4 sierpnia 2014, 19:52:56 - elenril
Beniaminkowie nadal niepokonani

W ostatnim meczu 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Łęczna zremisował 1-1 (1-1) na własnym stadionie z GKS-em Bełchatów. Najpierw prowadzenie gościom dał Michał Mak po podaniu swojego brata Mateusza, a wyrównał w końcówce pierwszej połowy Łukasz Mierzejewski. Obydwaj beniaminkowie w tym sezonie jeszcze nie przegrali żadnego spotkania ligowego.

Goście już w 7. minucie objęli prowadzenie, kiedy Mateusz Mak wbiegł w pole karne i podał do swojego brata Michała, który pewnym strzałem pokonał Silvio Rodicia. W odpowiedzi uderzeniem z dystansu próbował wyrównać Tomasz Nowak, ale nie trafił w bramkę. W 12. minucie Patryk Rachwał chciał zaskoczyć golkipera łęcznian strzałem sprzed pola karnego, jednak również przestrzelił. Sześć minut później po podaniu Fedora Černycha przed dobrą szansą stanął Miroslav Božok, ale naciskany przez obrońcę GKS-u nie zdołał oddać strzału. W 28. minucie Łukasz Mierzejewski dośrodkował w szesnastkę gości, gdzie Černych nieczysto trafił w futbolówkę, przez co uderzył obok bramki. Kilka minut później litewski napastnik Górnika zamiast podawać oddał lekki strzał, który nie sprawił problemów Arkadiuszowi Malarzowi. W 39. minucie po dośrodkowaniu Kamila Poźniaka do sytuacji strzeleckiej doszedł Paweł Baranowski, ale uderzył głową wysoko nad poprzeczką. Minutę później po szybkiej akcji gospodarzy Grzegorz Bonin dokładnie podał w stronę Mierzejewskiego, który strzałem zewnętrzną częścią stopy zaskoczył Malarza i doprowadził do remisu. W samej końcówce pierwszej połowy Przemysław Kaźmierczak mocno uderzył głową po rzucie rożnym, ale nie trafił w bramkę.

W 55. minucie Bonin mocno dośrodkował w pole karne gości, jednak Černych nie zdołał czysto trafić futbolówki i skierować jej w kierunku bramki. W 65. minucie Mateusz Mak przejął piłkę w polu karnym Górnika, ale Rodić zażegnał niebezpieczeństwo, uprzedzając skrzydłowego bełchatowian. Pięć minut później po zamieszaniu w szesnastce GKS-u przed szansą na zdobycie bramki stanął Maciej Szmatiuk, ale nie udało mu się oddać groźnego uderzenia. W 83. minucie Adrian Basta płasko dośrodkował w pole karne gospodarzy, a Szmatiuk uprzedził Bartosza Ślusarskiego, wybijając futbolówkę na rzut rożny. Niecałe pięć minut później wprowadzony w drugiej połowie Sebastian Szałachowski wbiegł w pole karne i oddał silny strzał, jednak uderzył wprost w Malarza, który nie miał problemów z interwencją. W 90. minucie po błędzie Błażeja Telichowskiego Szałachowski przejął piłkę i podał do Shpëtima Hasaniego, który był bardzo bliski zdobycia zwycięskiego gola, ale ostatecznie uderzył obok słupka. W doliczonym czasie gry sędzia wyrzucił z boiska Ślusarskiego za uderzenie łokciem Tomislava Božicia. Jeszcze przed końcem meczu kolejną okazję miał Hasani, jednak uderzył wprost w golkipera GKS-u.

