15 września 2013, 19:53:18 - koofel
Pogoń wyrywa punkt w końcówce

Pogoń Szczecin zremisowała 1-1 (0-1) z Lechią Gdańsk. Bramkę dla biało-zielonych strzelił w pierwszej połowie Piotr Grzelczak, w ostatniej minucie wyrównał Takafumi Akahoshi. Niepokonana w tym sezonie Lechia zajmuje trzecie miejsce w tabeli, Pogoń jest siódma.

Pierwsza przed szansą na zdobycie gola stanęła Lechia. Po strzale z rzutu wolnego Piotra Wiśniewskiego piłka trafiła w mur. Gospodarze również odpowiedzieli po stałym fragmencie gry, ale próba Maksymiliana Rogalskiego okazała się niecelna. W kolejnych minutach nie popisali się pod obiema bramkami najpierw Daisuke Matsui z Lechii, a potem Mateusz Lewandowski i Hervé Tchami z Pogoni, którzy fatalnie pudłowali.

Piłka w końcu wpadła do siatki w 26. minucie. Paweł Buzała podał do Wiśniewskiego, ten dośrodkował z prawego skrzydła wprost na nogę Piotra Grzelczaka i Radosław Janukiewicz skapitulował po mierzonym uderzeniu z powietrza tuż przy słupku. Golkiper gospodarzy w opałach ponownie znalazł się, gdy Wiśniewski krótko rozegrał piłkę z wolnego do Matsuiego, a Japończyk uderzył po ziemi w środek bramki. Janukiewicza zmusił do interwencji także Grzelczak, który z osiemnastu metrów kopnął piłkę, a ta odbiła się jeszcze od głowy Lewandowskiego i poleciała wprost w ręce bramkarza "Portowców".

Tuż po wznowieniu gry przed szansą na trafienie stanął Wojciech Golla. Obrońca Pogoni po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował jednak kilkadziesiąt centymetrów obok słupka. Po drugiej stronie boiska z wolnego uderzał Rogalski i Sebastian Małkowski z trudem sparował piłkę. Lechiści w 58. minucie nie wykorzystali prezentu od przeciwnika. Marcin Robak lekkomyślnie popchnął w polu karnym rywala i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Piotr Wiśniewski, którego lekkie uderzenie po ziemi obronił Janukiewicz.

Chwilę później Wiśniewski ponownie nie popisał się w szesnastce szczecinian. Po podaniu od Buzały prawoskrzydłowy Lechii kopnął wprost w bramkarza. Pogoń próbowała odgryźć się po kolejnym stałym fragmencie gry. Po uderzeniu Robaka z dziewiętnastu metrów Małkowski końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później dwukrotnie na bramkę gospodarzy uderzał Matsui. Japończyk najpierw po strzale z trudnej pozycji zmusił do interwencji Janukiewicza, a potem kopnął daleko od celu.

Znacznie groźniej po drugiej stronie boiska zrobiło się, gdy Robak podał do Jakuba Bąka, a jego główkę z trudem odbił Małkowski. Jeszcze lepszą okazję zmarnował Donald Djoussé, który po złym przyjęciu trafił wprost w bramkarza. W końcówce zawodów po kolejnym rzucie wolnym Deleu uderzył nad poprzeczką. Gdy wydawało się, że mecz skończy się zwycięstwem Lechii remis "Portowcom" zapewnił płaskim strzałem Takafumi Akahoshi.

15 września 2013, 18:00 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 1-1 Lechia Gdańsk
Takafumi Akahoshi 90 - Piotr Grzelczak 26

Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 9. Adam Frączczak (66, 77. Abdul Moustapha Ouédraogo), 14. Wojciech Golla, 3. Maciej Dąbrowski, 28. Mateusz Lewandowski - 13. Takuya Murayama, 20. Bartosz Ława (46, 10. Donald Djoussé), 17. Maksymilian Rogalski, 27. Takafumi Akahoshi, 56. Hervé Tchami (66, 8. Jakub Bąk) - 11. Marcin Robak.

