21 października 2013, 19:50:15 - Tony
Domowa niemoc Ruchu

W ostatnim meczu 12. kolejki Ekstraklasy Ruch Chorzów zremisował 1-1 (1-1) na własnym boisku z Pogonią Szczecin. "Niebiescy" wygrali w tym sezonie zaledwie raz na własnym boisku. To pierwszy przypadek od 11. kolejki sezonu 1998/99, że wszystkie zespoły Ekstraklasy strzeliły przynajmniej po jednej bramce. Z kolei 36 goli w jednej kolejce ligowej to najlepszy wynik od 5. kolejki sezonu 1963/64, kiedy padło 37 bramek.

Po kwadransie pierwszą groźną sytuację stworzyli gospodarze. Do akcji ofensywnej włączył się Daniel Dziwniel, przebiegł z piłką przez pół boiska, po czym dośrodkował w pole karne, a tam w ekwilibrystyczny sposób bez przyjęcia futbolówkę do siatki skierował Mateusz Kwiatkowski, dla którego było to pierwsze trafienie w Ekstraklasie. Cztery minuty później po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego niecelnie główkował Łukasz Janoszka. W 28. minucie niespodziewanie Pogoń wyrównała. Goście odebrali piłkę na połowie przeciwnika, w stronę pola karnego Ruchu pobiegł Marcin Robak, który co prawda został zablokowany, jednak do odbitej piłki doszedł Takuya Murayama i potężnym uderzeniem pokonał Michała Buchalika. W odpowiedzi chwilę później szybki atak wyprowadzili miejscowi, lecz strzał zza pola karnego Janoszki pewnie obronił Radosław Janukiewicz. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy po dośrodkowaniu Robaka i strzale Murayamy z kilku metrów piłkę z linii bramkowej wybił Marcin Malinowski.

Druga połowa toczona była w znacznie wolniejszym tempie, a obie drużyny popełniały mnóstwo błędów i notowały bardzo dużo prostych strat. W 60. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Maksymilian Rogalski, jednak uderzył w środek bramki i piłkę pewnie złapał Buchalik. Dziewięć minut później zaskakujący strzał z osiemnastu metrów oddał Jakub Bąk i bramkarz Ruchu ponownie został zmuszony do interwencji. Po chwili po zamieszaniu w polu karnym piłka kolejny raz spadła pod nogi Bąka, lecz tym razem pomocnik Pogoni z kilku metrów trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi bardzo mocny strzał z ponad dwudziestu metrów oddał Starzyński i piłka minimalnie minęła słupek bramki Pogoni. W 90. minucie tuż obok słupka z rzutu wolnego uderzył Marek Zieńczuk.

21 października 2013, 18:00 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 1-1 Pogoń Szczecin
Mateusz Kwiatkowski 15 - Takuya Murayama 28

Ruch: 22. Michał Buchalik - 39. Michał Helik, 32. Marcin Malinowski, 2. Piotr Stawarczyk, 3. Daniel Dziwniel - 8. Jakub Smektała (67, 15. Martin Konczkowski), 4. Łukasz Surma, 16. Bartłomiej Babiarz, 7. Filip Starzyński, 14. Łukasz Janoszka (82, 5. Marek Zieńczuk) - 11. Mateusz Kwiatkowski (88, 9. Grzegorz Kuświk).

Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 9. Adam Frączczak, 14. Wojciech Golla, 3. Maciej Dąbrowski, 6. Przemysław Pietruszka - 8. Jakub Bąk (74, 56. Hervé Tchami), 17. Maksymilian Rogalski (62, 10. Donald Djoussé), 20. Bartosz Ława (68, 77. Abdul Moustapha Ouédraogo), 27. Takafumi Akahoshi, 13. Takuya Murayama - 11. Marcin Robak.

żółte kartki: Malinowski - Akahoshi, Pietruszka, Ława, Ouédraogo.

ino GKS !!!

royberpaka - 21 października 2013, 19:52:47 - *.215.200.239-internet.zabrze.debacom.pl
no i Gitara.

