30 sierpnia 2013, 19:54:22 - euzi
Liderzy na remis

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała u siebie z Górnikiem Zabrze 1-1 (0-0). Spotkanie dwóch najlepszych jak dotąd drużyn ligi przez większą część stało na bardzo przeciętnym poziomie. Pierwszego gola strzelił Mariusz Przybylski, a wyrównanie gospodarzom dał w 81. minucie z rzutu karnego Marcin Pietrowski.

Pierwsi z inicjatywą wyszli lechiści. Już w pierwszych dwóch minutach najpierw ładnie z powietrza uderzył Daisuke Matsui, a chwilę później z prawej strony strzelał Przemysław Frankowski. Obie próby były jednak niecelne. W 13. minucie błąd w narożniku boiska popełnił Paweł Olkowski - prawy obrońca Górnika poślizgnął się w walce o piłkę z Piotrem Wiśniewski, lewoskrzydłowy Lechii szybko zagrał wzdłuż linii końcowej, a ku uldze Olkowskiego futbolówkę złapał Pāvels Šteinbors. Ze strony Górnika bardzo ładnym podaniem popisał się Mariusz Przybylski, znajdując z przodu Préjuce'a Nakoulmę. Reprezentant Burkina Faso ruszył prawym skrzydłem, uderzył na bramkę, lecz spokojnie piłkę złapał Sebastian Małkowski.

W 22. minucie boisko musiał opuścić Adam Danch, który w walce o piłkę doznał kontuzji kolana niepozwalającej na dalszą grę. Przemeblowaną obronę zabrzan mocno postraszył Matsui razem z Pawłem Buzałą. Napastnik Lechii dostał bardzo dobre podanie od Japończyka za linię obrony, ale nie zdołał dojść do piłki. Strzałów na bramkę gdańszczan spróbowali Krzysztof Mączyński i Ołeksandr Szeweluchin - oba jednak nie przyniosły jednak skutku. Jeszcze przed przerwą groźnie na bramkę gości uderzył Deleu i piłkę do przodu musiał wypiąstkować Šteinbors.

Kilka minut po wznowieniu gry bardzo niebezpieczne dośrodkowanie z lewej strony posłał Wiśniewski. Całą akcję rozpoczął Matsui, świetnie podając piętą do lewoskrzydłowego Lechii. Ten oszukał zwodem Mączyńskiego, wrzucił futbolówkę, ale nikt nie zdołał zamknąć akcji. Górnik odpowiedział golem. Złe wybicie piłki spod bramki Małkowskiego zakończyło się dośrodkowaniem w pole karne Rafała Kosznika, a tam futbolówkę dobrze strącił sobie Mariusz Przybylski i spokojnie pokonał bramkarza. Gdańszczanie próbowali odgryźć się jeszcze kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Na bramkę Šteinborsa ze skraju pola karnego uderzał wprowadzony w drugiej połowie Piotr Grzelczak, a bramkarz zbił futbolówkę na rzut rożny.

Na połowie Lechii niebezpiecznie było po akcji Nakoulmy. Bardzo źle zagrał jeden z obrońców, a do zagranej głową piłki dopadł wbiegający z prawego skrzydła pomocnik. Osamotniony Nakoulma ruszył na bramkę, ale w polu karnym wdał się w niepotrzebny drybling i fatalnie przestrzelił. Dziesięć minut przed końcem rzut rożny wykonywany przez Lechię zakończył się zagraniem ręką Ołeksandra Szeweluchina i Szymon Marciniak wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Marcin Pietrowski i dał swojej drużynie wyrównanie. W doliczonym czasie gry świetne okazje mieli Olkowski oraz Pazio, ale wynik nie uległ już zmianie.