Lechia: 87. Sebastian Małkowski - 26. Deleu, 6. Jarosław Bieniuk, 7. Sebastian Madera, 28. Christopher Oualembo (55, 32. Adam Pazio) - 14. Piotr Wiśniewski (68, 10. Przemysław Frankowski), 27. Paweł Dawidowicz, 30. Maciej Kostrzewa, 22. Daisuke Matsui, 20. Paweł Buzała - 9. Piotr Grzelczak (78, 17. Marcin Pietrowski).

żółte kartki: Ława, Murayama, Robak, Golla, Rogalski - Oualembo, Matsui, Dawidowicz, Madera, Wiśniewski.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 6005.

W 58. minucie Piotr Wiśniewski (Lechia) nie wykorzystał rzutu karnego (Radosław Janukiewicz obronił).

O - 15 września 2013, 19:56:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia powinna to wygrać z 4:1.. Ale jak się AŻ TAKICH sytuacji niewykorzystuje to cóż.. A tak wgl, dlaczego w tym szczecinie taka straszna frekwencja jest?

Pogo - 15 września 2013, 19:56:32 - *.warszawa.vectranet.pl
Pogoń Szczecin brawo za walkę do końca! Należy się Wam punkt. Szacun!
Legia dalej liderem, a gra na 2 frontach
Lechia po bramce tak jak na Ł3 antyfutbol, tam się udało, tutaj zemściło haha

Ryba - 15 września 2013, 19:56:40 - *.adsl.inetia.pl
Hej. Brawo Pogoń za walkę do końca

asdasdsa - 15 września 2013, 19:56:44 - *.globalconnect.pl
DONALD WON!!! Miał chyba z 4 akcje... i nawet dokładnego strzału nie było, tylko jakieś cichajce. Robak mnie rozczarowuje, ale w sumie nie ma co się dziwić bo piłki dokładnych nie dostaje.

observer - 15 września 2013, 19:57:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl
chyba okres ochronny dariusza w. sie konczy. remis (i to szczesliwy) ze slabiutka lechia dodatkowo u siebie portowcy musza traktowac jako porazke

kibic95 - 15 września 2013, 19:57:36 - *.dynamic.chello.pl
co to miało być !!! jakby Wiśniewski wykorzystał karnego wygrana w kieszeni

realista - 15 września 2013, 19:58:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ale poziom wyszkolenia zawodników to jakas masakra. podają przeciwnikom cały mecz jedni i drudzy. masakra.

wkswzgw - 15 września 2013, 19:58:21 - *.bydgoszcz.vectranet.pl
Jakby nie patrzyć, Pogoń gratsy za walkę!

bks - 15 września 2013, 19:58:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Korzystny wynik dla Jagi

sas - 15 września 2013, 20:00:09 - *.dynamic.chello.pl
Wiśniewski. Brawo. Miszczunio. Powinien wracać pociągiem do Gdańska.

022 - 15 września 2013, 20:00:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Portowcy

olo - 15 września 2013, 20:00:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Karny dla Pogoni też powinien być, gościu w jednej akcji zagrał jedną i drugą ręką i zgranął piłke Robakowi

elber - 15 września 2013, 20:00:50 - *.superkabel.de
To nie pierwszy raz jak Lechia traci gole w doliczonym czasie.Szkoda 2 punktow!Z drugiej strony trzeba przyznac zasluzony ciezko wywalczony remis przez Pogon.Wisnia tego karnego niestety zawaliles,ale glowa do gory.Malkowski w bramce bardzo fajnie.Pawel Buzala rowniez dobry mecz.I Madera z Bieniukiem swietnie w obronie.Dalej jestesmy niepokonani i mieszamy w lidze.

@O - 15 września 2013, 20:00:56 - *.globalconnect.pl
4:1? Jak? oddali celne 4 strzały na bramkę z czego 2 Janukiewicz łapał bez problemu. Ten Matsui był najgroźniejszy. Pogoń 7. Posiadanie piłki POGOŃ 60%! Dla mnie bohaterem dla Pogoni był Golla.

