27 kwietnia 2014, 19:49:04 - mistico
Ruch z Lechią znów na remis

W meczu 31. kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozgrywanym w ramach grupy mistrzowskiej Ruch Chorzów zremisował bezbramkowo na własnym stadionie z Lechią Gdańsk. Był to trzeci remis w trzecim meczu tych drużyn w obecnym sezonie.

Od początku meczu częściej przy piłce utrzymywała się Lechia, ale to gospodarze jako pierwsi stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia bramki. W 6. minucie Maciej Sadlok rzucił futbolówkę z autu do wbiegającego w pole karne Marka Zieńczuka. Pomocnik Ruchu uciekł obrońcom, ale nie zdołał pokonać Mateusza Bąka i piłka po jego uderzeniu minęła słupek. Chwilę później z dystansu przestrzelił Stojan Vranješ. W 18. minucie Zieńczuk zagrał do Filipa Starzyńskiego, a ten oddał mocny strzał z ponad dwudziestu metrów, z którym poradził sobie jednak bramkarz Lechii. Minutę później Piotr Grzelczak świetnie podał do wybiegającego na pozycję Macieja Makuszewskiego. Pomocnik gości nie wykorzystał dobrej sytuacji uderzając wprost w Michała Buchalika. Po chwili składną akcję przeprowadzili zawodnicy Ruchu. Grzegorz Kuświk wymienił podania z Jakubem Kowalskim, po czym przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Zieńczuka. Były piłkarz Lechii oddał mocne uderzenie z narożnika pola karnego i trafił w poprzeczkę. W 24. minucie mocno i celnie z dystansu strzelał Zaur Sadajew, ale Buchalik sparował futbolówkę na rzut rożny. Dziewięć minut później Sadlok dobrze dośrodkował na dalszy słupek, Kowalski odegrał głową do Starzyńskiego, który będąc w dogodnej sytuacji został w ostatniej chwili zablokowany przez Rafała Janickiego. W 40. minucie Vranješ oddał dobry strzał z trzydziestu metrów, lecz piłka wylądowała w rękach bramkarza Ruchu.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy szybki kontratak wyprowadzili piłkarze Lechii. Makuszewski otrzymał dobre podanie ze środka boiska i natychmiast odegrał w pole karne do Patryka Tuszyńskiego, który obrócił się z piłką i oddał strzał. Po interwencji Buchalika futbolówka minimalnie minęła słupek. W 53. minucie Zieńczuk zagrał do Kuświka, ale napastnik Ruchu nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciała nad poprzeczką. Sześć minut później Paweł Stolarski dobrze podał do wybiegającego prawym skrzydłem Tuszyńskiego, a ten zagrał po ziemi w pole karne do Sadajewa, który z pięciu metrów strzelił wprost w bramkarza Ruchu. W 76. minucie mocno z dystansu uderzał Kuświk, lecz piłka minęła dalszy słupek bramki strzeżonej przez Mateusza Bąka. Dwanaście minut później Przemysław Frankowski otrzymał dobre podanie od Vranješa, wyprzedził Marcina Malinowskiego, ale przegrał pojedynek z dobrze dysponowanym tego dnia Buchalikiem.

27 kwietnia 2014, 18:00 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 0-0 Lechia Gdańsk

Ruch: 22. Michał Buchalik - 20. Marek Szyndrowski, 32. Marcin Malinowski, 2. Piotr Stawarczyk, 21. Maciej Sadlok - 87. Jakub Kowalski (78, 8. Jakub Smektała), 4. Łukasz Surma, 16. Bartłomiej Babiarz, 7. Filip Starzyński, 5. Marek Zieńczuk - 9. Grzegorz Kuświk (77, 34. Maciej Jankowski).

Lechia: 24. Mateusz Bąk - 17. Marcin Pietrowski, 2. Rafał Janicki, 5. Krzysztof Bąk, 3. Nikola Leković - 11. Maciej Makuszewski, 21. Stojan Vranješ, 30. Maciej Kostrzewa (46, 4. Paweł Stolarski), 95. Zaur Sadajew, 9. Piotr Grzelczak - 8. Patryk Tuszyński (85, 10. Przemysław Frankowski).

