19 maja 2014, 19:50:26 - Monki
Ruch bliżej podium

W meczu kończącym 34. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów zremisował 2-2 (2-2) na własnym boisku z Wisłą Kraków. Dla chorzowian bramki strzelili Filip Starzyński i Grzegorz Kuświk, z kolei dla "Białej Gwiazdy" dwa trafienia zaliczył Paweł Brożek. Pomimo remisu w dzisiejszym spotkaniu Ruch zachowuje bezpieczną przewagę nad Wisłą i Lechią.

Po sennym początku spotkania pierwsi groźniej zaatakowali goście. W 14. minucie Semir Štilić popisał się kapitalnym prostopadłym podaniem ze środka pola do Wilde'a-Donalda Guerriera. Haitańczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Michałem Buchalikiem i zdecydował się na strzał obok bramkarza, lecz piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Dziesięć minut później błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Piotr Stawarczyk. Futbolówkę przejął Štilić i bez namysłu podał prostopadle do Pawła Brożka. Napastnik Wisły miał przed sobą tylko bramkarza i precyzyjnym strzałem po ziemi w prawy dolny róg dał prowadzenie swojemu zespołowi. W odpowiedzi błąd przed własnym polem karnym popełnił Łukasz Burliga, futbolówkę przejął Maciej Sadlok i zdecydował się na strzał. Piłkę po jego uderzeniu sprzed linii bramkowej wybił Piotr Brożek. Chwilę później po składnej zespołowej akcji gospodarzy piłka trafiła do stojącego w polu karnym Kamila Włodyki, którego sfaulował Michał Chrapek i arbiter spotkania wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki. Rzut karny pewnie egzekwował Filip Starzyński i Ruch odrobił stratę.

Siedem minut przed końcem pierwszej połowy znakomitym dośrodkowaniem z prawej strony boiska popisał się Marek Szyndrowski, który dośrodkował wprost na głowę niepilnowanego w polu bramkowym Grzegorza Kuświka. Napastnik chorzowian nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem bramkarza i zespół gospodarzy objął prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później gospodarze stworzyli kolejną znakomitą sytuację na zdobycie bramki. Starzyński podał prostopadle do Kuświka, który uprzedził Michała Czekaja. Napastnik gospodarzy zdecydował się na strzał, lecz piłka minęła prawy słupek bramki. W 45. minucie spotkania Buchalik sfaulował w polu karnym Pawła Brożka i sędzia podyktował rzut karny dla gości. Do piłki podszedł sam poszkodowany i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza, wyrównując stan spotkania.

Pierwszy celny strzał w drugiej odsłonie spotkania oddali gospodarze. W 55. minucie Marek Zieńczuk zdecydował się na silne uderzenie sprzed pola karnego, lecz nie sprawił on żadnych problemów bramkarzowi. Kilkanaście minut później znakomitą akcję przeprowadzili chorzowianie. Zieńczuk zagrał długą piłkę do Macieja Jankowskiego, który klatką piersiową zgrał do Jakuba Smektały. Skrzydłowy Ruchu oddał bardzo mocny strzał z pierwszej piłki z około 25 metrów. Piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką. W odpowiedzi z rzutu wolnego dośrodkowywał Štilić. W polu karnym do piłki najwyżej wyskoczył Burliga, który oddał minimalnie niecelny strzał głową. W 76. minucie na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Starzyński. Piłkę z największym trudem na spojenie sparował Michał Miśkiewicz, po czym z pola karnego zdołał ją wybić Dariusz Dudka, oddalając zagrożenie od własnej bramki. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na uderzenie z dystansu zdecydował się Bartłomiej Babiarz, lecz i tym razem bramkarz nie miał problemów z obroną jego strzału. W doliczonym czasie gry Babiarz raz jeszcze uderzył z dystansu, lecz nie zdołał pokonać bramkarza.

19 maja 2014, 18:00 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 2-2 Wisła Kraków
Filip Starzyński 29 (k), Grzegorz Kuświk 38 - Paweł Brożek 24, 45 (k)

Ruch: 22. Michał Buchalik - 20. Marek Szyndrowski, 32. Marcin Malinowski, 2. Piotr Stawarczyk, 21. Maciej Sadlok - 29. Kamil Włodyka (62, 8. Jakub Smektała), 4. Łukasz Surma, 16. Bartłomiej Babiarz, 7. Filip Starzyński, 5. Marek Zieńczuk - 9. Grzegorz Kuświk (46, 34. Maciej Jankowski).

