18 sierpnia 2013, 14:53:43 - Tony
Pewny awans Lecha

W toczonym w olbrzymim upale meczu 1/16 finału Pucharu Polski Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Termalicą Bruk-Betem Nieciecza 4-0 (0-0). Bramki strzelali Łukasz Teodorczyk, Bartosz Ślusarski, Szymon Pawłowski, a także w doliczonym czasie gry Szymon Drewniak. Do 60. minuty spotkanie było wyrównane, a kwestia awansu rozstrzygnęła się dopiero w ostatnich dwóch kwadransach.

W 7. minucie fantastyczną szansę zmarnował Emil Drozdowicz, który po znakomitym dośrodkowaniu Dariusza Pawlusińskiego z prawej strony boiska znalazł się kompletnie niepilnowany siedem metrów od bramki Lecha, jednak jego uderzenie głową było minimalnie niecelne. Cztery minuty później do wybitej piłki przed polem karnym dopadł Vojtech Horváth, uderzył bez zastanowienia z pierwszej piłki i po raz kolejny zabrakło niewiele. W 23. minucie groźnie zrobiło się pod bramką Grzegorza Kasprzika po tym jak potężny strzał z ostrego kąta oddał Łukasz Trałka i bramkarz Termaliki Bruk-Betu z najwyższym trudem odbił piłkę. Dziewięć minut ponownie w roli głównej wystąpił bramkarz gospodarzy kiedy to obronił techniczny strzał Kaspera Hämäläinena, zmierzający do bramki tuż przy słupku. Chwilę później błąd popełnił Krzysztof Kotorowski, zderzając się z Drozdowiczem przy linii końcowej boiska, do piłki doszedł Andrzej Rybski, jednak mając przed sobą pustą bramkę źle przyłożył głowę do piłki w efekcie czego ta przeleciała nieznacznie obok słupka.

W 47. minucie Lech był bliski objęcia prowadzenia. Marcin Kamiński wykonywał rzut wolny z około dwudziestu metrów i jego techniczne uderzenie wylądowało na słupku. Sześć minut później Łukasz Pielorz stracił piłkę na własnej połowie na rzecz Vojo Ubiparipa, ten zagrał na prawą stronę do Pawłowskiego, który minął jednego obrońcę i uderzył na bramkę Kasprzika, jednak strzał ten nie mógł zaskoczyć bramkarza gospodarzy. W odpowiedzi indywidualną akcję przeprowadził Dariusz Jarecki, jednak jego strzał z ostrego kąta zatrzymał się jedynie na bocznej siatce bramki Kotorowskiego. W 58. minucie Luis Henríquez sfaulował na dwudziestym metrze od własnej bramki Drozdowicza. Do piłki podszedł Jarecki, jednak jego uderzenie z rzutu wolnego z kłopotami obronił bramkarz gości.

W 63. minucie Lech strzelił bramkę. Wprowadzony na boisko dwie minuty wcześniej Ślusarski idealnie dośrodkował z prawej strony boiska na głowę Teodorczyka, a ten uderzeniem z pięciu metrów nie dał szans Kasprzikowi. Dwie minuty później na tablicy wyników było już 0-2. Świetnym podaniem zewnętrzną częścią stopy popisał się Teodorczyk, Ślusarski znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy i technicznym strzałem po dalszym słupku podwyższył prowadzenie "Kolejorza". W 78. minucie padła trzecia bramka dla Lecha. Indywidualną akcję przeprowadził Pawłowski, wpadł w pole karne, miał sporo czasu mimo asekuracji obrońcy i precyzyjnym, technicznym strzałem lewą nogą pokonał Kasprzika. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Drewniak lekkim strzałem w sytuacji sam na sam.

