3 grudnia 2013, 19:51:59 - MichalMKS
Górnik wykorzystał szansę

Górnik Zabrze wygrał na własnym boisku w meczu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Widzewem Łódź 3-2 (1-1). Zabrzanie wykorzystali ostatnie porażki Legii Warszawa i Wisły Kraków, dzięki czemu dogonili warszawian i wyprzedzili krakowian o trzy punkty.

Od samego początku meczu drużyną przeważającą na boisku był Górnik. W 6. minucie Paweł Olkowski przejął piłkę w środku pola, po czym dośrodkował w pole karne, ale piłka po strzale głową Mateusza Zachary przeleciała obok słupka. Sześć minut później swoją okazję miał Widzew. Rajd prawą stroną boiska wykonał Aleksejs Višņakovs, zagrał futbolówkę w pole karne, doszedł do niej Marcin Kaczmarek, jednak uderzenie zablokował kolega z drużyny Alen Melunović. W odpowiedzi chwilę później Maciej Mielcarz w dobrym stylu obronił mocny strzał Préjuce'a Nakoulmy. W 21. minucie goście sensacyjnie objęli prowadzenie. Kaczmarek szybko rozegrał piłkę z rzutu wolnego do Piotra Mrozińskiego, który dośrodkował do niepilnowanego w "szesnastce" Krystiana Nowaka, a ten strzałem głową pokonał Pāvelsa Šteinborsa. Osiem minut później futbolówka po strzale zza pola karnego Macieja Małkowskiego przeleciała obok słupka. W 40. minucie Aleksejs Višņakovs przebiegł z piłką kilkanaście metrów, zagrał do Bartłomieja Kasprzaka, który wpadł w pole karne i strzelił tuż obok dalszego słupka. Na minutę przed końcem pierwszej części gry Górnik doprowadził do wyrównania. Olkowski dośrodkował futbolówkę z prawej strony boiska, a Nakoulma uderzeniem głową nie dał żadnych szans Mielcarzowi.

Już trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie Górnik mógł wyjść na prowadzenie. Olkowski zagrał prostopadle do Łukasza Madeja, ale strzał pomocnika gospodarzy był minimalnie niecelny. W 52. minucie kolejny raz dobrym dograniem popisał się Olkowski, a tym razem nieskuteczny strzał z dziesięciu metrów oddał Bartosz Iwan. Górnik swoją dominację na boisku potwierdził golem cztery minuty później. Mariusz Przybylski zagrał piłkę w pole karne, Mielcarz popełnił błąd i nie złapał futbolówki, doszedł do niej Nakoulma, podał do Zachary, który nie miał problemów z umieszczeniem jej z najbliższej odległości w siatce. W 61. minucie Šteinbors uratował gospodarzy przed stratą bramki, broniąc w dobrym stylu mocny strzał Eduardsa Višņakovsa. Jednak siedem minut później łodzianie doprowadzili do wyrównania. Kaczmarek idealnie dośrodkował piłkę z rzutu rożnego na głowę Melunovicia, a ten skierował ją do bramki. W 70. minucie Mielcarz w dobrym stylu obronił mocny strzał Iwana. Cztery minuty przed końcem gry padł piąty gol w tym meczu. Nakoulma zagrał do Zachary, który mimo asysty Jonathana de Amo zdołał zagrać piętą do wchodzącego w pole karne Wojciecha Łuczaka, a ten, mając przed sobą tylko Mielcarza, nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w bramce. W ostatniej minucie fenomenalną interwencją po strzale głową Mrozińskiego popisał się Šteinbors i uchronił gospodarzy przed utratą dwóch punktów.