Bioł - 21 października 2013, 19:53:06 - *.ip.mgk.pl
Jak zagrał Dziwniel?

sssss - 21 października 2013, 19:53:11 - *.zax.pl
Zaniżyli średnią ilość bramek w kolejce.

PrzybysZz - 21 października 2013, 19:54:30 - *.dynamic.chello.pl
Zastanawia się kiedy ostatnio była kolejka, w której to wszystkie drużyny strzeliły chociaż jedną bramkę.

MNR - 21 października 2013, 19:55:17 - *.ssp.dialog.net.pl
I znowu Ruch został skrzywdzony przez sędziego...!! Brawo Niebiescy Za walkę do Końca,Jak tak zagracie w czwartek w Bielsku to Macie pewną WygRaną. YNO RUCH!

brox - 21 października 2013, 19:55:49 - *.centertel.pl
wszystko ok. ale co robi hulik na boisku to tylko fornalak wie

osnabruck - 21 października 2013, 19:56:07 - *.pool.kielnet.net
zawsze i wszędzie RUCH naj lepszy będzie

fw@vp.pl - 21 października 2013, 19:57:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ja niemoge ile jeszcze lat ten biedny klubik bez stadionu bedzie straszył w tej lidze ?

Judasz - 21 października 2013, 19:58:39 - *.toya.net.pl
baty w bielsku dostaniecie! spadacie razem z ziomalami z widzewa

kęsik - 21 października 2013, 19:59:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda, Pogoń blisko zwycięstwa ale nie udało się. Sędzia lipny w obie strony.

emil - 21 października 2013, 20:01:55 - *.ipt.aol.com
sędzia po ewidentnym faulu puszcza grę i śledzie wyrównują .... idzie sie wnerwić ... ale w czwartek na wieśniakach z Bielska sie odegramy

Do Bioł - 21 października 2013, 20:02:46 - *.dynamic.chello.pl
Dziwniel grał bardzo dobrze i zaliczył ładną asyste. Frączczak nie dawał sobie z nim rady w obronie. Zaskoczył mnie pozytywnie dzisiaj.

Lks - 21 października 2013, 20:04:46 - *.range217-43.btcentralplus.com
Sedzia wyraznie sedziowal I pomagal ruchowi zenada

Trojkoloro - 21 października 2013, 20:05:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ze sedzia słaby,wogole cienkie widowisko.oby ruchy tak dalyj groły.totalno zenada.jedyny plus to kwatkowski i zdRajca miasta Babiarz.

GieKSa zab - 21 października 2013, 20:06:32 - *.torservers.net
judasz
Skoncz juz komplegsiarzu.Za rok sie widzimy w Extrra ;].

prawy - 21 października 2013, 20:06:40 - *.customer.telia.com
Pogoń tylko Pogoń ale tak na marginesie jedyne dwa kluby (miasta) bez stadionów... Czy powstaną?

Pogon MKS - 21 października 2013, 20:06:43 - *.dynamic.chello.pl
do emil - w pierwszej połowie zawodnik Ruchu odbija piłkę ręką w polu karnym i nic... Ok, może i było to przypadkowe zagranie, ale w drugiej połowie za podobnie przypadkowe zagranie Moustaphy jest żółtko i wolny dla Ruchu... Po prostu sędzia był lipny w obie strony. Remis sprawiedliwy... niestety i dla nas i dla Was. Pozdrawiam.

do emil - 21 października 2013, 20:06:56 - *.cin.ufpe.br
Ty tam jape trzymaj kruciutko leszczyku. Chorzowski psie a w Bielsku to lomot dostaniecie ze chooo choo hehehehe Farta mieliscie i tyle AVEEEEE POGON !!!!!!! POGON MISTRZ!!!!!

rav - 21 października 2013, 20:07:16 - *.mpss.osi.pl
Lks - 21 października 2013, 20:04:46 - host217-43-43-57.range217-43.btcentralplus.com
Qrva, pora zaliczyć okulistę!

gdd - 21 października 2013, 20:08:22 - *.pl
oby takich więcej kolejek 4,5 gola na mecz jest ok !!!

