17 marca 2014, 19:52:20 - jedrasf
Cracovia wreszcie zwycięska

W ostatnim spotkaniu 26. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Cracovia na własnym boisku wygrała z Jagiellonią Białystok 1-0 (0-0). Bramkę na wagę sukcesu zdobył strzałem z rzutu wolnego Edgar Bernhardt.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Cracovia. W 8. minucie meczu piłkę w środku pola przechwycił debiutujący w lidze Giánnis Papadópoulos, pobiegł do lewej strony boiska i oddał silny strzał, który odbił Krzysztof Baran. Po drugiej stronie boiska niepilnowany na 20. metrze był Dani Quintana. Hiszpański pomocnik zdecydował się na strzał, ale nie trafił w bramkę. Chwilę później Krzysztof Danielewicz uderzał z rzutu wolnego, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką.

Groźnie w polu karnym Jagiellonii było w 33. minucie. Sebastian Steblecki przyjął zagraną z prawej strony piłkę, a następnie oddał ją Papadópoulosowi. Piłkarz "Pasów" silnie uderzył z pierwszej piłki, ale chybił. Cracovia szybko stworzyła kolejną okazję do zdobycia gola. Steblecki świetnie w tempo podał do Łukasza Zejdlera, który wpadł w "szesnastkę" i strzelił na bramkę. Uderzenie zablokował jednak w ostatniej chwili Martin Baran. Jagiellonia odpowiedziała dobrym dośrodkowaniem Macieja Gajosa, ale zmierzającą wprost do Quintany futbolówkę wybił na rzut rożny Krzysztof Pilarz.

Na początku drugiej połowy na strzał z dystansu zdecydował się Steblecki, ale nie trafił w bramkę. Kilka minut później z 25 metrów próbował trafić Nika Dzalamidze, ale uderzył obok słupka. W 65. minucie po zagraniu ręką Martina Barana sędzia podyktował rzut wolny dla Cracovii. Do piłki podszedł Edgar Bernhardt i pięknym, technicznym strzałem nie dał szans Krzysztofowi Baranowi. Jagiellonia próbowała szybko doprowadzić do wyrównania. Świetnie podanie od Dawida Plizgi dostał Bekim Balaj. Albańczyk znalazł się w polu karnym, ale nie trafił w piłkę. W 85. minucie meczu fantastycznym uderzeniem z woleja popisał się Plizga, jednak strzał choć z trudem obronił Pilarz. Kilka minut później celnie z dystansu strzelał Quintana, ale znów na posterunku był bramkarz Cracovii. W doliczonym czasie gry po zagraniu Balaja niesygnalizowanym strzałem z najbliższej odległości popisał się Gajos, ale refleksem wykazał się Pilarz.

17 marca 2014, 18:00 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 1-0 Jagiellonia Białystok
Edgar Bernhardt 65

Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz - 8. Krzysztof Nykiel (78, 21. Sławomir Szeliga), 5. Mateusz Żytko, 6. Adam Marciniak, 44. Paweł Jaroszyński - 17. Sebastian Steblecki, 14. Damian Dąbrowski, 7. Krzysztof Danielewicz, 40. Rok Štraus, 23. Łukasz Zejdler (55, 9. Edgar Bernhardt) - 16. Giánnis Papadópoulos (75, 92. Deniss Rakels).

Jagiellonia: 33. Krzysztof Baran - 15. Jakub Tosik (80, 29. Paweł Drażba), 19. Ugochukwu Ukah, 18. Martin Baran, 7. Giorgi Popchadze - 99. Dani Quintana, 14. Adam Dźwigała (46, 10. Nika Dzalamidze), 4. Michał Pazdan, 20. Maciej Gajos, 11. Sebastian Rajalakso (67, 6. Dawid Plizga) - 9. Bekim Balaj.

żółte kartki: Papadópoulos - Dźwigała, Ukah, Popchadze.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

LEGIA MIST - 17 marca 2014, 19:53:30 - *.dynamic.chello.pl
Beznadziejna gra Cracovi. Jagiellonia zasłużyła na zwycięstwo!! Cracovia po takiej grze I liga!

y - 17 marca 2014, 19:53:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pierwsze zwycięstwo Cracovii w 2004 roku!

DW - 17 marca 2014, 19:54:08 - *.elpos.net
Jagiellonia przegrała mecz którego wydaje się nie miała prawa przegrać. W sumie to większy wstyd niż przegrać z Widzewem lub Podbeskidziem.

Ryba - 17 marca 2014, 19:54:22 - *.adsl.inetia.pl
Hej.Jeden dobry strzał i 3pkt.Szkoda Jagi miała 2/3 setki.

