6 czerwca 2013, 10:21:40 - Korbol
Warta Poznań ukarana walkowerem za mecz z Miedzią

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN ukarał walkowerem Wartę Poznań za mecz 33. kolejki I ligi z Miedzią Legnica. W poznańskim zespole wystąpił nieuprawniony zawodnik - Igor Jurga. Na boisku padł wynik 2-2 (1-0).

Jurga 30 maja o godzinie 16:00 rozegrał mecz w zespole rezerw w ramach 28. kolejki IV ligi, a następnie wystąpił przez 74 minuty w meczu z Miedzią Legnica, czym przekroczył dopuszczalną liczbę minut na boisku w czasie 48 godzin.

Warta zapowiada odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

źródło: własne / Warta Poznań

samobok - 6 czerwca 2013, 10:28:01 - *.internetdsl.tpnet.pl
Jak to był nie uprawniony?

H7 - 6 czerwca 2013, 10:28:40 - *.retsat1.com.pl
Zagrał cały mecz w rezerwach dzień wcześńiej.

dd - 6 czerwca 2013, 10:29:25 - *.173.57.133.tesatnet.pl
Czyżby warta Jurgi nie zgłosiła do rozgrywek? Przecież przechodził na zasadzie wypożyczenia.

judasz - 6 czerwca 2013, 10:30:24 - *.ihelse.net
Hhahahaa z tego mozna sie tylko smiac. Na poziomie 1 ligi nie znaja przepisow. To tak jakby zrobic 4 zmiany w meczu.

artson - 6 czerwca 2013, 10:30:43 - *.centertel.pl
W jakim ja kraju żyje. Co sezon jakieś jajca z licencjami. Każdy klub coś. Albo niestabilny finansowo, albo długi, albo stadion, albo to albo tamto. Licencje ma jutro niema. Ten odpuszcza mecze bo niechce awansu, ten ma walkower bo zawodnik nie taki. Tamten dostaje minusowe punkty za to i owo. Kluby jeden po drugim upadają... Zawodnicy za granie padaki dostają krocie a potem kluby płaczą że kasy niema. Korupcja (chyba nikt nie myśli że się już skończyła na dobre). Ja piernicze...

Arka Gdyni - 6 czerwca 2013, 10:30:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kto pod kim walkowery kopie sam w nie wpada.

re - 6 czerwca 2013, 10:31:21 - *.236.6.85
Prokuratura!

max - 6 czerwca 2013, 10:32:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
widze , że "Kwaśniaki się mocno trzymają "

poznaniak - 6 czerwca 2013, 10:32:37 - *.icpnet.pl
no to po robocie, najpierw brak licencji teraz walkower. Co na to Izunia ciekaw jestem reakcji tych żałosnych inwestorów

qj - 6 czerwca 2013, 10:36:31 - *.trzebinia.mm.pl
jaki był wynik na boisku?

Ketald - 6 czerwca 2013, 10:36:32 - *.108.97.19
Pierwsze słyszę o przepisie, który ogranicza grę zawodnika! Mogę wiedzieć jakie są podstawy do istnienia tego przepisu? Strach o zdrowie piłkarza, że się przemęczy? Niezłe jaja!

xxx - 6 czerwca 2013, 10:36:55 - *.play-internet.pl
Warta już spadł do 2 Ligii!!!!

bizon - 6 czerwca 2013, 10:40:24 - *.173.7.71.tesatnet.pl
Idąc tym tokiem, to rezerwy powinny też dostać walkowera za mecz z soboty, bo prawie wszyscy przekroczyli limit minut na 48 godzin

qqq - 6 czerwca 2013, 10:43:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
90 plus 78... proste jak ktoś liczyć nie umie to trudno... gdyby było maksymalnie 45 min nie byłoby problemu.

Ketald - 6 czerwca 2013, 10:47:23 - *.108.97.19
Czyli zakładając, że rozegrał w rezerwach cały mecz( to nie zostało nigdzie podane), to w czasie od: 30 maja od godz. 17.00( mecz rezerw rozpoczął się o 16, ale będąc dokładnym to mecz z Miedzią rozpoczął się o 17, więc 48 godzin tak powinno by liczone) do 1 czerwca i końca gry w meczu z Miedzią zagrał 119 minut. Czy to naprawdę jest za dużo?