Wisła: 1. Michał Miśkiewicz - 21. Łukasz Burliga, 33. Michał Czekaj, 5. Dariusz Dudka, 8. Piotr Brożek - 10. Łukasz Garguła (65, 15. Emmanuel Sarki), 17. Ostoja Stjepanović, 20. Michał Chrapek, 18. Semir Štilić, 77. Wilde-Donald Guerrier - 11. Paweł Brożek.

żółte kartki: Zieńczuk, Sadlok - Štilić.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 6500.

zbych - 19 maja 2014, 19:51:19 - *.133-108.profnet.com.pl
halo slychac mnie halooooo

Boniek - 19 maja 2014, 19:51:28 - *.netland.3s.pl
Złodzieje oszukali Ruch na 2 pkt żadnego karnego nie było ..

zenek - 19 maja 2014, 19:51:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

blah - 19 maja 2014, 19:51:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Trzeci!

craxa - 19 maja 2014, 19:51:53 - *.61.80.41
Tylko Pasy tylko CRACOVIA...

gsd - 19 maja 2014, 19:53:25 - *.opera-mini.net (*.50.54.34)
Karnego dla Ruchu nie powinno byc. Nie powinno byc rowniez dla Wisly. wiec mamy remis :-)

craxa - 19 maja 2014, 19:53:34 - *.61.80.41
Ciekawe co burliga postawił??? Remis i ze kartki nie dostanie???

poswojemu - 19 maja 2014, 19:53:39 - *.175.68.226
Co sędzia dziś porobił w tej 1 połowie to jakaś magia.

@ Boniek - 19 maja 2014, 19:53:47 - *.warszawa.vectranet.pl
a może:
Złodzieje oszukali Wisłę na 2 pkt żadnego karnego nie było ..

Judasz - 19 maja 2014, 19:54:59 - *.toya.net.pl
brawo Wisełka! pozdro z Katowic !!!

rafi - 19 maja 2014, 19:55:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
kiedy w koncu PZPN zrobi porzadek z rasistami z Chorzowa??

Boniek - 19 maja 2014, 19:55:03 - *.netland.3s.pl
Właśnie był karny na Włodyce a Buchalik nawet na prostych nogach był i sędzia nie powienien tego odgwizdać !!

BogoTSW - 19 maja 2014, 19:56:05 - *.centertel.pl
Dla ruchu takze karnego nie bylo ten remis dla ruchu to porazka i mooga sie pozegnac z 3msc

. - 19 maja 2014, 19:56:19 - *.158.216.54.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ruch mo nie grac w pucharach to sedzie juz kombonijom elwer dla wisly za co ??? Ile dali zlodzieje

roro - 19 maja 2014, 19:56:57 - *.icpnet.pl
W weekend Zagłębie i Widzew nie wygrają, a Legia i Lech wygrają swoje mecze, i już po sezonie. No ale dwie kolejki trzeba będzie jeszcze rozegrać - emocje już tylko w walce o 3 miejsce i króla strzelców. Zamiast reformy lepiej było podnieść rangę Pucharu Polski.

Kraken - 19 maja 2014, 19:56:59 - *.play-internet.pl
Burlidze wjechał kupon?

BogoTSW - 19 maja 2014, 19:57:13 - *.centertel.pl

Tuskoland - 19 maja 2014, 19:58:26 - *.156.230.166
Złodzieje oszukali kibiców ŻADNYCH karnych nie było! A tak w ogóle Ruch i Wisła nie zagrają w żadnych pucharach bo nie dostały licencji! Lechia w tym momencie na miejscu premiowanym grą w Europie

BogoTSW - 19 maja 2014, 19:59:44 - *.centertel.pl
Ruch teraz max 2pkt w 3ost meczach o 3 msc zagraja Wisla z Lechia

.. - 19 maja 2014, 19:59:52 - *.158.216.54.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
rafi my nie ryceli na cornych tylko krotkie szybkie ch....
Moze za udawanie cornego jakos kara ile idzoe udawac