prawy - 21 października 2013, 20:08:29 - *.customer.telia.com
NOWY STADION DLA SZCZECINA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kibic - 21 października 2013, 20:08:51 - *.dynamic.chello.pl
niepokonana, jest nasza Pogoń

Bioł - 21 października 2013, 20:09:15 - *.ip.mgk.pl
do Bioł
a w defensywie?

antyfutbol - 21 października 2013, 20:10:16 - *.szczecin.mm.pl
Pogon MKS jaki remis sprawiedliwy? Pogoń powinna wygrać , Bąk z 3 metrów trafił w poprzeczkę ,a strzał Murayamy w koncówce pierwszej połowy zmierzający do pustej bramki odbił się od obrońcy ruchu;]

jan - 21 października 2013, 20:11:29 - *.opera-mini.net (*.184.14.6)
Dobrze ze Polacy nie dali sie Niemcom brawo Pogoń.

Lks - 21 października 2013, 20:13:02 - *.range217-43.btcentralplus.com
Widac bylo lesczu ze ruchowi pomagal sedzia I do okulisty zapraszam do mego gabinetu losiu

Szczecinia - 21 października 2013, 20:13:16 - *.cin.ufpe.br
Naszaa Pogonn Najlepsza W Polsce Jest!!!!!!!!! Nowy Stadion Dla Szczecina ch.j z ruchem ich do 4ligi tam gdzie ich miejsce Aveee Pogon!!!

YAC - 21 października 2013, 20:15:48 - *.dynamic.chello.pl
A ma ktoś dane kiedy ostatnio liczba bramek na mecz w kolejce wynosiła >= 4,5?

GieKSa zab - 21 października 2013, 20:16:31 - *.torproxy-readme-arachnide-fr-35.fr
jan
W Pogoni duszo Polakoff duszo.Co zmiana to murzyn wchodzil ;D

Szczecinia - 21 października 2013, 20:17:19 - *.cin.ufpe.br
A Ilu Szczecinian w Chorzowie wie ktos??

O.M..G - 21 października 2013, 20:18:11 - *.158.216.250.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wdowczyk ile dales sedziemu ..... Porazka sedziowie podajcie sie do dymisji

osnabruck - 21 października 2013, 20:19:16 - *.pool.kielnet.net
Pogonić tom pogoń do C KLASY tam jest ich miejsce Wdowczyk znow działa

emkaesiak - 21 października 2013, 20:20:46 - *.szczecin.mm.pl
Remis mega sprawiedliwy,sędzia mylił się w dwie strony!Chociaż jedną zaletę miał ,puszczał czasami aktorstwo,co trzeba leczyć z tego właśnie naszą piłkę kopaną.Tak jak to się ma w Anglii,tam nikt nie płacze i nie macha łapami,tylko zapier...po całości.Tak to obiektywnie ocenię. pzdr:D

skandal - 21 października 2013, 20:22:01 - *.158.216.250.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Lks - Ruchowi pomagal ??? to ty chyba patrzales Ruch-Lks 7 liga wdowczyk zlodzieju ile sedziemu dales Zlodzieje

Do osnabru - 21 października 2013, 20:22:41 - *.cin.ufpe.br
pogonic to ty sie mozesz pajacu ten kto sprzedal mecz to na pewno byl ruch nie pogon jelopo

Pogoń - 21 października 2013, 20:24:33 - *.102.wifinet.szczecin.pl
Ważne punkty. Brawo. ALE TEN DONALD JEST SŁABY!!! Stoi jak kołek...

Lks - 21 października 2013, 20:24:39 - *.range217-43.btcentralplus.com
Hola hola dziady jaki wdowczyk dał łapówkę wdowczyk odpokutowal swoje holota z was i tyle

ftbdhb@ - 21 października 2013, 20:25:55 - *.158.216.250.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ta sedzia pomagal Ruchowi ale daily nie widzial na Surmie gdzie potem pogon strzela brmke ale Ruchiei pomaga haha szczewa szczewa

robchy - 21 października 2013, 20:26:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dno zaniżyli średnią goli w kolejce Ruch Podbeskidzie I liga

tar - 21 października 2013, 20:26:14 - *.dynamic.mm.pl
ruch slaby jak nie da się kupić meczu to niebiescy nie istnieją, Pogoń dużo lepsza

osnabruck - 21 października 2013, 20:27:32 - *.pool.kielnet.net
Szczecinian w CHORZOWIE nie wiem ilu ale ale brudasów ok 100

