5 sierpnia 2013, 19:54:31 - MichalMKS
Pierwsza wygrana Lechii

W kończącym meczu 3. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 2-0 (1-0). Gole dla gdańszczan zdobyli Paweł Buzała oraz Sebastian Madera. To pierwsze zwycięstwo w tym sezonie podopiecznych Michała Probierza, a jednocześnie pierwsza porażka Jagiellonii.

W 16. minucie błąd popełnili obrońcy Jagiellonii, piłka po zagraniu głową Deleu trafiła do Pawła Buzały, który strzałem w bliższy róg pokonał Jakuba Słowika. Siedem minut później brazylijski obrońca idealnie dograł do wychodzącego na wolnego pole Daisuke Matsuiego, ten strzelił jednak nad bramką. W 33. minucie Matsui zmarnował kolejną sytuację, tym razem po podaniu od Piotra Grzelczaka uderzył z bliskiej odległości obok słupka. W odpowiedzi nad bramką Lechii strzelał zza pola karnego Jakub Tosik. W ostatniej minucie pierwszej części gry Deleu zagrał piłkę z prawej strony do Grzelczaka, ten uderzył jednak tuż obok słupka.

Na początku drugiej połowy działo się niewiele. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola, gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 68. minucie Paweł Dawidowicz dobrze podał futbolówkę na wolne pole do Grzelczaka, ten wpadł w pole karne, jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany przez Martina Barana. Trzy minuty później niecelnie główkował Jarosław Bieniuk po dośrodkowaniu z rzutu wolnego od Piotra Wiśniewskiego. W 80. minucie Lechia zdobyła drugiego gola. Wiśniewski dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne, gdzie strzałem głową Słowika pokonał Sebastian Madera. Dwie minuty później groźnie zza pola karnego uderzał Buzała, jednak golkiper gości poradził sobie z interwencją.

5 sierpnia 2013, 18:00 - Gdańsk (PGE Arena Gdańsk)
Lechia Gdańsk 2-0 Jagiellonia Białystok
Paweł Buzała 16, Sebastian Madera 80

Lechia: 24. Mateusz Bąk - 26. Deleu, 6. Jarosław Bieniuk, 7. Sebastian Madera, 32. Adam Pazio - 10. Przemysław Frankowski, 27. Paweł Dawidowicz, 17. Marcin Pietrowski (59, 14. Piotr Wiśniewski), 22. Daisuke Matsui (59, 13. Wojciech Zyska), 9. Piotr Grzelczak (80, 8. Patryk Tuszyński) - 20. Paweł Buzała.

Jagiellonia: 1. Jakub Słowik - 17. Alexis Norambuena (81, 7. Giorgi Popchadze), 18. Martin Baran, 4. Michał Pazdan, 3. Jonatan Straus - 8. Tomasz Kupisz, 15. Jakub Tosik, 22. Rafał Grzyb, 20. Maciej Gajos (66, 27. Mateusz Piątkowski), 99. Dani Quintana (46, 6. Dawid Plizga) - 9. Bekim Balaj.

żółte kartki: Matsui, Madera, Bąk - Straus, Baran, Słowik.

kghg - 5 sierpnia 2013, 19:55:37 - *.231.8.142.koba.pl
Mecz dla Lechii, ale karny dla Jagi jak nic...

K.K - 5 sierpnia 2013, 19:56:36 - *.dynamic.chello.pl
karny powinien byc ale to nic by nie zmienilo...

spacecadet - 5 sierpnia 2013, 19:56:55 - *.ten.net.pl
Mecz jak mecz. Sędzia niby dobry, ale w ostatniej minucie powinien być faul na Kupiszu i karny.
Popchadze nie grał długo, ale całkiem ciekawie!