Futi - 6 czerwca 2013, 10:57:52 - *.rzeszow.vectranet.pl
Boże, jak można w takim momencie nie przypilnować tak ważnych spraw?

hm - 6 czerwca 2013, 10:59:53 - *.internetdsl.tpnet.pl
A Robert Winogrodzki, bramkarz Miedzi? Dzień później zagrał w rezerwach - cały mecz! Tak przynajmniej podaje strona Miedzi: http://www.miedzlegnica.eu/index.php/news/iv-liga-
przykra-poraka-w-bogatyni/

kibic - 6 czerwca 2013, 11:03:44 - *.internetdsl.tpnet.pl
Na boisku było 2-2

@Ketald - 6 czerwca 2013, 11:04:31 - *.dynamic.chello.pl
Nie wiem co cię dziwi w tym przepisie. To jeden klub ale 2 drużyny zgłoszone do rozgrywek ligowych. Musi być jakaś zasada przechodzenia z jednej drużyny do drugiej. Inna sprawa czy interpretacja przepisów akurat w tym przypadku jest prawidłowa.

kibic - 6 czerwca 2013, 11:05:48 - *.internetdsl.tpnet.pl
Bramkarz może zagrać dwa razy po 90 minut

- 6 czerwca 2013, 11:08:42 - *.dynamic.chello.pl
Mnie dziwi, że Warta mimo kłopotów finansowych utrzymuje drużynę rezerw

Kiler - 6 czerwca 2013, 11:11:40 - *.opera-mini.net (*.20.183.130)
W Poznaniu tylko Amica!

Max - 6 czerwca 2013, 11:20:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Żeby było śmieszniej, mógł w sobote rano grać w II drużynie 45 minut i po południu w pierwszym zespole 45 minut, ale po przerwie. Łącznie grałby w oo czwartku do soboty 180 minut i wtedy nie byłoby walkowera. Kuriozalne prepisy PZPN !!!!!

onet - 6 czerwca 2013, 11:25:50 - *.play-internet.pl
dla informacji jeśli zawodnik w jednym dniu w rezerwach swojego zespołu zagra więcej niż 46minut to następnego dnia w I zespole nie może grac więcej niż 46minut,dlatego walkower na niekorzyść warty

drukarz - 6 czerwca 2013, 11:27:15 - *.14.4.53
Do hm: bramkarz stanowi wyjątek ... i może zagrać w dwóch meczach łącznie 180min. Zawodnik z pola może zagrać łącznie 90min, przy założeniu, że w pierwszym meczu grał nie więcej niż 45min. Zagrał np. pierwszą połowę i 3min drugiej ... to nie może już zagrać w pierwszym zespole. Pozdrawiam

czesz - 6 czerwca 2013, 11:28:14 - *.dynamic.mm.pl
@hm: bramkarzy nie obowiązuje przepis o limicie czasu gry

czesz - 6 czerwca 2013, 11:31:44 - *.dynamic.mm.pl
hm... no właśnie, ale to raczej drużyna rezerw powinna zostać ukarana walkowerem, a nie pierwszy zespół, PZPN chyba źle zinterpretował swoje przepisy!

fcv - 6 czerwca 2013, 11:33:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ten przepis to chyba nawet w A klasie jest.Jak w sobotę zagrałeś 45 minut w juniorach , to w niedzielę w a klasie możesz zagrać max. 45 min.

xyz - 6 czerwca 2013, 11:35:49 - *.legnica.vectranet.pl
Browar Okocim zaopatrzył władze PZPN w dostawę piwa na letnie, upalne dni. Tym samym ewentualne utrzymanie Warcie da tylko i wyłącznie zwycięstwo w meczu z Okocimskim ;)

ja - 6 czerwca 2013, 11:38:02 - *.244.137.28.mielec137.tnp.pl
Browar Okocim wogóle nie jest tym zainteresowany !!!!!!!!!!

kibic - 6 czerwca 2013, 11:43:21 - *.internetdsl.tpnet.pl
Browar Okocim jest sponsorem Unii Tarnów

Krzysio - 6 czerwca 2013, 11:54:09 - *.registered.aka2.ukw.edu.pl
Chłopak bramkę strzelił to mu się z bliska przyjrzeli i wyszedł error...

IGOREK - 6 czerwca 2013, 12:04:02 - *.CNet.Gawex.PL
brawo OGRRR!!

Pit - 6 czerwca 2013, 12:05:02 - *.leon.com.pl
A nie powinien walkowera dostać zespół przeciwko któremu Jurga grał w rezerwach?

.. - 6 czerwca 2013, 12:09:02 - *.dynamic.mm.pl
@Pit: zgadzam się z Tobą, to rezerwy powinny zostać ukarane walkowerem. w regulaminie rozgrywek I ligi nie ma ani słowa o karaniu walkowerami za przekroczenie czasu gry przez zawodnika!