18 sierpnia 2013, 13:00 - Nieciecza (stadion Termaliki Bruk-Betu)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0-4 Lech Poznań
Łukasz Teodorczyk 63, Bartosz Ślusarski 65, Szymon Pawłowski 78, Szymon Drewniak 90

Termalica Bruk-Bet: 1. Grzegorz Kasprzik - 26. Damian Skołorzyński, 28. Łukasz Pielorz, 17. Dalibor Pleva, 27. Dariusz Jarecki - 9. Dariusz Pawlusiński, 13. Vojtech Horváth, 2. Dawid Sołdecki (76, 16. Piotr Piekarski), 10. Andrzej Rybski (78, 14. Piotr Ceglarz), 11. Damian Piotrowski - 21. Emil Drozdowicz (70, 7. Tomasz Foszmańczyk).

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 32. Mateusz Możdżeń, 28. Hubert Wołąkiewicz, 35. Marcin Kamiński, 25. Luis Henríquez - 11. Gergő Lovrencsics (61, 18. Bartosz Ślusarski), 6. Łukasz Trałka, 19. Kasper Hämäläinen (82, 17. Szymon Drewniak), 8. Szymon Pawłowski, 14. Vojo Ubiparip (83, 28. Dariusz Formella) - 10. Łukasz Teodorczyk.

żółte kartki: Pleva, Skołorzyński - Henríquez.
czerwona kartka: Dalibor Pleva (87. minuta, Termalica Bruk-Bet, za drugą żółtą).

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 2244.

1/8 finału Pucharu Polski zostanie rozegrana 22 października i 5 listopada. Lech w tej fazie rozgrywek zagra z Miedzią Legnica.

Puchar Polski 2013/2014

Wisła - 18 sierpnia 2013, 14:54:43 - *.246.124.200
Żalgiris pozdrawia! Pyry dobrze się w polu czują.

6.Podbeskidzie u siebie
Ile jeszcze będziemy musieli go znosić??

LEGNICA - 18 sierpnia 2013, 14:55:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zapraszamy Pyrki do nas !

L - 18 sierpnia 2013, 14:56:14 - *.opera-mini.net (*.126.33.219)
pozdrowienia ze stolicy

eh3fc - 18 sierpnia 2013, 14:57:25 - *.jmdi.pl
i znowu rozpocznie się pompowanie balonika pt Lech idzie na majstra, jaki ten Lech mocny itd zapominając, iż ten zespół się skompromitował w LE ulegając Zalgirisowi. Teraz Lech znów niech wygra puchar Polski, wygra 14 meczów z rzędu w lidze i będzie ok. A prawda jest taka, że celem na ten sezon była grupa LE i Rumak powinien się podać do dymisji. Obłuda i tyle w temacie.

kibol - 18 sierpnia 2013, 14:58:59 - *.111.150.235.ntlworld.ie
eh3fc = pełna zgoda

Trex - 18 sierpnia 2013, 15:04:40 - *.ssp.dialog.net.pl
No to czekają fajne mecze Miedziankę. Jak odpadac to z tak słynnym klubem !!

Marcos 198 - 18 sierpnia 2013, 15:05:49 - *.182.72.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Żalgiris Wilno!!!!!! a teraz to sobie możecie po 10 - 0 wygrywać!

pele - 18 sierpnia 2013, 15:10:42 - *.238.243.146
jestem sympatykiem Lecha i musze Wam przyznac ze Wasze kąsanie mnie nie obchodzi. Żalgiris to już historia, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Co ciekawe w Lechu już nie płaczą, a za to reszta Polski (co widać po komentarzach) ma Lecha tak bardzo w sercu, że ryczy po dziś dzień, ciekawe

term - 18 sierpnia 2013, 15:11:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Termalica w drugiej połowie tragedia! Słabiutka postawa w lidze nie jest przypadkiem. Dajcie spokój z tym Radolskim...

GDYNIA - 18 sierpnia 2013, 15:12:24 - *.dynamic.mm.pl
Brawo Lech !!!!!!!!!!