AS - 15 września 2013, 20:01:48 - *.opera-mini.net (*.22.114.79, 212.2.96.15)
"Pogoń za remisem udana" - tak powinien brzmieć tytuł newsa.

green - 15 września 2013, 20:01:48 - *.dynamic.chello.pl
Prezent dla Szczecina w postaci 1 punktu, ale tak to jest jak się broni wyniku na minutę przed końcem. Wcześniej nie strzelając paru setek. Strzelony karny i byłoby po kwiatach, ale sam się nie strzeli... Szkoda Lechijko, ale gramy dalej, z Zawisza tylko zwycięstwo.

Filippo - 15 września 2013, 20:02:17 - *.centertel.pl
Lechia powinna sie nauczyć że w meczach z Pogonią trzeba być skoncentrowanym do ostatniej minuty... W ostatnim sezonie było w Gdańsku tak samo ;D

Targowy - 15 września 2013, 20:03:43 - *.net.brewet.pl
No i gdzie ten super Robak za 50tys miesięcznej pensji? Fuksem zdobyty punkt przez Pogoń.

Autobus - 15 września 2013, 20:07:00 - *.pools.arcor-ip.net
Autobus Lechia z Gdanska.

starykibic - 15 września 2013, 20:08:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bardzo dobrze tym z Gdańska, że dali sobie zabrać dwa punkty. Jak ktoś jest gapą i zaprzepaszcza okazje, a potem zaczyna grać na dowiezienie wyniku, słusznie jest, gdy spotyka go kara.

mks - 15 września 2013, 20:08:59 - *.dynamic.chello.pl
Biorąc pod uwagę terminarz Pogoni, to jest dobrze. Wszystkie mecze z drużynami z czołówki już były (poza Górnikiem, a za tydzień Lech). Potem trzeba już zacząć wygrywać u siebie i ósemka będzie całkiem realna. Brawa dla obydwu drużyn za naprawdę niezły mecz.

el_kooba - 15 września 2013, 20:12:01 - *.play-internet.pl
@Filippo
Tylko w poprzednim sezonie Wajda z Edim wydrukowali karnego dla Pogoni w ostatniej minucie, a tutaj Pogoń po prostu sobie ten punkt wywalczyła.

Paprykarz - 15 września 2013, 20:13:54 - *.121.125.91.dyn.plus.net
Jak Aka strzeli jeszcze z 3-5 goli to bedzie ciezko go zatrzymac...
Gdanska kurka aeeeaeeeaooo

hoolsmks - 15 września 2013, 20:14:50 - *.as13285.net
Nie w.ykorzystane sie mszcza I tak sie stalo z przebiegu meczu Pogon lepsza a Lechii bramkarz klasa reprezentacyjna a Wisniewski jak nasza Reprezentacja nic sie nie stalo nie ma trzech punktow jak sie tylko broni

s - 15 września 2013, 20:19:01 - *.tarniny.pl
Z takimi piłkarzami jak Robak czy Akahoshi Pogoń może walczyć o pierwszą czwórkę w lidze. Brawa panowie!

Wiślak - 15 września 2013, 20:19:47 - *.dynamic.chello.pl
Szczerze? Jak się nie strzela karnego, kilku setek (Wiśnia masakra) to jest OCZYWISTE, że przy walczacej Pogoni musi paść gol i tylko cud może sprawić inaczej, więc gola Akahoshiego przyjalem ze spokojem. Tak BTW, kto waszym zdaniem jest najlepszym transferem ligi do tej pory? Myślę, że z trójki Paixao, Akahoshi, Visniakovs?

do Wiślak - 15 września 2013, 20:26:25 - *.154.187.140
Paixo lub Quintana z Jagiellonii

leja - 15 września 2013, 20:26:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pogoń lepsza zdecydowanie i zasłużyła co najmniej na 1 pkt niestety Probierz niszczy to z czego Lechia słynęła czyli ofensywnej gry ten trener jest przereklamowany i mam nadzieje że zarzad szybko się otrząśnie i go wywali .Cały mecz się bronić to styl Probierza czy tzw anty futbol każdy głupi to potrafi.

leja - 15 września 2013, 20:29:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia nie ma lewego obrońcy Pazio to tragedia a Oualembo ma lewa do tranwaju.Razak wracaj Proniez won!

kęsik - 15 września 2013, 20:39:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Znowu sędzia przeciwko Pogoni. Plis, drugi mecz z rzędu bez karnego za rękę przeciwnika. Lechia nie istniała, Pogoń ich całkowicie zdominowała, powinni się cieszyć, że mają ten punkt, bo gdyby mecz potrwał jeszcze 5 min więcej to by nawet tego nie mieli...

