzie co w następnym sezonie oglądać tak jak np. mecze ze Śląskiem 4:0 lub Wisła 4:1. Tego Zagłębiu życzymy.

damix - 27 maja 2013, 22:26:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
dariusz ciekawe jak to obliczyłeś jak miałeś widok tylko na jedną stronę stadionu? ^_^

MKS - 27 maja 2013, 22:32:13 - *.adsl.inetia.pl
Mamy Puchary !Zagłębie Mamy Puchary!Mamy Puchary !Zagłębie Mamy Puchary!Mamy Puchary !Zagłębie Mamy Puchary!Mamy Puchary !Zagłębie Mamy Puchary!Mamy Puchary !Zagłębie Mamy Puchary!Mamy Puchary !Zagłębie Mamy Puchary!Mamy Puchary !Zagłębie Mamy Puchary!

rico - 27 maja 2013, 22:46:32 - *.play-internet.pl
Nikogo tu nie obrażam, więc dlaczego straszycie mnie cenzurą. Mieszkam w Polkowicach, więc ze Ślaskiem mam tyle wspólnego co nic. Mam prawo się wypowiadać, bo również pracuje w KGHMie , w hucie Głogów i już wole Chrobrego niż Zagłębie. Wspieranie sportu jest niesprawiedliwe i każdy to powie.

górnik - 27 maja 2013, 23:01:35 - *.ssp.dialog.net.pl
Zagłębie jako JEDYNY! klub w ekstraklasie nie rozegrał ani jednego meczu u siebie na wiosnę w sobotę. Najwięcej w piątki i poniedziałki. Panowie od terminarza pamiętajcie,że w tym regionie w dni robocze ludzie pracują całą dobę. W przeciwieństwie do urzędasów i bezrobotnych z Wszawy czy Wrocka.

WZL - 27 maja 2013, 23:07:50 - *.dynamic.chello.pl
Z Polonii 4 szala w tym jedna dziewczyna. Dobry, sportowy skład. Nieźle oflagowani.

starykibic - 28 maja 2013, 0:54:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Grajcie sobie o spełnienie swoich celów, a tymczasem - Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest, Legia to jest potęga, Legia CeWuKaeS.
Z tą świadomością będziecie zasypiać co wieczór i budzić się co dnia przez co najmniej rok, jedni i drudzy.

norbi - 28 maja 2013, 2:02:36 - *.ssp.dialog.net.pl
Wożniak nie nadaje się do gry w ekstraklasie!!!!!

leiter84 - 28 maja 2013, 8:01:26 - *.srv.volvo.com
Z jednej strony suto opłacace "gwiazdy"
Z drugiej piłkarze z półrocznymi zaległościami w płatnościach.
Na boisku nie widać żadnej różnicy. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać

mister - 28 maja 2013, 8:29:01 - *.xdsl.centertel.pl
@Ryzy. To nie jest tak hop siup. Złozył wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. I pewnie tak się stanie, ale póki co musi grać.

djh - 28 maja 2013, 9:13:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
przepłacani zawodnicy a kasy państwa, oraz najrozszy trener ktory nic nie robi , dzieki takiemu klubowi polska pilka jest dnem, daje sie takim dziadom przejadac kase a potem sie dziwia ze na wsi klub nie gra

janko - 28 maja 2013, 9:20:46 - *.play-internet.pl
My Don najlepsi ! Wielkie zaglembie Lubin!! Tak naprawdę było nas 14 tyś ,ale wienks,osci nie chciało się wchodzić albo po prostu na bilety my nie mieli z tego wzglendu ,ze zawsze płacił za nas klub a teraz się wypiol. najwazniejsze ,ze mamy jeszcze szanse na puchary,na pewno w nich zagramy!!! P.s kiedy zyski!?

Slim dog - 28 maja 2013, 9:30:01 - *.158.216.138.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ciapaci już nadają,wam z ekstraklasy pozostały tylko jupitery.O meczach na poziomie ex zapomnijcie na lata.KGHM=ZAGŁĘBIE ,ZAGŁĘBIE=KGHM-TO WAS boli i ma boleć

Slim dog - 28 maja 2013, 9:34:14 - *.158.216.138.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Trex - 28 maja 2013, 9:47:30 - *.ssp.dialog.net.pl
Do karo - Graboń robi kasę w KGHM jak reszta nominatów z układów i koterii. A co tam piłka i drużyna . Najwazniejsza jest kasa i posadki dla sibie i znajomych . Jak jest dojna krowa to trzeba ją doic.

as trefl - 28 maja 2013, 9:53:26 - *.opera-mini.net (*.215.132.162)
sugeruję na przyszłość trochę popracować nad stylem treści newsa, tutaj mamy powtarzane "jednak" w każdym zdaniu i czyta się to dosyć słabo

zks - 28 maja 2013, 11:11:09 - *.082.c85.petrotel.pl
Woźniak to przesłaby piłkarz, dziwi mnie że on gra w takiej marce jak Zagłębie

kibicEdek - 28 maja 2013, 12:38:26 - *.180.103.41.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Takie zespoły nie zasługują na grę w Ekstraklasie. Polonia out i Zagłębie za rok też out.

kibicka - 28 maja 2013, 13:00:56 - *.legnica.vectranet.pl
po co tracić cenny czas antenowy w sobote czy niedziele na transmisje z giełdy zespołu, który co rok walczy jak tygrys o "puchary", pokazują ciekawsze mecze drużyn, które mają jakieś cele, giełdzie pozostają póki co poniedziałki, a w najlepszym razie piątki lub na żywo na giełdzie - bezpłatne wejściówki na giełde do odbioru od poniedziałku do niedzieli przez całą dobę na każdej portierni kghm-u

Pat - 28 maja 2013, 14:26:03 - *.noc.fibertech.net.pl
Ma ktoś informacje dlaczego nie grał Pawłowski?

Legenda - 28 maja 2013, 14:34:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl