17 sierpnia 2013, 17:56:11 - nn17
Wojciech Szczęsny obronił rzut karny

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny w przegranym 1-3 (1-1) meczu pierwszej kolejki angielskiej Premier League z Aston Villa FC. W 21. minucie Polak sfaulował w polu karnym Gabriela Agbonlahora, za co otrzymał żółtą kartkę i sędzia podyktował rzut karny dla gości. Minutę później Szczęsny odbił piłkę po strzale Christiana Benteke z "jedenastki", po czym napastnik Aston Villi umieścił po dobitce futbolówkę w bramce. 23-letni bramkarz rozegrał cały mecz.

17 sierpnia 2013, 16:00 - Londyn (Emirates Stadium)
Arsenal FC 1-3 Aston Villa FC
Olivier Giroud 6 - Christian Benteke 22, 61 (k), Antonio Luna 85

żółte kartki: Wojciech Szczęsny, Jack Wilshere, Laurent Koscielny, Santi Cazorla - Ron Vlaar, Antonio Luna, Christian Benteke, Ashley Westwood, Gabriel Agbonlahor.
czerwona kartka: Laurent Koscielny (67. minuta, Arsenal, za drugą żółtą).

sędziował: Anthony Taylor (Cheshire).
widzów: 60 003.

W 22. minucie Christian Benteke (Aston Villa) nie wykorzystał rzutu karnego (Wojciech Szczęsny obronił).

Inny polski bramkarz Łukasz Fabiański (Arsenal) oraz były pomocnik Lecha Poznań Aleksandyr Tonew (Aston Villa) przesiedzieli całe spotkanie na ławce rezerwowych.

t. - 17 sierpnia 2013, 17:57:05 - *.97.91.43
Strasznie słaby mecz Szczęsnego.

cruel - 17 sierpnia 2013, 18:02:44 - *.stargardszczecinski.vectranet.pl
Agbonlahor MVP a w Arsenalu Rosa

zez - 17 sierpnia 2013, 18:03:28 - *.leon.com.pl
Karnego obronił, ale dobitki już nie. Szczęsny może powoli żegnać się z Arsenalem.

Nubarac - 17 sierpnia 2013, 18:05:23 - *.play-internet.pl
Po pierwszej kolejce Fornalik już ma odpowiedź, że z Czarnogórą broni Boruc.

Michal - 17 sierpnia 2013, 18:08:04 - *.hari.cable.virginmedia.com
Czy ma odpowiedz Waldek?
Srednio gdyz WBA nie oddalo strzalu celnego na bramke Boruca.

Mądry - 17 sierpnia 2013, 18:21:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Powinien ograniczyć "bywanie" do ZERA !!!

ojgen - 17 sierpnia 2013, 18:26:31 - *.146.104.151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zachciało się celebryctwa, to forma spada drastycznie ... Miała być Barcelona, a będzie .... Korona ?? Ojj to Marina swojej pupki nie użyczy ...

Ryszard_Sz - 17 sierpnia 2013, 18:32:24 - *.home4.cgocable.net
Może i karnego obronił ale również go spowodował... nie mówiąc już o 35 minucie gdzie ponownie prawie się skompromitował. Wygląda na kontynuacje poprzedniego sezonu.

Antycelebr - 17 sierpnia 2013, 18:33:31 - *.160.111.62
Miejmy nadzieję, że Wojtuś z koleżanką w przebierali jest lepszy niż na bramce.

czeniek - 17 sierpnia 2013, 18:47:06 - *.6-2.cable.virginmedia.com
Do redakcji: Staliście się niewolnikami faktografii. Co z tego, że obronił strzał z karnego, skoro przepuścił dobitkę wynikłą ze swojej interwencji?
Tytuł 'Szczęsny obronił karnego' sugeruje, że gol nie padł. A padł.
Zresztą, po co ja to piszę? Przeciez Wy nie chcecie być normalnym medium na poziomie, a jedynie statystycznym zbiorem danych...

Ketald - 17 sierpnia 2013, 19:00:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sędzia słabiutki, drugi karny z kapelusza, kartek też trochę za dużo. Szczęsny też słaby, te wychodzenie poza pole karne w 1 części i zabawa w obrońcę - niepoważne.

miodek - 17 sierpnia 2013, 19:06:41 - *.lublin.mm.pl
@czeniek
masz strasznie smutne zycie, co? czytaj "fakt". ja bardzo doceniam to, ze na 90minut nie ma tytulow "masakra", "skandal", "tragedia" czy "zobacz gorace fotki".