ŁKS - 21 października 2013, 20:27:55 - *.range217-43.btcentralplus.com
Ja tam za paprykarzem nie jestem ale mecz widziałem holoto jedna kanalie wy politycznie podejrzane .... Nie

PS - 21 października 2013, 20:28:21 - *.158.216.250.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Do redakcji 90minut piszecie goscie odebrali pilke gospodarzom ja bylem na meczu I jakos raczej byl faul na Surmie a nie ze odebrali pilke ..... Hmmm widze zr zero obiektywnoscii

hess - 21 października 2013, 20:29:08 - *.ipt.aol.com
Pogoń to dno znowu sędzia pomógł ale może Wdowiec znowu poleciał z łapówką echh sami złodzieje

Do osnabru - 21 października 2013, 20:31:16 - *.cin.ufpe.br
To cos cieniutko na taki mecz was przyszlo na wlasnym stadionie hehehehe to chyba Wielkiej Pogoni bylo wiecej od was hehehee

haha - 21 października 2013, 20:33:24 - *.158.216.250.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
No wielliej pogoni mobilizacja its a icy seta buahaha

Judasz - 21 października 2013, 20:33:27 - *.toya.net.pl
wdowczyk powinien miec dozywotni zakaz a on i kilku innych pchają go do kadry! ruch kupuje, pogon tez.. do A-klasy ich!

tar - 21 października 2013, 20:34:18 - *.dynamic.mm.pl
Pogoń ma pecha bo zawsze sędziowie są przeciw, Pogoń to obecnie najlepsza drużyna w lidze, najładniejsza gra, pozdro z małopolski

Adfolf H - 21 października 2013, 20:34:55 - *.ipt.aol.com
w meczu w Wisła sędzia uznaje bramkę ze spalonego i nie uznaje bramki dla Ruchu co wyszło że była prawidłowa, dziś znów sędzia nie gwizdze faulu na Surmie i pożniej leci akcja i pada wyrównanie....
co to co ma być do jasnej cholery 4 punkty mniej przez debili z gwizdkami...

emkaesiak - 21 października 2013, 20:36:54 - *.szczecin.mm.pl
@hess- zluzuj ,bo żyłka ci pęknie :D Ciesz się z remisu ,a nie wyzywasz od złodziei

tar - 21 października 2013, 20:37:02 - *.dynamic.mm.pl
Pogon to klub ,który ma kibiców w całej Polsce, żaden klub nie ma tylu kibiców

emkaesiak - 21 października 2013, 20:42:05 - *.szczecin.mm.pl
@osnabruck -przegięcie, wyzywać kibiców od "brudasów"! ,jak taki gość może tu się wypowiadać na forum.Żenua ,jak można być tak płytki?

gool - 21 października 2013, 20:44:09 - *.112.198.180
Pozdro Szczecińska Pogoń. Dobrze,ze zakonczyliscie zgodę z warszawiakami. Kibic Radomiaka.

absurd - 21 października 2013, 21:03:22 - *.rev.ndi.net.pl
Jak niby ten biedny Ruch może kupować mecze???Pomyślcie czasem...Sam mecz na remis, choć braka mocno kontrowersyjna, bo moim zdaniem faul był.

powiedzial czlowiek z Kielc.....
Macie juz asfalt czy tylko w niedziele jest rozkladany??

DENIS - 21 października 2013, 21:33:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Coś czuje że Waldek wróci do Chorzowa szybciej niż myślimy

frantz1313 - 21 października 2013, 21:37:02 - *.play-internet.pl
Niecodzienna licytacja odbędzie się 6 listopada w Sądzie Rejonowym w Cieszynie. Pod młotek pójdzie nieruchomość i działka w Wiśle należąca do prezesa Ruchu Dariusza Smagorowicza! Czy taki prezes jest wiarygodny ???