Paprykarz - 15 września 2013, 20:41:57 - *.121.125.91.dyn.plus.net
@Wislak: Aka do Pogoni przyszedl w sezonie 2010/11 rundy wiosennej 1 ligi! Takze nie moze to byc transfer Extraklasy.
Visniakovs to jak Lewy w Borrusi (kumaci wiedza o co chodi), a Quintana to jest to!! Z 3 ligi espaniol do Exy i..... transfer najlepszy moim zdaniem.

judasz - 15 września 2013, 20:43:10 - *.bb.online.no
Na dzień dzisiejszy niewiele jest spotkań gdzie drużyna atakująca nie strzela bramki. Tylko 4 spotkania kończyły się wynikami 1:0, a to i tak było szczęśliwe. Tydzień temu Podbeskidzie Korona, gdzie Podbeskidzie miało też mnóstwo sytuacji, ale w końcówce Korona miała 100% z 5m. Mecz Ruch Legia, Legia miała strzał w słupek. Jak Lechia liczyła w końcówce na udane dowiezienie wyniku do końca to się przeliczyła. Teraz trzeba strzelić na 2:0 i dopiero można myśleć o obronie.

Aśka - 15 września 2013, 20:48:37 - *.dynamic.chello.pl
Pogoń więcej przy piłece i ogólnie bardzo dzielnie ale gorące głowy, Lechia cwaniacko z kontry, myślała że dowiezie wynik. Remis sprawiedliwy!

sakicz - 15 września 2013, 20:49:22 - *.limes.com.pl
dlaczego pietrowski zaczyna mecz na ławce? w ostatnich meczach pokazał że potrafi podłączyć sie do akcji ofensywnych...myslę, że z nim w składzie lechia zdziałała by troszkę wiecej. Brakowało mi zamknięcia sytuacji na szesnatce i spokoju w środku pola w poczynaniach Lechii. Pogoń naciskała przez cała druga połowe a przez brak środka pola akcje musieli kończyć obrońcy lechii, do 91 minuty sie to udawało... Dodam jeszcze, że zdecydowanie nie był to najlepszy dzień Piotrka Wiśniewskiego (nie wykorzystany karny i stu procentowa sytuacja chwile pozniej), ale on już chyba tak ma. Nie każdy mecz dla Piotra jest tym wyjątkowym. Trenera probierza bym tutaj za mocno nie krytykował, z tymi grajkami, których ma w składzie meczu wynikiem cztero, piecio bramkowym to raczej nie wygra...wiec broni tego co udało się ustrzelić. Lechia chyba myślała, że uda się powtórzyć obronę Czestochowy, która miała miejsce w Warszawie.

cece - 15 września 2013, 20:50:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jeszcze niech Zagłębie przeskoczy Ruch i tabela może zostać taka już do końca.

sakicz - 15 września 2013, 21:01:21 - *.limes.com.pl
powinni napisac Wiśniewski podał do bramkarza..

helota... - 15 września 2013, 21:08:55 - *.play-internet.pl
Nawet sędzia nie pomógl,temu malowanemu "liderowi",niech sie cieszą,że mieli dwunastego zawodnika,jedno jest pewne,lechię czeka juz tylko obsuwa w dól tabeli,z taką grą...

Kibic - 15 września 2013, 21:23:50 - *.dynamic.chello.pl
gdańska żenada

gool - 15 września 2013, 21:26:59 - *.range81-148.btcentralplus.com
sendzia pomagal lechi

mks - 15 września 2013, 21:37:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sędzia pomagał jak mógł, ale sprawiedliwie się skończyło, bo walka Pogoni do końca była.

futbolista - 15 września 2013, 21:48:48 - *.bois.qwest.net
Taki to juz jest los pilki noznej.Raz na wozie a raz pod !!!
Teraz kolejny mecz to Lechia przegra z ta druzyna[Zawisza]z Bydzi.I malo to kogo obchodzi co tam pan Probierz bedzie grajkom godol!I bedzie git..

hk12 - 15 września 2013, 22:08:41 - *.mia.bellsouth.net
Kto takich drukarzy sedziow dopuszcza do prowadzenia meczu.Co on robil z tymi zoltymi kartkami,facet boi sie puscic gre. Zobaczcie tam gdzie on sedziuje to mase zoltek.