Wisła - 18 sierpnia 2013, 15:17:39 - *.246.124.200
No tak po co płakać. Teraz znowu cały rok grać, żeby załapać sie do pucharów, bo przecież na mistrzostwo szans nie mają, a potem odpaść z jakąś Daugavą. Bezsensowny klub.

i gitara - 18 sierpnia 2013, 15:22:23 - *.play-internet.pl
@ pele - to dobrze żeś zadowolony, życzę ci żeby twój klubek jechał dalej z rumakiem do kolejnej kompromitacji w pucharach, tym razem z mołdawskim kiszyniowem albo jakimś białoruskim soligorskiem.

DP - 18 sierpnia 2013, 15:27:05 - *.30.87.73
Hehe, widzów w tej Niecieczy tyle, co w Katowicach na meczu z Podbeskidziem, ale domyślam się, że frekwencję zawyżyli liczni kibice Lecha ;-)

judasz - 18 sierpnia 2013, 15:31:52 - *.bb.online.no
Gdyby ktoś nie zauważył to Lech zagrał w najsilniejszym ustawieniu. Termalica miała 100% sytuacje i zabrakło im "zimnej" głowy, bo by Lech był w dużych tarapatach. Występ Lecha nie lepszy niż te w LE czy Koroną, nie ma żadnego postępu. Na polską ligę to wystarczy pewnie aby zagrać w pucharach, ale na tym się kończy.

tomila - 18 sierpnia 2013, 15:49:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech miał w "porach" Kibole by ich zlinczowali gdy by tego nie wygrali stad Rumak pościągał wszystkich z kadr i wystawił w 1 składzie. Nieciecza grała jak równy z równym ale ogranie Lecha dalo rezultat a potem juz jak to bywa w takich meczach, morale gospodarzy spadły i Lech kontrolował mecz

Irtysz - 18 sierpnia 2013, 15:52:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobrze jest. Następny rywal (Miedz) też jest do przejścia. Byle dojść do finału. Tam będzie czekała Legia która zdobędzie też znów Mistrza Polski, zatem sam awans do finału Pucharu Polski wystarczy Lechowi do zakwalifikowania się do Kwalifikacji Ligi Europy. A najważniejszy jest start w Pucharach Europejskich, w przyszłym roku już na 100% Lech musi wejść do fazy grupowej LE.

kibol - 18 sierpnia 2013, 15:59:56 - *.111.150.235.ntlworld.ie
Polonia to nie była aż taka kompromitacja, jednak to drużyna z czołówki była, a jeśli chodzi o Legię i Śląsk u siebie to chodzi o prestiż rywala plus rozmiar porażki.

judasz - 18 sierpnia 2013, 16:00:48 - *.bb.online.no
@Irtysz - masz rację, ta część drabinki jak na razie to wygląda że najniebezpieczniejszym przeciwnikiem jest ktoś z pary Zagłębie-Piast, a ci grają ze sobą. Chyba że Korona pod wodzą nowego trenera dostanie jakiegoś "przebłysku" formy. Zawsze coś takiego może się zdarzyć.

obiektywny - 18 sierpnia 2013, 16:05:49 - *.play-internet.pl
@ irtysz - Z rumakiem to możecie się co najwyżej zakwalifikować do "wielkiej pardubickiej"

bamph - 18 sierpnia 2013, 16:06:51 - *.satfilm.net.pl
znow caly sezon pod wodza rumianka bedzie stracony za 2-3 kolejki bedzie - "lech na fali "itp
szkoda tylko ze nikt nie wspomni jakie bylo minimum dla takiego miasta jak poznan - oczywiscie LE

Irtysz - 18 sierpnia 2013, 16:15:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W przyszłym roku będzie grupa LE.

obiektywny - 18 sierpnia 2013, 16:24:16 - *.play-internet.pl
@ irtysz - nie ma żadnych, ale to żadnych obiektywnych przesłanek, żeby tak miało być, nie z tym trenerem.

kibol - 18 sierpnia 2013, 16:28:58 - *.111.150.235.ntlworld.ie
mam pytanie - czy 1/8 finału to mecz + rewanż? czy tylko 1 mecz?