4 sierpnia 2014, 18:00 - Łęczna (stadion Górnika)
Górnik Łęczna 1-1 GKS Bełchatów
Łukasz Mierzejewski 40 - Michał Mak 7

Górnik: 1. Silvio Rodić - 22. Łukasz Mierzejewski, 23. Maciej Szmatiuk, 24. Tomislav Božić, 2. Patrik Mráz - 15. Grzegorz Bonin (81, 9. Sebastian Szałachowski), 20. Lukáš Bielák (86, 4. Veljko Nikitović), 18. Przemysław Kaźmierczak, 7. Tomasz Nowak, 19. Miroslav Božok - 11. Fedor Černych (78, 14. Shpëtim Hasani).

Bełchatów: 1, Arkadiusz Malarz - 17. Adrian Basta, 5. Paweł Baranowski, 66. Błażej Telichowski, 21. Alexis Norambuena - 16. Mateusz Mak (84, 15. Adam Mójta), 3. Grzegorz Baran, 20. Patryk Rachwał (78, 6. Szymon Sawala), 19. Kamil Poźniak (67, 10. Pawieł Komołow), 9. Michał Mak - 18. Bartosz Ślusarski.

żółte kartki: Černych, Bielák, Božić - Rachwał.
czerwona kartka: Bartosz Ślusarski (90. minuta, Bełchatów, za uderzenie rywala).

Pandurii - 4 sierpnia 2014, 19:54:35 - *.lublin.hypnet.pl
Obiektywnie patrząc to trzy punkty powinny zostać w Łęcznej. Bełchatów, poza Michałem Makiem, dzisiaj żałosny. A BŚ18 dał niezły popis w końcówce. XD

Rafał - 4 sierpnia 2014, 19:55:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ogladalem 2 polowe kabaret. Te wychwalane przez gimbusów Maki czyste drewna. A pod koniec popis aktorstwa zawodnika gospodarzy na ktory nabral sie sedzia. Mecz dno.

kibic - 4 sierpnia 2014, 19:55:05 - *.ennet.pl
Mecz na remis ze wskazaniem na Gornika.

komolow - 4 sierpnia 2014, 19:57:35 - *.static.kamnet.pl
Skąd taki pajac jak Komolow w Bełchatowie? Każda piłka to strata.

kęsik - 4 sierpnia 2014, 19:59:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lider ciągle nasz :D

kolo - 4 sierpnia 2014, 20:01:30 - *.sgyl.cable.virginm.net
ale C plus jest podjarany tymi Makami a oni sa bez pojecia przereklamowane sredniaczki ale cisna ich na sile wszedzie ich duzo tylko nie na boisku !

szopen - 4 sierpnia 2014, 20:03:20 - *.ambit24.net
Rafałku, jak Cie dziewczyna zaprasza na kolacjośniadanie też wkraczasz dopiero w drugiej połowie?

Monia - 4 sierpnia 2014, 20:06:50 - *.piotrkow.pilicka.pl
Powiem tak ! Mecz nie stał na wysokim poziomie gdyż Łęczna nie dorównuje dobrej grze GIEKSY a oni dopasowali sie do poziomu gospodarzy. Tyle w temacie...

Hrabia - 4 sierpnia 2014, 20:07:40 - *.233.150.1
Pogon ciagle liderem

hary - 4 sierpnia 2014, 20:12:30 - *.icpnet.pl
Maki to okrzyczne na wyrost ,aktorzy przy uroionych fałlach ,kiedy sędziowie poznaja sie na ich aktorstwie Ślusarz w Poznaniu kolega na niego bamber to łokiec byl a on aktorsko krzyczy jaki on pokrzywdzony aj waj bija naszych.Szkoda że Górnk nie wyciagnol wniosku w 1 lidze ze skrzydła Mak stzelil bramkę Mierzej zawlił ale wyrównał -donboju Górnicy i kibice brawo głośny konkretny doping i widzów jak na poniedzialek nie najgorzej

LeczyniaK_ - 4 sierpnia 2014, 20:33:19 - *.lublin.mm.pl
Najszybsza zolta karta sialalal
dobry mecz ogolem najlepszy zawodnik meczu moim zdaniem byl to nowak ;D

górnik - 4 sierpnia 2014, 20:35:55 - *.ambit24.net
mecz fajny ale tylko dlatego że piłkarze dobrze grali.. sędziowanie to jakaś masakra. ;( Łęczna nie ma szczęścia do sędziów....
ale trzeba się cieszyć że Górnik jeszcze nie przegrał ;)
szkoda też że nie było happy end'u pod koniec.. ale widać że Hasaniemu jeszcze trzeba dać czasu. ;)

farszafka - 4 sierpnia 2014, 20:45:53 - *.warszawa.vectranet.pl
To powinien być mecz MOTOR Lublin (fuzja Łęczna) vs ŁKS 1909 Łódź (fuzja Bełchatów) i wtedy przyszłoby 10-15 tysięcy kibiców.

drex - 4 sierpnia 2014, 20:48:52 - *.180.91.145.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Cenny punkt GKS-u. Po Łęcznej widać było trochę spinę jakby grali z Legią. Coś czuję, że w następnym meczu Górnik bez punktu.

bełchatów - 4 sierpnia 2014, 21:00:40 - *.dolsat.pl
fuzja to powinna być Legii z Polonią.wtedy to by było 40 tys ludzi na meczu.

Rudy - 4 sierpnia 2014, 21:01:24 - *.olsztyn.mm.pl
Górnik słabo Brawo Motorek

WGW - 4 sierpnia 2014, 21:16:01 - *.lublin.mm.pl
"Górnik słabo Brawo Motorek" what?

KaczuchGKS - 4 sierpnia 2014, 21:16:47 - *.us.unmetered.com
Łęczna strasznie cienka linia pomocy (oprócz Nowaka który dzisiaj grał bardzo przeciętnie) z katastrofalnym Kaźmierczakiem. Za to całkiem dobrzy obydwaj boczni obrońcy; robią wiatr. Ten Cernych czy jak mu tam, to następny typowy transfer z dvd: fajny teledysk a jak co do czego to ch...d...i kamieni kupa. Brawa dla aktora Bozica: mam nadzieję, ze GKS się odwoła od czerwonej kartki bo ta chorwacka panienka ewidetnie zawiniła - z drugiej strony Ślusarz niepotrzebnie aż tak ostro zareagował. Dziewczyn się nie bije, nawet jeśli są z Chorwacji. Poza tym w tym meczu Ślusarz zagrał TRAGICZNIE. Generalnie niezły mecz, liczylem na remis i nie płaczę. Za tydzień Śląsk a Łęczna autobus w bramce w meczu z Legią. No i brawa dla Pawła Baranowskiego, widać że rośnie nam porządny obrońca.

Betony - 4 sierpnia 2014, 21:34:35 - *.lublin.mm.pl
Panie Kaczuch, skoro wy sobie poradziliście z rezerwową Legią, to tym bardziej my możemy dać radę ;). Radzę się zastanowić, czy na ten Śląsk przyjdzie do was te 3 tysiące kibiców ;).

leon - 4 sierpnia 2014, 21:41:07 - *.play-internet.pl
Aeao Bogdanka Gooooollll !!!

leon - 4 sierpnia 2014, 21:42:31 - *.play-internet.pl

jan - 4 sierpnia 2014, 21:49:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Rafał nie znam cie ale pewien jestem że za cokolwiek byś sie nie zabrał to wyjdzie straszne dno !

KaczuchGKS - 4 sierpnia 2014, 21:56:15 - *.digicube.fr
@Betony
Dopóki na waszym kurniku z jakąś badziewną ścianą za bramką (kamery od NC+ to chyba płaczą jak to widzą) nie zacznie być komplet albo nie zaczniecie budować nowego stadionu z tego powodu że okoliczna gawiedź okupuje słupy wysokiego napięcia oraz drzewa i są zamieszki na mieście z powodu braku biletów na mecze, to na temat frekwencji w jakimkolwiek mieście oprócz Warszawy i Poznania się nie wypowiadaj. Po prostu znaj swoje miejsce w szeregu. Bo ja swoje znam.

