27 maja 2014, 22:24:10 - Monki
Passa Śląska trwa

W meczu 36. kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozgrywanym w ramach grupy spadkowej Śląsk Wrocław pokonał na własnym boisku Cracovię 1-0 (1-0). Zwycięską bramkę strzelił Dudu Paraíba. Dla Śląska to ósme spotkanie z rzędu bez porażki.

Pierwszy groźny strzał w meczu oddali gospodarze. Cztery minuty po rozpoczęciu spotkania na indywidualną akcję zdecydował się Flávio Paixão, który dostał piłkę na prawym skrzydle, ściął do środka i zdecydował się na strzał. Piłka po jego uderzeniu o centymetry minęła lewy słupek. Sześć minut później na strzał z około 30 metrów zdecydował się Sebastian Mila, lecz Krzysztof Pilarz bez problemów złapał futbolówkę. W 24. minucie Saïdi Ntibazonkiza uderzył bardzo mocno po ziemi z linii pola karnego. Piłka minimalnie minęła prawy słupek. Siedem minut później gospodarze wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego wykonywanego około 40 metrów od bramki Mila podał krótko do nadbiegającego Dudu Paraíby. Brazylijczyk uderzył bardzo mocno z pierwszej piłki, futbolówka po drodze odbiła się od Giánnisa Papadópoulosa i wpadła do bramki, całkowicie myląc bramkarza. W ostatniej minucie pierwszej połowy składną akcję przeprowadziła Cracovia. Marcin Budziński dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne. Na strzał nożycami zdecydował się Papadópoulos, lecz został on zablokowany przez stoperów Śląska.

Siedem minut po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania znakomitą sytuację stworzył krakowski zespół. Łukasz Zejdler podał prostopadle do Artura Marciniaka, ten z pierwszej piłki odegrał do ustawionego w polu karnym Papadópoulosa. Grek w bardzo dobrej sytuacji strzelił zaledwie obok bramki. W 64. minucie wprowadzony po przerwie Bartosz Kapustka minął w środku pola zwodem Milę oraz Lukáša Droppę i popędził w stronę bramki, oddając strzał. Piłka po mocnym uderzeniu przeleciała minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką. W odpowiedzi z kontrą wyszli gospodarze. Marco Paixão podał do niepilnowanego Mili. Pomocnik wrocławian znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i zdecydował się na strzał, lecz górą z tego pojedynku wyszedł Pilarz. W 76. minucie po indywidualnej akcji na uderzenie z dystansu zdecydował się wprowadzony chwilkę wcześniej Róbert Pich, lecz okazało się ono nieznacznie niecelne. Cracovia do końca spotkania szukała swojej szansy na wyrównanie, lecz nie potrafiła sforsować dobrze funkcjonującej tego dnia defensywy drużyny z Wrocławia.

27 maja 2014, 20:30 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 1-0 Cracovia
Dudu Paraíba 31

Śląsk: 25. Marián Kelemen - 23. Paweł Zieliński, 15. Rafał Grodzicki, 3. Adam Kokoszka, 12. Dudu Paraíba - 28. Flávio Paixão, 20. Lukáš Droppa, 16. Dalibor Stevanović (84, 26. Przemysław Kaźmierczak), 11. Sebastian Mila (66, 8. Mateusz Machaj), 30. Kamil Dankowski (75, 27. Róbert Pich) - 19. Marco Paixão.

Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz - 20. Marcin Kuś, 5. Mateusz Żytko, 15. Tomislav Mikulić, 6. Adam Marciniak - 4. Vladimir Boljević (86, 32. Krzysztof Szewczyk), 23. Łukasz Zejdler (59, 67. Bartosz Kapustka), 27. Marcin Budziński, 16. Giánnis Papadópoulos (70, 9. Edgar Bernhardt), 10. Saïdi Ntibazonkiza - 11. Dawid Nowak.

żółte kartki: Żytko, Kuś, Kapustka.

sędziował: Marcin Borski (Warszawa).
widzów: 6150.

theofil - 27 maja 2014, 22:25:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
pierwszy heheh

kisiu - 27 maja 2014, 22:25:33 - *.174.128.161
Żeńska piłka jak zwykle górą.Szkoda że malinki nie gracie w pucharach.Byłą by komedia.