IV_LIGA - 18 sierpnia 2013, 16:30:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie często oglądam mecze "niższych" lig w telewizji.
EL, III czy okręgówkę obserwuję na żywo.
Niestety Stróże, Niepołomice, Nieciecza, Wronki wcześniej Grodzisk i inne "wioski" nie powinny grać w I lidze. Źle się to ogląda z perspektywy murawy(szczyt trybun jest niewiele wyżej) a widoki na bezkresne pola też nie są atrakcyjne.

Dark - 18 sierpnia 2013, 16:35:03 - *.dynamic.chello.pl
"18 sierpnia 2013, 13:00 - Nieciecza (stadion Termiliki Bruk-Bet)
Nieciecza KS 0-4 Lech Poznań"
Tak to by lepiej wyglądało.

kibol - 18 sierpnia 2013, 16:36:35 - *.111.150.235.ntlworld.ie
do 1910
a co? nie możesz jechać po innych klubach to już Ci źle na duchu? Dobrze, że kasują taki spam, przynajmniej jest kulturalnie a nie to co na onecie, można wejść i normalnie podyskutować.

Września - 18 sierpnia 2013, 16:46:10 - *.lodz.mm.pl
Żalgiris gratuluje wyniku!

ważny - 18 sierpnia 2013, 16:56:42 - *.internetdsl.tpnet.pl
termalica dobry zespół ale brak taktyki oraz sensownego poukładania w kluczowych sytuacjach a tego wymaga się od trenera. Z tym szkoleniowcem terma będzie miała ciężko awansować do ligi pozdro dla kibiców niecieczy

tomek1973 - 18 sierpnia 2013, 17:17:32 - *.ssp.dialog.net.pl
Do kibol w 1/8 jest jeden mecz.
Miedź Legnica-Lech Poznań.
22.10.2013.Legnica.

do pele - 18 sierpnia 2013, 18:18:16 - *.adsl.inetia.pl
"Żalgiris to już historia, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Co ciekawe w Lechu już nie płaczą, a za to reszta Polski (co widać po komentarzach) ma Lecha tak bardzo w sercu, że ryczy po dziś dzień, ciekawe"... Ciekawe, bo jak Jagiellonia przegrała z Irtyszem, zespołem raczej bardziej poukładanym, to kibicie Jagi nie jęczeli tak na forach jak teraz kibice Lecha, że można zapomnieć o tym meczu, ponieważ to była wpadka przy pracy...

lukas - 18 sierpnia 2013, 18:46:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Fart gole na spalonym albo strzelone reka. Tylko Wiselka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ziomek - 18 sierpnia 2013, 18:47:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piłkarze Teramlicy zrobili już w gacie że mogę wygrać puchar Polski i awansować do pucharów, to sobie odpuścili. W tym roku Pewnie znowu będą walczyć w I lidzie do samego końca i dziwnym zbiegiem okoliczności nie awansują. :P

y - 18 sierpnia 2013, 18:56:50 - *.legnica.vectranet.pl
miedź jakby zatrybiała powoli. na pewno w legnicy lekko nie będzie

Franek - 18 sierpnia 2013, 21:03:55 - *.grudziadz.mm.pl
jaka szkoda ze nie bedzie w tym roku powtorki pucharu polski Lech - Olimpia...

Irtysz - 18 sierpnia 2013, 22:09:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Od ponad 25 lat kibicuję wszystkim polskim klubom walczącym w europejskich pucharach. Ubolewam w tym sezonie najbardziej nad porażką Lecha z Żalgirisem. Nie zmienia to faktu, że obok Legii i Śląska - Lech wydaje się być najlepszym kandydatem na grę w pucharach w przyszłym roku. Będzie jeszcze rozstawiony. Ma wielką szansę załapania się do pucharów przez grę w Pucharze Polski. Ma bardzo korzystną drabinkę. Najpierw Miedź Legnica, potem Korona Kielce, wreszcie Widzew łódź i mamy finał. W finale czeka Mistrz Polski Legia, zatem niezależnie od jego wyniku Lech zapewni sobie grę w Eliminacjach Ligi Europy.