Greg - 15 września 2013, 22:21:25 - *.mia.bellsouth.net
Pogon Mogla by wygrac tez ,gdyby Robak przyjol ta pilke dokladniej w ostatniej minucie..

Portowiec - 15 września 2013, 22:23:50 - *.dynamic.chello.pl
@Kroki ,popieram. Do redakcji jeżeli nie macie sprawdzonego źródła to nie piszcie głupot Co do samego meczu ,pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando Lechii ale za to druga totalnie zdominowana przez Pogoń. Pochwały dla bramkarza Lechii który sporo 100% strzałów wyciągnął. Gdyby nie paralita Donald to Duma Pomorza wygrała by ten mecz, za dużo zabierał piłek Robakowi który w takich sytuacjach nie pudłuję. Sędzia niestety był stronniczy w kierunku Lechii. Ale już tego się nie zmieni. Mecz jak najbardziej na remis z przewagą na Pogoń Szczecin .

Radek - 15 września 2013, 22:32:44 - *.dynamic.chello.pl
Pogoń - Lechia statystyki: Strzały celne: 10 - 5; Strzały niecelne 8 - 3; Rzuty rożne 11 - 2; Posiadanie piłki 60% - 40%. Kto był lepszy? Pogoń!!!

rafi - 15 września 2013, 22:33:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
znowu pusty stadion..

Kibic - 15 września 2013, 23:03:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No cóż jak się nie wykorzystuje karnego i 100% sytuacji to się remisuje po bramce w 92 minucie jak Frajerzy.
Nowy trener w Lechii stare błędy.
Mam pytanko do kibiców ze Szczecina a u Was jakaś parada równości w dniu dzisiejszym była że Was tak mało na stadionie ?

Bociek - 15 września 2013, 23:12:49 - *.free.aero2.net.pl
Pogoni nie ma już 10 lat, a wy nadal używacie nazwy NIE ISTNIEJĄCEGO klubu. To jest MKS Piotrcovia Szczcin, znana wcześniej jako Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Czytajcie trochę historii sportu. Podobnie z "Lechem", "Polonią" Warszawa, "Motorem" Lublin czy "Lechią". Tych klubów też już dawno nie ma!!!

Wiślak - 15 września 2013, 23:15:59 - *.dynamic.chello.pl
Nie lubie jak sie ktos czepia frekwencji, ale tym razem to ja kompletnie nie kumam. Wydaje mi sie ze pamietam regularnie na Pogoni przed spadkiem jeszcze na tym samym stadionie regularne frekwencje ponad 10tys ludzi. Sa w gornej polowie tabeli ekstraklasy teraz po powrocie, graja mecz chyba z najwieksza kosa (co było słychac w trakcie zreszta) i 7500? Portowcy czy mozecie cos o tym wiecej napisac? totalnie bez napinki szczere pytanie

V - 15 września 2013, 23:20:48 - *.dynamic.chello.pl
Bociek jełopo, pierw się sam doucz, lub doczytaj informacji, a potem pierdziel farmazony. Piotrcovia się skończyła ładnych parę lat temu, Pogoń która gra była zaczynana od 4 ligi, tak samo jak Lechia od A-klasy, czy GKS Katowice od 4 ligi. Boli cię to że wystarczyło 6 lat by wrócić do najwyższej ligi, to niech boli. Żałosne argumenty. Mecz padaka z obu stron, jako kibic Pogoni powiem że ciężko było to oglądać, szkoda że coraz mniej ludzi nasza Pogoń obchodzi. Oby w przyszłości lepiej było.