Turtles - 5 sierpnia 2013, 19:57:52 - *.play-internet.pl
Chcesz wygrac za tydzien kase postaw na wisle i zaglebie z remisem ;) polecam kasa pewna. Dziekuje,dzis za pieniazki

Smiqer - 5 sierpnia 2013, 19:59:34 - *.255.133.48
A myślałem ze tytuł będzie: Popchadze nie pomógł Jadze. Pozdrawiam...

oko - 5 sierpnia 2013, 20:00:56 - *.net-com.net.pl
Tuskovia Danzig- Jaga Bstok 1:0
Karnego chyba jednak nie było, bo Bieniuk zabrał nogę. Lechia grała ciut lepiej, strzelili farfoclowatą budę i się bronili cały mecz. Jaga słabo.

Stadnicki - 5 sierpnia 2013, 20:01:14 - *.dynamic.chello.pl
Karnego nie było - piszę to jako kibic jagi. Bieniuk zabrał nogi a Kupisz zanurkował, nawet nie protestował. Marny mecz mojej jagi - grali piach, 0 celnych strzałów - paru piłkarzy poziom 1 ligi

pac - 5 sierpnia 2013, 20:02:00 - *.dynamic.cdma.plus.pl
raczej: PIERWSZA PORAZKA JAGIELLONII
wstyd... to co zyskali ze Slaskiem, stracili teraz

lok - 5 sierpnia 2013, 20:04:06 - *.rev.pro-internet.pl
Chyba kopacze Jagi zatruli się jodem bo grali bez pomysłu i werwy!!!.Niech przygotowują się na Wisłę!!.

rafi - 5 sierpnia 2013, 20:06:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
12 tys ludzi a co robi reszta? nie ma 20 zl na mecz?

jam Ci to - 5 sierpnia 2013, 20:06:38 - *.opera-mini.net (*.217.103.255, 212.2.96.15)
teraz z innej beczki, jeśli wierzyć serwisowi 90minut.pl (nie podważan tu wiarygodności wyżej wymienionych) to w tej kolejce na żadnym stadionie nie przekroczona została liczba 15 tysięcy kibiców na mecz, na żadnym! stadion Legii- ponad 30 tys pojemności- zapełniony w no 1/3 niemal(!) Stadion Lecha ponad 40 tys pojemności zapełniony nieco powyżej 1/4 na Śląsku i Lechii tak samo, pytanie- po co nam tak wielkie stadiony?

kksiak - 5 sierpnia 2013, 20:07:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie widziałem w naszej lidze jeszcze większego parodysty od Grzelczaka, mimo to strzelił Barsie. Respect.

asa - 5 sierpnia 2013, 20:07:29 - *.warszawa.vectranet.pl
No i gwiazdeczka ("najlepszy asystent" - patrz sedzia pilkarski.pl /ranking) znowu się nie popisała, Borski bez tego Rostkowskiego mógłby dużo lepiej sędziować, ale wsza się zawsze przylepi, czas jego sędziowania już się skończył Panie Przesmycki

Luk - 5 sierpnia 2013, 20:09:32 - *.dynamic.chello.pl
Ludzie jest poniedziałek dużo ludzi kończy prace o 18 albo jeszcze pracują i tak na poniedziałek 12,5 tys jest super wynikiem

Klatres - 5 sierpnia 2013, 20:11:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zobaczcie jaka sprawiedliwość. Słowik rano na wolności i już mu pracę w Jagiellonii na bramce załatwili.

Gośćć - 5 sierpnia 2013, 20:15:06 - *.internetia.net.pl
Stadnicki. Kibic Jagi, a piszesz z małej litery...?