Neuer1986 - 18 sierpnia 2013, 22:31:25 - *.168.88.130
W tej Niecieczy jest bardzo wąskie i krótkie boisko.

... - 18 sierpnia 2013, 23:27:01 - *.adsl.inetia.pl
Boisko w Niecieczy ma wymiary 105x68 m.
Dokładnie tyle ile mają nowo budowane stadiony.

bigos - 18 sierpnia 2013, 23:27:36 - *.pool.mediaWays.net
Zalgiris-Levadia-Irtysz-Karabach,mocarne kluby pozdrawiają naszą Exklase

JohnnyB - 18 sierpnia 2013, 23:32:34 - *.legnica.vectranet.pl
Irtysz - Miedź to nie jest korzystna drabinka, i przekonasz się o tym w październiku. A Lech dla mnie długo nie będzie kandydatem do pucharów europejskich, takiej plamy łatwo się nie zmyje jakims 4-0 gdzies na wsi.

feciu - 18 sierpnia 2013, 23:42:44 - *.40.249.153.threembb.co.uk
Co to za sztuka dla Lecha wygrac na jakiejs wiosce z zespolem z nizszych lig. I to remisowac do przerwy. Zespol pewnie na poziomie Lubonski KS lub Miszko Gniezno

feciu - 18 sierpnia 2013, 23:47:27 - *.40.249.89.threembb.co.uk

needle - 19 sierpnia 2013, 9:01:02 - *.adsl.inetia.pl
Najlepszy tekst-Pele
Najsłabsze ex equo Lukas & Feciu
Możecie we dwóch załozyć zespół disco polo; pewnie się ktoś zainteresuje Wami, szczególnie, że nadajecie na tej samej fali dla właśnie takich odbiorców
IGła

bonzo - 19 sierpnia 2013, 10:24:07 - *.244.156.116
Kolejorz zapewne - czego oczywiście nie życzę - wykolei się na Miedzi, przynajmniej jeśli podtrzyma "styl" gry z pierwszej połowy występu w Niecieczy. A wyrzucenie Rumaka nie spowoduje przecież nagłego galopu poznańskiej kadry. Także cudów a'la Kaszpirowski "Adin, da, tri" się nie spodziwajmy. Chłopakom wogóle coś ciężko się gra ostatnio w piłkę i nie chodzi o ilość strzelonych bramek w tzw. Ekstraklasie ale o żenujący poziom jaki prezentują, wliczając w to również a może nawet przede wszystkim Kotorowskiego, który w bramce zachowuje się jakby wiecznie trzeźwiał.

sdsf - 19 sierpnia 2013, 11:42:47 - *.lukman.pl

trans - 19 sierpnia 2013, 11:44:09 - *.lukman.pl

a-be-ce - 19 sierpnia 2013, 12:46:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ciekawe ze sie wypowiadaja kibice druzyn ktore nawet nigdy nie wyjechaly poza granice kraju, a smieja sie z Zalgirisu. Juz nie mowiac o kibicach Wisly (Tbilisi, Valeranga, Levadia, Karabach).

Daro - 19 sierpnia 2013, 12:47:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ja to coś czuje, że Legia do finału nie dojdzie. Grając w europucharach popłyną w Zabrzu.