MarPod - 19 maja 2014, 20:02:14 - *.rudaslaska.vectranet.pl
Szkoda 2 punktów można było Wiśle odskoczyć na 5 punktów a tak dalej jest parno i na styku, teraz porażka w Warszawie i dochodzi nas Wisła i Lechia i puchary wcale nie takie pewne

ola - 19 maja 2014, 20:03:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jestem dziewczyna i co dziwne kocham pilke nozna :-) mecz walki wedlug mnie ale z estetycznego punktu widzenia graly dwie najmniej przystojne druzyny extraklapy. wezmy dwoch brozkow toz to masakra, dolozmy do tego starzynskiego (a propos chcialabym numer do jego dilera) musi byc niezly towar zeby gosc majacy jeden zwod (nie wzod zboczency) w tempie zwiadowcy ... szkoda klikac. remis ok. uroda do poprawy, a przede wszystkim umiejetnosci. tatuaze to nie wszystko.

Tuskoland - 19 maja 2014, 20:05:25 - *.156.230.166
Ruch i Wisła są BANKRUTAMI w myśl przepisów UEFA, dlatego PZPN nie narazi się zgłaszając jedną z tych drużyn do pucharów, bo to grozi m.in potężnymi karami finansowymi dla związku. Tak więc Lechia i jej kibic Donald mogą spać już spokojnie

stefan - 19 maja 2014, 20:06:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Burliga obstawiał ten mecz w sts?

yuas - 19 maja 2014, 20:08:52 - *.securitykiss.com
ci nędzni kopacze z syfklasy nie mają ani umiejętności,ani inteligencji,ani nawet urody,gdyby nie piłka i głupota ludzkości,to zapewne skończyliby jako bezdomny pod mostem,żul lub robol w fabryce zapałek za 1000 zł miesięcznie

lotos234@w - 19 maja 2014, 20:40:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Tuskoland A w myśl polskich przepisów wystarczy, że klub podpiszę ugodę z piłkarzem i... tak jak by nie miał żadnych długów

BI - 19 maja 2014, 20:45:31 - *.dynamic.chello.pl
To teraz po 37. kolejce podzielmy punkty przez 3 i dograjmy jeszcze 3 kolejki. Tak dla urozmaicenia rozgrywek.

Mintai - 19 maja 2014, 20:49:06 - *.37.euro-lan.pl
oba kluby które sie tu zmierzyły skompromitują nas w pucharach. Dobrze że był remis. Trzymam kciuki za Gdańską Lechie że im sie udała walka o trzecie miejsce!!!

DENIS - 19 maja 2014, 20:52:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Podobno ktoś nagrał Burlige jak coś obstawia u Bukmachera ciekawe czy trafił;)

kupis18 - 19 maja 2014, 20:54:43 - *.dynamic.chello.pl
Nie jestem ani fanem zbytnio nasz ekstraklapy ani tych klubów oglądałem skróty i stwierdzam że karny dla wisły z kapelusza niesamowicie niezły samolocik zrobił ale karny dla ruchu moim zdaniem podyktowany w 100% prawidłowo

NorthPower - 19 maja 2014, 21:13:25 - *.centertel.pl
No to Lech zapewnił sobie rozgrywki europejskie. Wisła jak nie da swoim przyjaciołom Gdańszczanom wygrać, a juz mistrz Polski przegra z Pogonią to ta będzie mogła grać w LE na Narodowym .

devil - 19 maja 2014, 21:16:26 - *.opera-mini.net (*.61.140.181)
Ruch zdobedzie max 2pkt do konca, Wisla max4pkt, Lechia 7...i puchary w Gdansku!

luck - 19 maja 2014, 21:21:33 - *.dynamic.chello.pl
chyba najlepszy wynik dla Lechii

mati - 19 maja 2014, 21:26:53 - *.play-internet.pl
Ciekawe którego karnego obstawiał Burliga u buka. Czy tego dla Wisły czy dla Ruchu ?

amaral - 19 maja 2014, 21:31:39 - *.play-internet.pl
Karabach i Levadia już liczą kasę za II rundę przed przedwstępną...

CentRum K- - 19 maja 2014, 21:47:11 - *.internet-mastering.com
NK1920 On Tour.

