26 września 2013, 22:23:05 - Tony
Cios za cios w Kielcach

W ostatnim meczu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała 2-2 (0-0) na własnym boisku z Górnikiem Zabrze. Bramki dla Górnika zdobyli Préjuce Nakoulma i Seweryn Gancarczyk, z kolei dla gospodarzy trafiali Paweł Golański oraz Serhij Pyłypczuk. Spotkanie do 70. minuty stało na bardzo niskim poziomie i dopiero w ostatnich dwudziestu minutach obie drużyny zaczęły grać znacznie lepiej.

Spotkanie nieco lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w piątej minucie stworzyli sobie sytuację strzelecką, jednak Pāvels Šteinbors z trudem, ale obronił uderzenie z kilku metrów Marcina Trojanowskiego. Dobijać próbował jeszcze Serhij Pyłypczuk, lecz nie trafił w piłkę. Pięć minut później odpowiedzieli goście. Po szybkim kontrataku Łukasz Madej idealnie wyłożył piłkę Szymonowi Skrzypczakowi, ale młody napastnik Górnika w sytuacji sam na sam strzelił prosto w Zbigniewa Małkowskiego. Następnie po okresie słabszej gry obu zespołów kolejną sytuację stworzył sobie Górnik. Paweł Olkowski dośrodkował w pole karne, piłka dotarła do Skrzypczaka, który wycofał ją przed szesnastkę, a tam potężny strzał lewą nogą oddał Radosław Sobolewski, lecz pomylił się o niecały metr.

W 54. minucie po dośrodkowaniu Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu wolnego celnie głową uderzył Sobolewski, jednak zrobił to zbyt lekko, by zaskoczyć Małkowskiego. Kilka minut później Trojanowski oddał kąśliwy strzał z dystansu i Šteinbors z kłopotami odbił piłkę na rzut rożny. W 67. minucie po złym wybiciu Pavla Staňo minimalnie niecelnie zza pola karnego uderzał Madej. Dwie minuty później celnie z około dwudziestu metrów uderzył wprowadzony chwilę wcześniej Jacek Kiełb, jednak piłkę pewnie złapał bramkarz gości.

W 72. minucie padła bramka dla Górnika. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Sergei Mošnikov bardzo łatwo ograł Piotra Malarczyka, wystawił piłkę do Nakoulmy, a pomocnik Górnika mocnym uderzeniem bez większych problemów pokonał Małkowskiego. Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa. Tomasz Lisowski mocno dośrodkował piłkę w pole karne, futbolówka trafiła ostatecznie pod nogi Golańskiego na szesnastym metrze, który mocnym uderzeniem prawą nogą wyrównał stan meczu. Sześć minut przed końcem meczu wydawało się, że to Korona zadała decydujący cios. Kiełb zagrał znakomitą piłkę do Pyłypczuka, a pomocnik Korony uderzeniem lewą nogą bez przyjęcia dał gospodarzom prowadzenie. Gospodarze cieszyli się z niego jednak zaledwie dwie minuty. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Mączyńskiego piłkę głową zgrał Rafał Kosznik, a do wyrównania z kilku metrów doprowadził Gancarczyk.

26 września 2013, 20:30 - Kielce (Stadion Miejski Arena Kielc)
Korona Kielce 2-2 Górnik Zabrze
Paweł Golański 74, Serhij Pyłypczuk 84 - Préjuce Nakoulma 72, Seweryn Gancarczyk 86

Korona: 1. Zbigniew Małkowski - 44. Paweł Golański, 17. Pavol Staňo, 4. Piotr Malarczyk, 7. Tomasz Lisowski - 21. Marcin Trojanowski (59, 27. Jacek Kiełb), 16. Artur Lenartowski, 23. Vanja Marković (90, 2. Kamil Sylwestrzak), 10. Michał Janota, 5. Serhij Pyłypczuk - 11. Daniel Gołębiewski (67, 19. Przemysław Trytko).

Górnik: 1. Pāvels Šteinbors - 17. Paweł Olkowski, 2. Błażej Augustyn (80, 3. Antoni Łukasiewicz), 5. Ołeksandr Szeweluchin (28, 22. Seweryn Gancarczyk), 4. Rafał Kosznik - 14. Préjuce Nakoulma, 29. Krzysztof Mączyński, 6. Radosław Sobolewski, 7. Sergei Mošnikov, 18. Łukasz Madej - 9. Szymon Skrzypczak (56, 20. Mateusz Zachara).

żółte kartki: Golański, Staňo - Mošnikov.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 5278.

dan - 26 września 2013, 22:23:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Górnik, jak zwykle na wjezdzie żenade gra.

PPPPPPPP - 26 września 2013, 22:24:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
nigdy wiecej Polskiej ekstraklasy

ciekawski - 26 września 2013, 22:24:14 - *.dynamic.chello.pl
Co Golański wypił z probówki po strzelonym golu?