Krzysztof. - 4 sierpnia 2014, 21:57:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zapomni człowieku jaki 10-15 Góra 8000

Yemiol - 4 sierpnia 2014, 21:58:44 - *.nette.pl
Kaczuch te upały widzę że szkodzą tobie? Mierzejewski b.dobry mecz zagrał,biegał na całej linii.Plus dla Bonina,Cernycha,Bożoka.Hasani musi jeszcze dłużej pograć to zobaczymy na co go stać.Cienki mecz Kazimierczaka.A Maki przereklamowane takie sobie bracia xsero.

hary - 4 sierpnia 2014, 22:00:44 - *.icpnet.pl
Wygrane Bełchatowa z Legią to udalo jej sie jak slepej kurze ziarenko 5 zawodników z rezerw.Górnik takiego szcescia nie bedzie miał bo legia wystawi najlepszych?.Co do panienki Chorwata to Maki poza szybkoscia to jak panienki nauczhły sie padać ,dopuki sędziowie nie zastosuą twardej walki patrz Augustyn -Kosecki .Ślusarz zapomnial ze on nie jest sędzio tylko zawodnikiem -rozum w kazdej chwili potrzebny

Betony - 4 sierpnia 2014, 22:03:41 - *.lublin.mm.pl
@Kaczuch
Skoro my mamy kurnik, to wy macie budę dla psa. Z parkingiem tuż obok. I nawet nie za bramką, a za linią boczną.

KaczuchGKS - 4 sierpnia 2014, 22:10:15 - *.foebud.org
@Yemiol. Nie wiedziałem, że czytanie ze zrozumieniem sprawi ci taki problem. No to się teraz skup i czytaj jeszcze raz. A co do twojego Bozoka: to cienias o czym w GKS szybko sie przekonano swojego czasu. A za to walenie łokciami to mam nadzieję, że jak dostanie kilka czerwonych kartek w sezonie i doprowadzi Szatałowa do wścieklizny to może minimalnie zmądrzeje. I masz rację, Maki przereklamowane hehe. Już w 1 lidze jeden z nich pokazał wam wasze miejsce razem z Turkovsem.
@hary. Napisz list do Bravo Girl w temacie tego, że Legia wystawiła rezerwowych i zrobiła wszystkim na złość. A wiesz co ja ci powiem: Legia w tamtym składzie by twojemu Górniczkowi nakopała do tyłka. Zresztą w sobotę i tak nakopie.

Bob - 4 sierpnia 2014, 22:13:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wpiszcie w wyszukiwarce "Kiereś siadaj"

górnik - 4 sierpnia 2014, 22:15:39 - *.ambit24.net
@KaczuchGKS
widze że dzwonisz do wróżbity Macieja, skoro tyle wiesz... Zobaczysz w sobotę mecz Górnika z Legią, inaczej bedziesz spiewał.. :D

KaczuchGKS - 4 sierpnia 2014, 22:20:58 - *.gtor.org
@górnik
Wiesz co, wkurza mnie ta gimbaza co powyżej. Nic nie mam do Górnika Łęczna, wolę was niż Podbeskidzie czy Piasta Gliwice. A z Legią sobie wygrajcie, wisi mi to, chociaż obiektywnie oceniam że wywiezienie stamtąd punktu będzie sukcesem. W pierwszym meczu sezonu Legia jeszcze jako tako mogła sobie pozwolić na przerypanie meczu, ale teraz już ten czas się skończył.

