6 września 2013, 20:19:51 - euzi
eMME: Szwecja 3-1 Polska

Reprezentacja Polski przegrała w Malmö w meczu grupy 7 eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy ze Szwecją 1-3 (1-2). Pierwsi na prowadzenie wyszli "biało-czerwoni" po strzale głową Kacpra Przybyłki w 10. minucie, ale gospodarze bardzo szybko odpowiedzieli golami Simona Therna i Branimira Hrgoty. W drugiej połowie trzeciego gola zdobył Mikael Ishak. Podopieczni Marcina Dorny pozostają liderami swojej grupy.

Już po minucie od rozpoczęcia groźnie pod bramką Szwedów było po strzale głową Kacpra Przybyłki. Z lewej strony ładnie dośrodkował Michał Żyro, a napastnik 1.FC Köln posłał piłkę obok bramki. Kilka minut później było jeszcze groźniej - tym razem z prawej strony wrzucał Bartłomiej Pawłowski i znów akcję finalizował głową Przybyłko. Tym razem piłka przeleciała jeszcze bliżej bramki Patrika Carlgrena. Polacy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego z lewej strony boiska bardzo mocno zagrał Rafał Wolski, a w polu karnym najlepiej odnalazł się ponownie Przybyłko i głową pokonał bramkarza.

Szwedzi nie pozostali dłużni i już 10 minut później zdołali wyjść prowadzenie. Pierwszy gol dla gospodarzy padł po indywidualnej akcji Mattiasa Johanssona prawą flanką i strzale Simona Therna. Prawy obrońca szwedzkiej drużyny płasko zagrał do środka, po drodze futbolówkę trącił jeszcze Mikael Ishak, a Thern natychmiastowym uderzeniem doprowadził do wyrównania. W 21. minucie po szybkiej kontrze lewą stroną popędził Branimir Hrgota, po wejściu w pole karne zakręcił obrońcami i mocnym strzałem pokonał Jakuba Szumskiego.

Jeszcze w końcówce pierwszej części gry niebezpiecznie było pod obydwoma bramkami. Najpierw pod bramką Szwecji z prawego skrzydła zagrał Żyro, w polu karnym był niepilnowany Rafał Janicki, ale do sięgnięcia piłki zabrakło centymetrów. Nawet gdyby obrońca Lechii Gdańsk zdołał oddać strzał, to i tak znajdował się na spalonym. Tuż przed przerwą bardzo ładnie z około 25 metrów uderzył Ishak i trafił w słupek.

W 56. minucie Szwedzi podwyższyli prowadzenie. Z akcją dwóch na dwóch ruszyli Hrgota oraz Ishak i po podaniu tego pierwszego na bramkę "biało-czerwonych" ruszył Ishak. W polu karnym wślizgiem futbolówkę próbował jeszcze zablokować Janicki, ale szwedzki napastnik natychmiast dopadł do niej, wyczekał bramkarza i spokojnie posłał piłkę do siatki. Polacy chcieli odpowiedzieć kilka minut później, a efektownego uderzenia z półwoleja spróbował Pawłowski. Na nasze nieszczęście futbolówka poleciała wzdłuż linii końcowej. W 65. minucie świetnie z dystansu strzelał Oscar Hiljemark, a jeszcze lepszą interwencją popisał się Szumski, przerzucając futbolówkę nad bramkę.

6 września 2013, 18:30 - Malmö (Swedbank Stadion)
Szwecja 3-1 Polska
Simon Thern 15, Branimir Hrgota 21, Mikael Ishak 56 - Kacper Przybyłko 10

Szwecja: 1. Patrik Carlgren - 2. Mattias Johansson, 3. Alexander Milošević, 4. Filip Helander, 5. Emil Krafth - 6. Melker Hallberg, 7. Oscar Hiljemark, 8. Oscar Lewicki, 10. Branimir Hrgota (87, 17. Nicklas Bärkroth), 9. Simon Thern (61, 18. Christoffer Nyman) - 11. Mikael Ishak.

Polska: 1. Jakub Szumski - 7. Adam Pazio, 2. Rafał Janicki, 5. Marcin Kamiński, 3. Mateusz Lewandowski - 19. Bartłomiej Pawłowski, 16. Wojciech Golla (85, 18. Sebastian Steblecki), 17. Karol Linetty, 10. Rafał Wolski (73, 6. Michał Chrapek), 11. Michał Żyro - 20. Kacper Przybyłko (64, 9. Mariusz Stępiński).

żółte kartki: Hiljemark, Krafth - Wolski, Lewandowski, Linetty.

5. Malta     2   0   0-6

Do baraży o awans do turnieju finałowego awansują zwycięzcy każdej z dziesięciu grup oraz cztery zespoły z drugich miejsc, które będą mieć najlepszy bilans w meczach ze zwycięzcami i zespołami z miejsc 3.-5. Następny mecz "biało-czerwoni" rozegrają 12 października na stadionie Cracovii ze Szwecją.