Legia!!! - 19 sierpnia 2013, 13:51:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wisła! co ? levadia! :D kach kach klarabach nie mogę z ogórasów :D nikodem d. ich poprowadzi do I ligi mam nadzieje, że pyry ich pozwiozą w tym kurniku pustym we wsi kraków Tylko Legia Padać przed mistrzem

A - 19 sierpnia 2013, 14:59:36 - *.dg-net.pl
Dawanie wotum zaufania trenerowi przez zarzad ktory tak sie skompromitowal najwarzniejszymi meczami w roku to jakas farsa .Rumak nie po raz pierwszy udowadnia ze nienadaje sie na trenera zespolu ekstraklasy .Moj szacunek dla kibicow Lecha ze nie odwracaja sie od druzyny .Zarzad gra na nosie kibicom a mimo tego frekwencja jest jedna z najlepszych w polsce . Szkoda zmarnowac taka sile finansowa tolerujac to co ten czlowiek wnosi do druzyny . Marnujecie swoj potencjal poznaniacy przez Rumaka i akceptacje zarzadu na jego prace.

Zaki - 19 sierpnia 2013, 17:05:49 - *.warszawa.vectranet.pl
Awans awansem, ale gra nadal taka sobie...

Marek. - 19 sierpnia 2013, 17:37:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Legia!!!Chłopie ochłoń. 10 lat inwestycji przez ITI w Legię i tylko 2 mistrzostwa. To ci dopiero "mistrz", Molde to klub jeszcze gorszy od Valarengi, a ledwo go Legia przeszła grając żenujący futbol. Wisła w meczu z Valarengą przynajmniej zagrała, stwarzając sytuacje i obijając słupki i porzeczkę.

Marek. - 19 sierpnia 2013, 17:38:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl

polak - 19 sierpnia 2013, 21:48:58 - *.dynamic.chello.pl
Hej czy wiecie może na jakim kanale komentowany jest mecz IV rundy LE z Lechem?? Pozdrawiam WSTYD

expert - 20 sierpnia 2013, 7:28:44 - *.xdsl.centertel.pl
Poraz kolejny piszę ,dla Lecha jest potrzebny nowy trener, pomocnik i napastnik bo inaczej w Lidze Polskiej będzie cienko tak jak w LE.

od siebie - 20 sierpnia 2013, 13:39:38 - *.internetunion.pl
I to tyle przygody amiki w pp, Miedzianka wybija wam pilkę z głowy.

Harbaź - 20 sierpnia 2013, 16:40:04 - *.adsl.inetia.pl
Pewny awans? a co? zdyskfalifikowali Wilno?

Kamil - 20 sierpnia 2013, 17:59:40 - *.tel.tkb.net.pl
Lech poznań to dno. Przegrał w Lidze europy z drużyną trzeciego świata. wstyd i hańba!

Pyrlandia - 20 sierpnia 2013, 18:29:33 - *.adsl.inetia.pl
Harbaź czytaj ze zrozumieniem chodzi tu o Puchar polski w 1 / 16 z Termalica Nieciecza - Lech Poznań 0 - 4 i pewny awans do 1/ 8 finalu pucharu polski Miedź Legnica - Kolejorz pozdro dla normalnych.

1910 - 20 sierpnia 2013, 19:52:47 - *.adsl.alicedsl.de
@od siebie. Na jakiej podstawie sadzisz ze Miedzianka wybije Kolejorzowi dalszy udzial w PP? Troche pokory. Jak na razie to wiele Wam brakuje do ekstraligowych klubow i nie tylko ekstraligowych. Wasza pozycja po trzech meczach mowi sama za siebie.

martin - 21 sierpnia 2013, 17:50:32 - *.dynamic.chello.pl
kiedy trener poda się do dymisji

nyrol - 22 sierpnia 2013, 23:23:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak tam mury winogrady dwa razy wam zamazaliśmy a Na Wildzie musicie wiecej dać farby bo ślady zostały was już nie ma wsiowi kibice od rycha i litarka pappa!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A - 23 sierpnia 2013, 0:09:43 - *.dg-net.pl
Panie tenerze czy ogladal pan mecz Slaska z Sewilla ? T

Rumak - 24 sierpnia 2013, 1:10:21 - *.dg-net.pl
Do A . Tak ogladalem , my wygralismy 2 1 , oni przegrali 1 4 .I tak mi mozecie skoczyc bo przyszlosc Lecha wedlug zarzadu to ja.