30 listopada 2013, 17:22:06 - Tony
Dwa gole Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki z rzutów karnych dla Borussii Dortmund w wygranym 3-1 (0-0) wyjazdowym meczu z 1.FSV Mainz 05 w 14. kolejce niemieckiej Bundesligi. Polak na boisku przebywał pełne dziewięćdziesiąt minut. To dziesiąty i jedenasty ligowy gol Lewandowskiego w bieżących rozgrywkach.

30 listopada 2013, 15:30 - Moguncja (Coface Arena)
1.FSV Mainz 05 1-3 BV Borussia 1909 (Dortmund)
Maxim Choupo-Moting 74 (k) - Pierre-Emerick Aubameyang 70, Robert Lewandowski 78 (k), 90 (k)

żółta kartka: Stefan Bell (Mainz).
czerwona kartka: Elkin Soto (78. minuta, Mainz, za zagranie ręką w polu karnym).

sędziował: Deniz Aytekin (Bawaria).
widzów: 34 000.

Łukasz Piszczek rozegrał pełne dziewięćdziesiąt minut w barwach gości i sprokurował rzut karny, natomiast Jakub Błaszczykowski rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, jednak już w 46. minucie został zmieniony przez Sebastiana Kehla.

Borussia po czternastu rozegranych meczach zajmuje trzecią pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem trzydziestu jeden punktów, tracąc siedem "oczek" do liderującego Bayernu.

Lewson - 30 listopada 2013, 17:23:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lewy<333 brawo za trzezwy umysł za walke za ustawianie sie

xyz - 30 listopada 2013, 17:23:31 - *.sys-data.com
brawo Robert!

Kriss - 30 listopada 2013, 17:23:39 - *.ssh.gliwice.pl
No krytycy dawać! Już wpisujcie na Lewego!
Brawo Robert!

vhs - 30 listopada 2013, 17:23:51 - *.bielsk.net (*.168.1.133)
Ładnie zabrał piłkę Mchitarjanowi...

Lewson - 30 listopada 2013, 17:24:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mchitarjan to samolub jest zamiast pomagać lewemu w walce o korone króla strzelców

witoss - 30 listopada 2013, 17:24:57 - *.hsi2.kabel-badenwuerttemberg.de
San Marino bis mowi wam to cos?

Kołton - 30 listopada 2013, 17:25:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Prawie się pobił o karnego z "Mikitarianem" jak typowy Seba na podwórku

Fafner - 30 listopada 2013, 17:25:17 - *.13-2.cable.virginm.net
W Mainz 3 karne, w Hoffenheim 3 karne, boze narodzenie sie zbliza widac.

Judasz - 30 listopada 2013, 17:26:54 - *.toya.net.pl
lewego bym juz nie powolal do kadry

loudy - 30 listopada 2013, 17:27:35 - *.ip.netia.com.pl
ja myślę że nie ważne czy gol z karnego czy z akcji ale jeden z najlepszych napastników świata powinien to wykorzystywac a dzisiaj Lewandowski to dzisiaj pokazał. i myślę że należy za to pochwalic Roberta. oby w kadrze było podobnie

Mądry - 30 listopada 2013, 17:29:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Czemu ten Wieczorek Kawalerski jest tak nielubiany?
Ja go nie znoszę za ten uśmieszek...

ds - 30 listopada 2013, 17:30:57 - *.174.55.142
Ormianin chyba zbyt pewnie się poczuł po ostatnim świetnym meczu w LM i mu się hierarchia klubowa poprzestawiała

kaczy - 30 listopada 2013, 17:31:12 - *.ipv4.simtech.pl
Z karnego to i ja potrafię...

qwerty - 30 listopada 2013, 17:31:34 - *.promax.media.pl
Tragiczny mecz Piszczka, Choupo-Moting wraz z Parkiem ogrywali go jak chcieli. Na dodatek ten idiotyczny faul w polu karnym...Zresztą cała Borussia zagrała dzisiaj słabo, ale obudzili się po golu Kameruńczyka i chwała im za to.

jebał pies - 30 listopada 2013, 17:33:08 - *.ip.mgk.pl
ten albański pseodo-kopacz z BVB powinien dostać karę finansową od klubu za chamskie zachowanie wobec ikony Borussii Lewandowskiego.