3 grudnia 2013, 18:00 - Zabrze (Stadion im. Ernesta Pohla)
Górnik Zabrze 3-2 Widzew Łódź
Préjuce Nakoulma 44, Mateusz Zachara 56, Wojciech Łuczak 86 - Krystian Nowak 21, Alen Melunović 68

Górnik: 1. Pāvels Šteinbors - 17. Paweł Olkowski, 6. Radosław Sobolewski, 3. Antoni Łukasiewicz, 15. Maciej Małkowski - 18. Łukasz Madej (65, 8. Przemysław Oziębała), 19. Mariusz Przybylski (81, 89. Wojciech Łuczak), 29. Krzysztof Mączyński, 38. Bartosz Iwan (72, 7. Sergei Mošnikov), 14. Préjuce Nakoulma - 20. Mateusz Zachara.

Widzew: 13. Maciej Mielcarz - 7. Patryk Stępiński (87, 94. Veljko Batrović), 18. Krystian Nowak, 16. Jonathan de Amo, 2. Jakub Bartkowski - 25. Aleksejs Višņakovs (89, 17. Mariusz Rybicki), 6. Piotr Mroziński, 33. Bartłomiej Kasprzak, 31. Alen Melunović, 9. Marcin Kaczmarek - 15. Eduards Višņakovs.

sado - 3 grudnia 2013, 19:53:00 - *.toya.net.pl
widzewek śrubuje rekord huehuehue :D marsz na dno w odmęty polskiej piłki - tam gdzie ich miejsce!

Alex - 3 grudnia 2013, 19:53:08 - *.lodz.mm.pl
Znowu końcówka

szk - 3 grudnia 2013, 19:53:29 - *.dynamic.mm.pl
brawo ksg

Jezierski - 3 grudnia 2013, 19:53:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Po sezonie klub widzew zostanie rozwiązany....

gf - 3 grudnia 2013, 19:53:52 - *.astral.lodz.pl
dobry mecz Widzewa, bedzie lepiej.

rebel - 3 grudnia 2013, 19:53:59 - *.toya.net.pl
szkoda kolejnego punktu ktory uciekl ale taka postawa moze cieszyc.

abcd - 3 grudnia 2013, 19:54:03 - *.ksiezyc.pl
juz sie bałem że mi kuponik nie wejdzie

xyz - 3 grudnia 2013, 19:54:05 - *.adsl.inetia.pl
Świetny mecz! 2 bramki dla Zabrzan byłych piłkarzy Górnika Łęczna

Ketald - 3 grudnia 2013, 19:54:17 - *.eaw.com.pl
Górnik "3:2" Zabrze ;)
Zachara mistrz, 2 super mecze trzeba było oglądać równocześnie, a tu na deser Kolejorz, oby dali radę ;)

Maxim - 3 grudnia 2013, 19:55:09 - *.static.chello.pl
Wicelider i ostatnia drużyna w lidze a różnicy nie było widać, jaka słaba musi być zatem nasza liga, skoro druga drużyna do końca musiała walczyć o wynik, jest źle z polską piłką, lider przegrywa, wicelider męczy się i drzy o wynik z ostatnią drużyna w tabeli, nigdzie w Europie ta chyba nie ma. TRAGEDIA!

jedrzej - 3 grudnia 2013, 19:55:47 - *.toya.net.pl
druga liga druga liga rtsy

rekord - 3 grudnia 2013, 19:55:58 - *.play-internet.pl
idzie ... idzie .. widzew na dno ....

maciej - 3 grudnia 2013, 19:56:19 - *.play-internet.pl
3 bramka Gornka ewidentny spalony, Nakoulma nie zrezygnowal z udzialu w akcji i biegl z Luczakiem w strone Mielcarza , ktory chyba nie jest jasnowidzem czy Luczak poda mu czy strzeli?

Chestero - 3 grudnia 2013, 19:56:52 - *.toya.net.pl
Jest postęp! Strzelamy już 2 bramki na wyjeździe no i nie tracimy decydującego gola w doliczonym czasie gry tylko na 4 minuty przed końcem
A teraz zapraszam do spuszczania się ze szczęścia fanów czwartoligowca

poducha - 3 grudnia 2013, 19:58:34 - *.eimperium.pl
czemu tak mało kibiców ??

