10 marca 2014, 12:51:06 - koofel
Trzech Polaków zadebiutowało w Rosji. Bramka samobójcza Marcina Kowalczyka

Amkar Perm wygrał 5-1 (2-1) z Wołgą Niżni Nowogród w 20. kolejce rosyjskiej ekstraklasy. Debiuty w zespole gospodarzy zaliczyli Jakub Wawrzyniak i Damian Zbozień, a wśród gości Ariel Borysiuk. Samobójczego gola na 5-1 strzelił piłkarz Wołgi Marcin Kowalczyk.

10 marca 2014, 11:00 - Perm (Stadion Zwiezda)
Amkar Perm 5-1 Wołga Niżni Nowogród
Fegor Ogude 4, 79, Georgi Pejew 37 (k), Maksim Kanunnikow 88, Marcin Kowalczyk 90 (s) - Luton Shelton 31

żółte kartki: Janusz Gol, Aleksandr Kołomiejcew, Błagoj Georgijew - Andriej Kariaka, Sergei Pareiko.

sędziował: Siergiej Iwanow (Rostów nad Donem).

Wawrzyniak zagrał przez całe spotkanie, Zbozień pojawił się na boisku w 90. minucie za Zachariego Sirakowa, a Borysiuk zmienił w 23. minucie Artura Sarkisowa.

Wawrzyniak i Borysiuk przyczynili się do utraty dwóch goli przez swoje zespoły. Najpierw ten pierwszy w 31. minucie nie dopilnował w szesnastce Lutona Sheltona, a chwilę później Borysiuk sfaulował w polu karnym Sirakowa, a rzut karny wykorzystał Georgi Pejew.

W Amkarze 90 minut rozegrał Janusz Gol. Na ławce całe spotkanie przesiedział były zawodnik Widzewa Thomas Phibel. W Wołdze pełny występ zaliczyli Marcin Kowalczyk, Piotr Polczak i były zawodnik Wisły Sergei Pareiko, a mecz na ławce obejrzał były zawodnik Pogoni Leândro.

Amkar ma na koncie 33 punkty i zajmuje siódme miejsce w tabeli. Wołga jest dwunasta z osiemnastoma oczkami.

Kruzi - 10 marca 2014, 12:58:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przy bramce dla Amkara zawalił bramkarz gospodarzy, a nie Wawrzyniak, który zagrał bardzo dobre zawody

zwiezda - 10 marca 2014, 13:00:30 - *.10.249.106
Przy pierwszym golu dla Wołgi dupy dał bramkarz Sergei Narubin, który źle obliczył tor lotu piłki. Bardzo dobry mecz z Polaków zagrał jedynie Janusz Gol.

loop - 10 marca 2014, 13:00:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pareiko - Phibel, Polczak, Kowalczyk, Wawrzyniak - Borysiuk, Zbozień, Leandro, Gol.. Jeszcze dwóch i można by było skompletować skład :-)

bbbb - 10 marca 2014, 13:13:58 - *.retsat1.com.pl
sulek...6 Polakow ale trzech zadebiutowało ...wiesz co to znaczy czy jeszcze za niski poziom inteligencji ?

(L)MP93 - 10 marca 2014, 13:18:06 - *.konstancin.net.pl
Borys Gol Wawrzyn na jednym boisku w Rosji - jak 25 sierpnia 2011 ... pamiętny dzień ...

wycha - 10 marca 2014, 14:28:49 - *.devs.futuro.pl
Nie dziwota, że Borysiuk nie poradził sobie w niemczech skoro w rosji w tak słabym zespole sobie nie radzi, w dodatku robi karnego i jego druzyna przegrywa 1:5

kibic górn - 10 marca 2014, 14:41:52 - *.play-internet.pl
Grajcie na Wawrzyniaka, on jest słaby !

ss - 10 marca 2014, 14:45:41 - *.play-internet.pl
Jak Wawrzyniak miał się przyczynić do spowodowania karnego jak to jego drużyna go strzelała ?

Sandecja F - 10 marca 2014, 15:04:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak zagrał Zbozien?

Sandecja F - 10 marca 2014, 15:15:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zbozień pojawił się na boisku w 90. minucie za Zachariego Sirakowa. Ehh sorry

mks - 10 marca 2014, 16:26:22 - *.centertel.pl
W Amkarze gra jeszcze Nikola Mijailović.

Geo - 10 marca 2014, 18:04:38 - *.toya.net.pl
Więcej polaków niż w niejednym meczy ekstraklasy ;)

DENIS - 10 marca 2014, 18:28:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Chłopaki oby więcej takich debiutów

a - 10 marca 2014, 20:18:46 - *.proxnet.pl
jakich debiutów Denisku? Zrobienie karnego i przyczynienie się do utraty gola? Tak jest, więcej TAKICH debiutów :D

z - 11 marca 2014, 9:09:44 - *.ssp.dialog.net.pl