21 kwietnia 2014, 22:02:20 - Monki
Awans zespołu Adama Matuszczyka i Sławomira Peszki do Bundesligi i bramka samobójcza Matuszczyka

1.FC Köln, którego piłkarzami są Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk, na trzy kolejki przed końcem rozgrywek niemieckiej 2. Bundesligi zapewnił sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu na własnym stadionie nad VfL Bochum 1848 3-1 (0-1) drużyna Polaków ma 11 punktów przewagi nad trzecim zespołem w tabeli. Samobójcze trafienie w tym spotkaniu zaliczył Matuszczyk.

1.FC Köln ostatni raz w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech występował w sezonie 2011/2012. 29-letni Peszko rozegrał w obecnym sezonie 23 mecze ligowe i strzelił trzy bramki, natomiast 25-letni Matuszczyk wystąpił w 20 ligowych spotkaniach. Jesienią w barwach zespołu z Kolonii osiem spotkań ligowych rozegrał Kacper Przybyłko, który przebywa obecnie na wypożyczeniu w DSC Arminia Bielefeld. Piłkarzem Köln od nowego sezonu będzie Paweł Olkowski.

21 kwietnia 2014, 20:15 - Kolonia (RheinEnergieStadion)
1.FC Köln 3-1 VfL Bochum 1848
Marcel Risse 50, Patrick Helmes 63, Anthony Ujah 81 - Adam Matuszczyk 42 (s)

żółta kartka: Florian Jungwirth (Bochum).
czerwona kartka: Jonas Acquistapace (62. minuta, Bochum, za faul taktyczny).

sędziował: Guido Winkmann (Dolna Nadrenia).
widzów: 50 000.

W 63. minucie Patrick Helmes (Köln) nie wykorzystał rzutu karnego (Andreas Luthe obronił).

Peszko rozegrał całe spotkanie i zanotował asystę przy pierwszej bramce dla swojego zespołu, natomiast Matuszczyk po pierwszej połowie został zmieniony przez Marcela Risse. Z kolei w barwach gości do 77. minuty grał Piotr Ćwielong, który został zmieniony przez Svena Kreyera.

Köln ma na koncie 64 punkty i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, natomiast Bochum zajmuje czternastą lokatę z 37 punktami na koncie.

peszko - 21 kwietnia 2014, 22:05:40 - *.adsl.inetia.pl
Jaki samobój?Oglądałem mecz i nie było żadnego samobója!

Buka - 21 kwietnia 2014, 22:06:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Latza strzelił. Jaki samobój?

stefan - 21 kwietnia 2014, 22:09:54 - *.dynamic.chello.pl
@Buka Tyłkiem strzelił Adam a nie Latza. Kicker też tak podaje.

CHJK - 21 kwietnia 2014, 22:19:22 - *.partnet.com.pl
50tyś widzów na drugiej lidze coś pięknego

ss - 21 kwietnia 2014, 22:24:39 - *.internetia.net.pl
40 to tam na trzecią przychodzi czasem, więc 50 w 2 lidze to nic nadzwyczajnego.

jolo - 21 kwietnia 2014, 22:26:41 - *.239.2.253
Helmes klepa z bramkarzem.

zapamiętał - 21 kwietnia 2014, 22:41:18 - *.adsl.inetia.pl
to jest najdłuższy tytuł na świecie!

Tytyy - 21 kwietnia 2014, 23:05:06 - *.b-ras2.srl.dublin.eircom.net
Bedzie nowy, polski zespol w Bundeslidze z Peszko, Matuszczykiem, Olkowskim i moze nawet Przybylko

arru - 21 kwietnia 2014, 23:13:49 - *.8.106.45
Tytyy ma rację, oby jeszcze Brunszwik (Gikiewicz) się utrzymał a Sobiech podwyższył loty. Wtedy co chwile mielibyśmy "polskie" mecze. Nie ma co, Polacy przechodzą Bundesligi, a ta zaczyna pretendować do miana najlepszej (a już jest zdecydowanie najładniejszą dla oka) ligi świata. Gdyby jeszcze te 2 fakty tworzyły jakiś łańcuszek przyczynowo-skutkowy...

