12 marca 2014, 20:23:25 - koofel
Jagiellonia bliżej awansu

Jagiellonia Białystok wygrała 2-1 (2-0) z Lechią Gdańsk w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski. Na gole zdobyte w pierwszej połowie przez Ugochukwu Ukah i Bekima Balaja lechiści odpowiedzieli trafieniem Patryka Tuszyńskiego z rzutu karnego. Rewanż odbędzie się 25 marca o 20:30 w Gdańsku.

Już na samym początku zawodów Lechia mogła objąć prowadzenie. Maciej Makuszewski dośrodkował do Marcina Pietrowskiego, któremu piłka odbiła się od pleców, sprawiając sporo problemów Krzysztofowi Baranowi. Po chwili Adam Dźwigała uderzył z woleja w niewielkiej odległości od bramki. W odpowiedzi Stojan Vranješ kopnął z szesnastu metrów nad poprzeczką. W 23. minucie Bekim Balaj uciekł lewą stroną boiska gdańskiej defensywie, ale jego podania nie wykorzystał Maciej Gajos.

Kolejnych dwóch okazji "Jaga" już nie zmarnowała. Najpierw Dani Quintana dokładnie dośrodkował na głowę Ugochukwu Ukah, a ten celnie główkował z pięciu metrów. Dwie minuty później Gajos podał do wbiegającego w pole karne Balaja i albański napastnik strzałem zewnętrzną częścią prawej stopy pokonał Mateusza Bąka. W międzyczasie wykazać musiał się także bramkarz Jagiellonii, który z trudem odbił piłkę po mocnym uderzeniu zza pola karnego Makuszewskiego. Baran podobną interwencją popisał się również niedługo przed przerwą po strzale Pietrowskiego. Na bramkę gospodarzy próbował bezskutecznie jeszcze uderzać Zaur Sadajew.

Po zmianie stron Lechia również dała jako pierwsza sygnał do ataków. Piotr Wiśniewski wrzucił piłkę z rzutu wolnego, a ta lekko trącona przez Pietrowskiego przeleciała niedaleko od słupka. Ze stałego fragmentu gry obok bramki uderzył także Makuszewski. W końcu w 68. minucie goście zapracowali na bramkę. Piotra Wiśniewskiego w polu karnym sfaulował Adam Waszkiewicz, a Patryk Tuszyński pewnym strzałem z jedenastu metrów trafił do siatki.

Po dłuższym przestoju Jagiellonia przedostała się pod bramkę rywala w 70. minucie. Po wrzutce Quintany Balaj główkował tuż obok słupka. Kilka chwil później zakotłowało się pod bramką gospodarzy. Po dośrodkowaniu Makuszewskiego Rafał Janicki trafił z najbliższej odległości w poprzeczkę, a piłka odbiła się jeszcze przypadkowo od Martina Barana i spadła na górną siatkę.

12 marca 2014, 18:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 2-1 Lechia Gdańsk
Ugochukwu Ukah 24, Bekim Balaj 26 - Patryk Tuszyński 66 (k)

Jagiellonia: 33. Krzysztof Baran - 25. Adam Waszkiewicz, 19. Ugochukwu Ukah, 18. Martin Baran, 3. Jonatan Straus (46, 7. Giorgi Popchadze) - 99. Dani Quintana (80, 6. Dawid Plizga), 14. Adam Dźwigała, 22. Rafał Grzyb (46, 8. Joel Perovuo), 20. Maciej Gajos, 10. Nika Dzalamidze - 9. Bekim Balaj.

Lechia: 24. Mateusz Bąk - 26. Deleu, 2. Rafał Janicki, 7. Sebastian Madera, 3. Nikola Leković - 14. Piotr Wiśniewski (84, 10. Przemysław Frankowski), 17. Marcin Pietrowski (55, 8. Patryk Tuszyński), 27. Paweł Dawidowicz, 21. Stojan Vranješ, 11. Maciej Makuszewski - 95. Zaur Sadajew (61, 9. Piotr Grzelczak).

