3 maja 2014, 21:53:10 - Monki
Paweł Brożek w "klubie 100"

Napastnik Wisły Kraków Paweł Brożek zdobył swojego setnego gola w Ekstraklasie. 31-letni zawodnik swojego jubileuszowego gola zdobył w 62. minucie spotkania 32. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Pogonią Szczecin.

"Klub 100"

186 goli - Ernest Pol (Legia Warszawa, Górnik Zabrze)
182 - Lucjan Brychczy (Legia Warszawa)
169 - Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków)
167 - Gerard Cieślik (Ruch Chorzów)
155 - Włodzimierz Lubański (Górnik Zabrze), Teodor Peterek (Ruch Chorzów)
152 - Kazimierz Kmiecik (Wisła Kraków)
145 - Jan Liberda (Polonia Bytom)
140 - Teodor Anioła (Lech Poznań)
131 - Fryderyk Scherfke (Warta Poznań)
122 - Jerzy Podbrożny (Igloopol Dębica, Lech Poznań, Legia Warszawa, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Amica Wronki, Widzew Łódź)
121 - Maciej Żurawski (Lech Poznań, Wisła Kraków)
113 - Andrzej Jarosik (Zagłębie Sosnowiec), Józef Nawrot (Legia Warszawa, Polonia Warszawa)
112 - Ernest Wilimowski (Ruch Chorzów)
111 - Grzegorz Lato (Stal Mielec)
109 - Henryk Reyman (Wisła Kraków), Andrzej Szarmach (Górnik Zabrze, Stal Mielec), Piotr Reiss (Lech Poznań)
106 - Eugeniusz Lerch (Ruch Chorzów, ROW Rybnik), Michał Matyas (Pogoń Lwów, Polonia Bytom)
104 - Eugeniusz Faber (Ruch Chorzów), Marek Koniarek (Szombierki Bytom, GKS Katowice, Zagłębie Sosnowiec, Widzew Łódź)
103 - Mariusz Śrutwa (Ruch Chorzów, Legia Warszawa)
102 - Joachim Marx (Ruch Chorzów, Gwardia Warszawa), Artur Woźniak (Wisła Kraków)
100 - Paweł Brożek (Wisła Kraków, GKS Katowice)

Zawodnicy aktualnie grający w Ekstraklasie - największa liczba strzelonych goli:

97 - Marek Saganowski (Łódzki KS, Orlen Płock, Odra Wodzisław Śląski, Legia Warszawa)
70 - Marek Zieńczuk (Amica Wronki, Wisła Kraków, Ruch Chorzów)
52 - Marcin Robak (Korona Kielce, Widzew Łódź, Piast Gliwice, Pogoń Szczecin)
48 - Dawid Nowak (GKS Bełchatów, Cracovia)
47 - Miroslav Radović (Legia Warszawa)
43 - Maciej Iwański (Szczakowianka Jaworzno, Zagłębie Lubin, Legia Warszawa)
41 - Sebastian Mila (Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Śląsk Wrocław)

Mądry - 3 maja 2014, 21:54:35 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No ładnie dziś gra...

soldado - 3 maja 2014, 21:56:23 - *.dynamic.chello.pl
To chyba wystarczający powód, żeby selekcjoner Adam Nawałka powołał tego piłkarza na najbliższe mecze reprezentzcji Polski w piłce nożnej.

TOM - 3 maja 2014, 21:58:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No no, Wisła dzisiaj miażdży.
Pogoń wygląda jak zespół ze strefy spadkowej...

Lędzic - 3 maja 2014, 22:05:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cieślik ma 168 bramek! Potwierdził to w ostatnim tomie epFUJi A. Gowarzewski.

Judasz - 3 maja 2014, 22:08:01 - *.toya.net.pl
gratulacje brozio!

ekspert - 3 maja 2014, 22:08:39 - *.play-internet.pl
Brawo Brożek.Nawet Lewandowski nie może się pochwalić takim wynikiem w naszej lidze. Z resztą Brożek i w reprezentacji grał lepiej od Lewego.

hehe - 3 maja 2014, 22:16:08 - *.unknown.vectranet.pl
oj będzie pite dzisiaj brawo Paweł.