Zenek - 15 września 2013, 23:26:29 - *.opera-mini.net (*.61.140.254)
Bo na stadion zamiast kibicow przychodzi co raz więcej buraków sami do siebie są agresywni i zamiast dopingować swój kochany klub to oni ślą pozdrowienia dla więzienia itd

daro - 15 września 2013, 23:28:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Wiślak A co tu pisać, 7500 to na tę chwilę i tak dużo, naprawdę. Gdyby nie to, że przesadzono grubo z cenami karnetów i sprzedano ich koło 600 sztuk, to na meczach byłoby pewnie koło 9-10 tysięcy. Poza tym lata tułania po wioskach zrobiły swoje, dużo osób w wieku w którym najbardziej się kibicuje wyjechało za granicę i jest jak jest. Można dodać, że większość meczów Pogoni jest praktycznie ogólnodostępna, Polsat Sport Extra sporo transmituje. Ja widzę tendencję zwyżkującą, mimo wszystko, widać, że gra Pogoni podoba się coraz bardziej i coraz więcej ludzi powraca. Zobaczymy co będzie jak się pogoda zmieni i zaczną przyjeżdżać słabsi przeciwnicy, bop w tym sezonie mieliśmy wszystkie większe firmy poza Lechem. Legię, Śląsk, Wisłę, Lechię.

judasz - 15 września 2013, 23:37:18 - *.bb.online.no
@Portowiec i Djousse zawalił kila razy, bo by były setki, gdyby nie przeszkadzał, albo dograł jak należy.

@Zenek - 15 września 2013, 23:45:25 - *.opera-mini.net (*.254.75.133)
no Zenek, myśle że kto jak kto ale na burakach to ty sie znasz

Wiślak - 15 września 2013, 23:47:38 - *.dynamic.chello.pl
Daro dzieki za rzeczowa odp. No wlasnie martwoi ze najlepsxe ekipy juz mieliscie...ciekawe jak bedzie przy Podbeskidziu czy Gliwicach. Trzymam kciuki zeby kiedys znowu bylo 15tys

Ostry - 15 września 2013, 23:56:47 - *.dynamic.chello.pl
Jak by ci na łeb padało też byś nie poszedł na mecz. Tam gdzie nowe stadiony to i frekwencja jest. Mamy 21 wiek

marcinnn - 16 września 2013, 0:02:02 - *.14.60.98
Niestety Pogoń Szczecin u siebie przezywa chyba najwiekszy kryzys kibicowski w historii. Na wyjazdach jest calkiem niezle, jednak to z frekwencji i amtosfery w Szczecinie Pogon slynela przez lata. Mi jako kibicowi Pogoni jest przykro, ze na niektore wyjazdy jezdzi wiecej ludzi niz stawia sie w mlynie. Co na to wplynelo? Na pewno tulaczka po nizszych ligach. Na poczatku odbudowy klubu w III lidze bywala lepsze frekwencja niz teraz w EX. Wszystko sie sypnelo w drugim sezonie w I lidze i niestety nie moze sie ruszyc do teraz. 2-3 mecze w lidze z frekewncja powyzej 10tys to zbyt malo na Pogon. Wplyw ma na pewno to, ze w Szczecinie nie ma nowego stadionu (choc osobiscie uwazam, ze przy dobrej pogodzie z tego mecze oglada sie calkiem komfortowo), duzo patologii, mizerny poziom w Ekstraklasie, nie istniejacy marketing, to ze Pogon przez dlugi czas po odbudowie brakowalo charakteru, czyli tego za co kochano Pogon w Szczecinie dawniej. W Szczecinie potencjal kibicowski jest caly czas, jendak szczecinian to raczej wymagajacy typ i potrzeba bodzca zeby to wszystko ruszylo na nowo. Mysle, ze takim bodzcem bylaby rewelacyjna gra, lub nowy stadion, na ktory przyjdzie nam pewnie jeszcze dlugo poczekac.

marcinnn - 16 września 2013, 0:07:09 - *.14.60.98
Do tego trzeba dodac, ze mocno sklocone jest srodowisko kibicow Pogon. Teraz przynajmniej widac, kto jest tym najwierniejszym kibicem Pogoni. Czesto przy frekwencji 5tys. jest lepszy doping niz to bywalo przy kilkunastu tysiacach. Na niektorych spotkaniach mlynem jest caly stadion i to tez bywa piekne