Boniek - 17 marca 2014, 19:54:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Najlepszy mecz tej kolejki :P

pooo - 17 marca 2014, 19:54:37 - *.client.duna.pl
mecz na remis ale craxa udalo sie strzelic i wygrali

nachez - 17 marca 2014, 19:54:52 - *.11-1.cable.virginm.net
spodziewalem sie dobrego widowisk a dostalem ,partie szachow.Obie druzyny cienko

MARO - 17 marca 2014, 19:55:04 - *.dynamic.chello.pl
To dla ŁYSEGO!!!

Baba Jaga - 17 marca 2014, 19:55:40 - *.dynamic.chello.pl
Wezmę Cię! Nie tylko na boku
Wezmę Cię! Choć raz w Białymstoku

oko - 17 marca 2014, 19:56:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jaga przegrała na własne życzenie. Zepsute sytuacje, głupie faule, zbyt głęboko się cofnęli. Chyba wcześniej powinien wejść Plizga. Szkoda, bo Craxa nic wspaniałego nie pokazała.

do Legia_c - 17 marca 2014, 19:59:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legia_cośtam,
siedź cicho. Cracovia przynajmniej wygrała z Jagiellonią, a twój klubik ma od Jagiellonii trójkę w plecy
Bilans musiał wyjść na zero. Co dał szemrany los - Białystok musiał stracić

Dr Burlkik - 17 marca 2014, 20:00:01 - *.range109-148.btcentralplus.com
Szukamy wzmocnień na wyspach, najpierw na wolinie teraz w UK. Stevie McBrunoss będzie grał w pomocy Craxy.

bodzio5 - 17 marca 2014, 20:00:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Bez pomocy kibiców na wyjazdach 3 punktów nie ma a szkoda Jagiellonia dno.

Pielgrzym - 17 marca 2014, 20:02:22 - *.adsl.inetia.pl
Cracovia z Podbeskidziem -0: 2 w plecy.

Bromberg - 17 marca 2014, 20:03:12 - *.205.191.44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jednak reforma rozgrywek się przydaje.
Jaga według starego sytemu juz się utrzymała 36 pkt (widzew +12=29, Gorale +12=35) ale musiała grać do końca bo gorna 8 jej sie nie nalezy (walkower z L).
A tak bysmy ogladali mecze o pietruche, a tak jest walka do konca.
Popieram

załamany - 17 marca 2014, 20:03:32 - *.112-180-91.adsl-dyn.isp.belgacom.be
Poziom 2 ligi tybetańskiej

tomzhuty - 17 marca 2014, 20:04:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Michał Pazdan!!! Pozdrowienia z biało-błękitno-niebieskiej w 100% Nowej Huty!!!

Bocian - 17 marca 2014, 20:08:19 - *.range217-39.btcentralplus.com
Jagiellonia slabizna z czym wy chcecie wygrać puchar

Bocian - 17 marca 2014, 20:10:11 - *.range217-39.btcentralplus.com
Zdecydowanie najgorszy mecz kolejki żenada piłka odskakiwala na 1/5 metra żenada

Razsierpem - 17 marca 2014, 20:12:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Najlepszy mecz kolejki! Zdecydowanie! Cracovia minimalnie lepsza, ale Jaga niczego sobie. Rakels - drewno dębowe, Quintana bardzo dobry.

obiektywny - 17 marca 2014, 20:14:23 - *.free.aero2.net.pl
jak zobaczyłem linie pomocu Jagi z Raialakso,Dzwigałą i Gajosem to już wiedziałem że jest po meczu. z taka linią pomocy to i Widzew by ich pogonił....szkoda mi tylko Quintanty który musi się męczyć z takimi drewniakami. Tutaj nawet Messi by nie pomógł. Ten mecz pokazał że w polskiej lidze kulawy Dzalamidze lub Plizga więcej znaczą dla Jagiellonii niż zdrowi ww. ze skałdu drewna.....już lepiej byłoby wystwaić w ciemno tych Portugalczyków

Bocian - 17 marca 2014, 20:24:11 - *.range217-39.btcentralplus.com
Słaba jago noga i słaba cakowia

Michał - 17 marca 2014, 20:26:47 - *.bb.sky.com
No to jeśli takie mecze mają promować polską ligę w Europie to tylko patrzeć jak potencjalni sponsorzy będą ładować pieniądze w to cudo zwane Ekstraklasą.