Ketald - 26 września 2013, 22:24:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ostatnie pół godziny jak w Premier League, reszta meczu to okręgówka, ale dobre i to ;) Sprawiedliwy wynik, słaba murawa.

smyq - 26 września 2013, 22:24:29 - *.zone16.bethere.co.uk
Słabo górnik...

Ma3ciek - 26 września 2013, 22:24:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
szkoda Korony

skurek83 - 26 września 2013, 22:24:35 - *.fiberway.pl
jaka nuda!! człowieku!! fantastyczne końcówka meczu. warto było oglądać do końca

Aziru - 26 września 2013, 22:25:12 - *.kielce.vectranet.pl
Malarczyk co ona tam robi ? Najgorszy zawodnik od kilku spotkań . Lisowski i Marković niewiele lepsi .

Rafał - 26 września 2013, 22:25:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale kopanina żenada.

hah - 26 września 2013, 22:26:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
końcówka może i niezła.. ale reszta to tragedia.. b-klasa a może nawet nie..

mexykanos - 26 września 2013, 22:26:30 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Wynik ciekawy ale coś złego dzieje się z grą defensywną jak zawodnicy Górnika pod koniec meczu dają sobie strzelać gole.

AS - 26 września 2013, 22:26:34 - *.168.172.27
Do 70 minuty nudno i bezbarwnie. Od 70 minuty jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. 4 gole w 14 minut!

xyź@vqł.ęó - 26 września 2013, 22:30:56 - *.centertel.pl
nie bylo rzutu monetą . Wtedy byloby pewne ,ze Korona lepsza w noge .

kwadrat - 26 września 2013, 22:33:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Po tej kolejce widać, że Legia jest poza zasięgiem. Pokonane dwie najlepsze drużyny z czuba bezdyskusyjnie plus męczący się Górnik z ostatnią Koroną. Szkoda.
Gratulacje dla Korony za walkę.

roro - 26 września 2013, 22:35:35 - *.dynamic.chello.pl
No i Wisła jest teraz druga przez was! Ehh... słabo.

rhemks - 26 września 2013, 22:39:41 - *.adsl.inetia.pl
szkoda straconych pkt. przez Koronę. Dzięki za walkę bo to co od 70 min. grali to trochę przypominało bandę świrów Ojrzyńskiego. Gdyby zagrali tak na lechii to mogą wygrać.

ramo - 26 września 2013, 22:41:18 - *.dynamic.chello.pl
Nakoulma najjaśniejszym piłkarzem meczu wg. Kazia
:P

judasz - 26 września 2013, 22:41:20 - *.bb.online.no
Malarczyk, ten zawala bramkę w każdym meczu, jak nie udawało mu się z Podbeskidziem nic zawalić, to w końcu strzelił swojaka. Największe drewno wśród środkowych obrońców w Ekstraklasie.

Karolina - 26 września 2013, 22:41:46 - *.clubnet.pl (*.168.0.79)
nuda...nuda...szkoda 90 minut na ogladanie tego pseudo meczu lepiej na spacer iść...i Zabrze chce z taką grą być Mistrzem Polski ???smieszne

jack - 26 września 2013, 22:50:49 - *.adsl.inetia.pl
A moim zdaniem to najlepszy mecz Pachety (nie Korony) w tym sezonie , coś sobie chłop wreszcie poukładał . Jak nie jest w stanie ich zmobilizować jak Leszek do zapie...lania 95 minut no to 20 też starczy jak widać na remis.Jakieś niby światełko jest , grali blisko siebie , trzymali spalone , zaczynają od podstaw..... A ten Pylipczuk skurczybyk pasował by do Ojrzyńskiego swoją drogą , żywego nie przepuści swoją stroną , dobry jest.

george - 26 września 2013, 22:51:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
panie węgrzyn trochę obiektywizmu ,taki expert jak z koziej dupy trąba panie smokowski najwyższy czas temperować takich i niestety wyrzucać na zbity pysk

judasz - 26 września 2013, 22:57:54 - *.bb.online.no
Korona bez napastnika i najlepszego strzelca Sobolewskiego (4 bramki w tym sezonie) nie miała dużego wyboru jak zagrać tak jak zagrała. W końcówce obie drużyny poszły już cios za cios i zrobiło się ciekawie. Paczeta szybko się uczy w Polsce taktyki. gdyby Korona poszła na hura od początku to by się skończyło 1:5, co widzieliśmy w pierwszych minutach gdy Górnik łatwo wypracowywał sobie sytuacje gdy mieli miejsce na boisku. Za ten mecz trzeba pochwalić trenera i zawodników, w 2 linii zabrakło też Jovanovica co miało duże znaczenie przy wyprowadzaniu akcji. A piłki grane tak jak na Korzyma były wszystkie tracone przez 3 ligowych napastników. Nie potrafili ani razu przytrzymać piłki w przodzie.