Mądry - 3 maja 2014, 22:16:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do: ekspert
Ale Lewandowski miał lepsze wesele...
No i Kubę zaprosił nawet,co prawda Wojewódzkiego ale Kuba to zawsze Kuba.

alty - 3 maja 2014, 22:27:26 - *.play-internet.pl
Hahaha. Kiciemu to on może dywan rozwijać. A i daleko mu do Saganowskiego

ASSA - 3 maja 2014, 22:35:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Żal to czytać.
Faktycznie niebywałe osiągnięcie.
Sto strzelonych goli w jednej z najsłabszych lig w Europie.
I jeszcze porównywanie Brożka do Lewandowskiego.
Przy RL on jest nikim.
Z Zachodu wrócił z podkulonym ogonem nie osiągając nic.
W reprezentacji grał lepiej?
Tak jak ostatnio z san Marino?
Co reprezentacja z nim w składzie osiągnęła?
Mądry wszyscy już wiedzą że masz kompleks Lewandowskiego i obsesję na punkcie jego wesela,naprawdę.

capitek - 3 maja 2014, 22:40:22 - *.radom.vectranet.pl
podziwiam Pana porównującego Lewego i Brożka mam rozumieć że to prowokacja

Boateng - 3 maja 2014, 22:43:48 - *.50.134.230
do ekspert, gdyby Lewandowski grał w polskiej lidze przez tyle sezonów to mógłby się zdecydowanie lepszym wyczynem. Taka różnica, że jeden strzela dla Dortmundu w cztery sezon 100 bramek w Bundeslidze i LM, a drugi przez całą karierę w Polsce z krótką przerwą na zagraniczne wojaże, które brutalnie obnażyły jego umiejętności.

jb - 3 maja 2014, 22:44:16 - *.7.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl
Jeśli Brożek pogra do takiego wieku, jak Frankowski, to ma szanse go dogonić.

Boateng - 3 maja 2014, 22:47:49 - *.50.134.230
I inna sprawa, że gdyby Sagan nie wyjechał na 6 lat za granicę w teoretycznie najlepszych latach kariery gdzie wszędzie grał i strzelał miałby tych bramek zdecydowanie więcej (a i tak ma tylko 3 mniej). A gdyby nie problemy sercowe, a potem 7 miesięcy przerwy po faulu Tosika to tych bramek miałby grubo ponad 100. Nie wspominając o tym jakby się jego kariera potoczyła gdyby nie ten wypadek motocyklowy.

@baraniuk - 3 maja 2014, 22:51:21 - *.master.pl
A czy Wieszczycki to piłkarz grający aktualnie w T-ME?

Mądry - 3 maja 2014, 23:06:57 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ja nie jestem adwokatem Brożka ale za granicą nie dostawał szans.
Po drugie nie miał obok siebie takich piłkarzy jakich miał Lewandowski w BVB.
Do:ASSA
NIE mam nic do tego wesela,uważam że było fajne.

ekspert - 4 maja 2014, 0:10:51 - *.play-internet.pl
Odpowiedź dla ASSA - Co w reprezentacji osiągnął Brożek ? Dużo więcej nie.Prawda.Mimo to więcej. Nie bał się na przykład zagrać z Czechami i strzelić ważnego gola na 1:0, w meczu który wygraliśmy 2:1. A Lewandowski w meczu z tym samym rywalem na EURO, poruszał się jakby kij połknął. Polska przegrała ten najważniejszy dla Lewandowskiego i reprezentacji Polski mecz 0:1 i odpadła z turnieju.

poswojemu - 4 maja 2014, 1:37:44 - *.175.68.226
Brożek - dobry napastnik w słabej polskiej lidze.
Lewandowski - jeden z najlepszych napastników obecnie na świecie, na pewno nie najlepszy. Porównywanie tych dwóch osób jest niedorzeczne.

jorg. - 4 maja 2014, 8:38:55 - *.adsl.inetia.pl
Brożek i Lewandowski to takie dwa cieniasy w lidzie bohaterowie a w reprezentacji zero gry i ambicji.

baraniuk - 4 maja 2014, 10:01:25 - *.play-internet.pl
nie ale spośród wszystkich tych co im do setki zabrakło jest najlepszy i można by w tych statystykach po prostu pisać 100-1 ... ja nie jestem fanem wiszcza i klubów w których grał ale nie szydzę tylko wiem że nie do końca tak to się musiało skończyć z tym jego 99 ... reszta niech będzie milczeniem

K>S> - 4 maja 2014, 10:16:13 - *.CNet.Gawex.PL
Jeszcze Saganowski powalczy.

saa - 4 maja 2014, 10:24:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
po co mi kolejny pseudo pilkarz ?brozek pokazal ze nie warto go do kadry powolywac. mecz z san marino ? 5 setek 100% i nic wiec jest juz za stary i za slaby

aaa - 4 maja 2014, 10:38:30 - *.ssp.dialog.net.pl
a Władysław Król z ŁKS-u,chyba miał 104 gole

amaral - 4 maja 2014, 11:30:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
tutaj gwiazda, a a byle ligach poza granicami i w byle klubach nie łapał się na ławkę. cała prawda o polskiej piłce. ciąg dalszy w eurolaniu w rundach przedwstępnych europucharów.