Kleks - 17 marca 2014, 20:28:15 - *.play-internet.pl
Stokowiec ze swoimi przydupasami z Polonii to może za Hajtą i Dzwigałą ale tego Kulesza nie widzi.

fun fun tu - 17 marca 2014, 20:37:33 - *.dynamic.vectranet.pl
napiszta coś o polakach za granicą chociażby Wolski grał 74 minuty w wygranym meczu przez Fiorentinę 3:1 z Chievo gdzie Kupisz na ławce siedział

kibic - 17 marca 2014, 20:40:36 - *.siec.alfa.pl
wymęczone zwycięstwo, a Jaga miała sytuację Gajosa na remis,raczej zasłuzona męczarnia Cracovii za 3 punkty.

koliber72 - 17 marca 2014, 20:56:59 - *.173.7.124.tesatnet.pl
Brawo Craxa...

leka - 17 marca 2014, 21:11:55 - *.bialystok.vectranet.pl
Ciesze się , że jagiellonia przegrała ponieważ była zespołem słabszym i nie widze miejsca dla nie w pierwszej ósemce, co nie gwarantuje utrzymania się . ekstra=lkasa dla Białegostoku to zaduzo

CRACOVIA - 17 marca 2014, 21:16:47 - *.centertel.pl
Mecz ogólnie przecietny i na remis, ale jak to często w naszej EX - kto pierwszy strzeli ten wygra. W Jadze najlepszy Pazdan i pan Quntakinte, u nas młody Jaroszyński i doswiadczony Pilarza. Frekwencja słaba - czesciowo usprawiedliwiona (poniedziałek, zamknięta trybuna D). Coz 6 drużyn walczy o 2 wolne miejsca w ósemce. Pozdro dla fanatyków

kbks - 17 marca 2014, 21:22:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
moze ktos mi powiedziec czemu nie gral Straus?

Stach - 17 marca 2014, 21:25:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kocham cię w okręgówce najbardziej

aaa - 17 marca 2014, 21:45:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
komentator DĘBIŃSKI-żenada,aż się opluł,tak był za Cracovią-wstyd,komentator powinien być bezstronny

aaa - 17 marca 2014, 21:47:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
panie Stokowiec to,co gra Jaga na wyjazdach to kpina,to nie ten zespół co przy Słonecznej

torpedaJP - 17 marca 2014, 22:15:09 - *.as13285.net
I git cracovia ma być w 8 a nie jakieś tam chłopcy do bicia ks woda utrudniona białystok

kibic-kibi - 17 marca 2014, 22:16:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
(LEGIA MIST) Dobry wpis, lecz Cracovii w 1 lidze nikt nie potrzebuje. Bo dalej by się działy "Cabajowe wpadki" i przypadki itp. Nawet Miedzi się to odbija.

myslowickr - 17 marca 2014, 22:20:20 - *.172.248.74
kibic zobocz na pilarza a jeszcze mają super golkipera z chorwacji ktory nie gra

myslowicki - 17 marca 2014, 22:21:49 - *.172.248.74
Serdecznie pozdrawiam Matko Perdijca Chorzów o wos pamięto

kibic-kibi - 17 marca 2014, 22:28:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
(myslowickr) Widzę, że nie kojarzysz o czym się tu pisze. Tak jak Cabaj zagrał dla Cracovii, nie grając w Cracovii. Bardziej się zasłużył od Pilarza. Cracovia 2 liga niedługo. Sprawiedliwość musi być.

a12 - 17 marca 2014, 22:29:40 - *.internetdsl.tpnet.pl
Dzwigała zagrał bardzo słabiutko ,przez 45 minut był nie widoczny.Może trener powinien dać mu odpocząć...

Hit - 17 marca 2014, 22:30:55 - *.3-1.cable.virginm.net
Jutro i tak krasnale walkowera dostaną

tar - 17 marca 2014, 22:38:59 - *.dynamic.mm.pl
czemu Cracovia ma tak mało kibiców i nikt ich nie lubi?

BadBoy - 18 marca 2014, 0:04:52 - *.hfc.comcastbusiness.net
Moj mecz przyjazni, jesli Jaga ma przegrac to z Pasami!

leon - 18 marca 2014, 0:15:02 - *.231.21.41.koba.pl
Wielki Wielki fart 3-ciej siły w Krakowie (po Wiśle i Hutniku). Fartovia Fartów Fartowna. Ze swoich mogę wyróznic słowaka Barana zagrał nawet ciekawie jak na naszą Extraklape. Oj crax będziecie się bic z Podbeskidziem w dolnej połówce o utrzymanko. Oj będziecie. Crax

leon - 18 marca 2014, 5:56:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jedyna szansa to prowokować kibiców gospodarzy rzucając petardy i race w sektor rodzinny i liczyć na walkowera ....wschodnia mentalność

kopacz - 18 marca 2014, 7:16:54 - *.internetdsl.tpnet.pl
Jak Jagiellonio mogłaś przegrać ten mecz!!

mister - 18 marca 2014, 7:24:53 - *.internetdsl.tpnet.pl
"W doliczonym czasie gry po zagraniu Balaja niesygnalizowanym strzałem z najbliższej odległości popisał się Gajos, ale refleksem wykazał się Pilarz."
Akurat w tej akcji to Pilarz nie miał refleksu, tylko farta, bo Gajos strzelił silnie i w swiatło bramki, nie patrzył na bramkarza i ...w niego trafił.

