16 października 2013, 20:23:08 - mogiel
Zawisza pierwszym ćwierćfinalistą

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski Zawisza Bydgoszcz wygrał na wyjeździe z GKS-em Katowice 1-0 (0-0). Decydującą bramkę zdobył potężnym uderzeniem z rzutu wolnego Piotr Petasz. Błąd przy tej sytuacji popełnił Łukasz Budziłek.

Pierwsi strzał na bramkę oddali gospodarze. Alan Czerwiński z osiemnastu metrów kopnął lekko po ziemi wprost w ręce Wojciecha Kaczmarka. Po chwili bramkarz Zawiszy znalazł się w większych opałach, gdy z trudem odbił piłkę po strzale Przemysława Pitrego, a dobijający Sławomir Duda uderzył nad poprzeczką. W 10. minucie GKS spróbował kolejny raz i Kaczmarek złapał futbolówkę po strzale Rafała Figiela.

Pierwszoligowiec nie ustawał w staraniach na zdobycie gola. W 20. minucie Pitry mocno zacentrował do Zielińskiego, a napastnik GKS-u niewiele pomylił się po uderzeniu głową. Niedługo później pomocnik katowiczan sam postanowił zakończyć akcję uderzeniem z ponad dwudziestu metrów i Kaczmarek z trudem odbił piłkę. Beniaminek Ekstraklasy w pierwszej połowie zapisał się tylko groźnym strzałem z bliska Piotra Kuklisa, po którym Budziłek intuicyjnie interweniował.

Po zmianie stron Zawisza nieco żwawiej ruszył do ataków. Jako pierwszy Budziłka spróbował pokonać Piotr Petasz, ale kopnął obok bramki. Następnie miejsce do dośrodkowania na lewym skrzydle zrobił sobie Sebastian Ziajka, a akcję groźną głowką zakończył Bernardo Vasconcelos. W 56. minucie ponownie niecelnie z dystansu uderzył Petasz.

Trzecia próba lewego pomocnika bydgoszczan przyniosła w końcu skutek w 69. minucie. Petasz mocno uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów i Budziłek wpuścił piłkę do siatki. Kilka chwil później w podobnej sytuacji ten sam zawodnik gości kopnął ze stałego fragmentu gry tuż koło słupka.

16 października 2013, 18:30 - Katowice (Stadion Miejski)
GKS Katowice 0-1 Zawisza Bydgoszcz
Piotr Petasz 69

GKS: 1. Łukasz Budziłek - 4. Alan Czerwiński, 27. Mateusz Kamiński, 29. Adrian Jurkowski, 18. Bartłomiej Chwalibogowski - 10. Tomasz Wróbel, 5. Kamil Cholerzyński, 20. Sławomir Duda (81, 22. Arkadiusz Kowalczyk), 81. Przemysław Pitry (55, 15. Janusz Gancarczyk), 17. Rafał Figiel - 25. Michał Zieliński (68, 31. Krzysztof Wołkowicz).

Zawisza: 83. Wojciech Kaczmarek - 3. Igor Lewczuk, 15. Paweł Strąk, 4. André Micael, 11. Sebastian Ziajka (79, 22. Luís Carlos) - 9. Jakub Wójcicki, 7. Hermes, 16. Hérold Goulon (46, 6. Michał Masłowski), 8. Piotr Kuklis (65, 77. Sebastian Dudek), 2. Piotr Petasz - 5. Bernardo Vasconcelos.

żółte kartki: Zieliński, Gancarczyk, Jurkowski - Goulon, Dudek.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 4000.

1/4 finału Pucharu Polski zostanie rozegrana 18-19 i 25-26 marca. Zawisza w tej fazie rozgrywek zagra w dwumeczu ze zwycięzcą meczu Górnika Zabrze z Legią Warszawa.

0xMarianek - 16 października 2013, 20:26:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gratulacj panowe teraz z wisła u siebie tak i będzie gittttttttttttt ale jak będzie przegrywać z wisła to strzelita honorowee bramki pozdroweina dla calej druzyny i treneraaaaaaaaaaaaa

Gral89 - 16 października 2013, 20:30:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Budziłek to zarozumiały Gamoń !

Czarny - 16 października 2013, 20:31:08 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Bravo PETI !!! gratulazje Zawiszo

Klocko - 16 października 2013, 20:31:17 - *.045.c95.petrotel.pl
puchar polski znów nie będzie nasz! znów nie będzie nasz! znów nie będzie nasz!