żółte kartki: Quintana - Wiśniewski, Madera.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 4034.

Puchar Polski 2013/2014

BadBoy - 12 marca 2014, 20:23:51 - *.hfc.comcastbusiness.net
Brawo Jaga!

ehe - 12 marca 2014, 20:24:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
poziom komentatorow w orange sport az szkoda gadac....

spec - 12 marca 2014, 20:24:52 - *.231.8.241.koba.pl
Bekim szacun!

arkowiec - 12 marca 2014, 20:25:11 - *.centertel.pl
Jak mozna przegrac z taka slaba jagiellonia??? W drugiej polowie bramkarza Lechii bylo widac moze z 3 razy!!!

Damo - 12 marca 2014, 20:25:36 - *.dynamic.chello.pl
Arka dziękuje i życzy finału Jadze

DW - 12 marca 2014, 20:26:36 - *.elpos.net
Sędzia Musiał w ostatnich 15 minutach postanowił czekać aż przyjedzie po któregoś z piłkarzy karetka żeby mógł odgwizdać faul. Komentatorzy jakby mogli to wbiegliby na boisko żeby pomóc Lechii, a w szczególności Sadajew'owi.

leon - 12 marca 2014, 20:32:04 - *.centertel.pl
Sedzia okradl Lechie. W pierwszej polowie nie gwizdnal dla Lechii ewidentnego karnego.

hyry - 12 marca 2014, 20:32:59 - *.tel.tkb.net.pl
W Jagiellonii nie było spokoju w środku, jaki gwarantuje Pazdan, który jest chory.W Gdańsku będzie jeszcze tylko lepiej.
DO BOJU BKS!

all - 12 marca 2014, 20:33:31 - *.euro-net.pl
wy to nic nie potraficie strzelic jak karnego nie dostaniecie, wystarczy przejrzec histroie meczy Jaga Lechia i ile karnych dosaliscie to parodia, tuskomatolki.

topaz - 12 marca 2014, 20:35:55 - *.bialystok.vectranet.pl
public-gprs517530.centertel.pl - chłopie się zdecyduj jesteś leon czy arkowiec a może jednak nick schizofrenik bardziej Ci pasuje?

arkowiec - 12 marca 2014, 20:36:57 - *.dip0.t-ipconnect.de
Pytam po raz ostatni kiedy skonczy sie ta POmoc dla mizernej Lechi.

kibic92 - 12 marca 2014, 20:40:32 - *.dynamic.chello.pl
Tak, to prawda Jagiellonia jest bliżej spotkania z Zagłębiem w PP. Zagłębiem, które niestety spadnie z ligi.

kibic - 12 marca 2014, 20:44:36 - *.centertel.pl
brawo !!!!!!!!! najważniejsze żeby nie było finału Lechia - Arka bo bydło zniszczy piękny narodowy obiekt za prawie 2 miliardy z moich podatków ... piłka nożna dla kibiców ! NORMALNYCH .

dzr - 12 marca 2014, 20:46:34 - *.lublin.hypnet.pl
Lechia robi przepierkę skarpet Jadze hahaahahah
Brawo JB!!!

nowy - 12 marca 2014, 20:52:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
1 połowa ciekawa 2 nudna nareszcie Jaga wygrała z Lechią co do stylu nie ważny bo od 30 minuty przewaga Gdańszczan ( spora bezradność ) i temu nuda w 2 połowie

Myk - 12 marca 2014, 20:52:39 - *.231.47.225.koba.pl
Wynik w sumie sprawiedliwy
Jagiellonia chciała najmniejszym nakładem sił wygrać mecz, co się mało na niej nie zemściło.
Stokowiec zrobił przegląd kadr w warunkach bojowych (Straus - Popchadze; Dżalamidz, Perovuo)
Prowadząc 2-0 ćwiczył obronę wyniku, ale bez agresji w odbiorze marnie to wyglądało
W Gdańsku Lechia musi wygrać - choć jeszcze NIGDY z Jagiellonią jej się ta sztuka w PP nie udała.
Ja stawiam na remis i awans Jagiellonii

Kononowicz - 12 marca 2014, 20:53:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jak można przegrać z białorusami w walonkach?

tornado52 - 12 marca 2014, 20:55:49 - *.euro-net.pl
Wiedziałem, że jak będzie sędziował ten nieudacznik z Krakowa to tak to się skończy. Dla mnie Musiał to w tej chwili najgorszy sędzia 1 ligi , i trzeba go spuścić do 2 ligi, a nie pchać na międzynarodowego ,bo będzie kolejna kompromitacja.Pulpet sędziował kilka dobrych męczy i na tym bazuje.Tragedia/.

