19 listopada 2013, 21:15:12 - bartek_58
eMŚ: Préjuce Nakoulma zagrał w kadrze Burkina Faso. Awans Algierii do MŚ

Pomocnik Górnika Zabrze Préjuce Nakoulma rozegrał pełne 90 minut w przegranym 0-1 (0-0) rewanżowym meczu reprezentacji Burkina Faso z Algierią w ramach trzeciej rundy eliminacji strefy afrykańskiej. Piłkarze Algierii tym samym odrobili straty z pierwszego, przegranego 2-3 spotkania i to oni zostali dwudziestym szóstym finalistą przyszłorocznych mistrzostw świata w Brazylii.

19 listopada 2013, 19:15 - Al-Bulajda (Stade Mustapha-Tchaker)
Algieria 1-0 Burkina Faso
Bakary Koné 49 (s)

żółte kartki: Madjid Bougherra - Charles Kaboré, Steeve Yago.

sędziował: Badara Diatta (Senegal).

Całe spotkanie na ławce rezerwowych Burkina Faso spędził były zawodnik Lechii Gdańsk Abdou Razack Traoré.

eye of the - 19 listopada 2013, 21:16:32 - *.dynamic.chello.pl
W ostatniej minucie w słupek Burkina Szkoda.

Ketald - 19 listopada 2013, 21:17:44 - *.eaw.com.pl
Gościu co strzelił gola powinien dostać w 45 minucie czerwoną, za takie wejście jakie zrobił powinien zostać dożywotnio zdyskwalifikowane. I przy golu na dodatek zagrał ręką. Szkoda, że Prezes nie pojedzie na mundial, Burkina Faso mogło jeszcze strzelić w 91 minucie, ale tylko słupek...

Lesniak - 19 listopada 2013, 21:19:04 - *.pools.arcor-ip.net
hehe fajnie ,ze bende go zjad sie nie zakwalifikowal.

Kl - 19 listopada 2013, 21:24:52 - *.opera-mini.net (*.113.104.124)
Czemu bende go zjad?

mister - 19 listopada 2013, 21:27:22 - *.xdsl.centertel.pl
Jakby lepiej strzelali karne w 1 meczu wygraliby 2 bramkami i by awansowali.

patol - 19 listopada 2013, 21:30:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
szkoda:-(

sci - 19 listopada 2013, 21:32:35 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Szkoda, liczyłem, że liga gabońska będzie mieć swoich przedstawicieli na mundialu. @Ketald W dwumeczu mimo wszystko to Algieria była trochę lepszą drużyną, a ten słupek pod koniec to była jedyna sytuacja gości w całej drugiej połowie.

Ketald - 19 listopada 2013, 21:36:29 - *.eaw.com.pl
@sci może i tak było, ale ja obiektywnie do tego meczu nie podchodziłem, chciałem po prostu, aby ktoś z naszej ekstraklasy grał na mundialu, pozostaje teraz chyba tylko Chavez.

Sceptyk - 19 listopada 2013, 21:43:01 - *.lanet.waw.pl
Tym samym Algieria uratowała honor arabskiego futbolu i jako jedyna zagra na mundialu. O szansach Jordanii można nie wspominać.

c - 19 listopada 2013, 21:48:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Ketald - Boris Pandza z Górnika zagra na mundialu

Ketald - 19 listopada 2013, 21:55:49 - *.eaw.com.pl
@c to akurat będzie w kadrze, bo na boisku to pewnie się ni pojawi, Chavez raczej tak, no i gdyby się u dało Nakoulmie to on te by grał.

sci - 19 listopada 2013, 22:01:07 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Sceptyk Nie wszyscy Algierczycy by się z tobą zgodzili, a szczególnie Berberowie. Aczkolwiek zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że Algieria na świecie jest uznawana za państwo arabskie.

Waldemar - 19 listopada 2013, 22:16:04 - *.toya.net.pl
Brawo Algieria pewnie teraz dziś szalenstwo jest ... Algieria to kraj arabski a nie afrykanski ;)

prejus n. - 19 listopada 2013, 22:26:27 - *.ajc.com.pl
Bougherra ? Bende go zjatł.

sci - 19 listopada 2013, 22:32:58 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Waldemar Algierię zamieszkują w zdecydowanej większości Arabowie, co zupełnie nie przeszkadza jej w byciu krajem afrykańskim...Spójrz dokładniej na mapę.

Sceptyk - 19 listopada 2013, 22:47:46 - *.lanet.waw.pl
@sci Być może z punktu widzenia Arabów Afryka zaczyna się za Saharą.

dodo - 19 listopada 2013, 22:59:22 - *.uznam.net.pl
Paulinho z ŁKSu zagra na mundialu

sci - 19 listopada 2013, 23:15:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Sceptyk Algierczycy którzy tak myślą są w zdecydowanej mniejszości. Nie mówię, że mieszkańcy Algierii utożsamiają się z Afryką Subsaharyjską, bo w wielu przypadkach tak nie jest, ale jednak żyją w kraju afrykańskim i tego nie zmienią.. A poza tym jak pisałem wcześniej - nie wszyscy Algierczycy to Arabowie. Tak naprawdę ciężko określić, jakie są dokładne proporcje - część z nich, mimo, że etnicznie mają więcej wspólnego np. z Berberami, przyjęła arabską kulturę. Zresztą granice są bardzo płynne. Powiedziałbym wręcz, że można stwierdzić, iż Arabowie są w Algierii mniejszością i mieć rację, ale też stwierdzić, że są tam zdecydowaną większością i również się nie pomylić.

Stadnicki - 19 listopada 2013, 23:21:34 - *.dynamic.chello.pl
@Kl - tak mówił Nakulma do dziennikarza kiedy ten zapytał się co zrobi z kogutem " Bede go zjadł" - na yotube to jest

z - 19 listopada 2013, 23:29:24 - *.ssp.dialog.net.pl
Algieria juz grala na MS czy nie >??

waldi - 20 listopada 2013, 0:57:20 - *.bdmedia.pl
Grała

xyz - 20 listopada 2013, 1:28:56 - *.adsl.inetia.pl
Szkoda, liczyłem że Burkina wejdzie

mmmadd - 20 listopada 2013, 2:05:33 - *.opera-mini.net (*.238.96.98)
Allach Akbar! Wrezcie po tylu latach sie udało, cały świat wiernych gratuluje bracia! Bismalla!

roni - 20 listopada 2013, 3:46:10 - *.opera-mini.net (*.54.76.32)
szkoda Szwedow

DENIS - 20 listopada 2013, 14:12:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda że się Prezesowi nie udało może następnym razem
Gratulacje dla Algierii

a,m - 20 listopada 2013, 14:44:06 - *.pools.arcor-ip.net
Lesniak,a ile Ty jezykow umiesz?Podejrzewam,ze nawet polski sprawia Ci problemy!

thc-TG - 21 listopada 2013, 11:28:42 - *.piekary.net (*.168.170.87)
szkoda prezesa glowa do góry \G/

bifer - 5 października 2016, 7:58:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Należał się Algierii ten awans po dwu meczu ale Burkina też miała szansę na awans choć zaprzepaścili ją w pierwszym meczu gdzie nie strzelili karnego.