30 sierpnia 2013, 18:00 - Gdańsk (PGE Arena Gdańsk)
Lechia Gdańsk 1-1 Górnik Zabrze
Marcin Pietrowski 81 (k) - Mariusz Przybylski 61

Lechia: 87. Sebastian Małkowski - 26. Deleu, 6. Jarosław Bieniuk, 7. Sebastian Madera, 32. Adam Pazio - 10. Przemysław Frankowski (66, 9. Piotr Grzelczak), 27. Paweł Dawidowicz, 17. Marcin Pietrowski (90, 30. Maciej Kostrzewa), 22. Daisuke Matsui, 14. Piotr Wiśniewski (75, 8. Patryk Tuszyński) - 20. Paweł Buzała.

Górnik: 1. Pāvels Šteinbors - 17. Paweł Olkowski, 26. Adam Danch (23, 4. Rafał Kosznik), 5. Ołeksandr Szeweluchin, 22. Seweryn Gancarczyk - 14. Préjuce Nakoulma, 19. Mariusz Przybylski, 6. Radosław Sobolewski (73, 7. Sergei Mošnikov), 29. Krzysztof Mączyński, 15. Maciej Małkowski (80, 18. Łukasz Madej) - 20. Mateusz Zachara.

żółte kartki: Dawidowicz, Deleu - Mączyński, Małkowski, Szeweluchin, Przybylski.

Ketald - 30 sierpnia 2013, 19:55:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niezła druga połowa i w końcu bardzo ładna frekwencja, szkoda Dancha.

Przemoc to żyć za minimalną krajową...

Iiisca - 30 sierpnia 2013, 19:59:26 - *.opera-mini.net (*.108.201.52)
Radek Sobolewski - 300. meczów w e-klasie. Gratulujemy pienknego jubileuszu! Wisła pamienta

Janko10 - 30 sierpnia 2013, 20:00:34 - *.dynamic.chello.pl
jaki człowiek-taki komentarz

acmvj - 30 sierpnia 2013, 20:00:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak Marciniak jest międzynarodowym sędzią to niech go biorą gdzieś zagranicę, bo w Polsce sobie nie radzi. Górnikowi drugi raz z rzędu uciekają punkty pomimo, że jest druzyną lepszą.

Jatu - 30 sierpnia 2013, 20:01:04 - *.dynamic.chello.pl
Górnik trzy razy lepszy, no ale na nieskuteczność i sędziowanie dla premiera nie ma rady.
P.S. Błagam admina o litość, bo jak ostatnio napisałem, że Lechii pomógł sędzia to dostałem bana.

Golbi - 30 sierpnia 2013, 20:01:10 - *.czeladz.vectranet.pl
Kurde muszę chyba zacząć grac u buka drugi raz z rzędu przewidziałem wynik Lechii. Szykują nam się 4 zespoły z 12 pkt

needle - 30 sierpnia 2013, 20:01:11 - *.adsl.inetia.pl
Odnośnie wyniku to tak przypuszczałem [najbardziej prawdopodobny ;-)]
Dobrze widzieć taką frekwencję jak dwaj liderzy grają...
...ale jak długą będą na fotelach liderów...???

Kolo - 30 sierpnia 2013, 20:02:53 - *.zabrze.vectranet.pl
jak zwykle jak się nie da grać przeciwko Górnikowi, trzeba dać karniaka z kapelusza. Takich karnych to juz ciężko zliczyć w ostatnich 3 sezonach.Do Wrocławia sędzia po tym meczu powinien szybciutko się udać.

@devlieger - 30 sierpnia 2013, 20:03:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bo zaraz Superpuchar Europy, i mecze nie mogą kolidować z tym wydarzeniem

... - 30 sierpnia 2013, 20:04:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do jakiego Wrocławia? Ręka była ewidentna, Górnik stracił punkty, na własne życzenie...