Draco - 21 października 2013, 21:40:53 - *.unity-media.net
szkoda ze nie wygralismy. kibice RUCHU z NOWEGO SACZA

Tex - 21 października 2013, 21:56:43 - *.bielskpodlaski.mm.pl
Mecz walki i remis przy tym wydaje się sprawiedliwy z tym że Pogoń miała poprzeczke i w 45 minucie niejaki Malinowski wybił piłke z lini bramkowej i różnie mogło się to skończyć

rafi - 21 października 2013, 22:01:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
powie mi ktos po co sa sektory z krzeselkami za bramkami skoro sa zamkniete?

działkowie - 21 października 2013, 22:09:25 - *.24.net.pl
Szczecinek pozdrawia i trzyma kciuki za młodego Kwiatka!!!

ck'73 - 21 października 2013, 22:14:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Kwiatkowski! A Pogoń dalej niech wystawia czarnych mając w drużynie Kamila Zielińskiego. Powoli młodzi zaczynają strzelać - dziś Kwiatkowski, Kita, w pucharze Drażba, zaczyna grać Bartlewski, może i Probierz sięgnie po Kugiela a Rumak po Formelle.

franekouje - 21 października 2013, 22:17:29 - *.play-internet.pl
Do tego pana co wyżej pisał że Wdowczyk powinien dożywotnią dyskwalifikacje dostać: Wdowczyk przynajmniej się przyznał a Michniewicz Probierz Hajto czy inni będą czekać aż im się to udowodni.
A co do sędziego: jak się na niekorzyść Pogoni pomylił ( mecze z Wisłą i Lechią) to cicho wszyscy siedzieli, a gdy był mecz z Wisłą w poprzednim sezonie i sędzia dał karnego i uznał bramkę ze spalonego to cała Polska o tym przez miesiąc mówiła.

Remle - 21 października 2013, 22:24:21 - *.opera-mini.net (*.242.70.4)
Darek W. Darek W. Haha, miał być selekcjoner. Remis sprawiedliwy, szkoda strzału Zienia w ostatniej minucie. Z drugiej strony Bąk w poprzeczkę chyba i Malina z bramy wybił. Szkoda tylko że sędziowie tacy słabi

Remle - 21 października 2013, 22:27:15 - *.opera-mini.net (*.242.70.4)

remi - 21 października 2013, 23:16:45 - *.dynamic.chello.pl
Twarze chorzowskie twarze, kazde zblizenie trybun wywolalo we mnie atak smiechu zal mi was slazaki:-)

Asg - 21 października 2013, 23:43:37 - *.dynamic.chello.pl
meczyk na remis, ze wskazaniem na Pogoń, bezcenny widok - buraczane mordki na trybunach przy cichej

jo - 21 października 2013, 23:46:02 - *.swietochlowice.vectranet.pl
do remi : Ciekawy jestem jaki z ciebie przystojniaczek. Pewnie nażelowana grzywka na glowie, obcisła koszulka i ta torebka przepasana przez ramie zwana pederastką a brzuch wisi, że jaj z góry nie widać. To byśmy się wszyscy pośmiali.

RaV - 21 października 2013, 23:48:23 - *.175.68.174
Najlepszy aktor tego teatru: Szymon Marciniak

emkaesiak - 22 października 2013, 0:53:38 - *.szczecin.mm.pl
@jo-siebie opisałeś? :D :D

rafalski - 22 października 2013, 5:28:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobry mecz Większa widownia jak na poniedziałek Tylko sędzia nie zauważył faulu Surmy jak padła bramka dla Portowców Wcześniejszego oczywiście Akcja za akcją Tempo mogło imponować Spotkało się dwóch trenerów którzy bardzo dobrze potrafią przygotować swoje kluby pod względem wydolnościowym do meczów mistrzowskich Chciał bym aby Ruch i Pogoń rywalizowały w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy W końcu Chorzów to kolebka polskiego futbolu !

korupcja - 22 października 2013, 8:56:04 - *.centertel.pl
wdowczyk na selekcjonera rep. polski przynajmniej polska bedzie wygrywala bo wdowczyk bedzie kupowal mecz. taki czlowiek jak wdowczyk nie powinien byc trenerem, korupcja u niego byla jest i bedzie.

viking - 22 października 2013, 9:38:34 - *.centertel.pl
Przestańcie smoluchy bredzić o faulu na ulanym Surmie.To jest znak firmowy tego grubasa jak widzi , że traci piłke to pada i patrzy na sędziego jak stary osioł na kapuste.Dokładnie tak było i w tym przypadku.Nadmieniam że jestem kibicem Arki.