Madzia - 18 marca 2014, 7:53:57 - *.dynamic.gprs.plus.pl
pilka nozna dla kibicow!kibole won ze stadionow,ich ideologia to notoryczne lamanie prawa,czyli dazenie do anarchii,nie wierzycie-poczytajcie ich oficjalna strone-kibole.pl....

Tex - 18 marca 2014, 9:38:25 - *.dynamic.chello.pl
Oficjalna strona kiboli ? Wez lepiej się juz nie kompromituj...

Madzia - 18 marca 2014, 10:03:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl
tex prawda boli oj oj cale polskie spoleczenstwo dowie sie o co tutaj chodzi kibolku (kto wie czy nie zza krat...)3 maj sie i zmadrzej kolego...milosc i zgoda pamietaj o tym i prawda to dobro a klamstwo to zlo..pa pa

h - 18 marca 2014, 10:20:31 - *.centertel.pl
ładna brameczka.

Trex - 18 marca 2014, 10:25:53 - *.ssp.dialog.net.pl
Ja wójt wam powiem , że Cracovia gra najładniejszą piłkę w Ex i zasługuje na 8 -emkę.

ted - 18 marca 2014, 10:30:27 - *.231.23.7.koba.pl
Jaga powinna wychodzić na murawę z przekonaniem, że już przegrywa. Wtedy dopiero zaczynają grać.

Pasy - 18 marca 2014, 10:32:56 - *.krakow.pl
Jagiellonia to chyba najbardziej żałosny klub w Polsce, ale dziękujemy im bo mamy 6 pkt praktycznie bez przemęczania się

hatpol - 18 marca 2014, 11:08:50 - *.172.248.109
wyszumiała sie dzieciarnia na wpisach ?? Tak ? to dobrze, CRACOVIA w okrojonym składzie była lepsza o jedną bramkę bo tak wskazywał przebig meczu,czyli sprawiedliwie.Mimo że sędziowie wzieli sobie do serca słowa Stokowca o krzywdach jego drużyny z ich strony,przykładem jest 43 min.a kazdy NORMALNY kibic to widział. Pozdro z normalnej części WA-WY

RASIZM - 18 marca 2014, 11:36:24 - *.adsl.inetia.pl
Głośno i wyraźnie słychać było zachowanie kibiców Cracovii (wydawanie dźwięków imitujących małpę) wobec gracza Jagiellonii, Ugochukwu Ukaha... a to chyba podlega dość surowej karze?

Booo - 18 marca 2014, 13:34:57 - *.ias.bredband.telia.com
Dosc ciekawie sie zrobiło bo Cracovia gra jeszcze u siebie z górnikiem i widzewem oraz na wyjeździe z tsp i korona fatalnie wyglada sytuacja górnika który gra z drużynami z samej góry a różnica miedzi 5 górnikiem a 10 Cracovia to tylko 6 punktów

malit - 18 marca 2014, 16:03:51 - *.dynamic.chello.pl
rasizm - tyś chyba inny mecz oglądał, albo dźwięk z sypialni matki ci dochodził. co do meczu to jak na standardy polskiej ekstraklasy był dość dobry. sędzia powinien się jedynie mocno zastanowić czy nie zmienić profesji, kartka dla papadopulosa to kuriozum.

Janusz - 18 marca 2014, 17:34:18 - *.231.5.244.koba.pl
Piłka Polska dla Januszy!! życze wszystkim spokoju i kultury na kazdym stadionie w polsce

kopacz - 19 marca 2014, 9:53:08 - *.internetdsl.tpnet.pl
Rasizm bo to Krakó to cisza gdyby było odwrotnie to już minister msw ze swąją świtą szedłby na Białystok po nich !

Monia93 - 19 marca 2014, 15:16:26 - *.adsl.inetia.pl
Haha, nie wierze, spróbowałam doładować konto w telefonie na starym numerze którego już nie używam i zadziałało
Pozdrówki dla tych którzy mówią, że nie działa a nie spróbowali -- doladowanko.pl/0f0d548a06

kier - 19 marca 2014, 21:23:59 - *.multi-play.net.pl
Wuefuś czyli Wojtuś daj sobie juz spokój i tak jesteś najlepszy trener klubowy , po co wiec targać koty z zarządem Barcelona pytała o Ciebie znaczy się Proszowianka