DENIS - 21 kwietnia 2014, 23:14:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Chłopaki

Ocelot - 21 kwietnia 2014, 23:30:00 - *.pool.mediaWays.net
@Tytyy i arru
Bez przesady z tymi "polskimi" meczami. Przeciez Peszko jest tylko wypozyczony z Parmy do Köln, w nastepnym sezonie bedzie juz gral w Serie A. Matuszczyk slabo i rzadko gra, wiec moze sie go pozbeda w Köln przed nowym sezonem. To samo Przybylko: Jak mu pozwola wrocic to bedzie napastnikiem numer 4 czy 5 w kolejnosci. Juz nie mowiac o Olkowskim ktory od samego poczatku ma byc zmiennikiem niezniszczalnego Brecko.
Czyli na dobra sprawe moze byc ze w teorii przybylo czterech Polakow a grac bedzie moze jeden.

gruby - 21 kwietnia 2014, 23:33:27 - *.dynamic.chello.pl
czyżby bardzo sensowna gra na halftime/fulltime? Matuszczyk pakuje bramkę w 42 minucie, 0-1 do przerwy; po przerwie wszystko wraca do normy +karny oczywiście, kończy się 3-1. Kurs na ht/ft jakieś 28.00 - ktoś sporo zarobił. pozdro

@Ocelot - 21 kwietnia 2014, 23:50:01 - *.adsl.inetia.pl
żart tygodnia - "Peszko BĘDZIE GRAŁ w Serie A"

leon - 22 kwietnia 2014, 0:41:27 - *.231.21.121.koba.pl
Będzie historyczny przekręt tak jak w meczu Zjawa-Jaga i awansuje nie ten co potrzeba. Ciekawe ile Zjawa zapłaciła pani Marciniakowej? Chociaz w Niemczech graja w piłke nozna, a nie reczna.

marek - 22 kwietnia 2014, 1:39:53 - *.221.157.60
W Niemczwch przychodzi 50 tys na 1 lige bo tam sie kocha ogladanie i kulyuralne kibicowanie . W Polsce kibole przychodza zeby sie pobic i nachlac .Inne kultury niestety !! Holoty nie zmienisz w pol wieku . . Co obyczaj to obyczaj .

@marek - 22 kwietnia 2014, 1:52:03 - *.adsl.inetia.pl
nie zmienisz, czego przykładem twój kretyński wpis, w dodatku bzdurny jak majaki w gorączce

SHAWN_KEMP - 22 kwietnia 2014, 7:44:35 - *.toya.net.pl
to nie tak mareczku, to będzie tak" co kraj to obyczaj" ;) ale nie tak jak napisałeś

fanfan - 22 kwietnia 2014, 7:53:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten @ marek Bzdury pisze bo na mecze nie chodzi tylko specjalistów odwiedza czemu sie nie dziwię.

januszek - 22 kwietnia 2014, 8:49:58 - *.blokowe.pl
A czy przed drugim "i" nie powinien być przecinek?

G - 22 kwietnia 2014, 9:31:13 - *.icpnet.pl
@januszek: nie musi być

Smuda - 22 kwietnia 2014, 12:01:26 - *.centertel.pl
pijaki zepsuły mi święta!

Wisła out - 22 kwietnia 2014, 12:01:36 - *.9.136.249
W Polsce na Wisłe przychodzi po 7 tys , Na Lechie 10 tys tyle samo we Wrocławiu - i to wszystko nowe piękne stadiony i wszystko przez tych buców od rac, potem zakazy , zadymy ludzie normalni się zniechęcają i nie przychodzą później na mecze. Jedynie Poznań i Warszawa trzyma dość dobrą frekwencje

ron - 22 kwietnia 2014, 12:40:42 - *.netia.pl
Taksówkarz: To gdzie jedziemy?
Peszko: Do domu.
Taksówkarz: A dokładniej?
Peszko: Do dużego pokoju.

KKS - 22 kwietnia 2014, 19:26:24 - *.nowysacz.vectranet.pl