Mądry - 17 sierpnia 2013, 19:21:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Czyli NIE obronił.

adik_PG - 17 sierpnia 2013, 19:26:23 - *.play-internet.pl
drugi karny dla aston villi nie ewidentny ale byl napwno,to ze najpierw trafil w pilke nie oznacze ze potem moze sie bez pardonu wpier**ic w zawodnika

DENIS - 17 sierpnia 2013, 19:39:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Karnego obronił ale żeby to był super mecz w jego wykonaniu tego bym nie powiedział

xy - 17 sierpnia 2013, 19:59:57 - *.pansa.pl
Po co news, że obronił karny, skoro dobitki już nie - czyli bramka i tak, i tak po jego "akcji".

klondike - 17 sierpnia 2013, 20:09:25 - *.yt.northwestel.net
Jesli nie obronil dobitki, .. to znaczy,ze nie obronil karnego !!!!!!!!!

scf - 17 sierpnia 2013, 21:36:38 - *.158.216.144.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dalej niech wcina chipsy dla reklam to wylądujee w Agrykoli

Roll T - 17 sierpnia 2013, 21:41:53 - *.opera-mini.net (*.37.167.77)
szczerze? najsłabszy-news-ever u was... wpadło do bramki przy karnym? wpadło, z tą logiką można się kłócić czy Benteke zaliczył jednocześnie bramkę i asystę, czy może asysta należy się Szczęsnemu właśnie... i jakby to brzmiało! "Szczęsny zaliczył asystę"... tytuł powinien być jak już "Szczęsny wpuścił trzy", ale to przecież nic specjalnego, mnóstwo polskich bramkarzy "na obczyźnie" co łikend coś wpuszcza

goool - 17 sierpnia 2013, 22:05:24 - *.dynamic.mm.pl
a że tak zapytam kto tego karnego sprokurował bo z tego co się orientuję to był Szczęsny W co z tego że obronił pierwszy strzał jak bramka na jego konto

do zez - 17 sierpnia 2013, 22:59:05 - *.lublin.mm.pl
ty zez to wyjdz na boisko i obron karnego chociaz jak taki cwaniaczek jestes heh zaloze sie ze 10 latek ci siate zapakuje i sie poplaczesz ze wstydu ehhh co za ludzie umieja tylko gadac nic pozatym PROWOKATORZY

Tomek - 18 sierpnia 2013, 9:49:48 - *.ip.netia.com.pl
Wojtuś musi okrzepnąć i wydorośleć,po 2 ciągły lans odbija się na formie zawodnika być może za 2-3 lata będzie nr 1 w Polskiej Bramce,ale jak mówiłem tylko ciężką pracą może wejść na szczyt a nie pychą i arogancją tą arogancję było widać w pierwszej połowie meczu z Danią,jak narazie to Boruc jest Nr 1

oksza - 18 sierpnia 2013, 10:30:25 - *.opera-mini.net (*.8.255.179)
Wojtuś staje się powoli tzw. celebrytą. Jego wypowiedzi i życie poza bramką zaczyna być ważniejsze od tego w bramce. Szkoda.

Polak - 18 sierpnia 2013, 13:11:04 - *.play-internet.pl
Wojtkowi jeszcze dużo brakuje do klasy ojca. Co z tego że Maciek mógł sobie tylko pomarzyć o grze w Arsenalu czy w reprezentacji na EURO. Maciek grał jako jedyny polski piłkarz z dwoma klubami polskimi w Lidze Mistrzów, a z Legią nawet dotarł do ćwierćfinału, a parę lat wcześniej z tym klubem grał w półfinale europejskiego pucharu. Dla mnie jako Polaka te osiągnięcia mają większą wartość.

kibic87 - 18 sierpnia 2013, 15:29:10 - *.play-internet.pl
obronil ale NIE obronil ogladalem mecz bardzo cienki szczesny podbil pilke a dobitka byla z glowki cienki ten arsenal a nie to co kiedys, obrona to takie sito ze szok

czeniek - 19 sierpnia 2013, 18:14:46 - *.sa-vi.org.uk
@miodek -- o czym ty mówisz? zupelnie mnie nie zrozumiales...
Tez mi sie podoba, ze nie daja tu emocjonalnych tytulow, ale w tym przypadku redakcja przesadzila. Nie ma znaczenia, ze bramkarz obronil karnego, skoro nie obronil dobitki tego samego strzelca.