Beyond - 30 sierpnia 2013, 20:06:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia lepsza. Górnik niby grał, ale gdy Lechia atakowała to od razu stuprocentowe sytuacje nie strzelone z jednego metra. Bramka dla Górnika po kiksie trzech Lechistów, wszystko z przypadku. No, nic, Lechijko. W ostatniej minucie Tuszyński nie był na spalonym, jakieś jaja.

titan - 30 sierpnia 2013, 20:06:25 - *.gdansk.vectranet.pl
ja mogę stawiać u buka, że po karnym dla Lechii, pojawią się komentarze o drukowanie wyniku czy premier już dzwoni

g - 30 sierpnia 2013, 20:08:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
dlaczego kasujecie komentarze? pomaganie lechii ewidentne!

Dany - 30 sierpnia 2013, 20:09:03 - *.zabrze.vectranet.pl
Karnego nie powinno być!
Ponieważ nie powinno być rzutu rożnego, gdyż po wślizgu piłka ostatnio dotknęła piłkarza Lechii.
Ale nie szukam usprawiedliwień. Mecz był do wygrania przez obie drużyny. Słaba skuteczność. Remis sprawiedliwy.

zabolople - 30 sierpnia 2013, 20:09:06 - *.airmax.pl
KKS Amica jak tam kac po Żalgirisie i Wiśle?

elber - 30 sierpnia 2013, 20:11:12 - *.superkabel.de
No tak jak jest szansa dla Lechii aby zapisac sie w historii polskiej pilki,to trafia sie najslabszy mecz w tej rundzie.Gornik poprawnie i madrze,a Lechia dzisiaj malo skutecznie.Sedziowanie beznadziejne z wieloma nietrafnymi decyzjami.Cieszy frekwencja,ale aby takowa utrzymac,trzeba wygrywac mecze.

JohnyKSG - 30 sierpnia 2013, 20:16:01 - *.zabrze.vectranet.pl
Górnik zdecydowanie lepszy i barzdiej dojrzały.Sam Nakoulma mógł z Olkowskim wygrac mecz.Kiedy Paweł w końcu nauczy się zimnej krwi i trafi w bramkę z 6 metrów?! Wiedziałem,ze ten daremny sedzia coś"skroi".Karny z chmur.Obrońca był tyłem do piłki i nie zrobił żadnego ruchu ręka.Nawet nie wiedział gdzie jest piłka.Niezasłuzony remis Lechii.Strasznie ta lechia cieniutka! Drugi raz Górnik traci 2 punkty.Najpierw załatwia Nam to bramkarz,teraz śedzia.Makabra.Mileibyśmy 16 pkt-ów! Ten Buzałą za faul na danchu powinien wylecieć z boiska,mało by Mu nogi nie złamał.Sedzia-obejrzyj sobie ten mecz na wideo i zobacz ile zrobiłeś błędów!

\G/liwice - 30 sierpnia 2013, 20:23:27 - *.centertel.pl
\G/liwice sa dumne z niepokonanego lidera :-)

g - 30 sierpnia 2013, 20:29:42 - *.dynamic.chello.pl
a co to kogo obchodzi, ze kibic swojej druzyny uwaza, ze jego druzyna byla lepsza? kupcie napastnika, wykorzystujcie sytuacje, zdobywajcie punkty i to bedzie wyznacznik jakosci w grze. subiektywna opinia jednego czy drugiego nic nei znaczy.

zabolople - 30 sierpnia 2013, 20:31:50 - *.airmax.pl

Ostródzian - 30 sierpnia 2013, 20:34:02 - *.tktelekom.pl
Remis słuszny. Spalonego przy wychodzącym sam na sam Buzale nie było, a gwizdnął(0.5 bramki stracone), karny taki 50/50 zależy od sędziego - gwiźnięty(0.5 bramki zdobyte) sędzia nie gwizdał dziś dobrze, ale wszystko wyszło sprawiedliwie. Górnik troszke lepszy z gry, ale 100% sytuacje trzeba walić, kontry Lechii strasznie groźne, jednak to samo co u Żaboli - skuteczność. Jako Lechista stwierdzam, że remis zasłużony, jednak ze wskazaniem na Górnik.

kosa - 30 sierpnia 2013, 20:35:50 - *.dynamic.chello.pl
Mecz średni..remis sprawiedliwy..być może Nawałka odbuduje Smolarka.. jego przejście już przesądzone..problem jednak jest ze stoperem..na ten moment nie ma nikogo..

nyrol - 30 sierpnia 2013, 20:36:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mecz Walki Brawo za Frekwencję!!!Old Warta 1912 Duma Wildy Zielonych Pozdro Old Lechia.

am - 30 sierpnia 2013, 20:49:02 - *.158.216.56.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
I tak zamiast sie wzmocnic to sprzedadza zaraz nakoulme I spadna w dol tabeli.