Cracovsky - 27 maja 2014, 22:25:53 - *.196.214.230
Bramka dla malinowych przypadkowa, poza tym zupełnie nic nie prezentowali. Sędzia "tradycyjnie" nie zauważył ręki w polu karnym Śląska. Uczciwy byłby remis, bo Cracovia także grała piach.

lol - 27 maja 2014, 22:26:53 - *.109.160.243.dolnet.pl
I niby czemu ten mecz na niebiesko? Jaga-Korona bardziej na to zasłużył...

Stinger - 27 maja 2014, 22:31:49 - *.opera-mini.net (*.113.46.59)
Śląsk nie przegrywa i ostatnio nie traci bramek. Fakt że to tylko grupa spadkowa ale jednak cieszy bo może zacznie się coś dobrego w Śląsku.

zielony - 27 maja 2014, 22:32:57 - *.internetia.net.pl
@kisiu a ty jaki klub wspierasz swoim dopingiem, że tak Cię Śląsk boli ? zajmij się swoim klubikiem leszczu.

anty wieś - 27 maja 2014, 22:35:43 - *.dynamic.chello.pl
Po raz kolejny pasy dostają w gębę, kiedy wy w końcu polecicie do 2. ligi? A ty kisiu (śmieszna ksywa jak na faceta, pewnie jesteś zboczeńcem, ale co tam- skoro rabin wam pozwala) chyba nie pamiętasz jakie baty zebrała ostatnio 7egła i AGD Amica Poznań, skoro szczekasz Zresztą to wam tylko zostało- bezsilny gniew. Teraz wyłączaj kompa i szybko nunu, jak rabbi nakazał. Szalom, czosnki!

PASY - 27 maja 2014, 22:39:42 - *.156.230.166
Typowy mecz o pietruszkę. Porażka tylko potwierdza, że połowę tych nieudaczników trzeba wyrzucić z Klubu. Bojlević, Bernhard, Ntibazonkiza, Zejdler - liczę na to, że nikt z wami darmozjady nie przedłuży kontraktu. Szkoda, że Żytce się udało jeszcze przedłużyć kontakt za tatusia WueFisty - zatem zagra w przyszłym sezonie w rezerwach w V lidze. Jak przyjdzie Waldek King to skończy się granie w dziada na treningach. Zaczniecie ciężko trenować albo wypad(!) Tabisz dopilnuj tego!

włodi - 27 maja 2014, 22:40:55 - *.icpnet.pl
ta frekwencja... :> czas im wracać na Oporowską. najwyższy czas.

wawel - 27 maja 2014, 22:57:27 - *.icpnet.pl
do anty wiesia» kto tu szczeka to wszyscy widza!

roro - 27 maja 2014, 22:58:35 - *.icpnet.pl
Śląsk ma jeszcze matematyczne szanse na trzecie miejsce i grę w LE.

kisiu - 27 maja 2014, 23:03:18 - *.174.128.161
roro-Nawet na LM ;)

^^^ - 27 maja 2014, 23:17:48 - *.bielskobiala.vectranet.pl
a dlaczego ten klaun nic nie strzelił >>>> Paixão

zielony - 27 maja 2014, 23:24:00 - *.internetia.net.pl
kisiu mocny w gębie, nawet wstydzi się przyznać komu kibicuje, pewnie jakieś zagłebie albo legia pozdro bracie kibicu !

lech - 27 maja 2014, 23:40:34 - *.wtvk.pl
Craxa ogarnijcie się, bo 7 kolejek temu walczyliście o rundę mistrzowską, a teraz ledwo utrzymanie.

futbolista - 27 maja 2014, 23:45:37 - *.bois.qwest.net
slunzakow passa trwa,a gdzie ich kibicow masa? a moze na ich stadiunie nie miesci sie wiecej?wiec i to tak dobry wymiar kibicow!!!!

adaas - 27 maja 2014, 23:50:54 - *.play-internet.pl
dynamic

... - 28 maja 2014, 0:15:31 - *.bielskobiala.vectranet.pl
a z Podbeskidzia leją ,że 3.5 tyś a tu 6 ... nie ELEGANCKO