Judasz - 6 września 2013, 20:22:36 - *.toya.net.pl
ani pierwsza ani młodziki nic nie ugrają.. tak to jest jak sie łapie dwie sroki za ogon...

ds - 6 września 2013, 20:23:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a lewandowski dalej nie strzelił

cotojest - 6 września 2013, 20:23:21 - *.117.21.38
Co tam robi Pazio? gosc jest tragiczny od czasow Poloni Warszawa, w Lechi tak samo, a caly czas ktos go foruje do u-21

ddg - 6 września 2013, 20:24:07 - *.dyn.optonline.net
ZYRO MICHALE skoncz pan wstydu oszczedz , idz do szkoly jeszcze cos z ciebie bedzie tylko trzymaj sie od pilki z dala , Wolski nastepna gwiazda ktora juz spada z nieba .

barfan - 6 września 2013, 20:24:45 - *.dynamic.chello.pl
no cóż, jak zwykle, przychodzi poważny rywal i wtopa

spec - 6 września 2013, 20:25:31 - *.246.40.164-rev.hti.pl
Pawlowski nie pasuje do tej kadry...on myśli szybciej od wszystkich i rzadko który za nim nadąża...moze Linetty

xp - 6 września 2013, 20:29:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kamiński,Żyro łopatki i do piaskownicy zamki budować, nie grać w reprezentacji Polski.

paul - 6 września 2013, 20:29:20 - *.dynamic.chello.pl
Zyro daj spokoj...chlop padlina. kibic legii.

jqs - 6 września 2013, 20:29:32 - *.xdsl.centertel.pl
Pazio słabo, a Golla z Wolskim jeszcze gorzej. Praktycznie trzy półkontry Szwedów zakończyły się golem i było po meczu. Brak jakości z przodu ale Wszołek raczej też by nie pomógł.

kibic - 6 września 2013, 20:34:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wy ślepi czy co? Do okulisty. Właśnie Golla najlepiej na boisku się zachował. Piłki rozgrywał jak się należy, a nie kopał na pałę, jak inni. A Kamiński masakra...

zks - 6 września 2013, 20:34:55 - *.class103.petrotel.pl
Przynajmniej skonczy sie szopka z polowa tej kadry do 1 reprezentacji a szczegolnie robieniem z trenera cudotworcy.

vhs - 6 września 2013, 20:37:57 - *.bielsk.net (*.168.1.133)
Wolski gwiazdeczka powinien następny mecz siedzieć na ławce. Mimo wyniku nieźle, chociaż trochę chaosu w grze ofensywnej, w defensywie słabo. Hrgota zrobił przy drugiej bramce co chciał.

Leon - 6 września 2013, 20:46:52 - *.piotrcentrum.pl
Cały czas uważam, że kwalifikacje olimpijskie powinny wyglądać tak - seniorzy poprzedzających olimpiadę rozgrywek:
Razem 16 zespołów.
W przypadku dublowania się zespołów kolejne drużyny z Mistrzostw Świata 5,6,7,8 itd.
Na olimpiadzie powinni grać najlepsi- seniorzy.

kibol - 6 września 2013, 20:53:06 - *.icpnet.pl
do spec= Linety niestety zagrał beznadziejnie. Same straty , złe podania , oszczędzony przez sędziego ktory wczesniej za brutalny faul powinien wyciągnąć kartonik a wyciągnął go pózniej , kompletnie niewidoczny. Zdziwilo mnie jedno zdanie wypowiedziane przed tym meczem przez komentatorów meczu że szkoleniowiec kadry U21 coś wspomnial niby że Linety pomimo że nie gral w klubie tyle czasu zrobil rewelacyjne postepy na dwóch treningach. Niestety tego nie bylo widac w meczu. Dwa razy dobrze podal ale to za malo biorąc pod uwagę to ile blędów i strat zaliczył. Moim zdaniem najlepsi to Zyro , Wolski , Pawlowski i Przybylko. Ci pilkarze robili róznicę. A to co zrobil Kaminski przy dwóch golach to nie ma sensu nawet opisywać. Gra na alibi i absolutnie asekuracyjnie . Boi sie wlożyć nigę i powalczyć z rywalem. Dużo by mozna o tym pisać.

maciej - 6 września 2013, 21:18:36 - *.dynamic.t-mont.net.pl
mysle ze dabrowski za golle. i wogole obrona masakra

op - 6 września 2013, 21:19:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dorna - beznadziejne wybory, powoli fart się kończy. Gra tragedia.

sfg - 6 września 2013, 21:53:16 - *.181.254.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Szumski beznadziejny słabeusz wolałbym dać szanse Podleśnemu który ma sezon życia w Bełchatowie

Zibi - 6 września 2013, 23:31:06 - *.warszawa.vectranet.pl
Jak zwykle ze Szwedami był "POTOP"...