koronkarz - 26 września 2013, 22:58:43 - *.play-internet.pl
korona nasza jest !!!!!1

Jurek - 26 września 2013, 23:11:48 - *.play-internet.pl
Malarczyk zawala bramki w każdym meczu

jackCK - 26 września 2013, 23:16:40 - *.adsl.inetia.pl
Ale sobie zaśpiewam : Panie Tomku Pan się nie boi, Prezydent również za Panem stoi , 2/3 zarządu również za Panem stoi a to co kibice gadają niech Pan p...doli .Aha na końcu leciało to tak .. . " ale kto .urwa za to zapłaci " Panie Tomku ja mam z umowę z U.M. na 1070 zł to ja już nie dam rady , sorry choć Koronę mam w sercu tyle lat co i Pan .

wislak - 26 września 2013, 23:25:25 - *.dynamic.chello.pl
No i Wiselka vce liderem po 9 kolejce i najlepszy juz kalendarz do konca rundy z calej czolowki! tak szczerze to teraz jedyny zespol ktory moze Legii zagrozic. Ale to musi bolec cala ta szczekajaca karawane :-) ktos tu mial grac o utrzymanie

Kibic - 26 września 2013, 23:33:51 - *.play-internet.pl
Słaby mecz Trojanowski dramat chyba jego ostatni mecz ,Markovic tak samo jedynie co mogę napisać to fart a Pilipczuk oprócz bramki slabiutki

olando - 26 września 2013, 23:41:25 - *.internetdsl.tpnet.pl
trojanowski ziom!!!! bez wrzutów mi na niego ;)

gosc - 26 września 2013, 23:41:26 - *.dynamic.chello.pl
wislak a co to znaczy lepszy kalendarz ? Z choinki sie urwales.Wisla teraz jedzie do Chorzowa i jestem prawie pewny, ze z zdziesiatkowanym przez kontuzje Ruchem (9 pilarzy ! out) nie wygra.W tej lidze nie ma faworytow.Moze oprocz Legii ale ona ... polegla w Chorzowie.

maxi - 26 września 2013, 23:43:40 - *.kielce.vectranet.pl
Już niedługo i mało co kibiców zostanie w kielcach. Górnik słabiutko kibicowsko na wyjeździe tylko 360 myślałem że taka ekipa wypełni cały sektor 800 ludzi będzie a tutaj lipa i nie tlumaczy że to czwartek. Kibicowsko słabo, kiepsko się zaprezentowali w Kielcach.

maxman - 27 września 2013, 0:06:04 - *.dab.02.net (*.132.214.118)
Wielka szkoda dla całej Rzeczypospolitej Polskiej że taka drużyna jak gornik zebrze nie przegrywa meczów.Mamy kryzys dlatego że taka śmierdząca drużyna istnieje.Gdyby nie było gornika Polska była by w 100% wolna i szczęśliwa.

Dudi - 27 września 2013, 1:10:52 - *.252.8.130.internetia.net.pl
do : maxman chłopie lub cłopczyku co ty żresz?

Dudi - 27 września 2013, 1:13:10 - *.252.8.130.internetia.net.pl
do maxa: no wcale nie tłumaczy że czwartek? przecież to jasne że nie pojechaliby w komplecie bo nie każdy ma czas a pozatym co to za mobilizacja na Korone ostatnią drużyne w tabeli co niektórzy ludzie nie wiedzą chyba co piszą...

m.ksg - 27 września 2013, 5:49:54 - *.range86-180.btcentralplus.com
@Karolina
dobrego masz faceta, że Ci laptopa do kuchni pożyczył...

ghgjkgfrrs - 27 września 2013, 5:53:41 - *.146.166.19.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
As - ciekawy mecz ???? o ja pierdziel co Ty za mecze ogladasz

bolek1975 - 27 września 2013, 6:36:47 - *.polsat.net.pl (*.6.2.52)
Czyli narazie tylko Wisła bez porażki. Smuda czyni cuda.

bernionee - 27 września 2013, 7:12:58 - *.play-internet.pl
I co z tego, że 300 kibiców? Środek tygodnia, ludzie są w pracy. Poza tym i tak bardzo głośno dopingowali ;)

kuba - 27 września 2013, 7:28:20 - *.promax.media.pl
Korona zdecydowanie lepsza szkoda że przez przypadek zremisowali. Górnik tandeta jak zawsze. Pozdrowienia z Poznania.