\G/ - 30 sierpnia 2013, 20:57:42 - *.adsl.net.t-com.hr
szkoda straconych punktów tak jak przed tygodniem, jak i braku naszych kibiców byłby lepszy doping z obu stron. Torcida Split

ju - 30 sierpnia 2013, 20:58:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Górnik zanotował niezły wynik,w Gdańsku punkt jest punktem,który na pewno trzeba szanować.
Zresztą obie ekipy w tym sezonie prawdopodobnie będą walczyć o miejsce w czołówce.

Ma tera - 30 sierpnia 2013, 21:11:29 - *.154.179.54
Paru fachowców widziało Maderę w reprezentacji.

ja - 30 sierpnia 2013, 21:36:22 - *.dynamic.chello.pl
to nie siatkowka zeby skakac z reką ponad glową. ewidentny karny.

Gliwice - 30 sierpnia 2013, 21:37:37 - *.promax.media.pl
Lechia lepsza zdecydowanie. Gratulacje z Gliwic pomimo że sędzia nie podyktował dla was karnego i fuksem górnik zremisowal.

zabolople - 30 sierpnia 2013, 21:43:59 - *.airmax.pl
ja Oglądałeś mecz? .Karny ok ,ręka Szewielukina na wysokości biodra.

zabolople - 30 sierpnia 2013, 21:51:43 - *.airmax.pl
Gliwice .Kury jak po meczu z Koroną ?.Bach,bach Karabach.

bumar - 30 sierpnia 2013, 22:02:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak Frekwencja Super 25000!!!!

zabolople - 30 sierpnia 2013, 22:18:35 - *.airmax.pl
bumar Popieram Na nowym stadionie Górnika 24000(kiedy?)!

PogSz - 30 sierpnia 2013, 22:35:03 - *.7-1.cable.virginmedia.com
eh szkoda ze Gornik nie dowiozl tego wyniku do konca.
ale wynik dobry dla Legii

Buncol80 - 30 sierpnia 2013, 22:40:03 - *.warszawa.vectranet.pl
Jutro swoje mecze wygra Wisła z LEgią i będziemy znów mieli 4 drużyny z tym samym dorobkiem punktowym.
Śmiało można obstawiać pierwszą ósemkę tabeli walczącą o mistrza. Legia, Lechia, Wisła, Górnik Ślask, Lech, Jagielonia i ktoś z dwójki Piast/Pogoń

Chrobry - 31 sierpnia 2013, 0:25:22 - *.ssp.dialog.net.pl
Probierz to się nadaje do tarcia chrzanu.Trenerek od siedmiu boleści.Ogórek.

ht 22 - 31 sierpnia 2013, 6:56:18 - *.opera-mini.net (*.108.41.203)
Cienkie bolki

LG - 31 sierpnia 2013, 8:14:59 - *.centertel.pl
Skoro tego karnego nie było to wcześniej też była ręka w polu karnym i to ewidentna i nie podyktował 11 do tego był faul na lini pola karnego nie wiem czy już był w przedpolu czy nie. Do tego nie było mowy o spalonym w ostatnich minutach więc skończcie płakać bo sędzia popełniał dużo błędów i to w większości pod Lechię się mylił, a nie Górnik!
Chciałbym zaznaczyć że chwilami doping klasa światowa pozdrawiam

Znany - 31 sierpnia 2013, 8:55:05 - *.adsl.inetia.pl
Mówiłem że Lechia mimo wszystko Górnika nie pokona bo Górnik w Ekstraklasie w tym sezonie gra bardzo przyjemną dla oka piłkę i to jest drużyna jak narazie która zasłużenie jest Liderem

Jasełko - 31 sierpnia 2013, 9:02:50 - *.play-internet.pl
Brawo za frekwencję. Meczyk słaby. Pozdrawiam z Jasła.