Dark - 4 sierpnia 2014, 22:21:33 - *.dynamic.chello.pl
Rafał - #60groszyzawpis

@hary - 4 sierpnia 2014, 22:21:46 - *.toya.net.pl
"Dopuki" nie kupisz słownika ortograficznego, dopóty nie "wyciongniesz" wniosków ze swojej pisowni. Człowieku tego się nie da czytać.

hary - 4 sierpnia 2014, 22:21:59 - *.icpnet.pl
Ślask też dokopie Makom i Legia Gornikowi kaczuch zadowolony Dziennikarze mówia że Mak jet artystą w udawaniu patrz Mak -
Mierzejewski.Górnik Leczna Lubelszcyzna jest Ci wdzięczna i kiku Poznaniaków .Gornik ma pojedyńczyk sympatyków w wielu miastach spokojni swoje wiedza jakie serce maja

górnik - 4 sierpnia 2014, 22:23:42 - *.ambit24.net
@KaczuchGKS/
jeśli Ci wisi to po co piszesz, że Górnik i tak nie wygra? trochę sie chyba gubisz w tym co piszesz..

patologia - 4 sierpnia 2014, 22:30:37 - *.ennet.pl
Rodić - bohaterska obrona w 65min ale niepewne interwencje tez byly.
Mierzejewski-nie przypilnowal Mi.Maka, któy ok. minuty biegal sam i machal rekoma zeby mu podac az w koncu strzelil gola. Za to Mierzej zrehabilitowal sie bramka i mial niezle ofensywne akcje.
Bozic-dobra gra w obrnie, wyprzedzal napastnikow Belchatowa
Szmatiuk-jakis dzis bez wyrazu
Mraz-staral sie zaczepiac akcje ofensywne, byl aktywny, ale w koncowce brakowalo sil
Bonin-staral sie, niezly drybler, potrafi zagrac kombinacyjnie ale slabiej zagral niz z Wisla
Bielak-niewidoczny i zolta kartka
Kazmierczak-ociezaly, klopoty z przyjeciem pilki i celnym podaniem
Nowak- z Wisla swietny mecz, dzis smętnie. Obrazu goryczy dodaje nieudany strzal(podanie?) w drugiej polowie daleko daleko zza pola karnego
Bozok- nie widzialem tego zawodnika
Cernych-potrafil ladnie wyjsc do prostopadlego podania ale brakowalo wykonczenia
Szalachowski-staral sie po wejsciu ale bez skutku, niezle dosrodkowanie do Hasaniego
Hasani-strzal glowa bliski zdobycia bramki, moze wczesniej trzeba bylo wpuscic albanczyka

wawrzek - 4 sierpnia 2014, 22:35:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy mógłbyś hary napisać swoje wypowiedzi jeszcze raz, ale w języku polskim ? Bo tego co napisałeś nie da się czytać.

gornik - 4 sierpnia 2014, 22:40:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
za ten lokiec i reakcjie po nim slusarski powinien dostac przynajmniej 3 mecze

xyz - 4 sierpnia 2014, 23:26:35 - *.adsl.inetia.pl
KaczuchGKS to jakiś troll z miodem w uszach - zobaczcie na IP - jakaś Francja i...anonim haha
Szkoda szybko straconej bramki, mecz był do wygrania, a Hasani zmarnował "piłkę meczową" - napastnik musi to strzelić!
Borski kilka razy ładnie nas przewalił swoimi decyzjami...
Remis nie jest zły, ale z Legią chyba lipa będzie, a Bełchatów też może dostać od Śląska więc niech schowa swoich troli internetowych (patrz Kaczuch)
Aha i jeszcze jedno - "Gieksa" to mi się zawsze kojarzyła z Katowicami....