PIAST - 5 sierpnia 2013, 20:15:09 - *.net.brewet.pl
Gratulacje z Gliwic, dobry mecz piłkarzy Lechii, słabiej jedynie Matsui i Grzelczak. Na trybunach niezły doping kibiców biało-zielonych.

janósz - 5 sierpnia 2013, 20:15:16 - *.adsl.inetia.pl
kibiców narabalo jak nigdy

komentator - 5 sierpnia 2013, 20:15:44 - *.opera-mini.net (*.37.181.234)
Jagiellonia drugim składem, pozatym to tylko sparing przecież

MKS - 5 sierpnia 2013, 20:16:10 - *.13-1.cable.virginmedia.com
Piotr Grzelczak zawodnikiem meczu!!!!!!!!
W B klasie lepiej graja

PIAST - 5 sierpnia 2013, 20:16:17 - *.net.brewet.pl

Ryba - 5 sierpnia 2013, 20:17:30 - *.adsl.inetia.pl
Hej. Mecz ustawiła bramka, od początku Lechia nic nie grała,jedna akcja, błąd i gol, potem na koniec błąd Tosika w kryciu i drugi gol. Ciężko się gra kiedy zespól muruje bramkę i szuka kontry , ale fakt- Jaga dzisiaj schematyczna, wolna, niedokładna i strzały fatalne.

LG90 - 5 sierpnia 2013, 20:18:29 - *.dynamic.chello.pl
Żadnego karnego dla Jagieloni nie było. Nie siać fermetnu! 2:0 zasłużone dla Lechii.

obiektywny - 5 sierpnia 2013, 20:20:27 - *.39.163.73
Norambena znowu miał 6-7 dośrodkowań---same balony. Mam nadziej że to jego ostatni mecz w Jadze (nawet jakby ten Gruzin był kulawy to i tak powinien grac w nastepnym meczu).....gra z Gajosem to tak jakby grać w 10....a co do Lechii to powiem tak: Probierz i 11 koszulek

ju - 5 sierpnia 2013, 20:21:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobrze,że w Jagiellonii nie ma prezesa Chojnowskiego,Stokowca od razu by zwolnił,he he

kopacz - 5 sierpnia 2013, 20:30:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jagiellonia dzisiaj bez napastnika!!

leszczyny - 5 sierpnia 2013, 20:32:23 - *.czerwionkaleszczyna.vectranet.pl
Momy vicelidera YNO KSG

ksiadz - 5 sierpnia 2013, 20:49:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jesli lechia wygrala to wiedz ze cos sie dzieje,a ciekawe ile zarabia taka fajtlapa jak grzelczak????????????

Ciekawy - 5 sierpnia 2013, 20:55:34 - *.play-internet.pl
Co się dzieje z Machajem?

Thorez - 5 sierpnia 2013, 21:20:12 - *.204.12.7.dsl.dynamic.t-mobile.pl
Brawo lechia!! Pozdrowienia od zgody Zagłębia Wałbrzych!!!!

nyrol - 5 sierpnia 2013, 21:24:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Warta Pozdrawia Thorez Zagłębie Wałbrzych Ad 1982 słynne obicie lecha na Dworcu PKp Wałbrzych Miasto!!! Warta Rodowici i Sparta Złotów!!!!A bramka Buzały Stadiony Świata!!!

tom11 - 5 sierpnia 2013, 21:25:52 - *.dynamic.mm.pl
Nic sie nie stało rozbijecie wisłe pozdrowienia dla Jagi z PIEKIELNIE CZERWONEJ ŁODZI.

Bogdan - 5 sierpnia 2013, 21:26:04 - *.dynamic.chello.pl
Borski kolejny raz próbował w Gdańsku popsuć widowisko, szczęśliwie mu się to nie udało, ale trybuny już nieźle chodziły. Dziwię się, że ten sędzia i jego liniowi mają tak wysokie notowania w centrali. Piszę to po wygranym przez Lechię meczu, moim zdaniem całkowicie zasłużonym, przecież Bąk tak naprawdę niczego dzisiaj nie obronił

Thorez - 5 sierpnia 2013, 21:33:07 - *.204.106.128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@Nyrol Rządziliśmy polską!! Tylko Zagłebie Walbrzych, Ślask i Lechia!!!