Inny - 12 marca 2014, 20:58:49 - *.opera-mini.net (*.16.196.163)
Nawet jakby przegrali to by im jakiegos walkowera przyznali!oj krasnale krasnale

jk - 12 marca 2014, 20:59:49 - *.play-internet.pl
szkoda ze mecz trzeba ogladac wylaczajac komentatorow

mk - 12 marca 2014, 21:00:41 - *.dynamic.chello.pl
Sędzia prowadził spotkanie przeciwko Jagiellonii;
ja rozumiem, że jak Lechia to musi być bo wiadomo tuskowi
ale żeby tak tendencyjnie prowadzić zawody?
Niestety w meczu rewanżowym znowu bedzie sędzia ''z centrali'' i Jaga pewnie odpadnie;
ech co za kraj...
Nie jestem kibicem Jagiellonii

mk - 12 marca 2014, 21:04:18 - *.dynamic.chello.pl
ja rozumiem, że jak Lechia to musi być karny- bo wiadomo tuskowi

dziki - 12 marca 2014, 21:06:47 - *.75.56.242.brzesko56.ptc.pl
a czemu nie gra ten o którego biło się w zimie pół Europy?? kontuzja czy co??

mat9111 - 12 marca 2014, 21:15:12 - *.adsl.szeptel.net.pl
Nawet sędzia nie pomógł Lechii. Wynik w miarę sprawiedliwy, ale Jaga w drugiej połowie chciała jak najbardziej zmniejszyć wysiłek co niestety pokazała podczas gry.
I nie wiem co Waszkiewicz robi w pierwszym składzie. Słaby grajek.

Ruch - 12 marca 2014, 21:22:56 - *.centertel.pl
bRawo

mops - 12 marca 2014, 21:30:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak widzę ponad połowa Jagi to obcokrajowcy. Ach, szkoda gadać, kolejny klub. To jest wypadkowa gry naszej reprezentacji. Zero koncepcji na przyszłość polskiej piłki.

leon - 12 marca 2014, 21:37:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
uwaga w rewanżu może być kolejna akcja Jagi ala walkower ,wschodnia mentalność kombinatora

mjr - 12 marca 2014, 21:41:22 - *.adsl.inetia.pl
w telegazecie na lechii postawili już krzyżyk, bo napisali - "jagiellonia kolejnym półfinalistą" - projekt lechia gdańsk na sezon 13/14, którego zwieńczeniem miał być awans do pucharów europejskich już wisi na cieniuteńkim włosku

Broń Radom - 12 marca 2014, 21:42:46 - *.centertel.pl
a na telegazecie na pierwszym programie napisane że Jaga awansowała ale wstyd że tak ktoś napisał zobaczcie

Bamber - 12 marca 2014, 21:46:16 - *.bb.sky.com
Jak Lechia to karny jak zwykle z kapelusza. Brawo Jaga, final coraz blizej.

ekspert - 12 marca 2014, 22:01:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pazdan ma drobne kłopoty zdrowotne.Na Cracovię powinien byc gotowy ! Dziś go brakowało,że hej !

judasz - 12 marca 2014, 22:11:54 - *.122.14.182
Ten Sadajew to niezły wynalazek. Jak trzeba strzelać to kiwa, jak podejdzie 3 to wtedy strzela. Technikę nawet ma ale pojęcia na boisku to nie. Sam mógł 2 strzelić. Ogólnie Jagiellonia strzeliła 2 bramki po 2 strzałach celnych i spoczęła na laurach. Lechia dzięki tej bramce ma całkiem duże szanse bo strata nawet 1 bramki u siebie nie zakończy rywalizacji. No a u siebie to trzeba wygrywać, żeby awansować. Mecz nawet ciekawy, nie to co te grane na jesieni.