prawda - 4 maja 2014, 12:19:59 - *.play-internet.pl
Brożek by strzelił gdyby sędzia podyktował karnego, tylko że pewnie Lewandowski by mu wyrwał piłkę z ręki i sam strzelił, bo on tylko z rzutów karnych potrafił strzelać San Marino. Mam już dosyć słuchania peanów o Lewandowskim, jaki to wielki piłkarz. Co mi z jego wielkości gdy w reprezentacji gra słabo. Gdy nie potrafi sobie dać rady nawet w meczach z Mołdawią.

xxx - 4 maja 2014, 13:52:27 - *.064.c65.petrotel.pl
Ronaldo to by tyle w niecałe 2 sezony strzelił. :D

@xxx - 4 maja 2014, 14:18:58 - *.play-internet.pl
W polskiej lidze wystarczyłby mu na to jeden sezon.

ASSA - 4 maja 2014, 15:02:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@ekspert
Nie bał się zagrać z Czechami?
Wydaje mi się że to trener go wystawił do gry nie pytając czy się boi
A poważnie,podajesz jeden mecz w którym Brożek wypadł dobrze,no i co z tego?
To oznacza że lepszym piłkarzem od Lewandowskiego?
@Mądry
Miał gorszych kolegów w drużynie?
No cóż,mógł iść do lepszej drużyny...Nie mógł? No właśnie.
Nie dostawał szans? Dobre.
Dobry piłkarz szanse dostaje.
Nie poznali się na nim w Trabzonie,Celticu i Recreativo.
Jacy idioci tam pracują,no...
Tą samą śpiewkę powtarzasz odnośnie superutalentowanego Wolskiego,którego trener złośliwie trzyma na ławie,a on przecież lepszy od kolegów,prawda?

wichura - 4 maja 2014, 16:02:18 - *.205.162.208.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Całą "karierę" słynął z tego, że potrafi strzelać gole... wyłącznie przeciętniakom i spadkowiczom.

Mądry - 4 maja 2014, 16:52:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W życiu trzeba mieć troszkę szczęścia.
Mroczki od LAT grają w Serialu nr1 w Polsce mimo że szkoły aktorskiej nawet nie powąchali...
A ktoś po szkole nie podoba się na castingach.
Tak samo jest w piłce.
Nie wiadomo co by było gdyby Brożek poszedł do BVB w 2005r.Czy by się tam nie zadomowił...

ASSA - 4 maja 2014, 21:09:14 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Mądry
Gdybać to sobie możemy,a fakty są faktami.
Dobry piłkarz zawsze sobie poradzi,jak nie w jednym klubie to w drugim.
Jeśli nie radzi sobie w żadnym to znaczy że jest słaby.
Po prostu.
A Brożek nigdzie sobie nie poradził.
Mam na myśli oczywiście poważną piłkę,bo polskiej ligi niestety to określenie nie dotyczy.

DENIS - 4 maja 2014, 21:32:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No Trochę mu to zajęło ale gratuluje

Mądry - 4 maja 2014, 21:50:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jest taki Brożek jak jego OSTATNI mecz...
A strzelił trzy gole,czyli jest dobry.
Za granicą zrobił to co mógł i na co mu pozwolono.
W Turcji jest zasada.
Polak aby grać musi być zdecydowanie lepszy od Turka.Tam nie miał " tatusia Klopa " tylko złych wujków o srogim wyglądzie.

det - 5 maja 2014, 23:20:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Grałem z 6 z klubu 100 w drużynie no i przeciwko też. Absolutne zjawiska naszej ligi poziomem a i potencjałem przewyższające ligowych rzemieślników: Maciej Żurawski, Paweł Brożek, Artur Wichniarek. Niebywała inteligencja i spryt - Franek, charakter -
Mariusz Śrutwa. Niestety do pięt im nie dorastałem ale ile się naoglądałem. Gratulacje Paweł.

Guti - 6 maja 2014, 9:38:46 - *.bielskobiala.vectranet.pl
Brawo Paweł!!

Łukasz - 7 maja 2014, 12:15:50 - *.nowaruda.mm.pl
A gdzie jest ze 102 golami Artur Woźniak (Wisła Kraków) ??? Wiele stron, książek zalicza 104 gole Władysławowi Królowi i 103 gole dla Karola Kossoka