4 czerwca 2014, 19:54:28 - MichalMKS
Reprezentacja młodzieżowa: Polska 1-0 Bośnia i Hercegowina

Reprezentacja młodzieżowa Polski prowadzona przez Marcina Dornę wygrała w meczu towarzyskim z Bośnią i Hercegowiną 1-0 (0-0). Zwycięskiego gola zdobył w 46. minucie Rafał Janicki.

Pierwszą dobrą sytuację do zdobycia gola mieli Polacy dwadzieścia trzy minuty po rozpoczęciu spotkania. Piłkę uderzoną z rzutu wolnego przez Michała Chrapka wybił przed siebie Kenan Pirić, do futbolówki doszedł Piotr Zieliński, jednak z bliskiej odległości strzelił obok słupka. Wcześniej niecelnie na bramkę Bośniaków uderzali Rafał Wolski i Zieliński, ponadto po strzale Bartłomieja Pawłowskiego problemów z interwencją nie miał golkiper gości. W 35. minucie Wolski zagrał do Kacpra Przybyłki, ten uderzył jednak bardzo niecelnie. Minutę przed końcem pierwszej części gry Rijad Bajić podał do niepilnowanego w polu karnym Jasmina Mešanovicia, strzał Bośniaka zdołał jednak zablokować Rafał Janicki i uchronił "biało-czerwonych" od straty gola.

Chwilę po wznowieniu drugiej połowy Polska strzeliła gola. Wolski dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, gdzie głową do bramki skierował ją Rafał Janicki. W 55. minucie po podaniu Zielińskiego w sytuacji sam na sam z Piriciem znalazł się Wolski, jednak golkiper gości nie dał się pokonać. W dalszej fazie meczu działo się niewiele, żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć żadnej klarownej sytuacji do zdobycia gola. W 77. minucie Michał Chrapek podał na wolne pole do Pawłowskiego, ten wpadł w pole karne, po czym uderzył na bramkę Piricia, który pewnie interweniował. W ostatniej akcji meczu Tomasz Kędziora idealnie dośrodkował na głowę Przybyłki, który strzelił minimalnie obok słupka.

4 czerwca 2014, 18:00 - Kraków (stadion Cracovii)
Polska 1-0 Bośnia i Hercegowina
Rafał Janicki 46

Polska: 1. Filip Bednarek - 8. Bartosz Bereszyński (62, 4. Tomasz Kędziora), 2. Rafał Janicki, 5. Marcin Kamiński, 3. Daniel Dziwniel - 19. Bartłomiej Pawłowski (82, 14. Wojciech Golla), 6. Michał Chrapek (85, 9. Piotr Parzyszek), 7. Piotr Zieliński (76, 18. Martin Kobylański), 10. Rafał Wolski (68, 15. Igor Łasicki), 13. Mateusz Lewandowski (57, 16. Dominik Kun) - 20. Kacper Przybyłko.

BiH: 12. Kenan Pirić (85, 1. Ivan Tirić) - 2. Edin Sehić (86, 6. Daniel Graovac), 5. Renato Gojković, 13. Sead Hajrović (86, 14. Mićo Kuzmanović), 3. Bojan Letić - 9. Rijad Bajić (59, 4. Amer Gojak), 16. Gojko Cimirot, 8. Nermin Zolotić (46, 15. Andrej Modić), 10. Srđan Grahovac, 17. Rade Krunić (46, 11. Haris Hajradinović) - 7. Jasmin Mešanović.

Śmiechłem - 4 czerwca 2014, 19:59:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Towarzyski mecz młodzieżówki o nic na niebiesko?

lukaszNDM - 4 czerwca 2014, 20:00:58 - *.nowydwormazowiecki.vectranet.pl
teraz to przynajmniej Ci co grają w młodzieżówce grają w pierwszych składach w ekstraklasie .!!! Coś czuje ze będzie kwalifikacja na Mś i IO

Ibricić - 4 czerwca 2014, 20:01:00 - *.lublin.hypnet.pl
Brawo, Polacy. Zwycięstwo ze znakomitym piłkarskim pokoleniem Bośni i Hercegowiny robi wrażenie.

Boniek - 4 czerwca 2014, 20:01:11 - *.netland.3s.pl
Dziwniel dobrze że zagrał bo zasługiwał !! ... cały czas na wartości zyskuje ;)

Nylon - 4 czerwca 2014, 20:15:50 - *.opera-mini.net (*.158.216.16)
O ile dobrze pamiętam,to kolejny mecz repy U21 na stadionie Cracovii,jakby innych obiektów w tym kraju nie było:-/

FortArt - 4 czerwca 2014, 20:22:02 - *.dynamic.chello.pl
Mecze U-21 są i będą dalej na stadionie Cracovii na mocy umowy między PZPN, a klubem. Reprezentacja chciała mieć stały obiekt. Każdy nowoczesny stadion mógł się zgłosić i zaoferować swoje warunki.
Stadion wyjątkowo szczęśliwy dla kadry bo jeszcze tu nie przegrali.

xd - 4 czerwca 2014, 20:33:23 - *.183.194.89.dsl.dynamic.t-mobile.pl
Co robi śpiewak w polskiej bramce?

Nylon - 4 czerwca 2014, 20:49:10 - *.opera-mini.net (*.158.217.59)
Fakt stadion szczęśiliwy dla naszych,oby pięrwszy garnitur miał tak samo dużo szczęścia.

arek94 - 4 czerwca 2014, 20:52:54 - *.ip.netia.com.pl
@Ibricić - Bośnia niczego nie pokazała w tym meczu więc nie robi to jakiegoś większego wrażenia bo wszyscy raczej Polacy byli pewni zwycięstwa naszej młodzieżówki. Chociaż pierwsza połowa bardzo słaba to w drugiej zagrali trochę lepiej.

Mati - 4 czerwca 2014, 21:07:59 - *.play-internet.pl
Połowa powinna wyjechać z Polski aby się rozwinąć a w pierwszej kolejności Janicki na której pozycji Polska ma problemy

max - 4 czerwca 2014, 22:49:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ale skład : Wolski, Zieliński, Chrapek ... w takim składzie powinni wygrać na stojąco o wiele wyżej

or - 5 czerwca 2014, 7:44:59 - *.rev.pro-internet.pl
Po co komu taki mecz o tej porze roku???.Widać jak podeszli do tego meczu kopacze!!.Najgorzej wypadli kopacze grający za granicą i nie dziwię się że grzeją ławki rezerwowych w swoich klubach!!.Chrapek też niezbyt dobry ,zagrał słabo jak zawsze w U-21!!!.

rafalski - 5 czerwca 2014, 8:07:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a Jaroszyński ?

sa - 5 czerwca 2014, 9:10:55 - *.42.180.234
@Zibi - nie, nie powinno być walkowera. Poucz się zasad i regulaminów a potem się wypowiadaj ;)

foto36 - 5 czerwca 2014, 10:38:05 - *.93.124.20 (*.7.74.41)
nie jest tak źle z naszą młodzieżą:

ara - 5 czerwca 2014, 11:04:14 - *.57.146.47.internetia.net.pl
Kolejna wygrana młoszierzówki i slad który za dwa lata pwinien zastapic /4 skladu Nawałki.Dorna naturalnym nastepcom Nawałki a zawodnicy tacy jak Chrapek Zielinski Wolski Pawlowski Kaminski bereszynski powinni szukac grania w klubach.pozdrawiam

Lessi - 5 czerwca 2014, 13:03:27 - *.dsl.pozn.bdi.inetia.pl (*.168.5.100)