judasz - 30 listopada 2013, 17:34:05 - *.bb.online.no
@Judasz - ty byś powołał Brożka, wszyscy to wiedzą, ale nie potrafił nawet San Marino strzelić.

lewy mój i - 30 listopada 2013, 17:34:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo lewy 2 gole super. jest forma bo wykorzystał 2 karne.

kaczy dupe - 30 listopada 2013, 17:41:32 - *.dynamic.chello.pl
Może i umiesz ale nigdzie nie grasz i na tym to polega leszczu

@qwerty - 30 listopada 2013, 17:42:56 - *.ssp.dialog.net.pl
jak już to po golu Gabończyka ;)

kaczy - 30 listopada 2013, 17:44:30 - *.ipv4.simtech.pl
do kaczy dupe - skąd wiesz, że nie gram nigdzie? Jasnowidz sie znalazł. Ty za to grasz pewnie każdemu na forum na nerwach hahaha

Adrian i K - 30 listopada 2013, 17:47:02 - *.altkom.net
ładnie Robercie oglądaliśmy Cie w akcji i jesteśmy pod wrażeniem Twojego dobrego występu w tym meczyku

qwerty - 30 listopada 2013, 17:51:00 - *.promax.media.pl
@ @qwerty Nie, po golu Kameruńczyka Choupo-Motinga. Po golu Aubameyanga przez te kilka minut grali taką samą padakę jak od początku meczu.

PPPPPPPPPP - 30 listopada 2013, 21:09:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
myślałem że w Polsce

gold - 30 listopada 2013, 21:18:00 - *.tktelekom.pl
Robert....ech Robert... tylko z karnych

@qwerty - 30 listopada 2013, 21:36:26 - *.ip.cybergrota.com.pl
widać,ze nie masz pojecia o piłce,piszac ze tragiczny mecz Piszczka,chłopak wrócił po półrocznej przerwie ,czy ty wiesz co to jest pol roku nie grac w piłke i zagrac pierwszy mecz w pełnym wymiarze? no ale jak sie tylko gra na fifie to sie nie ma o tym pojecia, nie wiem po co sie wypowiadasz

Arek - 30 listopada 2013, 21:47:49 - *.net011-g1.isko.net.pl
gdyby nie karne zapewne by nic nie strzelił

xxx - 30 listopada 2013, 21:50:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak z San Marino

qwerty - 30 listopada 2013, 22:09:54 - *.promax.media.pl
@ @qwerty Wiem co to znaczy zagrać w piłkę ponownie po kontuzji, nie gram tylko "na fifie" i wciąż uważam, że Piszczek zagrał bardzo słabo. Jestem pod wrażeniem tego jak szybko przebiegła jego rehabilitacja i jak bardzo się do niej przykładał. Rozumiem także, że potrzebuje czasu żeby dojść do swojej optymalnej dyspozycji. Ale nie zmienia to faktu, że dzisiejszy meczu mu zupełnie nie wyszedł. Większa w tym wina wąskiej kadry Borussii niż samego zawodnika, bo może po prostu nie powinien jeszcze grać w pierwszym składzie. Ja oceniłem wyłącznie jego dzisiejsze wyczyny na boisku, a te delikatnie mówiąc mnie nie zachwyciły.

qwerty - 30 listopada 2013, 22:19:19 - *.promax.media.pl
Żeby nie być gołosłownym - jeden z najpopularniejszych na świecie portali o piłce nożnej uznał Piszczka za najgorszego zawodnika tego meczu.

DENIS - 30 listopada 2013, 22:38:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Robert

ja - 1 grudnia 2013, 6:37:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
mam tego dość.

Ja - 1 grudnia 2013, 11:24:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piszczek jak na razie najsłabszy na boisku ale jak wejdzie w rytm meczowy to wróci do formy sprzed kontuzji.

pewny - 2 grudnia 2013, 13:07:55 - *.154.190.207
super Lewy dobrze Błaszczu nieźle jak na moment po kontuzji Piszczek Tak trzymać Chłopaki. Poolska Poolska ...

bifer - 15 grudnia 2016, 21:33:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Karne strzelane pewnie przez Roberta,w obu przypadkach zmylił bramkarz i tak ma być.