Leon - 7 września 2013, 0:08:08 - *.piotrcentrum.pl
Gdyby był taki system Kwalifikacji do Olimpiady, jak ten o którym pisałem, to na IO w Londynie 2012 grałyby zespoły seniorów:
- mistrz i wicemistrz Mistrzostw Europy (Hiszpania, Włochy),
- mistrz i wicemistrz Mistrzostw Afryki(Zambia, Wybrzeże Kości Słoniowej),
- mistrz i wicemistrz Mistrzostw Azji (Japonia, Australia)
- mistrz i wicemistrz Mistrzostw Ameryki Południowej (Urugwaj, Paragwaj)
- mistrz i wicemistrz strefy CONCACAF (Meksyk, Stany Zjednoczone)
- mistrz strefy Oceania (Tahiti)
- Gospodarz turnieju (Wielka Brytania),
- półfinaliści Mistrzostw Świata (Holandia, Niemcy), oraz 2 najlepsze drużyny wyłonione w turnieju z pozostałych 3 ćwierćfinalistów dotąd niezakwalifikowanych (Argentyny, Ghany, Brazylii).

chris - 7 września 2013, 8:58:53 - *.play-internet.pl
O jednym zapominasz leonie. Olimpiada odbywa sie w tym samym roku co mistrzostwa europy. Zadna reprezentacja nie chcialaby grac 2 turniejow w ciagu 2-3 miesiecy. W obecnych czasach nie jest to mozliwe.

gargamel - 7 września 2013, 10:19:08 - *.opera-mini.net (*.235.186.62)
Pawłowski powinien grać w pierwszej repsie.....za Zielińskiego a nawet zmieniać Błaszczykowskiego

lysy - 7 września 2013, 11:06:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Żyro to beznadzieja.Przez niego straciliśmy 3 bramkę,nawet się nie wrócił jak stracił piłkę,gwiazdeczka,a te wrzutki to już masakra.Gra w reprezentacji,tylko dlatego bo z Legii,która zdobyła Mistrzostwo Polski dzięki sędziom.

Zaki - 7 września 2013, 14:07:04 - *.warszawa.vectranet.pl
Naszym ze Szwedami nigdy nie szło i wczoraj tylko to się potwierdziło... Szkoda, że prowadząc 1:0 nasi dali tak się stłamsić.

pandoramix - 7 września 2013, 14:16:13 - *.skierniewice.vectranet.pl
Widząc Żyło w 2 połowie aż chciało się płakać,trenerzy nie widzą jak grają zawodnicy?On się słaniał ,wyglądał jak zoombi lub przyjarany zielskiem,zero celnych podań,ale grać musi bo w Legii do wytransferowania jest.Tylko kto kupi takiego żółwia?Widzę po wypowiedziach że nie jestem jedyny oceniając tego zawodnika,dla mnie zagrał na notę zero,już bym wolał by dostał czerwień w 1 minucie meczu by nie oglądać tego niby grajka.

DENIS - 7 września 2013, 16:40:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bartek Pawłowski powinien być w pierwszej a nie w młodzieżówce podobnie Kacper

maks - 7 września 2013, 20:26:46 - *.75.115.61
pan trener powinien rozejrzeć się po polskich boiskach a podziękować byłym GWIAZDOM którzy za szmalem wyjechali i siedzą na ławkach. Rocznik 92 w juniorach w Polsce nie był najgorszy, jest jeszcze z czego wybierać tylko trzeba szerzej spojrzeć sięgając do niższych klas. Mam propozycję by internet wykorzystać do podpowiedzi trenerowi, zgłaszając nazwiska wyrastających ponad przeciętność chłopców.

rymcimcim - 8 września 2013, 7:13:43 - *.dynamic.chello.pl
Żle nie jest ale za duuuuużo indywidualnych popisów poszczególnych zawodników tyle w temacie

vvv - 8 września 2013, 20:16:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jonas B Thern kiedyś extra środkowy pomocnik, czy ten Simon to jakiś jego krewny ?

bezar - 8 września 2013, 20:27:26 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Tak jak podaje angielska Wikipedia - Simon to jego syn.

Ruud - 10 września 2013, 2:17:55 - *.cable.smsnet.pl
Oscar Lewicki z reprezentacji Szwecji zdaje się że ma polskie obywatelstwo. Aczkolwiek mogę się mylić.

COACH - 10 września 2013, 20:37:06 - *.191.152.122
Polska myśl szkoleniową jest daleko za całym światem, w sprawach szkolenia młodzieży.
Zauważcie, że nasi trenerzy stawiają na zawodników we wszystkich rocznikach urodzonych na początku roku, bądź w pierwszej połowie roku!!!!!o co chodzi??? o warunki fizyczne a nie umiejętności techniczne.
w młodszych rocznikach warunki fizyczne wzrost siła i masa maja olbrzymie znaczenie ale w starszych rocznikach i w piłce seniorskiej już mniej i wiadomo że odżywki wchodzą w gre i można odżywkami potem podciągnąć te braki a techniki już niestety nie!Brakuje specjalistów co wyłapią takie perełki nie tylko warunki fizyczne typu wzrost i siła a technika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!