8 lutego 2014, 17:17:54 - nn17
Dwa gole Roberta Lewandowskiego i debiut Ludovica Obraniaka

Ludovic Obraniak zadebiutował w Werderze w przegranym 1-5 (0-2) meczu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi przeciwko Borussii Dortmund. 29-letni zawodnik rozegrał cały mecz. Swoją dwunastą i trzynastą bramkę dla Borussii w tym sezonie zdobył polski napastnik Robert Lewandowski, który zagrał całe spotkanie i zaliczył asystę przy drugim golu.

8 lutego 2014, 15:30 - Brema (Weserstadion)
SV Werder Bremen 1899 1-5 BV Borussia 1909 (Dortmund)
Deniz Aycicek 89 - Robert Lewandowski 26, 85, Henrich Mchitarjan 41, 62, Manuel Friedrich 48

żółte kartki: Franco Di Santo, Martin Kobylański - Manuel Friedrich, Sokrátis Papastathópoulos.

sędziował: Günter Perl (Bawaria).
widzów: 42 100.

W barwach Werderu wystąpił polski pomocnik Martin Kobylański, który zmienił w 55. minucie Eljero Elię i został ukarany żółtą kartką. W drużynie gości cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek. Jakub Błaszczykowski nie znalazł się w kadrze meczowej Borussii z powodu kontuzji.

Borussia zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 39 punktów. Natomiast Werder plasuje się na 13. miejscu i ma na koncie 20 punktów.

Rafał - 8 lutego 2014, 17:19:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale Obraniak poszedł do drużyny poziom naszej 2 ligi.

fsf - 8 lutego 2014, 17:22:46 - *.na5.pl
Bundesliga, a czterech polaków na boisku, i to trzech w podstawowym składzie, nie ma źle

Piciu - 8 lutego 2014, 17:24:27 - *.icpnet.pl
dobry mecz Lewego i wyśmienity strzał Piszczka w poprzeczkę a Ludo mecz przeciętny dobrze że Martin się ogrywa !

pierdiu - 8 lutego 2014, 17:24:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kobylanski całkiem fajnie grał.

kks - 8 lutego 2014, 17:25:21 - *.centertel.pl
Co łączy obu ? Za granica graja dobrze , w Polsce slabo. Dlatego sa w 1 newsie

Mądry - 8 lutego 2014, 17:26:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dobrze że Piszczek wrócił do gry po kontuzji.
Obraniak też gra,to dobrze.
Obaj powinni dostać powołanie i pewnie dostaną.
Co do Kawalerskiego to oczywiście fajnie że strzelił,odblokował się.Ale obrona Werderu...
Kobylański wszedł,to też dobrze.

Kosa - 8 lutego 2014, 17:29:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kobylański dużo ożywienia wniósł do gry i dużo zrobił przy jedynej bramce Werderu. Obraniak pierwsza połowa całkiem nieźle, 2 dobre dośrodkowania i kilka dobrych zagrań, ale w drugiej połowie nic nie pokazał, kompletnie niewidoczny. Piszczek piękny strzał w poprzeczke, a Lewy super występ, niezłe dwa gole i asysta przy bramce Mkchitaryana.

FTP - 8 lutego 2014, 17:29:49 - *.dynamic.chello.pl
pozytywnie, wazne ze Piszczek juz pierwszy sklad, cos po raz kolejny prognoza Weszlo sie nie sprawdzila

mietek - 8 lutego 2014, 17:30:45 - *.ssp.dialog.net.pl
No to Obhhaniak (że tak z francuska powiem) miał debiut marzenie Lewy najwyraźniej dał mu do zrozumienia, co to znaczy, gdy pomocnik podaje do napastnika

@Rafał - 8 lutego 2014, 17:37:53 - *.10.150.156
Dobra polska drużyna dostaje 5-0 do 60 minuty z outsiderem drugiej Bundesligi. To tylko sparing, ale potem przychodzi do pucharów i wszyscy zdziwieni, że przegrywamy z Litwinami, Kazachami, itd.

Mastah - 8 lutego 2014, 18:04:41 - *.nwrknj.fios.verizon.net
@@Rafal, ale zauwaz tez jedna sprawe. Polskie druzyny zaczynaja grac w pucharach z druzynami ktore sa w srodku sezonu. Moge smialo stwierdzic ze jesli nie bylo by dobierania druzyn pod wzgledami geograficznymi to wlasnie te druzyny z "Azji" eliminowaly by duzo lepszych.

d - 8 lutego 2014, 18:56:28 - *.prox.pl
Lewandowski w kadrze i tak nie bedzie strzelał.

a - 8 lutego 2014, 19:19:59 - *.warszawa.vectranet.pl
a po co ma strzelać dla takich januszy co tylko krytykować potrafią?

bifer - 13 stycznia 2019, 18:22:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bardzo dobry mecz Lewandowskiego i Piszczka-strzał w poprzeczkę i fajne rajdy,na plus w tym meczu także Kobylański szkoda że w pózniejszym terminie trochę słabo grał i fajnie że Obraniak zagrał ale jak się pózniej okazało transfer do Werderu okazał się kompletną klapą.