Okropny - 6 czerwca 2013, 12:18:06 - *.lubin.dialog.net.pl
Przepis to przepis ale interpretacja to już co innego. Karany jest zespół w którym został przekroczony limit minut - a to było w czasie meczu w I lidze.

dom - 6 czerwca 2013, 12:24:59 - *.as13285.net
Przepis stary jak swiat i kazdy srednio zorientowany dzialacz / pilkarz o nim wie. Ma on na celu ochrone zespolow rywalizujacych z rezerwami wiekszych klubow, nie dopuszczajac do wystawiania wiekszej liczby kopaczy z pierwszego zespolu w rezerwach. To samo tyczy sie juniorow grajacych w druzynach seniorskich. Wyjatek stanowia bramkarze, dla ktorych nie ma zadnych ograniczen.

mel - 6 czerwca 2013, 12:28:26 - *.adsl.inetia.pl
Po kiego grzyba wypowiadają się tu ludzie , którzy nie mają zielonego pojęcia o przepisach. Jeśli zawodnik skończył 19 lat to może zagrać w drugim meczu tego samego klubu w tym samym terminie (np sobota - niedziela) jeśli w poprzednim meczu nie grał więcej niż 45 minut. Jesli zagra mimo to to jest walkower. Nie dotyczy to bramkarzy, zas zawodnicy do 19 urodzin nie mogą grać łącznie w 2 meczach więcej niż 90 minut (w tym w pierwszym nie więcej niż 45 minut. Jeśli ktoś zajmuje się piłką to jest zupełne abc

@dom
Przepis ma na celu ochronę zespolow rywalizujacych z rezerwami wiekszych klubow, nie dopuszczajac do wystawiania wiekszej liczby kopaczy z pierwszego zespolu w rezerwach. Masz tu rację.
Zatem wydaje się logiczne i zgodne z intencją tego przepisu, że w przypadku przekroczenia limitu czasu walkower powinien być orzeczony w kwestii meczu rezerw. To byłoby wystarczającą ochroną dla klubów rywalizujących z rezerwami, co jest intencją funkcjonowania tego przepisu.

! - 6 czerwca 2013, 12:58:41 - *.ghnet.pl
Ciekawe co teraz powie Pani Prezes Warty Poznań?

lolek - 6 czerwca 2013, 13:18:49 - *.220.189.84
Oj dzieje sie w Warcie.W meczu rezerw w którym grał Jurga rowniez walkower bo nie zapłacili 6-tej Ż.K.jednego zawodnika.Już nie wspomne o meczu z Warta Miedzychód gdzie zrobili pięć zmian a dozwolone są cztery.Szkoda wysiłku tych chłopaków gdy działacze sa zupełnie nieodpowiedzialni.Mam nadzieje ze p.Prezes wyciągnie odpowiednie konsekwencje.

dom - 6 czerwca 2013, 13:43:47 - *.as13285.net
@irizar
W tym przypadku mecz rezerw odbyl sie pierwszy i zadne naruszenie przepisow nie nastapilo. Po wystepie w tym meczu , gdzie Jurga zagral 90minut, nie powinien byc brany pod uwage przy ustalaniu skladu na mecz pierwszej druzyny. Przepisy zlamal pierwszy zespol Warty i prawidlowo zostal ukarany walkowerem.

stankoL - 6 czerwca 2013, 13:49:09 - *.242.212.26
Ale Warta prawidłowo ukarana została..według przepisów..

dido - 6 czerwca 2013, 14:12:57 - *.1.elzappero.net
ktoś tu waly kreci? 30 maja był w czwartek czyli gral o godz.16.00,a w sobote o godzinie 17.00 w meczu z Miedzia,czyli 48 godzin po......i przekroczyl limit gry na 48 godzin?????

rafi - 6 czerwca 2013, 14:18:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ketald -to malo sie znasz na pilce- nawet w A-klasie czy innych nizszych ligach jak junior zagra caly mecz w swojej druzynie to nie moze nawet na sekunde wejsc na boisko w seniorach itd

UB - 6 czerwca 2013, 14:23:52 - *.cable.net-inotel.pl
Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wykazał się czujnością godną "Narodnowo Komitieta Wnutriennych Dieł".
Warta dochodzi swego żywota, a Depatament z całą bezwzględnością "Warcinkę" dożyna!
Tak trzymać - dowalić "Pyrusom", dowalić Warcie: klubowi z ponad stuletnią tradycją, Klubowi Stamma,
Heliasza, Piszcza i Łbika, i innych medalistów olimpiad i mistrzostw, rekordzistów; dowalić Pyżalskim "nuworyszom" w sporcie wyczynowym).
Małe nic, gdy komuna z Warty zrobiła Pocztowiec, Stal czy coś innego ; teraz jest demokracja, trzeba dowalić bo to z dawnego zaboru pruskiego; a nie z Azji!!!

dido - 6 czerwca 2013, 14:24:18 - *.1.elzappero.net
i tak na marginesie to ten zawodnik już raczej nie jest juniorem......