BSV - 22 października 2013, 9:44:25 - *.115.54.9
Już widzę tych wszystkich napinaczy tutaj. W rzeczywistości to jak idziecie ulicą głowa w dół albo z mamą albo z tatą albo stadem niczym prosto po lekcjach gimbusy. Żal mi was . Zamiast ryć swoje banie przed kompem, idźcie na stadion. I tam się tak udzielajcie kompleksiarze mecz jak mecz. Zawsze będzie że sędzia drukował, zawsze będzie że coach kupił, to że oklep. Jak tacy znawcy to na dziennikarstwo i do tv. Pozdrowienia dla tych, którzy naprawdę kochają piłkę. BSV 07 !

SLAZOK - 22 października 2013, 10:30:16 - *.dynamic.chello.pl
szczecinioki wy mowicie ze my jestesmy szwabami czy wy znacie swoje pochodzenie jestescie potomkami BANDEROWCOW po akcji WISLA przewozono wasze plemiona z ukrainy bieszczad w bydlecych wagonach na sztetin popytaj rodzicow banderowcu

Pogoń Szczecin 3:2 Amica Wronki
Powtarzają się tylko Górnik, Pogoń, Legia, Wisła i Ruch (zresztą dziś też grają ...) i Łódzki KS. Jedyny klub ze wszystkich 24, który dziś nie funkcjonuje pod ówczesną nazwą, to Amica...

B-B - 22 października 2013, 12:11:38 - *.jkns.pl
No ale połączyli się z Lechem więc w czym problem?

(L)MP93 - 22 października 2013, 13:09:01 - *.konstancin.net.pl
Chodzi tylko o to, że nie ma obecnie tworu o nazwie Amica w żadnej lidze...., a jest i Unia R. i Gwardia W. i Szombierki czy Arkonia, mimo, że obecnie niewiele znaczą w polskiej piłce.
A tak naprawdę to się nie połączyli, tylko Lech gra na licencji Amiki
Ja tam nie mam problemu, tylko przytaczam kilka ciekawostek historycznych :-)

pol - 22 października 2013, 13:55:31 - *.adsl.alicedsl.de
do slazok ..moj dziadek przyjechal z Krakowa a babka z Kielc toz to Ukraina....potomku Kozy

± - 22 października 2013, 14:27:56 - *.swiatowid.elblag.pl
ten Wdowczyk ma wyczucie. nie popada ze skrajnosci w skrajnosc

chorzowski - 22 października 2013, 18:23:20 - *.dynamic.chello.pl
sędzia marciniak z podwarszwskiego płocka może do wrocławia by się nadawał za wypaczenie wyniku...

chorzowski - 22 października 2013, 18:26:11 - *.dynamic.chello.pl
acha prezes Ruchu niejaki Smagorowicz pochodzi z zagłębia...

emkaesiak - 22 października 2013, 19:13:33 - *.szczecin.mm.pl
hehe płaczki z Chorzowa,jak nie mają argumentów,to szukają winy w Wdowczyku,nawet na stadionie,tak słabych kibiców to ja dawno nie słyszałem hehehe,a ty @SLAZOK-jak jesteś Polakiem ,to chociaż postaraj się pisać w ojczystym języku,a nie udawać historyka pisząc te swoje wypociny.

eddy - 22 października 2013, 19:13:48 - *.ssp.dialog.net.pl
za takie muzealne stadiony te kluby nie powinny grac w eklasie bo wstyd juz nawet w bielsku buduja!

chonw - 23 października 2013, 0:49:48 - *.8-4.cable.virginmedia.com
A gdzie herb Ruchu ? tylko te logo ekstraklasy...

mma - 25 października 2013, 7:40:35 - *.centertel.pl