Kroki - 16 września 2013, 0:12:49 - *.static.espol.com.pl
Wiślak - sporo już zostało napisane, ale dodam coś od siebie. To prawda że przeżywamy duży kryzys jeśli chodzi o siebie, a co jest tego powodem? Marketing leży, na mieście nie widać plakatów czy akcji zachęcających do pójścia na mecz, o tym że on sie odbywa wiedzą sami zainteresowani. Ceny karnetów przed sezonem były dosyć wysokie, stadion jest archaiczny i to też odstrasza. Ale głównym powodem są ostatnie lata. Bekdas, Gondor i przede wszystkim Ptak dokonali dzieła zniszczenia. Do tego IV liga, 3 sezony na zapleczu ( 500 osób na niektórych meczach). Nie ma mody na Pogoń, sporo starszych kibiców sobie odpuściło i stali się tzw. "uśpionymi kibicami" czyli siedzą w domu i Pogonią sie interesują, ale na stadion nie chodzą. Nie dokonała się wymiana pokoleniowa na trybunach.
Obowiązek posiadania karty kibica to żaden argument, bo nie dotyczy to tylko Szczecina.
Potencjał jest duży, ale potrzeba dużo czasu, jakiegoś sukcesu piłkarskiego lub dużej i skutecznej akcji marketingowej by wrócila "moda na Pogoń" wśród samych Szczecinian i by na meczach u siebie frekwencja znów wynosiła średnio +/- 10 tysięcy.
PS: tak jak wyżej napisano dobrze że chociaż na meczach wyjazdowych kibice Pogoni pokazują się w dobrych liczbach, a trzeba pamiętać, że wszędzie mają bardzo daleko

marcinnn - 16 września 2013, 0:21:31 - *.14.60.98
Kroki, tylko z tymi 500 osobami trochę przesadziles ;) 2500 to była chyba najsłabsza frekwencja w ostatnich latach w spotkaniu z Gliwicami w straszny szron ;)

Kroki - 16 września 2013, 0:22:50 - *.static.espol.com.pl
Wsrod samych Szczecinian mecz Pogoni nie jest atrakcją, a też wsród osob nie interesujących się na codzień losami Pogoni utarły się głupie stereotypy, których powodem były kompromitujące okresy czy wydarzenia w ostatnich latach (brazylijska Pogoń, gra w 4lidze to tez był dla niektórych wstyd mimo ze to był element odbudowy klubu i poczatek normalnosci, porazki na zapleczu ekstraklasy ze Strózami i Niecieczami, mniej niż 1000 osob na niektorych meczach). Utrało sie przekonanie że Pogoń jest słaba piłkarsko i nie warto chodzić na jej mecze. Czasy też sie zmieniły a stadion poza kosmetyką jest ten sam od wielu lat, a wymagania ludzi wzrosły, do tego dochodzi marketing a wlasciwie jego brak, ktos jak nie siedzi w internecie to nie wie gdzie i za ile moze kupic bilety, o ktorej jest mecz itd.
W takiej sytuacji jest ważna praca u podstaw czyli odpowiedzenie sobie sameu co ja jako kibic Pogoni moge dla niej zrobić i czy to co robie jest maksimum. Trzeba rozmawiac, przekonywac dawnych kibicow i probowac ich sciagnac z powrotem na stadion a przede wszystkim trzeba zaszczepiać fanatyzm i wychowywac nastepne pokolenia kibiców.

Kroki - 16 września 2013, 0:27:26 - *.static.espol.com.pl
marcinn, ze smutkiem jako kibic Pogoni musze Ci powiedziec ze taka frekwencja o jakiej napisałem miała niestety miejsce podczas naszej gry na zapleczu ekstraklasy, o to przykłady :

marcinnn - 16 września 2013, 0:41:20 - *.14.60.98
Rzeczywiście masz racje, to był ten najdramatyczniejszy sezon od którego zaczął sie nasz kryzys. Od dna sie odbilismy, ale niestety jeszcze trochę brakuje by powiedzieć, ze jest dobrze. Ale spokojnie - Lech miewal podobne frekwencję w czasach gdy my bilismy rekordy guinessa w rzucanych serpwntynach przy frekwencji powyżej 20 tys. Tak jak mówiłem, w końcu sie odbijemy, potrzeba tylko bodzca. Chociaż ja byłem i będę zawsze niezależnie od klimatu jaki panuje wokół Pogoni, w końcu to klub mojego życia ;)

Lotos - 16 września 2013, 1:12:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jedyne dobrego co można było powiedzieć o Ptaku, a wcześniej o Bekdasie to to że umieli zrobić show. Po tylu latach posuchy ludzie odzwyczaili się przychodzić na stadion. A i władze Pogoni za dużo nie robią w tym kierunku aby to zmienić.

