31 sierpnia 2013, 20:58:34 - euzi
Czerwona kartka Marcina Kowalczyka

Obrońca Wołgi Niżni Nowogród Marcin Kowalczyk został ukarany czerwoną kartką w meczu 7. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z FK Krasnodar. Jego drużyna przegrała na wyjeździe 0-3 (0-3), a Polak opuścił boisko w 87. minucie.

31 sierpnia 2013, 19:00 - Krasnodar (Centralnyj stadion "Kubań")
FK Krasnodar 3-0 Wołga Niżni Nowogród
Wánderson do Carmo 11, 32, Joãozinho 45

żółte kartki: Jurij Gazinskij, Artur Jędrzejczyk - Andriej Kariaka, Marcin Kowalczyk, Adrian Ropotan, Piotr Polczak.
czerwona kartka: Marcin Kowalczyk (87. minuta, Wołga, za drugą żółtą).

sędziował: Siergiej Kuzniecow (Krasnozawodsk).

Oprócz Kowalczyka w wyjściowych składach swoich zespołów znaleźli się Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) oraz Piotr Polczak (Wołga). Obaj rozegrali całe spotkanie. Poza składem Wołgi znalazł się natomiast były pomocnik Pogoni Szczecin Leândro. Trenerem Krasnodaru jest były zawodnik Ruchu Chorzów Oleg Kononow.

Krasnodar awansował na szóstą lokatę i ma na koncie 11 punktów. Wołga jest jedenasta z siedmioma oczkami.

michał - 31 sierpnia 2013, 21:01:37 - *.adsl.inetia.pl
dobry mecz Jędrzejczyka

Pentiuk - 31 sierpnia 2013, 21:28:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Poniosły go nerwy

Dark - 31 sierpnia 2013, 21:39:30 - *.dynamic.chello.pl
Nie czasem Wołga gra w mieście "Niżny Nowogród", a nie "Niżni Nowogórd"?

xxxxx - 31 sierpnia 2013, 21:55:37 - *.nat.tvk.wroc.pl
Kowalczyk mógł zostać w Śląsku i pograć w LE, zamiast tego wybrał grę dla przeciętnego, rosyjskiego klubu, w którym na dodatek na razie zawodzi. Ale szacunek dla niego to co zrobił we Wrocławiu.

kevin - 1 września 2013, 23:12:41 - *.danex.net.pl
Nie czerwoną tylko dwoma żółtymi w wyniku których musiał opuścić boisko - a to wielka różnica.
Oglądałem mecz i uważam że pierwsza kartka słuszna ale druga za odepchnięcie barkiem i przy tym odsunął trochę rękę - całkowicie niesłuszna kartka.
Trochę szkoda bo rozegrał dobry mecz i 2 sytuacje wybronił a kartka popsuła mu ocenę obserwatorów tych co czytają o meczu a nie oglądali.
No ale nie każdy mecz tak wyjdzie jak z Terekiem - gdzie pisano po meczu że Kowalczyk " to adin z gierojew matcia z Terekom" - nie znam dobrze ruskiego ale to chyba znaczy " jeden z bohaterów meczu z Terekiem".
Jak zgrają się z Polczakiem i będa grać tak jak z Terekiem to będzie jedna z lepszych linii obrony w lidze rosyjskiej.
A co do sędziowania w tym meczu z Krasnodarem to powinien być rzut karny dla Wołgi za obronę piłki ręką po strzale chyba właśnie Kowalczyka a Jędrzejczyk i jeszcze dwóch innych powinni dostać kartkę już w pierwszej połowie meczu z faule taktyczne zatrzymujące akcje Wołgi ale sędzia chronił zawodników gospodarzy od samego początku meczu.