xxx - 3 grudnia 2013, 19:59:01 - *.toya.net.pl
Chestero jak bym mógł to uściskałbym cacka za to że stworzył wielki widzew

bonifacy - 3 grudnia 2013, 19:59:12 - *.unity-media.net
Trenerze Wieczorek, proszę ubrać garnitur w końcu.!!!!!

fe - 3 grudnia 2013, 19:59:38 - *.165.192.141
jedynym przeznaczeniem polskiego kibica jest być dymanym w kakao bez smarowania,czyli tak jak przystało na pożytecznego idiote

ff - 3 grudnia 2013, 20:00:42 - *.165.192.141
nie ma większego na świecie debila od polskiego kibica

kakałko - 3 grudnia 2013, 20:01:10 - *.play-internet.pl
cska nadal przjazni sie z kibicem widzewa

Bob - 3 grudnia 2013, 20:01:18 - *.toya.net.pl
Komentatorzy C+ pełen obiektywizm - przy każdej akcji Górnika dostawali orgazmu piali wręcz z zachwytu, przy bramkach Widzewa uważali, ze gol nie powinien być uznany. O dziwo dobre sędziowanie Gila. Górnik dużo lepszy piłkarsko.

ica - 3 grudnia 2013, 20:01:29 - *.ipt.aol.com
męczyć sie z tak słabym Widzewem szczewa szczewa wstyd
w sobotę poznacie co to bal

:) - 3 grudnia 2013, 20:02:00 - *.zgora.dialog.net.pl
Mielcarz zamiast wychodzić i przecinać te dośrodkowania to biega wzdłuż linii, przecież to wisi i płacze ...

jh - 3 grudnia 2013, 20:02:07 - *.165.192.141
polski kibic przez swą głupotę i debilizm cofnął polską piłkę w rozwoju do epoki kamienia łupanego

t1908 - 3 grudnia 2013, 20:02:28 - *.hsd1.nj.comcast.net
Zeta do przodu podmiejskie w plery oby tak dalej a za niedlugo w Lodzi zostnie tylko jeden klub !!! LKS !!!

yahooGKS - 3 grudnia 2013, 20:02:49 - *.toya.net.pl
Brawo Widzew, oby tak dalej! Gratulacje z zielonego Bełchatowa!

zbaniały - 3 grudnia 2013, 20:08:56 - *.beskidmedia.pl
Cieżko sie gra Górnikowi z drużynami z klasa 1 ligi widzew pocwiczyc musi rzuty z autu zacznijcie od podstaw.

ilo - 3 grudnia 2013, 20:10:00 - *.bialystok.vectranet.pl
Szkoda Widzewa niewiele brakowało nawet do zwycięstwa!

Artur - 3 grudnia 2013, 20:10:11 - *.adsl.inetia.pl
Maciej widzę ze bardzo dobrze znasz przepisy czemu niby Nakoulma nie mógł biec w stronę bramki? Nawet gdyby Łuczak mu podał to nie musiałoby być spalonego( gdyby Nakoulma był za linią piłki

KSGLIWICE - 3 grudnia 2013, 20:10:32 - *.dynamic.chello.pl
Jako Gliwiczaninowi troszkę humor mi się poprawił choć ledwo ledwo z Ruchem tylko ZWYCIĘTWO

mp76 - 3 grudnia 2013, 20:19:28 - *.telpol.net.pl
żabole słabizna!!!! z taką grą w sobote będziecie płakać!!!!!

e.tam - 3 grudnia 2013, 20:22:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Znów frajerstwo i porażka w ostatniej chwili.
Swoja drogą - widać jaki poziom ligi. Czołówka tabeli górnik ledwo wygrywa z końcówką, dopiero co przegrał bezdyskusyjnie z Piastem, który dziś dostał od beniaminka 6-0 (a powinno być więcej).
I takie drużyny wystawiamy w pucharach...

obserwator - 3 grudnia 2013, 20:23:31 - *.196.148.15
Panie Cacek w tym sezonie już się to nie uda.