Buncol80 - 31 sierpnia 2013, 9:25:44 - *.warszawa.vectranet.pl
@znany w zeszłym sezonie było to samo. Górnik będący w czołówce grajacy łądną piłkę. Potem przychodzi wiosna, zaczyna się presja bo mogą być puchary a drużyny zaczynają się spinać nie tylko na LEgie ale i na inne drużyny. Wtedy takie ekipy jak Górnik nagle przestają grać.
Bo łatwo się gra na luzie bez presji a inaczej gdy jesteś brany za faworyta.
Tak więc co jest wart Górnik i Lechia zobaczymy na wiosne

needle - 31 sierpnia 2013, 10:06:12 - *.adsl.inetia.pl
Ja mam taką serdeczna prośbę...
Nie piszcie, że oszukali "Waszą"* drużyną, piszcie kiedy oszuku/ją/jecie Wy; wówczas będziecie wiarygodni, bo tak jak piszecie to każdy potrafi.
Dziś można wpisać: rubryka LECHIA, oszukali nas i pod tym podpisy (nicki) z okolic Gdańska z pominięciem zawistników z Gdyni!
A w ogóle co to za śmieszność, że nie wolno Wam kibicować klubom, które mają siedzibę daleko od Waszych miejsc zamieszkania, z wyjątkiem poprzedniego Waszego. Jeśli jednak już tak jest to można być sympatykiem klubu zagranicznego. Toż to zupełna paranoja, bo zostaliście pozbawieni własnej woli.
===Nierzetelni niewolnicy===
IGła

brave - 31 sierpnia 2013, 10:10:26 - *.centertel.pl
Zabrze nie wykazalo ze jest lepsze. ale mecz na szczycie i nawet 3/4 nie zajete trybun. jak bedzie 30tys chociaz na takim stadionie to juz mozna nie mowic o amatorszczyznie . Sekcja sportowa za to potwierdzila utrzymanie pozycji lidera. Gratulacje dla Gdanska.

judasz - 31 sierpnia 2013, 10:15:34 - *.bb.online.no
@Buncol co do 6 z 8 to się zgodzę, ale kto więcej wejdzie do grupy mistrzowskiej? Trochę jest za wcześnie. Jest jeszcze Zagłębie, które w końcu pewnie zacznie grać lepiej, może Korona złapać wiatr w żagle z nowym trenerem i zaskoczyć wszystkich jak 2 lata temu. Raczej wejdzie ten kto nie będzie silny ale inni zbyt słabi. W poprzednim sezonie Lechia/Wisła 7/8 miejsce, a kolejne drużyny Zagłębie Jagiellonia tylko 1 punkt mniej, Korona 2 punkty mniej. Górnik i Lechia mistrza nie będą mieli, chyba że reszta będzie zbyt słaba.

kolo - 31 sierpnia 2013, 10:28:51 - *.static.sitel.net.pl
są wyniki jest frekwencja,typowy mecz na alibi,zresztą czego się było spodziewać 1-1 nie krzywdzi nikogo

fenom - 31 sierpnia 2013, 10:37:26 - *.centertel.pl
ciut sporo tych pustych miejsc jeszcze. ale to ewenement w Polsce , ze tam gdzie powstaja wszystkie nowe trybuny klub zyskuje kibicow. Hale tak naprawde nie moga tak tego napisac

lukas - 31 sierpnia 2013, 11:04:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wiedzialem ze będzie 1-1, nawed tak typowałem w komentarzu w newsie o obsadzie sędziowskiej. Dzis swoje mecze wygrają Wisla i Legia i cztery pierwsze druzyny w lidze będą miały po 12 punktów, a po 6 kolejkach to 4 druzyny po tyle samo punktów to nawed w srodku tabeli nie jest tak często spotykane, a co dopiero na szczycie i to na samiutkim szczycie.