Arek - 6 czerwca 2013, 14:59:22 - *.play-internet.pl
Pani Prezes nie zna przepisów a pchała się do PZPN.

Tomek - 6 czerwca 2013, 15:31:02 - *.internetdsl.tpnet.pl
UB, o czym ty pierniczysz? Warta sama się dobija, przecież nawet nie złożyli niezbędnych papierów do otrzymania licencji, nie wnieśli opłaty itd.
To Pyżalscy zniszczyli Wartę, z zemsty, że miasto nie dało im gruntów pod budowę osiedla, a nie PZPN.

Kilowat - 6 czerwca 2013, 15:43:59 - *.dynamic.chello.pl
@UB
Daleko mi do opiewania komunizmu ale tutaj to Cie troszkę poniosło. Chyba zupełnie nie wiesz o czym piszesz. I brawo Tomek za stosowną i szybką reakcję na ten niezbyt madry wpis;) - Nieznajomość prawa SZKODZI!

ziutek - 6 czerwca 2013, 16:35:55 - *.dynamic.chello.pl
Warta jeszcze nie spadła, wszystko wyjaśni się w ostatniej kolejce. Drużyna z 15 miejsca ma szansę się utrzymać, bo Polonia Warszawa nie dostanie licencji na I ligę.

Tyscy - 6 czerwca 2013, 16:51:08 - *.static.tychy24.pl
Ręce precz od Warty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dobranoc.

lll - 6 czerwca 2013, 16:54:19 - *.dynamic.mm.pl
@dom: pięknie wszystko napisałeś, tylko podaj podstawę prawną (a więc odpowiedni regulamin rozgrywek) na mocy której orzeczono ten walkower. bo przyznaję, że od rana próbuję w wolnych chwilach znaleźć takowy paragraf. (co ma za znaczenie, kto grał najpierw?)

BartKKS - 6 czerwca 2013, 17:26:05 - *.adsl.inetia.pl
ale suchy przepis... najpierw jęczą i stękają, że nasi za mało grają, że za granicą gra się co 3 dni a tu koleś gra więcej i kara...

Tczew - 6 czerwca 2013, 17:48:00 - *.docsis.tczew.net.pl
Dajcie żyć... liga jest przesłaba, a przepisy i wymagania jakby poziom był nie wiadomo jak wysoki... żal czytać, że połowa licencji nie dostanie... za wysokie opłaty i wymagania w tej 1.lidze !! a sponsorów mało... nie to co w EKSTRAKLASIE !!

Tyscy - 6 czerwca 2013, 18:35:44 - *.static.tychy24.pl
Paranoja.To tak jakby
zapomnieć o zapłaceniu koncesji za sprzedaż alkoholu.Przez pół roku jest karencja.do złudzenia tak sobie to kojarzę.A wszystko kręci się wokół kasy.

NigtHawk - 6 czerwca 2013, 21:12:52 - *.tvteletronik.pl
Według mnie karą za złamanie przepisów nie powinien być walkower, tylko punkty minusowe, tak jak to jest w bardziej rozwiniętych piłkarsko krajach. Teraz mecz, który rozegrano w sobotę jest nieważny.

Playboy - 6 czerwca 2013, 21:49:57 - *.internetdsl.tpnet.pl
Ładna ta Wasza pani prezes ;)

Dr Shpon - 6 czerwca 2013, 22:58:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lato lubił dmuchane lale, to Warcie się jako tako wiodło. A Boniek woli kratkę Okocimia.

nyrol - 6 czerwca 2013, 23:43:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
6.06.2013 Nowa Zgoda Lech-Warta Hools Nowa Zgoda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nyrol - 6 czerwca 2013, 23:44:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sztam Lech -Warta i Catering literata!!!!!!!!!!!!!!

nyrol - 7 czerwca 2013, 0:07:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jiga Warta OLd Styl Fans A.D 1945-1950!!!!!!!!!!!!!!!

kibic - 7 czerwca 2013, 2:35:41 - *.ip.netia.com.pl (*.16.7.25)
Rezerwy Warty w IV lidze wiosną już 3 walkowery dostały, tak więc nie pierwszy raz taki numer się zdarzył. Ogólnie dziadostwo na każdym kroku, dobrze, że rodzice finansują grupy młodzieżowe, bo inaczej ten klub już by dawno umarł !

nyrol - 7 czerwca 2013, 22:52:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Warta Jihad Made In Wilda Styl!!!! Warta Nawet w C-klasie!!!My i Tak Wygramy!!!!!