nyrol - 5 sierpnia 2013, 21:37:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wielki Szacun dla Zagłębia Wałbrzych 1 liga w latach 1967-1972 i Super Mecze w 2 lidze z Wartą i Olimpią Poznań w latach 70-80-ych i zawsze Ekipa z Thoreza w Zielono Czarnych szalikach na Trybunach na Stadionie 22 Lipca na Wildzie i na Golęcinie Pamiętam mecz z 1982 z Olimpią Poznań i Ekipę z Thoreza !!! Fajne Old style Czasy bez klatek dla kibiców!!!!!

kibicc - 5 sierpnia 2013, 21:38:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zamiast w poniedziałek mecz powinien być w niedzielę o 15:00, 17:30 i 20:00 Ale cóż,jest jak jest, jak na poniedziałek to niezła frekwencja

nyrol - 5 sierpnia 2013, 21:41:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zagłębie Wałbrzych spadło w sezonie 1973/1974 sorry ale Mieli Super Zgode z Ślaskiem i Lechijką!!!

Dars - 5 sierpnia 2013, 21:45:01 - *.dynamic.chello.pl
Nie mają tyle kamer aby zrobić tak dużo transmisji w 3 dni :D

nowy - 5 sierpnia 2013, 21:55:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co do meczu to Jagiellonia nie chciała zrobić krzywdy byłemu trenerowi (z nim zdobyli Puchar i Superpuchar Polski ) a co do karnego to był . Co z tego ze obrońca cofał nogę jak idealnie trafił w stopę. Co do Lechii to oni grali tak jak by grali na wyjeździe a nie u siebie nastawienie na ewentualną kontrę nie mniej wygrana sprawiedliwa.

zksiak - 5 sierpnia 2013, 22:03:07 - *.plock.mm.pl
Lechia w tym sezonie daje radę. Wolałbym widzieć ją w rozgrywkach europejskich niż Lecha który gra padakę.

Irtysz - 5 sierpnia 2013, 22:14:41 - *.231.3.114.koba.pl
Oj blado grała Jagusia.

ogarniety - 5 sierpnia 2013, 22:17:21 - *.as13285.net
Nie bylo karnego, bo Bieniuk najpierw podeszwa wybil pilke, potem cofnal nogi, a Kupisz pieknie przyaktorzyl. pozdro

kibic - 5 sierpnia 2013, 22:30:59 - *.internetdsl.tpnet.pl
Norambuena przecież tyle meczy rozegrał w ekstraklasie.Taki wielki miał być talent.Myślę że Stokowiec puści go do rezerw żeby rzemiosła nie kaleczył, następny będzie Gruzin,też nic nie pokaże.

Arturo_BKS - 5 sierpnia 2013, 22:36:00 - *.internetdsl.tpnet.pl
Odpowiedż: NOWY i mistrzostwo jesieni

znak - 5 sierpnia 2013, 22:40:48 - *.231.26.92.koba.pl
... dziś Jaga bez życia, 0-zero sytuacji strzelecko-bramkowych, ... a Buzałka to jakoś dziś podejrzanie podlatywał, co mu tam dali przed meczem?

anty 7egia - 5 sierpnia 2013, 23:28:50 - *.internetdsl.tpnet.pl
No i elegancko. Pozdrowienia z Krakowa!

zxc - 6 sierpnia 2013, 0:01:14 - *.tel.tkb.net.pl
Po prostu nie moge tych poniedzialkow robic od 20.00 ? w Niemczech mecze 2 Bundesligi np zawsze byl od 21.00 nie wiem moze teraz cos sie zmienilo i tak powinno przyjeac sie w Polsce.

obserwik - 6 sierpnia 2013, 0:31:32 - *.play-internet.pl
Czyli z polską piłką nożną nie jest tak źle. Jagiellonia stawiała czoła potentatowi europejskiego formatu z którym nie potrafiła wygrać Barcelona z Messim i Neymarem , w najsilniejszym składzie. Tak z Lechią jak i z Jagiellonią Barcelona by się męczyła, jak wynika z obserwacji. Polska piłka coraz lepsza i lepsza, z roku na rok widać poprawę.Stadiony,piłkarze.