judasz - 3 grudnia 2013, 20:25:42 - *.bb.online.no
Bramka Górnika na 1:1 identyczna jak ta z Koroną. Boczny obrońca wrzuca piłkę i na 2 słupku zamknięcie akcji i strzał do pustaka. Jak widać obrońcy uczą się na błędach. Różnicę między takimi drużynami jak Widzew, Korona i Górnik to robi Nakoulma i Zachara.

poducha - 3 grudnia 2013, 20:25:59 - *.eimperium.pl
ilekroć widze mecz gornika to są pustki na stadionie

\G/ - 3 grudnia 2013, 20:26:06 - *.gl.digi.pl
chorzowscy na razie nie spinajcie sie tak na derby, najpierw lepiej wygrajcie na legii

olo - 3 grudnia 2013, 20:27:51 - *.dynamic.mm.pl
Górnik zostanie najsłabszym mistrzem polski w historii.W pucharach odpadną w fazie przedwstępnej.

JohnyKSG - 3 grudnia 2013, 20:28:18 - *.zabrze.vectranet.pl
Brawo! Wszyscy na lechie i na Legie.Wygrajcie w Chorzowie! szewa niech zagra na obronie z Sobolem,Antek jest za wolny! fajny mecz.Podnieśli się! Brawa tez dla Widzewa za walke.

maciej - 3 grudnia 2013, 20:30:11 - *.play-internet.pl
Artur Ty znasz pewnie lepiej, w momencie podania do Łuczaka był jak pokazały powtórki na 2m spalonym oczywiscie pozycja spalona to jeszcze nie spalony ale w momencie kiedy nadal Nakoulma biegnie i bierze udzial w akcji czyli absorbuje w tym momencie uwage bramkarza sedzie linowy podnosi choragiewke i jest spalony

Timur - 3 grudnia 2013, 20:38:42 - *.246.159.54.rev.vline.pl
Kiedys byl slynny widzew 0-9, a teraz mamy jego nowoczesniejsza odmiane widzew 0-0-9.

osnabRuck - 3 grudnia 2013, 20:40:18 - *.pool.kielnet.net
spoko spoko szczewa na legi mogymy przegRac a w sobota zRobjymy wom bal jazda bez trzymanki powtoRka z Gliwic wom styknie

gosc - 3 grudnia 2013, 20:44:11 - *.dynamic.chello.pl
Na Gorniku przy 3 tys miejsc i tylu punkatch co lider brak kompletu publicznosci ? 2700 ? Az zal sie znecac

kris - 3 grudnia 2013, 20:49:23 - *.dynamic.chello.pl
kupa śmiechu żabole nawet u siebie nie umieją wykorzystać wszystkich biletów a podobno do gliwic na wyjazd było takie zapotrzebowanie że hoho a wy stadion budujecie na 30tyś śmiech na sali,chyba że po porażce z Piastem wierna torcida dała sobie spokój hahahahahahahahahahaahahahah

leon - 3 grudnia 2013, 20:50:48 - *.231.22.68.koba.pl
Tumany, Widzew nie spada. W tej rundzie będzie ciężko, bo grają z Jagą, ale jest jeszcze wiosna i mecze dodatkowe. Ale co poniektórzy to debile! Pozdro z Białegostoku

three6s - 3 grudnia 2013, 20:51:21 - *.as13285.net
kurde, nie moglem ogladac! szkoda, fajny wynik.

luckyKSG - 3 grudnia 2013, 21:17:43 - *.rudaslaska.vectranet.pl
amigos Iwan dostał 2 żółte a nie czerwień od razu dlatego mógł grać bo liczy się jako 2 żółte kartki. Brawo nasz KS za walkę do końca!! Jak zawsze zresztą.