?! - 27 września 2013, 7:39:29 - *.dynamic.chello.pl
Panie Smokowski przytakiwanie węgrzynowi to nie wypada !? Węgrzyn krytykuje Korone od wielu lat to się robi nudne i niesmaczne!?Pozdrawiam normalnych i obiektywnych !

zenadakome - 27 września 2013, 7:42:09 - *.dynamic.chello.pl
Mecz obejrzałem, najnudniejszy to mecz do 70 min nie był to taki to był z udziałem Widzewa nie pamiętam już z kim grali i Zawisza też z kimś. Później już Korona formę podłapała. Apel do komentatorów żeby się zamkneli na 90 minut w tej telewizji bo się tego nie da słuchać. ŻENADĄ ROKU w komentowaniu to był mecz Zaglebie - Korona , 80 minut jechania po Koronie i naśmiewanie się z jej trenera, coż smieszni komentatorzy gdyby porownac osiagniecia sportowe to Pachety to moga mu buty czyscic. Polsat powinien ich odstawić od komentowania bo ludzie rezygnuja z dekoderow..

SHAWN_KEMP - 27 września 2013, 8:01:15 - *.toya.net.pl
końcówka ciekawa, ale cały czas, zasnąć można, a własnie co ten Golański wypił ? setkę ?

JohnyKSG - 27 września 2013, 8:41:06 - *.zabrze.vectranet.pl
Jak sie nie umie strzelac bramek(trzy setki w 1-szej połowie),to sie nie umie wygrac meczu.Obie bramki dla Olkowskiego.Słaby mecz Pawła,brakuje Mu sił.MOże Mańka na prawa obrone,a Olkowski na prawa pomoc.Co z Szewieliuchinem/ Nie bedzie łatwo z Zawisza,coś trzeba zmienić w druzynie w grze z przodu.W poniedzialek tylko zwycięstwo!

info - 27 września 2013, 8:51:17 - *.232.242.2
Ile z Górnika?

Wiślak - 27 września 2013, 8:54:49 - *.dynamic.chello.pl
@GOSC: Z dobrym kalendarzem chodziło mi o to, że mielismy teoretycznie najsilniejszych do 10 kolejki a ostatnie 5 to juz Ruch (chociaz teraz sie ogranal, ale zignoruj ostatnie 1-2 kolejki), Podbeskidzie, Widzew, Zaglebie i Zawisza (tez juz coraz lepiej no ale sa mocniejsze ekipy..). ja nie twierdze ze bedzie komplet tylko teraz w relacji to par innych druzyn mamy ciut wiecej szans na komplety i utrzymanie vce lidera.

\G/liwice - 27 września 2013, 9:00:10 - *.centertel.pl
Tandeta pilkarsko-kibicowska to bylo spotkanie korona - piast 2:0

dino - 27 września 2013, 9:19:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
oro profesoro trenerem ZL.nie śpimy

Kirk - 27 września 2013, 9:27:41 - *.dynamic.chello.pl
Korona powoli wraca na swoje dobre tory. Wiedząc, że są bardzo osłabieni kadrowo rozłożyli mecz dobrze taktycznie i gdyby nie fatalny błąd Lenartowskiego, który o pół głowy przewyższał zawodnika Górnika a mimo to pozwolił mu na zgranie piłki głową do Gancarczyka byłoby 2-1. Nie wyrokowałbym już o spadku Korony bo sezon jest długi i podzielony na strefy a do gry wrócą Korzym,Sobolewski,Jovanović,Dejmek i niejeden zespół straci jeszcze punkty z Koroną !!

ABG - 27 września 2013, 9:31:19 - *.play-internet.pl
Faken, zapisz...

Kirk - 27 września 2013, 9:32:47 - *.dynamic.chello.pl
Malkontentom i krytykom chciałbym zwrócić uwagę, że pomimo trudnej sytuacji i różnorakich zawirowań w Koronie na mecz w środku tygodnia o 20.30 przy temperaturze +7 stopni przyszło 5,5 tys kibiców, to znacznie więcej niż ostatnio na wielu innych stadionach e-klasy !

DENIS - 27 września 2013, 13:26:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widać maraton nie jest dla wszystkich

hakenkrojc - 27 września 2013, 19:40:25 - *.zone3.bethere.co.uk
gornik cienki jak nudle

Wiślak - 27 września 2013, 23:22:45 - *.dynamic.chello.pl
Kirk minus Górnik to ok 5tys. Nie ma tragedii przy takiej grze ostatnio, ale na Wiśle we wtorek było 11tys z Lechia, niby zgodowy mecz, ale to z tego powodu interesuje i tak okolo 30% frekwencji bo wiadomo, ze frekwencji nie robia fanatycy a pikniki maja gdzies zgody i tego typu historie. No ale sfora sie ujadaczy zrobiła po tej frekwencji i tak. Nie przejmuj sie, tacy sa ludzie.