Stadnicki - 6 sierpnia 2013, 2:36:42 - *.dynamic.chello.pl
Napisałem z małej bo ci piłkarze dzisiaj nie zasłużyli na Jotkę

kibic - 6 sierpnia 2013, 8:43:25 - *.228.113.131
widać już rękę stokowca

bery - 6 sierpnia 2013, 9:23:06 - *.xdsl.centertel.pl
na tą jagielonkę to nie ma recepty - najbardziej nierówno grajacy zespół w lidze. trener/prezes/manager/szara eminencja - pan Kulesza chyba nie do końca zna się na tym co robi bo przecież nie sądzicie że pierwszym trenerem w Białymstoku jest stokowiec.....hi hi

Słoma - 6 sierpnia 2013, 10:31:49 - *.205.65.119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Lechia ma mistrza. Niespodziewałem się tak słabej gry Jagielloni i jej gwiazd słabo zagrał Tomasz Kupisz, Dani Oitana,Bekim Balaj,Jakub Słowik i Dawid Plizga ten czwarty czyli bramkarz Jagi dostał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie,w Lechi słaba postawa Daisuke Matsui i Piotra Grzelczaka , ale jast ok

kibic - 6 sierpnia 2013, 11:16:42 - *.multimedia.pl
Słoma - Lechii

Ojciec - 6 sierpnia 2013, 14:19:17 - *.nordeabank.pl
Kubuś, bardzo ładny komentarz. Już wkrótce doczekamy się naszej Lechii w pucharach i wtedy odśpiewamy znaną pieśń razem z Bolem-kibolem. A jak nie to i tak będziemy chodzić. I wypraszam sobie, że Słoma to kibic. Mimo młodego wieku to już prawdziwy fanatyk wszystkiego co piękne czyli bialo-zielone. Pozdrawiam.

marcin19x - 6 sierpnia 2013, 15:14:34 - *.dynamic.chello.pl
Wiem że nie na temat ale nie ma artykułu pod którym mogę to napisać. Czy ktoś może mi powiedzieć co dzieje się z drużyną Podbeskidzia i Bełchatowa obecnie? Postrach extraklasy z zeszłego sezonu , wygrywali jak chcieli i z kim regularnie a teraz? Bełchatów nie radzi sobie w 1 lidze a PB gra piach..dziwne ale prawdziwe

Kilof - 6 sierpnia 2013, 15:51:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
marci19x a kogo obchodzi Podbeskidzie czy Bełchatów ogarnij się obie te ekipy powinny grać max w I lidze bo to ich poziom.

rafi - 6 sierpnia 2013, 16:38:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
w Gdansku trzeba by bylo doplacac zeby wiara przyszla na mecz-to chyba jedyny stadion na swiecie ktory nigdy sie nie wypelnil

Słoma - 6 sierpnia 2013, 20:08:52 - *.182.158.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jak nigdy się nie wypełni, jak już parę razy się wypełnił.

@rafi - 6 sierpnia 2013, 23:01:40 - *.adsl.inetia.pl
jest jeszcze ten w Posen, za ile go Lech teraz użytkuje, 5% poprzedniej sumy?

66 - 7 sierpnia 2013, 16:49:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
szescdziesiaty szosty

fyayey - 8 sierpnia 2013, 12:27:11 - *.wmbp.edu.pl
jak sie zdobywa gole to odrazu pileczka sie toczy , jakby lepiej- nie tak ciezko. ,,mocni" inaczej, robta miejsce dla gdanska w pucharach . zrobice cos dla Polakow

19[J]20 - 8 sierpnia 2013, 18:57:11 - *.231.0.145.koba.pl