WGW - 4 sierpnia 2014, 23:46:19 - *.lublin.mm.pl
Kaczuch ma chyba kompleksy Kaczuch zajmij sie waszą frekwencja bo Podbedzkidzie powoli lepszą ma :D

79 - 5 sierpnia 2014, 0:16:42 - *.adsl.inetia.pl
dobra, już się nie spinajcie w internecie. Remis i tyle. To tylko ośmiesza kibiców..

bonn - 5 sierpnia 2014, 2:55:05 - *.nplay.net.pl
Ja nie do końca rozumiem - mecz był do wygrania , ale nie można przez 90 min chować się za podwójną gardą , a ofensywni - Hasani i Szałach wpuszczni są na 10 min. i w tym czasie Ci robią 3 akcje bramkowe a to jest połowa tego co Górnik zrobił w ofensywie przez cały mecz ( bo wypuszczenie prostopadłe Szałacha do Hasani w 90 min to również setka )

ryba - 5 sierpnia 2014, 7:18:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
grały dwie przyszłoroczne drużyny 1 ligowe

tellchar - 5 sierpnia 2014, 7:21:43 - *.futuroexito.pl (*.0.3.120)
Pojemność stadionu w Bełchatowie - 5.238, pojemność stadionu w łęcznej 7.200. Wg KaczuchaGKS to w Łęcznej jest kurnik, w Bełchatowie nie. Cóż za przjmująca logika

.. - 5 sierpnia 2014, 9:31:31 - *.77.124.99
Słabiutki mecz jak na Ekstraklase... śmiem twierdzić że lepszy poziom był na sobotnim meczu 1 ligi Olimpi z Miedzią.

Yemiol - 5 sierpnia 2014, 10:12:14 - *.nette.pl
do Kaczuch-ogarnij sie i ty pisz ze zrozumieniem,bo nie tylko ja twoich farmazonów i głupot nie rozumiem lecz większość ludzi na forum.Druga rzecz to nie cwaniakuj i nie pisz obrażliwie o naszym klubie typu kurniki itp.Co do Maków jeszcze raz piszę że są przereklamowani,owszem mają szybkość i .....tyle.Wczoraj byłem na meczu to widziałem jak dreptali.

hary - 5 sierpnia 2014, 11:25:15 - *.icpnet.pl
Emocje mineły kurz opadl szacunek dla drużyń .A ja szanuje Gornika i Motor z miasta nad Wartą zyczę jednym utrzymania a drugim awansu Motorkowi hociaż 2 liga bo pustayna w mieście Lublinie widćc az z Poznania.

LLE - 5 sierpnia 2014, 12:17:11 - *.ennet.pl
Czy sędziowie są na liście płac PGE Bełchatów ? Po przechwycie piłki przez sędziego PGE przprowadziło kontrę o włos nie zakończoną golem.Ślusarski do psychologa ma problemy chłop.

hary - 5 sierpnia 2014, 13:17:21 - *.icpnet.pl
Ślusarski i Murawski pokólcili sie z zastepca Rumaka i musieli opóscic lecha plus złapali ich w stanie wskazujacym.Ślusarskiemu kazali szukac nowego klubu podobnie jak.Murawski.Lech nie dll sobie dmuchać w czainik.Na śedziego moze pisac tyko kibic nie zawodnik bo śędziego mozna spotkać na innym stadionie i on rządzi

ekjspertks - 5 sierpnia 2014, 14:09:41 - *.182.36.9
@.. Olimpia i Miedź w tamtym sezonie pokazały na co ich stać w meczach z Górnikiem, polecam sprawdzić wyniki więc daruj sobie.
W skrócie o meczu: Maki słabo-liczyłem na więcej, Artur Płatek chyba też, najlepiej wychodziło im symulowanie szczególnie w starciach z z Boninem. Druga linia Górnika (oprócz Bonina) też cienko...Obie defensywy niezłe, ale w ataku nie mają czym straszyć. Remis jak najbardziej sprawiedliwy.
Borski - sędzia z 17 meczami w LE w ubiegłym sezonie to jakieś nieporozumienie i totalna padaka, nie wiedział już sam co gwiżdże. Liniowi nie wyłapywali spalonych i zagrań ręką po obu stronach.
Ślusarski najpierw niech wyleczy głowę - a potem do 3 ligi bo tam jego miejsce.

e...tam - 5 sierpnia 2014, 16:07:52 - *.snel.com