Krasnale - 12 marca 2014, 22:53:00 - *.opera-mini.net (*.16.196.163)
Oj jaga raz mieliscie nauczke za kupowanie teraz to juz bedzie recydywa i 4liga nie punkty ujemne jak tamtym razem

Bocian - 12 marca 2014, 22:54:51 - *.range217-39.btcentralplus.com
jak jagielonia dojdzie do finalu to sedzia znowu podaruje puchar Polski jak to bylo z Pogoniom zenada

Kuna - 12 marca 2014, 22:57:29 - *.opera-mini.net (*.16.196.163)
Jak jaga to wygrana z pomoca sedziow lub zielonego stolika

J1920 - 12 marca 2014, 23:11:18 - *.bialystok.vectranet.pl
do bocian.Co to za klub Pogoniom? A skąd on,aż skąd?

Bocian - 12 marca 2014, 23:32:11 - *.range217-39.btcentralplus.com
@j1920 a co to jest jagielonia idz spac synku albo posluchaj se disco polo gimbusie

BI - 12 marca 2014, 23:32:48 - *.dynamic.chello.pl
Sędzia się starał i starał, ale się nie udało i Jaga wygrała. Z tak cienką Lechią to 4:0 powinno być już do przerwy.

leon - 12 marca 2014, 23:41:18 - *.231.21.201.koba.pl
Puchar jest nasz!!!! Chyba że nadejdzie POmoc mizernej Lechii, klubu niemającego jeszcze pełnoletności. Gdzie ten murzynek co karnego w poprzedniej 1/4 karniaka nie strzelił? Wystarczy zremisować w POznaniu/Gdańsku i puchar NASZ!!!!!!!!!!!!

J1920 - 12 marca 2014, 23:55:04 - *.bialystok.vectranet.pl
Bocian analfabeto znam wiele klubów o nazwie Pogoń,ale o pogoniom nie słyszałem.Do nauki!!!!

@kibic - 12 marca 2014, 23:56:04 - *.ip.netia.com.pl
patrzę że w waszym szpitalu nowych leków jeszcze nie wdrożyli...

leon - 13 marca 2014, 0:08:58 - *.231.21.201.koba.pl
Szanowny Panie premierze! Czy możemy iść na układ? Jak Pan nie będzie mataczyć w meczu rewanżowym i Jagiellonia zdobędzie uczciwie puchar to ja jestem skłonny zagłosować na Pana Partię. A niby każdy głos się liczy?

arkowiec - 13 marca 2014, 0:51:17 - *.centertel.pl
Jak jagiellonia awansuje to znowu dzieki przekretowi. Ewidentny karny dla Lechii w 1 polowie nie podyktowany. A wynik 2:2 zalatwialby juz sprawe. Uwazajcie tam wbgdansku, zeby jagiellonia nie probowala z wami wygrac tak jak "wygrali" w warszawie

kluivert - 13 marca 2014, 0:55:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gdzie jaga ma flagi? kibice jagi uciekali