A.c.q. - 16 października 2013, 20:31:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Popson nie ma rewanżów

112 - 16 października 2013, 20:34:02 - *.dynamic.chello.pl
Oj Gieksa powinna kończyć w dziesiątkę ten mecz, a raczej grać w "10" przez niemal godzinę.

mksiak - 16 października 2013, 20:36:09 - *.236.32.5
Gratki z Lubina:-) Zagłębie end Zawisza

Beri - 16 października 2013, 20:40:34 - *.play-internet.pl
Zawisza bardziej zgrany

tomala - 16 października 2013, 20:45:29 - *.187.182.204
Viva, viva, viva WKS! Mecz wyrównany, ale jak to mówią szczęście sprzyja lepszym! Ćwierćfinał gramy u siebie, więc doping będzie jak się należy!

1972 - 16 października 2013, 20:46:27 - *.walbrzych.dialog.net.pl
Brawo Zawisza pozdro od kibiców Górnika Wałbrzych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kibic - 16 października 2013, 20:46:52 - *.dynamic.chello.pl
Łks czemu nie wspieral dzis Zawiszy?daleko nie mieli....

pepe72 - 16 października 2013, 20:47:31 - *.dynamic.chello.pl
Do tomala w cwiercfinale są dwa mecze

Antoni - 16 października 2013, 20:57:42 - *.opera-mini.net (*.254.145.26)
Już setki kibiców za kandydaturą Witolda Szumskiego na trenera reprezentacji narodowej. Zadziwia bezczynność pzpn! Dzwonią dziennikarze z Moskwy, Bukaresztu i Kijowa. Menager Antoni

lok - 16 października 2013, 21:19:42 - *.play-internet.pl
chodzi ci o gosci

lok - 16 października 2013, 21:21:35 - *.play-internet.pl
GKS Katowice!

Majkel - 16 października 2013, 21:23:12 - *.dynamic.chello.pl
Niestety dzisiaj się nie udało mecz bardzo wyrównany ale to Zawisza wygrała. Zieliński WON !!!
GieKSa&Banik&Torcida

wot - 16 października 2013, 21:38:29 - *.legnica.vectranet.pl
Liczy się tylko MIEDŹ LEGNICA !!!!

kibic z PO - 16 października 2013, 21:40:39 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Zawisza za awans do 1/8 Rok Temu z Kujawskiego była to Olimpia Czyżby Zawisza też trafi na Legie?

brek - 16 października 2013, 21:50:25 - *.toya.net.pl
haha, gieksa poza PP i kolejny rok bez awansu. HAHA

lol - 16 października 2013, 21:50:31 - *.welnowiec.net
@Majkel. Zawisza nie wygrała. Wygrał Zawisza.

tomala - 16 października 2013, 22:00:16 - *.187.182.204
U siebie miałem na myśli pierwszy mecz, no i oczywiście z Górnikiem...no chyba, że o tym też decyduje jakieś "losowanie" przy zielonym stoliku.. ważne że pozostajemy w grze!

kibic - 16 października 2013, 22:02:55 - *.dynamic.chello.pl
W GieKSie napastnikow brak. Zieliński, to jako rezerwowy w druzynie rezerw GieKSy moze grac, a raczej tylko siedziec na lawce, ewentualnie pilki podawac...

ananas - 16 października 2013, 22:06:30 - *.218.228.193
ilu kibiców Zawiszy? gks tychy z nimi był?

Draco - 16 października 2013, 22:15:36 - *.unity-media.net
Szkoda gieksy choc jestem kibicem Ruchu, kolejny Slaski klub odpadl, szkoda ale glowy do gory !!! powodzenia w rozgrywkach ligowych !!!

KSC - 16 października 2013, 22:18:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zawisza duzo lepsza piłkarsko i zasłużenie wygrała. W Katowicach na meczu sezonu 4000 kibiców w tym Zawisza. Nie za dobrze tam z potencjałem kibicowskim. Doping słaby po obu stronach. Ogólnie mecz bez historii ale wygrała druzyna lepsza. Gratulacje za awans!!

sss - 16 października 2013, 22:27:03 - *.dynamic.chello.pl
@ananas: przyjadą to się określą Dobra akustyka na bloszoku :D 4000 głów a słychać jak 14000.

Leon - 16 października 2013, 22:33:02 - *.239.125.190
Będzie mecz Zawisza - Legia.