Gangster - 16 września 2013, 1:18:36 - *.play-internet.pl
Mam pytanie do kibiców i kibicek w Szczecinie: dlaczego nie chodzicie na mecze? Czy dlatego że stadion stary czy są jakieś uprzedzenia do Portowców?

Gangster - 16 września 2013, 1:24:31 - *.play-internet.pl
Kurcze nie przeczytałem Waszych komentarzy a zadałem to pytanie. Pytania nie było. Pozdrowienia i oby u Was powstał piękny stadionik.

Esq - 16 września 2013, 2:58:22 - *.hsd1.nj.comcast.net
To o czym Andrzej Iwan pisal w swojej ksiazce "Spalony" dalej trwa w Polskiej E-klasie.
Drugi mecz z rzedu i sedzia nie dyktuje ewidentnego karnego za zagranie reka w polu karnym. To juz sa 4 punkty stracone przez Pogon w Szczecinie.

Kolejorz - 16 września 2013, 8:07:14 - *.play-internet.pl
miażdżąca frekwencja.prawie jak w Dortmundzie

markar - 16 września 2013, 9:29:39 - *.dynamic.chello.pl
Pamiętam kiedy Pogoń Probierza kupiła do zespołu jako gwiazdę. Kupa śmiechu tylko z jego gry była a wszystkich chciał ustawiać. Pozbyli się go po okresie próbnym i to natychmiast. A teraz jako trener był wczoraj jeszcze bardziej śmieszny.

domel - 16 września 2013, 11:36:59 - *.static.espol.com.pl
Byłem widzialem tylko jakoś pogoni nie szło zbytnio czyzby forma spadła lub jakas inna przyczyna bo media ciagle ze długi wobec pilkarzy moze to przyczyna jest takiej gry.A mnie to hhu... obchodzi grali do konca i cenny remis chodz inni uwazaja to za strate.Teraz poznan a tam zobaczycie 3pkt dla nas

lolo - 16 września 2013, 12:15:52 - *.play-internet.pl
mecz jaki był każdy widział i dzięki Radkowi i walce do końca mamy remis, ale jedno jest smutne, bo kibicowsko leżymy na całej linii i Lechia nas przykryła w tym względzie

needle - 16 września 2013, 13:55:44 - *.adsl.inetia.pl
Obstawiałem tu remis, a mogło go nie być...
Cóż, mam pewne przemyślenia.
Trudno to wyrokować w tym momencie, ale jest bardzo prawdopodobne, że liga się już podzieliła na ósemki! Szczególnie, że ci zagrożeni wypadnięciem z czołówki [ŚLĄSK, LECH] są kadrowo silni jak na krajowe zmagania!
Mogą być -rzecz jasna- kosmetyczne zmiany, że ktoś kogoś zastąpi, ale nie czarujmy się; takich cudów jak przyszedł Lenczyk do ŚLĄSKA i z 14 miejsca zrobił ===> 3 to już nie będzie.
Faworyt do MP jest jeden i chyba dobrze, ale wolałbym, aby WISŁA z gromadą powracających na stare śmieci swoich dawnych graczy nie weszła do pucharów; no chyba po to, żeby zawstydzić pozostałe kluby. Niech pokażą w przyszłym sezonie czy będą wzmocnienia czy raczej wygaszanie ekstraklasy.
Powinien natomiast grać w nich LECH, gdyż ma olbrzymi potencjał kadrowy i przyzwoity finansowy, choć wszyscy widzimy, że zupełnie nie jest tak jak oczekiwano
Z punktu widzenia oczekiwania ładnej piłki powinna spaść KORONA, choć ===> szkoda stadionu
Z punktu widzenia kibiców powinien spaść RUCH, choć ===> szkoda tradycji.