theman - 13 marca 2014, 3:14:12 - *.hsd1.il.comcast.net
Jaga tylko w pierwszej polowie zespol ,potem juz coraz gorzej ,be ladu i skladu ,nie mial kto pokierowac w srodku ,brak Pazdana i Grzyba,bardzo fajnie zaczyna grac mlody Dzwigala ,Qintana niech zacznie mniej trzymac pilke bo zaczyna to denerwowac,kolejny blad Barana,srodkowy obronca nie moze tak grac ,karny byl i wina braku asekuracji Waszkiewicza co prawda dal sie nabrac na zamach a potem brak doswiadczenia,pan prezes Kulesza powinien sie zainteresowac Arboleda tak krytykowanym bo warto by go wziasc ,jak bedzie bez kontuzji ,pogra dwa lata na fajnym poziomie i zapewni spokoj w linni obrony,to bardzo solidny obronca i az sie dziwie ,ze tak w Lechu szybko zapomniano ile zrobil dobrego dla klubu ,patrza tylko ile zarabia ,a zasluzyl na to jak malo kto ,a co zrobic jak kontuzja?,kazdego moze dopasc ,ale serce oddaje klubowi,warto go sprowadzic jak ebdzie za darmo,juz bym podpisla umowe jak Lech rezygnuje,prosze mi pokazac lepszego w naszej lidze?Kaminski nic mu nie ujmujac musi dorosnac ,i mysle ,ze wiele sie tez nauczyl od Arboledy,wracajac do dwumeczu bedzie ciezko ,ale zycze Jadze awansu

or - 13 marca 2014, 7:08:50 - *.rev.pro-internet.pl
Podobno Probierz na nowo się uczy futbolu!!.Ja nie mam licencji UEFA PRO i widzę że Lechia sprowadziła szrot i po prostu tym kopaczom brak jest formy i umiejętności!!.Podobno chcieli zbudować drużynę na rozgrywki europejskie ale nie jest to takie proste i łatwe nie mając kasy !!.Ze szrotu nie uda się tak łatwo zbudować zespołu,moim zdaniem co najmniej połówa kopaczy Lechii jest za słaba na naszą zaściankową ekstraklasę!!.

lgks - 13 marca 2014, 7:21:09 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Jaga

Leon - 13 marca 2014, 8:16:36 - *.239.125.190
Jest coraz bardziej realny awans Jagiellonii do półfinału, a tam droga do zdobycia Pucharu Polski i gry w Lidze Europy stanie otworem. Na 70% Jagiellonia ponownie zagości w Lidze Europy. Pamiętajcie jednak o lekcji z Irtyszem. Nigdy więcej czegoś takiego nie fundujmy polskim kibicom.

JohnyKSG - 13 marca 2014, 9:37:14 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mysle,że Lechia wciśnie te 1-na bramke w rewanzu!

santa - 13 marca 2014, 10:07:21 - *.dynamic.chello.pl
Oj Lechio, nie wypada tracić dwóch bramek po dwóch celnych strzałach zawodników Klubu Sportowego Związku Młodzieży Wiejskiej, to jest trochę wstydliwe...

A.c.q. - 13 marca 2014, 14:33:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W finale Górnik nie zagra z Jagiellonią, bo zwycięzca pary Zawisza - Górnik w półfinale gra ze zwycięzcą pary Jagiellonia - Lechia! Ludzie, czy to tak ciężko pomyśleć, zanim się coś napisze?

fabn - 13 marca 2014, 14:42:46 - *.internetdsl.tpnet.pl
gdzie tam finał na narodowym dla bydła które tylko patrzy lac sie po ryjach - finał zrobic na lotnisku Bemowo taam niczego niez rozp...

don huan - 13 marca 2014, 18:03:15 - *.30.91.119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Baba jaga uciekała czy poczeka z tym na poważniejszego rywala?

malbork - 13 marca 2014, 19:40:45 - *.elk.mm.pl
Byłem w 1983 roku na finale Lechia-Piast - w tym roku też będę cieszył się z pucharu!

hakenkrojc - 13 marca 2014, 19:53:35 - *.zone3.bethere.co.uk
chlopcy do bicia wygrali niezle leon KO 1 runda

Kazik - 13 marca 2014, 20:58:02 - *.dynamic.chello.pl
Widzę że Stolarski zrobił interes życia przechodząc do Lechii.

bruno - 14 marca 2014, 15:53:02 - *.dardo.pl
Z tą atrapą trenerską STOKOWCEM Jaga nic nie zrobi,ale Kulesza wierzy i to jest dramat.

Karol - 15 marca 2014, 9:48:34 - *.net011-g2.isko.net.pl
jaga powinna strzelić trzecią - bylo by po meczu a tak trochę niepotrzebnych nerw w rewanżu