Toma - 16 października 2013, 22:48:42 - *.dynamic.chello.pl
Doping słyszalny wyraźnie na boisku Rapid w Katowicach ;)

Krecik - 16 października 2013, 22:49:19 - *.dynamic.chello.pl
Dlaczego Zawiszę wpisali po prawej stronie kreski?
- Zawisza Bydgoszcz
Czyżby znowu wyjazd ??

(zbaw - 16 października 2013, 22:49:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gliński na trenera technicznego!

Krecik - 16 października 2013, 22:57:12 - *.dynamic.chello.pl
Sprawdziłem sobie w regulaminie i od 1/4 są dwa mecze. Jeden u siebie drugi na wyjeździe
Będzie się działo

judasz - 16 października 2013, 23:00:46 - *.play-internet.pl
narescie ten klubik za burta

@KSC - 16 października 2013, 23:36:01 - *.opera-mini.net (*.219.255.127)
*dużo lepszy piłkarsko, zasłużenie wygrał

pikol - 17 października 2013, 8:05:11 - *.man.bydgoszcz.pl
Już w sobotę na Zawiszy odbędzie się mecz XII kolejki TME który oglądac będzie z trybun ok 2 tys. kibiców Wisły i tyle samo bydgoszczan.

Jaro_KSG - 17 października 2013, 8:48:10 - *.as13285.net
@Leon Snij dalej.GORNIK bez problemu ogra legie.

lok - 17 października 2013, 9:21:08 - *.play-internet.pl
. . .dobry doping -GKS Katowice

Dyspo - 17 października 2013, 10:10:04 - *.protonet.pl
Dobry wynik,nie dla psa(cygana) kielbasa.

asd - 17 października 2013, 10:46:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gejksa niedlugo okregowka

Fred - 17 października 2013, 12:19:11 - *.unity-media.net
Brawo Zawisza , szacunek dla obecnych Zawiszakow.

widz turbo - 17 października 2013, 16:28:34 - *.internetdsl.tpnet.pl
sTALINOGRÓD - ależ chamski doping ,te wyzwiska feeeeee ...

hej - 17 października 2013, 16:43:49 - *.free.aero2.net.pl
gejksa jak przegrywa to nie wytrzymuje nerwoowo i zaczyna bluzgać taka to ich wizytówka i dlatego w Polsce nikt ich nie szanuje. puchar albo śmierć ha ha

marko - 17 października 2013, 17:05:56 - *.privshield.com
gks stalinogrod znow w plecy

BREJVIK - 17 października 2013, 19:14:39 - *.centertel.pl
Jazda z cyganką Zawisza

jo - 18 października 2013, 9:13:27 - *.skytech.pl
haha 300 zetki chyba 60 naucz sie liczyć Dolcanu było więcej w tamtym sezonie dno z Bydgoszczy zero dopingu mowę im odebrało jak GieKSa prowadziła doping zgodowicz z Tychów całe 0 super sztama haha.

Obserwator - 18 października 2013, 11:49:56 - *.wroclaw.mm.pl
Tychy sa jedne z Najslabszsych ekip :-) Lat temu 6-8 cos tam bylo o nich slychac i jakos wspomagali zgody a teraz od lat dno............. Czytalem nawet w TMK ze w katowicach gral Łks i tychow przyjechalo 40 :-) Cały pociag prawie.... :-)

mike4005 - 18 października 2013, 13:26:38 - *.95.239.213
Legia swój mecz 1/8 z Gornikiem zagra dopiero 18 grudnia , tuż po zakończeniu I rundy.
Wiśła i Śląsk mają grać odpowiednio 22 i 21 października w dwa dni po swoich meczach ligowych!!
Nawet i tu manipulacja !!!

siarka - 18 października 2013, 14:40:10 - *.play-internet.pl
do krecik napewno jak dwa mecze tojeden u siebie drugi na wyjezdzie? cZASAMI NIE DWA NA WYJEZDZIE

Stefan - 18 października 2013, 15:31:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Znam jednego kolesia co ma kolege piłkarza, ten oznajmił mu że jest gejem i ma chłopaka w szatni i się razem kochają po traningach. To jakas amatorska druzyna. Jak myslicie czy takichy przypadkow w piłce może być wiele?

Dema - 18 października 2013, 16:06:39 - *.183.146.194.dsl.dynamic.t-mobile.pl