R - 19 maja 2014, 21:48:32 - *.dynamic.chello.pl
Karny na Wlodyce na dwoje babka wrozyla, cofal noge pilkarz Wisly ale chyba juz za pozno bo iditycznie ja wystawil.Za to na Brozku to maly skandal, Brozek wpadl na noge bramkarza, ktory juz stal a nie na odwrot.Niestety bardzo wazne 3 pkt przez to odebrane.W drugiej polowie Wisla juz modlila sie o remis.Na ta chwile Lechia w pucharach ale sam nie wiem czy Ruchowi sa teraz potrzebne.Trzeba druzyne wzmocnic i w przyszlym sezonie realnie juz mozna powalczyc o awans i grac w LE o cos.

dw - 19 maja 2014, 22:01:09 - *.dynamic.chello.pl
Dzieci neostrady zawsze uzywaja tego samego tekstu: "karneg nie bylo", "sedzia kupiony". To jest pilka nozna. Jak sie nie podoba to wracac do Fify dzieci neo.

wigry - 19 maja 2014, 22:36:10 - *.emouse.pl
burliga obstawił remis i dwa karne

dr uk arni - 19 maja 2014, 23:12:17 - *.175.68.60
jeden wniosek: długi jak brzoza i ... jak koza. To do "sędziego" z dr ukarni

Molo - 19 maja 2014, 23:22:23 - *.9.52.43
wedlug przepisow pzpn moze dac licencje na gre w extraklasie a nie na wystepy w pucharach!!!! Jesli jakikolwiek zespol dostal licence i w tym sezonie zdobyl awanas do pucharow to nie ma prawa pzpr zabronic, od tego jest uefa. Na bank taka jest prawda a meczyk fajny ale srogi blad sedziego przy podyktowaniu karnego dla Wisly!!!!

Siejewicz - 19 maja 2014, 23:46:59 - *.opera-mini.net (*.158.216.62)
Karny dla Ruchu byl, a dla Wisly prezent z kapelusza.

piasw - 19 maja 2014, 23:52:16 - *.165.1.30
według poradnika normalnego i inteligentnego kibica,wszystkie drużyny polskie,jakiekolwiek by one nie były,skompromitują po raz kolejny polske w europucharach,natomiast według poradnika polskiego kibica,czyli osobnika mającego coś nie tak z główką,polskie drużyny w cuglach przejdą rundy eliminacyjne,i wyjdą z faz grupowych,dochodząc co najmniej do 1/8 finału

.ycom - 20 maja 2014, 1:29:39 - *.rdns.blackberry.net
Pisalem juz poprzednio ze jezeli Ruch bedzie 3i to musi po sezonie kupic jakichs 5-6 nowych pilkarzy z gornej polki zeby liczyc sie w LE. HaHaHa! Jeszcze raz- HaHaHa.

. - 20 maja 2014, 5:50:51 - *.147.24.181.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
.ycom ales tys glupi haaahahaaa .

tellchar - 20 maja 2014, 7:00:51 - *.futuroexito.pl (*.0.3.120)
@Molo - niestety, ale kilka lat temu UEFA postanowiła, że proces przyznawania licencji na grę w pucharach będzie odbywał sie w federacjach krajowych. Więc PZPN jak najbardziej może nie dać licencji na grę w LM i LE

LuckyKSG - 20 maja 2014, 9:20:40 - *.ip.netia.com.pl
Miałem wrażenie wczoraj że patrzę na ligę Hiszpańską- co teatralny pad to karny!! Nie chopy ino baby na boisku!! Śmich na sali z takimi grajeczkami i klubikami.

tasiu - 20 maja 2014, 9:59:58 - *.gdansk.vectranet.pl
dajcie Lechii LE będzie dobrze dla nas wszystkich

toni - 20 maja 2014, 12:19:07 - *.dip0.t-ipconnect.de
Wladze klubu nie pozwola Kocianowi zrobic Pucharow, bo ma w kontrakcie premie za takie osiagniecie prawie 50.000€.Jak podpisywali, to sami w puchary nie wierzyli i wpisali taka klauzule. I taraz bylby problem. Skad wzieliby tyle kasy dla Kociana, skoro znow nie placa pilkarzom.

bluefan - 20 maja 2014, 12:42:00 - *.sileman.net.pl
Ty lucky ty wid:ziałeś tabele??? górnik miszcz:-) :-)

. - 20 maja 2014, 14:44:13 - *.158.216.146.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tasiu powiedz sobie sam obojeynie kto bedzie to odpadnieb.... legia nawet do l.m noe wejdzie o uefa do grupy przybcufalumoze ktos wejdzie

znawca - 20 maja 2014, 15:54:57 - *.opera-mini.net (*.137.2.144)