Judasz - 31 sierpnia 2013, 11:42:31 - *.toya.net.pl
\G/liwice \G/ratulują \G/órnikowi

LegiaFan - 31 sierpnia 2013, 11:52:43 - *.play-internet.pl
Górnik jak Barcelona... A już niedługo Legia wróci na należne jej miejsce w tabeli.

W-wa (L) - 31 sierpnia 2013, 12:09:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Karny ewidentny jak sie skacze do głowy to się wiatraka łapkami nie robi bo są tego takie efekty.

19\G/48 - 31 sierpnia 2013, 12:53:56 - *.rudaslaska.vectranet.pl
Kolejny mecz w którym Górnik był lepszy od przeciwnika !... ale znów w końcówce spotkania traci bramkę na własne życzenie ( niestety)... a co za tym idzie, kolejne punkty ! ps. Łotewski bramkarz Górnika, Steinbors pokazał dzisiaj Nawałce że warto na niego stawiać !

kontra - 31 sierpnia 2013, 13:13:28 - *.centertel.pl
Slabi liderzy to i mecz slaby.

zico - 31 sierpnia 2013, 14:22:49 - *.dynamic.chello.pl
Ale akcja Buziego nie była spalona takie rzeczy trzeba puszczać, to są jaja. Ale mecz wyrównany a wynik sprawiedliwy. Niech Górnik i Lechia szukają punktów gdzie indziej.

Zibi - 31 sierpnia 2013, 16:17:34 - *.warszawa.vectranet.pl
Lechia powinna to wygrać...!

JohnyKSG - 31 sierpnia 2013, 20:41:09 - *.zabrze.vectranet.pl
Do Zibi:ty człowieku byłeś chyba na innym meczu?...
Górnik zdecydowanie lepszy,tym bardziej,że grał na wyjeżdzie! A sędzia"skroił"karnego z chmur.

slaskfan - 31 sierpnia 2013, 23:15:16 - *.xdsl.centertel.pl

do zabolopole - Na mecze górnika zabrze to chodziłem bedac jeszcze małym bajtlem. Wtedy to był zespoł. Teraz panuje tam korupcja i złodziejstwo. Obecnie jestem kibicem Sląska Wrocław.

Jaro_KSG - 1 września 2013, 7:43:38 - *.swietochlowice.vectranet.pl
Karny z kapelusza,pilkarz odwrocony tylem,jaki ma wplyw na to gdzie poleci pilka jak jej nie widzi???Tak to mozna gwizdac karne w kazdym meczu.Do slaskfan ty nie jestes kibicem,jestes zwyklym pozerem.

r - 1 września 2013, 9:31:23 - *.net.stream.pl
Do slaskfan: czlowieku co ty pleciesz???!! Kibicuje sie jednemu klubowi temu ktorego sie ma w sercu. A nie kibicowalem gornikowi ale teraz jestem za slaskiem. Przeprowadzil sie do wrocka i zmienil klub.

R - 1 września 2013, 10:01:20 - *.182.144.157.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Bylem na meczu,bedac przejazdem,chcialem zobaczyc stadion.. i powiem wam ze gornik wcale nie lepszy jak tu wielu pisze,mecz na remis,kazda z druzym miala swoje chwile lepszej gry.frekwencja? To byl moj pierwszy mecz w GDA wiec nie mam porownania ale przyjemnie to wygladalo i doping naprawde konkret.fajnie jest gdy sobie siedzisz 5 m od murawy na pieknym stadione popijając zimne piwko,Europa człowieniu.Pozdro W&R

kuba - 1 września 2013, 18:58:40 - *.promax.media.pl