Karolina - 3 grudnia 2013, 21:28:09 - *.clubnet.pl (*.168.0.79)
Beznadziejny mecz..a Komu na jak zwykle cudem wygrała

Napis - 3 grudnia 2013, 21:29:25 - *.play-internet.pl
Widzewiakom nie dyga

Napis - 3 grudnia 2013, 21:33:16 - *.play-internet.pl

Tata jondk - 3 grudnia 2013, 21:38:45 - *.centertel.pl
karolina trzeba bylo ogladac rewelacyjny mecz Zawisza - piast 6:0

Karolina - 3 grudnia 2013, 22:21:10 - *.clubnet.pl (*.168.0.79)
W Bydgoszczy było ZERO widzów ..w Zabrzu niewiele więcej ...co tu ogladać ?

fapfapek - 3 grudnia 2013, 22:26:01 - *.play-internet.pl
Z outsiderami często gra się trudno. Zresztą u nas Legia dostaje od Podbeskidzia, Wisłę bije niemiłosiernie Jaga, Lech krwawi przy każdym meczu, więc w tej naszej ekstraklapie wszystko jest możliwe. Sam mecz bez fajerwerków piłkarskich, ale nudy nie było :-) Pozdro dla normalnych

aw - 3 grudnia 2013, 22:49:05 - *.dolsat.pl
i git och co za radość

Radek33 - 3 grudnia 2013, 23:12:41 - *.play-internet.pl
Kibice Widzewa pamiętacie może maj 2012 jak spadł ŁKS jak sie wesoło rechotaliście?Pamietacie pewnie też czerwcie 2013 jak spadł Bełchatównotabene po meczu który Podbeskidziu oddaliście bez walki bez honoru pamiętacie to?Wtedy też rechotu z waszej strony było co nie miara ale za to w czerwcu 2014 będziemy się rechotać wszyscy razem.Sprawiedliwości stanie sie za dość jak Bełchatów awansuje a wy spadniecie w wielkim hukiem i na dodatek zostaniecie bez sponsora bo Cacek juz pakuje walizki.

Fan - 3 grudnia 2013, 23:17:39 - *.play-internet.pl
Madej - damski bokser za brutalny faul powinien wylecieć z boiska. Komentatorzy DNO, ciągle coś mieli do Widzewa.

lolo - 4 grudnia 2013, 1:27:58 - *.bb.sky.com
brawo Górnik! pozdr od ZL

arc - 4 grudnia 2013, 7:39:06 - *.eimperium.pl
kibice gornika nie prowadza dopingu stoją jak kukły ,frekwencja na poziomie odry wodzisław nie obrażając tego klubu

Łódź - 4 grudnia 2013, 9:34:11 - *.42.116.40
do końca drżałem o wynik, ale UDAŁO się. teraz powiększać przewagę - w. musi spaść!

freeorts - 4 grudnia 2013, 11:14:45 - *.toya.net.pl
W Lodzi tylko Widzew a nie obrzezane parowki

olaf@wp.pl - 4 grudnia 2013, 11:52:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Chestero sam się spuść do klozetu bo twój podmiejski żałosny klubik już się spuścił ale nie do I ligi bo o tym będziesz mógł pomarzyć, będziesz błagał o IV ligę a ŁKS będzie już walczył o II ligę, nie wiem czym się tak napinasz wieśniaku ? że regularnie dostajecie w plecy i już jest po was. Wolę być liderem w IV lidze niż czerwoną latarnią w ekstraklasie oraz pośmiewiskiem na cały kraj.

lll - 4 grudnia 2013, 12:27:24 - *.devs.futuro.pl
bo tylko LKS na to stać by grać IV lidze...pośmiewisko to wy pajacu...

barteksg - 4 grudnia 2013, 13:21:54 - *.adsl.inetia.pl
powiedzcie mi, co w pierwszym składzie robi Iwan ? :O

zawieRcian - 4 grudnia 2013, 14:14:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
drzyjcie żabole jak dostaniecie od RUCHU baty bedzie wielka porazka na derbach juz dzis legia przegra bo RUCH ma forme i mowie wam wszystkim niedowiarkom ze bedzie 15 gwiazdka na koniec sezonu tylko RUCH CHORZOW

kibic - 7 grudnia 2013, 14:17:50 - *.adsl.inetia.pl
Brawo Górnik

bifer - 25 grudnia 2016, 19:20:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widzew walczył dzielnie ale przegrał niestety tak jak zawsze a zdecydowała o tym fajna akcja po między Zacharą a Łuczakiem.