żółte kartki: Szyndrowski - Stolarski.

sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).
widzów: 6540.

mag - 27 kwietnia 2014, 19:49:31 - *.szczecin.mm.pl
Jakis protest kibicow, ze nie bylo dopingu :D?

ryon - 27 kwietnia 2014, 19:49:43 - *.cdma.centertel.pl
heheszki xd

agęt - 27 kwietnia 2014, 19:51:39 - *.dynamic.chello.pl
Lechia to słaba nazwa dla klubu. PIS da Lechia - nowe logo

znachor - 27 kwietnia 2014, 19:52:13 - *.elpos.net
Szkoda ze Lechii nie będzie w pucharach bo Ruch się skompromituje jak zwykle.

seba79 - 27 kwietnia 2014, 19:52:36 - *.adsl.inetia.pl
Lechia duzo lepsza szczególnie w II połowie.Widac jakis postep w obronie w ataku brak skutecznosci ciąg dalszy.Zawsze punkt!

Tomek - 27 kwietnia 2014, 19:53:05 - *.31.125.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Mam nadzieję, że nowi właściciele Lechii kupią porządnych piłkarzy bo połowa z tych to nie nadaje się do gry.

Judasz - 27 kwietnia 2014, 19:54:01 - *.toya.net.pl
tylko GKS !!!

Lllll - 27 kwietnia 2014, 19:55:22 - *.158.217.105.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Skad sa ci sedziowie .... linowyy patrzy na glownego co ppkprzr i wtedy pokkazuje w ktora strona

SHAWN_KEMP - 27 kwietnia 2014, 19:55:24 - *.toya.net.pl
Czy tylko ja zauważyłem, czy tylko tutaj tak jest, iż nie ma podanej frekwencji?

agęt - 27 kwietnia 2014, 19:55:37 - *.dynamic.chello.pl
Adi - zapomniałeś dodać, że "stara"
Lechia dajcie sobie spokój z tymi pucharami, wieczni marzyciele

nazwa - 27 kwietnia 2014, 19:57:23 - *.154.154.220
@agęt Lechia powstała bo chcieli być Lechem i Legią w jednym Lech+ia hehe

agęt - 27 kwietnia 2014, 19:59:32 - *.dynamic.chello.pl
@nazwa - pewnie masz rację, ale gdzie im do tych klubów... teraz młyn Lechii to głównie polityka i atak na PISuary

xXx - 27 kwietnia 2014, 20:02:03 - *.cable.pruszcz.turmak.pl
Lechia znaczy Polska!

Danziger - 27 kwietnia 2014, 20:13:45 - *.centertel.pl
Możecie sobie tworzyć dziwne teorie odnośnie Lechii i genezy jej nazwy ale i tak jeszcze przed nią uklękniecie.
Tylko Lechia!

Bogdan - 27 kwietnia 2014, 20:19:26 - *.dynamic.chello.pl
Po rogu Kuświk pomaga obie ręką, a pan sędzia udaje, że nie widzi, co by było, gdyby wpadła. Widzi za to pan sędzia śmieszne faule, jak np. Grzelczaka. Po jednym takim Lechia wyszła by trzech na dwóch, ale pan sędzia przeszkodził.
Do przerwy trochę lepszy Ruch, po przerwie zdecydowanie Lechia. A Kuświk niech przestanie pajacować, jak nie wie kiedy jest na spalonym

kolo87 - 27 kwietnia 2014, 20:19:42 - *.dynamic.chello.pl
Może i piłkarsko Lechia nigdy nie była potegą ale kibicowsko każda ekipa w polsce chciała by mieć uklad lub zgode wiec dzieci myć się i spać jutro szkoła

drunkers85 - 27 kwietnia 2014, 20:24:09 - *.centertel.pl
Pogoń dziękuje za ten remis.

drunkers85 - 27 kwietnia 2014, 20:25:22 - *.centertel.pl

RWwa - 27 kwietnia 2014, 20:28:45 - *.dynamic.chello.pl
@kolo87 Nie kazda. Zapewniam.

nenad - 27 kwietnia 2014, 20:51:18 - *.ip.netia.com.pl
Takie mecze to strata czasu, grają o nic, udają, że walczą, a potem i tak 0:0... O co walczy Lechia i Ruch ? O nic !