Marian - 28 maja 2014, 0:33:31 - *.ssp.dialog.net.pl
Zanim zaczniecie płakać o frekwencji sprawdźcie co sie dzisiaj działo we Wrocławiu, podpowiedź dla niekumatych: "deszcz"

Wrocławian - 28 maja 2014, 6:48:36 - *.adsl.inetia.pl
Jaki prezydent tak drogi pozalewane niestety

Polbyt - 28 maja 2014, 9:05:09 - *.akk.net.pl
Zas 1:0 ,ci maja fart....@kisiu -zgadzam sie, tez bym sie znów chetnie posmial,w dobie kryzysu wystep Śląska w pucharach to byłaby jakaś rozrywka z dużą dawką humoru ,bo kabarety są tendencyjne,kibice tez by sie postarali ,zas jakis"mocny " kibolsko klub typu Sevilla flaga by im zwinal..ehh szkoda..

mario - 28 maja 2014, 9:32:38 - *.dynamic.vectranet.pl
Gratuluje Slaskowi kolejnego zwycięstwa,placza ci,ktorzy zazdroszczą wynikow WKS-owi,Pawlowwski swietnie dogaduje się z zawodnikami i stad TE WYNIKI.Poczekajmy do nowego sezonu i niedowiarkowie zobaczą,ze Slask to SLASK!!!

gość - 28 maja 2014, 14:11:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
"sędzia" Borski zrewanżował się Cracovii za spuszczenie jego ukochanego KGHM. Karny dla Cracovii był oczywisty. Gdyby taką samo odstającą od ciała ręką zgasił piłkę po drugiej stronie np. Kuś - to by ewidentnie ten "sędzia" dał żółtko (drugie) i karnego.
Dopóki wszystkich meczów nie zaczną sędziować arbitrzy z Japonii czy ze Słowacji - zamiast umaczanych w układy i korupcję nieudolnych amatorów z Polski - to tę całą "ekstraklasę" można potłuc o kant.

Pasiak69 - 28 maja 2014, 14:14:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Panie sędzio Borski - ja wiem, że to pole karne było, ale tylko bramkarz zespołu którego to pole jest bliżej bramki może w nim zagrywać ręką. To taki gość co ma inne spodenki, koszulkę, getry, a na rękach ma rękawiczki. Innym zawodnikom tego robić nie wolno, bo jest faul i należy się rzut karny. Najlepszy był komentarz jakiegoś gostka w TV - nie było intencji zagrania ręką... Intencje mają znaczenie gdzie indziej, a w przepisach piłkarskich liczą się fakty. W zasadzie to nie należałoby uznać bramki, bo nie było intencją "Papy" odbić piłkę tak aby zmyliła bramkarza i wpadła do bramki...
A ogólnie, to mecz faktycznie bardzo słaby.

DENIS - 28 maja 2014, 14:19:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Utrzymanie jest można zluzować

bank - 28 maja 2014, 14:49:39 - *.31.113.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
KIEP-scy górą. Brawo maliniaki.Za rok puchary.

kopo - 28 maja 2014, 19:24:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Rękę zawodnika Śląska w polu karnym Stevie Wonder nawet widział,ale oczywiście Borski nie zobaczył.

Nick - 28 maja 2014, 19:31:45 - *.tomaszow.mm.pl
Ponoc Legia ściąga Florenta Malouda!!! Bardzo wpadł włodarzom Legii w oko podczas dwumeczu z Trabzponsorem. Ponoc Turcy mają jakieś zaległości wobec Niego i ma przyjśc za darmo do Legii.

obseve - 28 maja 2014, 20:07:23 - *.opera-mini.net (*.109.163.210)
Śląsk spadek w przyszłym sezonie. Z taką frekwencją mogą imponować, ale w 1. Lidze.

DB - 30 maja 2014, 6:15:51 - *.walbrzych.vectranet.pl
Nick kisiu to od tego,że każdy w tobie coś kisi.SUPER
Gratulacje dla Śląska i należy tylko żałować,że seria meczów bez porażki nie zaczęła się z 11 kolejek temu.Wtedy byłaby inna grupa i szczekaczo-napinacze bo mordy pozamykali.