slonzak - 27 kwietnia 2014, 20:51:58 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Lechia trafiona przez Rucha na trasie

arkowiec - 27 kwietnia 2014, 20:56:35 - *.dip0.t-ipconnect.de
Prawdziwa nazwa Lechi to Olimpia

bbb - 27 kwietnia 2014, 21:30:27 - *.szczecin.mm.pl
kolejarz Gdynia wcześniej m.in. Kotwica
ARKA OD 1952...CI CO NIE MIELI NIGDY FUZJI...

rondel - 27 kwietnia 2014, 22:02:37 - *.net011-g1.isko.net.pl
ale ten Ruch słabizna u siebie nie pyknąć słabej Lechi - polska liga

KLZ - 27 kwietnia 2014, 22:12:39 - *.dynamic.chello.pl
słabo YNO GKS!

3miasto - 27 kwietnia 2014, 22:29:07 - *.dynamic.chello.pl
"slonzak" Lechia ma zakaz wyjazdowy, za Opalenie piro w Poznaniu. Więc nie pisz głupot, bo nikogo z Gdańska na tym wyjeździe nie było.

Ł,,y - 27 kwietnia 2014, 22:48:37 - *.internetdsl.tpnet.pl
do AGENTA-masz rację,młyn teraz nie za bardzo.Pamiętam jak w latach 70-tych czytałem w przeglądzie sportowym wypowiedż jednego z trenerów angielskich klubów cyt: w Polsce takich kibiców ma tylko 2-go ligowa LECHIA GDAŃSK. Jaki ja wtedy byłem dumny

santa - 27 kwietnia 2014, 22:55:56 - *.dynamic.chello.pl
@arkowiec, a powiedz jaka w końcu jest prawdziwa nazwa Arki, bo już się można pogubić? To jest Kolejarz, Rybacki KS, KS Gastronomia, a może Spółdzielczy KS lub KS Czyn?

leon - 27 kwietnia 2014, 22:57:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Hahahhahahah jakis inteligent pisze, ze Lechia trafiona na trasie :D to nic, ze Lechii bie byli - bo maja zakaz wyjazdowy :D hahaahah

jorg - 27 kwietnia 2014, 23:19:53 - *.rudaslaska.vectranet.pl
widac premie do ruchu liche skoro im sie dzisiaj nie chciało!

or - 28 kwietnia 2014, 12:51:05 - *.rev.pro-internet.pl
Lechia ma kilka dziur w skladzie :prawa obrona,stoper, rozgrywający,defensywny pomocnik a przede wszystkim brak prawdziwego napastnika!!!.Tych dziur jest więcej ale te wymienione są pilne do załatania!!.Moim zdaniem Lechia jak zdobędzie pięć punktów w siedmiu meczach to będzie dobrze a powyżej tej granicy to będzie sukces!!.Przydałby się jeszcze dobry bramkarz,no i pomocnicy grający na skrzydłach!!.Żadnych szans na europejskie salony w tym sezonie Lechia nie ma!!.

or - 28 kwietnia 2014, 12:57:03 - *.rev.pro-internet.pl

zeta gol - 28 kwietnia 2014, 14:58:53 - *.koronowo.com.pl
Moniz powiedział że lechia walczy o 3 miejsce

zeta gol - 28 kwietnia 2014, 15:03:52 - *.koronowo.com.pl
Na orange sport mówili że lechia walczy o 3 miejsce.
powiedział Moniz.

R - 28 kwietnia 2014, 15:41:43 - *.dynamic.chello.pl
Bylem na meczu z tak grajaca Lechia remis jest jak zwyciestwo.

R - 28 kwietnia 2014, 16:49:30 - *.dynamic.chello.pl

.ycom - 28 kwietnia 2014, 17:03:36 - *.rdns.blackberry.net
Jezeli Ruch rozpedem wjedzie na 3e miejsce to bedzie musial zakupic paru wysokiej klasy zawodnikow zeby ugrac cos LE. (Ha!Ha!Ha!)

Rydułtowy - 28 kwietnia 2014, 19:51:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl