29 sierpnia 2014, 22:19:49 - piter
Wisła nie zwalnia tempa

W drugim piątkowym meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała na własnym boisku GKS Bełchatów 1-0 (1-0). Jedyną bramkę tego spotkania zdobył w pierwszej połowie Rafał Boguski. "Biała Gwiazda" kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Alana Urygi w 67. minucie.

Pierwszą groźną okazję w meczu stworzyła Wisła. Łukasz Burliga zagrał z autu do Macieja Jankowskiego. Ten podał do Rafała Boguskiego. Skrzydłowy "Białej Gwiazdy" wpadł w pole karne i kopnął do Łukasza Garguły. Były gracz GKS-u uderzył z kilkunastu metrów w Arkadiusza Malarza. Do odbitej przez niego futbolówki dopadł Paweł Brożek, ale w doskonałej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką. Chwilę później z lewego skrzydła zagrywał Adam Mójta, jednak Michał Buchalik pewnie interweniował. Kilkadziesiąt sekund potem kapitalną okazję miał Semir Štilić. Bośniak otrzymał piłkę od Jankowskiego, zwiódł obrońców i zdecydował się na strzał, który wybronił Malarz. W 16. minucie Brożek wstrzelił futbolówkę w pole karne. Ta trafiła do Jankowskiego, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Były gracz Ruchu Chorzów minutę później miał kolejną szansę na zdobycie gola, lecz przy próbie lobowania Malarza trafił piłką w słupek. Swoją okazję miał także Maciej Sadlok. Lewy obrońca "Białej Gwiazdy" zdecydował się na strzał z dystansu, który był minimalnie niecelny. W 24. minucie gospodarze po pięknej akcji objęli prowadzenie. Alan Uryga kopnął do Štilicia. Ten podał do Boguskiego, który wymienił podania z Brożkiem. Lewoskrzydłowy krakowian znalazł się sam przed Malarzem i spokojnym strzałem lewą nogą posłał piłkę do siatki. Cztery minuty później Brożek z ostrego kąta trafił wprost w golkipera gości.

Zaraz po zmianie stron z 20 metrów strzelał Kamil Poźniak. Futbolówka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką. Po drugiej stronie boiska kapitalną okazję zmarnował Boguski. Strzelec pierwszego gola otrzymał piłkę w polu karnym, ale mając przed sobą jedynie bramkarza gości uderzył obok lewego słupka. W 61. minucie Arkadiusz Głowacki kopnął do Štilicia, który zagrał kapitalnie piętą do Brożka. Najskuteczniejszy gracz Wisły strzelił jednak niedokładnie i futbolówka minęła bramkę. Od 67. minuty Wisła zmuszona była do gry w dziesiątkę, kiedy to drugą żółtą kartką został ukarany Uryga. Jedenaście minut później znowu z dystansu uderzał Poźniak, ale i tym razem jego strzał był niecelny. Chwilę potem szczęścia próbował Mójta, jednak kopnął nad poprzeczką. GKS nie poprzestawał w atakach. Poźniak wstrzelił z prawej strony futbolówkę w pole karne. Ta trafiła do niepilnowanego Błażeja Telichowskiego, który fatalnie spudłował z kilku metrów. W doliczonym czasie gry Wisłę przed utratą trzech punktów uratował Głowacki, który wybił na rzut rożny wstrzeloną z prawej strony przez Adriana Bastę piłkę.

29 sierpnia 2014, 20:30 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 1-0 GKS Bełchatów
Rafał Boguski 24

Wisła: 22. Michał Buchalik - 21. Łukasz Burliga, 6. Arkadiusz Głowacki, 5. Dariusz Dudka, 4. Maciej Sadlok - 10. Łukasz Garguła, 7. Maciej Jankowski, 34. Alan Uryga, 18. Semir Štilić (90, 29. Tomasz Zając), 9. Rafał Boguski - 23. Paweł Brożek (90, 14. Mariusz Stępiński).

Bełchatów: 1. Arkadiusz Malarz - 17. Adrian Basta, 5. Paweł Baranowski, 66. Błażej Telichowski, 15. Adam Mójta - 11. Łukasz Wroński (60, 8. Andreja Prokić), 20. Patryk Rachwał (46, 10. Pawieł Komołow), 3. Grzegorz Baran, 19. Kamil Poźniak, 9. Michał Mak - 18. Bartosz Ślusarski (79, 7. Daniils Turkovs).

żółte kartki: Uryga, Głowacki - Mak.
czerwona kartka: Alan Uryga (67. minuta, Wisła, za drugą żółtą).

luk Katowi - 29 sierpnia 2014, 22:20:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gracie dobrą piłkę. powodzenia. pozdrowienia z KATOWIC. GKS Katowice.

Boateng - 29 sierpnia 2014, 22:21:27 - *.50.134.230
Znowu rewelacja jesieni. A potem na wiosnę blamaż za blamażem. Typowy Smuda.

kalbaro74 - 29 sierpnia 2014, 22:21:44 - *.dynamic.chello.pl
słaby mecz

wtf - 29 sierpnia 2014, 22:22:26 - *.223.c68.petrotel.pl
Czasami nie wiem smiac sie czy plakac patrzac na te sieroty, kopaczy. Taka Barca jak dostanie czerwona kartke to jeszcze strzeli 2 gole, u nas przez reszte meczu beda wyrzucac aut... Ktos napisze, wiadomo ze w 10 broni sie prowadzenia. Ok, ale zeby przez ponad 20min nie wyjsc z polowy... Cebulactwo mentalne polskich pilkarzy jest nie do przebicia

Cracovsky - 29 sierpnia 2014, 22:22:48 - *.196.214.230
Jak na koniec bojkotu frekwencja symboliczna. Co do meczu powinien być nie krzywdzący nikogo remis, ani Wisła nie jest tak dobra jak się ostatnio pisze, ani BOT taki groźny.

pojo - 29 sierpnia 2014, 22:22:58 - *.dynamic.chello.pl
słaby wystraszony sędzia... mecz niezły

dlnoślązak - 29 sierpnia 2014, 22:23:39 - *.dzierzoniow.vectranet.pl
Szkoda Bełchatów zasłużył na remis

ggg - 29 sierpnia 2014, 22:23:51 - *.ssp.dialog.net.pl
A kibice Wisły nadal protestują że skompromitowany Smuda przyszedł do ich klubu?

bida - 29 sierpnia 2014, 22:24:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
GKS bida z nędzą.Wracamy gdzie nasze miejsce.
Liczą się bramki, a nie jazda figurowa.

tweety - 29 sierpnia 2014, 22:25:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Teraz czas na Zawiszę i Legię!!!ABG!

gs - 29 sierpnia 2014, 22:26:07 - *.11.42.2
wow, robi wrazenie frakwencja, wszak ostatnie mecze to 5-6 tys. widzow. A przeciez rywalem byl Belchatow.. klub bez tradycji i sukcesow, a kibicowsko najgorsza ekipa w Ekstraklasie.

hary - 29 sierpnia 2014, 22:26:30 - *.play-internet.pl
Po czerwonej kartce Wisła na boisku nie istniala.

@gs - 29 sierpnia 2014, 22:28:08 - *.play-internet.pl
Kibicowsko gorsze od Bełchatowa jest choćby Podbeskidzie.

gienek - 29 sierpnia 2014, 22:28:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
mysle ze duzym osłabieniem wisły była gra Boguskiego mimo strzelonego gola nic wiecej nie zrobil tylko tracil pilki.a taka bramke jak on strzeli na pusta to i inny tez by strzelil

Stinger - 29 sierpnia 2014, 22:29:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Wisła. Pokonali kolejną nie pokonaną drużynę do tej kolejki. Tak więc w lidze zostały już tylko dwie drużyny nie pokonane a więc lider po 6 kolejce Górnik i obecny lider Wisła. Cieszy mnie że Wisła robi takie wyniki. Gra też jest niezła. Dobrze żeby rezerwowi dostawali więcej szans bo tylko wtedy będą grali lepiej. Liczę na Wisłę i mam nadzieję że teraz będzie tylko lepiej, chcę ich oglądać za rok w pucharach.

Bodo - 29 sierpnia 2014, 22:29:58 - *.google.com (*.174.131.221)
Gratulację. Frekwencja tez wreszcie oki na Reymonta. Pozdro

Castorp - 29 sierpnia 2014, 22:32:56 - *.play-internet.pl
Co ten Frankowski zgłupiał,daje Urydze czerwoną za pseudofaul(owszem Mak przewrócił się przez nogę,ale ani to brutalne,ani złośliwe),a potem Komołow robi 3 faule pod rząd i ani ani..? Mecz słaby w 2 połowie,ale Smuda tym razem przegiął totalnie robiąc zmiany w w 89 i 90 minucie(chłop totalnie nie wierzy swojej ławce rezerwowych- co przykre dla chłopaków i demobilizujące).

@Cracovsky - 29 sierpnia 2014, 22:33:50 - *.icpnet.pl
O tak, "niekrzywdzący nikogo remis" w sytuacji gdzie Bełchatów nawet grając w przewadze nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę. Proponuje zainwestować w lepsze soczewki albo przynajmniej uważniej oglądać mecz.

bigos - 29 sierpnia 2014, 22:33:53 - *.dip0.t-ipconnect.de
wtf to oglądaj sobie swoją barse kibicu w kapciach.

mietek - 29 sierpnia 2014, 22:39:07 - *.ssp.dialog.net.pl
Najbardziej budujące jest to, że w podstawowych składach obu drużyn (łącznie) znalazł się tylko jeden nie-Polak.

domelTS - 29 sierpnia 2014, 22:40:39 - *.radomsko.hypnet.pl
Poziom dopingu zerowy...
Brawo.. Jazda z kur@#mi 70% dopingu.. PIer&&&&ne dzieci.
Smuda bez zmian do 90 minuty... A Sadlok w 85 kuśtyka.....
Jest wygrana... szkoda, że nie wpadało w 1 połowie. Jeszcze sędzia podjarany...

@mietek - 29 sierpnia 2014, 22:41:42 - *.icpnet.pl
I co w tym budującego? Stilic był najlepszy w Wiśle, a Prokic i Komołow po wejściu z ławki najlepsi obok Basty w GKS-ie.

Kibol - 29 sierpnia 2014, 22:50:05 - *.77.124.202
Kibicoesko gorsze od bełchatowa są np. ekipy Piasta czy Podbeskidzia

j77 - 29 sierpnia 2014, 22:53:29 - *.siec.alfa.pl
Wisła tylko jeden obcokrajowiec,brawo Smuda.

jedrii - 29 sierpnia 2014, 23:35:10 - *.dynamic.chello.pl
@domelTS - szczere pytanie, byłeś na meczu?

nyrol - 29 sierpnia 2014, 23:40:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobry Mecz Szkoda Torfiorzy!!! Kibice Wisły Mega Doping !!! Warta Poznań Rodowici !!!

nyrol - 29 sierpnia 2014, 23:43:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Smuda Stawia na Polskę i Narodowych Ludzi !!!!! Warta Poznań 1912 Duma Prawego Poznania i Tadka Dziuby!!!

magik 000 - 29 sierpnia 2014, 23:58:21 - *.play-internet.pl
jazda jazda biała gwiazda!!!!

pyrol - 30 sierpnia 2014, 0:02:52 - *.centertel.pl
Nyrol jesteś strasznym pajacem, kozak w necie ci.a w świecie. A wisle daje 2 kolejki i będzie czapa bo z taką wąską kadrą to mogą walczyć o puchar wójta gminy Kocmyrzów-Luborzyca ;) chociaz dzisiaj Franz zrobił 2 zmiany a Stepinski był 15 zawodnikiem który zagrał w Wiśle w tym sezonie

kleksiki - 30 sierpnia 2014, 0:11:35 - *.jeleniagora.vectranet.pl
Mecz całkiem dobry fajnie sie ogładało Gks w obronie wyglądało całkiem dobrze tylko z przodu ize strzałami trzeba popracować.remis byłby sprawiedliwy

Kłuszyn - 30 sierpnia 2014, 0:32:45 - *.dynamic.chello.pl
Brawo wreszcie frekwencja normalna.

koliber72 - 30 sierpnia 2014, 1:04:07 - *.173.10.176.tesatnet.pl
Daleko mi do Wisły,ale z mojej strony szacun dla Franka Smudy...jest po prostu dobry i tyle.

lolo - 30 sierpnia 2014, 1:35:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@cracovsky. Na kałuży nawet na derby nie umiecie zebrać kompletu 14500 więc z tą symboliczną frekwencją toś się Mosze wygłupił

A - 30 sierpnia 2014, 2:02:12 - *.xdsl.centertel.pl
18 tyś , o takiej frekfencji morzecie pomarzyc społeczniaki !

rafalski - 30 sierpnia 2014, 5:42:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do WTF Człowieku to jedz na mecz Barcy i tyle Barcelone będzie tu przedstawiał jak tam raz na 10 lat śnieg spadnie i samych socios którzy płacą składki jest grubo ponad 50 tysięcy! W tej chwili ja jako kibic Legii mam dość oglądania jej w pucharach i w lidze jak dominuje Chcę aby teraz Smuda z Wisłą.K zdobył majstra!

barfan - 30 sierpnia 2014, 7:08:49 - *.wsieci.pulawy.pl (*.19.40.1)
i tak jest postęp, bronili po czerwieni wyniku ale wybronili, rok temu czerwień dla Głowy i odwrócony mecz z Zawiszą w Bydgoszczy od 1:0 do 1:3

sas - 30 sierpnia 2014, 7:10:02 - *.czerwionkaleszczyna.vectranet.pl
rafalski a co tam u Bereszyńskiego i tej ryszawej kierowniczki

zzyx - 30 sierpnia 2014, 9:06:42 - *.bielskobiala.vectranet.pl
Druga żółta dla Urygi, zbyt pochopna. To nie było typowe i celowe przerwanie kontry. Sędzia powinien jeszcze ostrzec, ostatni raz. Do tego momentu Wisła wyraźnie lepsza. Dobrze się na nią patrzy.

hubal - 30 sierpnia 2014, 9:13:35 - *.play-internet.pl
Pierwsza połowa dla Wisły, druga dla GKS-u. Mecz na remis, także gospodarzą dopisało dzisiaj szczęście. Mecz na dobrym poziomie, widać, że Wisła ma spory potencjał w ofensywie. Gra Wisły jak i GKS-u fajna dla oka. Bełchatów wniósł do ligi nową jakość, z korzyścią dla kibiców. Widzew czy Zagłębie piłkarsko psuły ligę, także zmiany na plus.

Wiślak - 30 sierpnia 2014, 9:35:29 - *.dynamic.chello.pl
Klub podał, że sprzedał 17500 biletów, "kołowrotków" było 16832. Bilety były droższe o 10zł na wniosek kibiców, co dało klubowi 175000zł dodatkowego dochodu z dnia meczowego (moze ciut mniej, ale karnetow jest b.malo sprzedanych). ludzie z cracovii powinni siedziec cichusienko bo frekwencja w ich kurniku jest mniejsza niż na Wiśle w trakcie bojkotu. Z czym do ludzi. Cichutko tam siedzcie sobie.

Neymar - 30 sierpnia 2014, 9:36:57 - *.bb.sky.com
W mieście nie zonaczycie nic kazdy
O tym wiem

art1117 - 30 sierpnia 2014, 9:53:09 - *.play-internet.pl
W ktorej grupie gra wiselka w LE ?

miki - 30 sierpnia 2014, 10:22:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten tekst o Barcy świetny - kiedy Barca z Realem strzeliła w osłabieniu 2 gole?
Pamiętajmy, że w zeszłym roku w Bydgoszczy była 1 porażka. Choć dość kontrowersyjna.
Ale pierwsza

Brooklyn - 30 sierpnia 2014, 12:51:19 - *.dyn.optonline.net
Smuda byl przygotowany wpuscic Stepinskiego wczesniej lecz ten pan co dmucha w gwizdek pokazal Urydze druga zolta kartke za zwykly faul, co dla mnie jest troche smieszne, ale to bylo powodem dlaczego czekal az do samego konca ze zmianami.

ara - 30 sierpnia 2014, 13:21:41 - *.57.146.47.internetia.net.pl
Mozecie srac zygac a Franek robi swoje.Ktory to sezon w lidze gdzie jego drozyna nalezy do czolowki.Kadra waska ale to nie wina Smudy...cos czuje ze jak utrzyma poziom do zimy to znajdzie sie kasa na 1 moze 2 zawodnikow i tym samym realna walka o pudlo na nawet majstra.PZPN zszargal Frankowi imie i opinie przez swoje interesy ale spokojnie Franc ja odbuduje.Przypomnijcie sobie pod jego wodza Wisle Lecha Zaglebie...mysle ze kazdy kibic tych druzyn tesknil za tym trenerem.Wole Smude na lawce iniz 3 gwiazdy na boisku.Swoja droga Franek zlozyl fajna pake i w porownaniu z reszta naszej trenerki bije ich na glowe.1 polowa i te klepy oraz przezuty to poziom europejski.Sami tak grac nie zaczeli tak wiec malolaty spokoj.

DENIS - 30 sierpnia 2014, 14:22:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bednarz odszedł i proszę frekwencja się poprawiła

luckyKSG - 30 sierpnia 2014, 14:30:45 - *.dynamic.vectranet.pl
Dziś wielki GÓRNIK powraca na pierwsze miejsce!! 2-0 dla Górniczka na Śląsku jak nic.

Waldek - 30 sierpnia 2014, 17:08:31 - *.160.125.46
brawo WISŁA- tak dalej trzymać - trochę szkoda Bełchatowa bo to dzielny beniaminek pamiętamy który wygrał na legii

ps - 30 sierpnia 2014, 19:17:31 - *.stargard.mm.pl
ale Franek daje sie ogrywac mlodym. ile juz w sumie pograli?za ile lat oni beda gotow do gry wedlug Smudy?

prawda - 30 sierpnia 2014, 22:31:03 - *.multi-play.net.pl
Sędziowanie słabe :B . Frankowski słabo , ale to co robił liniowy ( gość łysawy )to przechodzi wszystko dwa spalone Bełchatowa ślepy , Brożek metrowy spalony ślepy , błędne wskazania dla kogo aut - skandal !!!

tomi - 30 sierpnia 2014, 23:21:15 - *.play-internet.pl
Bednarz to najwieksza porazka Polskiej pilki, odszedl i od razu frekwencja poszla w gore ciekawe gdzie teraz pojdzie i jaki klub bedzie niszczyl

burak - 31 sierpnia 2014, 10:46:18 - *.ksi-system.net
ból dupy niektórych osób wyżej komentujących jest wręcz śmieszny. ale liczcie sie z tym, że w zeszłym sezonie do momentu bojkotu Wisła była u siebie niepokonana, na 2 miejscu ze stratą 5 punktów do Legii. a bojkot sie skończył

Free - 31 sierpnia 2014, 12:58:47 - *.opera-mini.net (*.74.235.153)
Gratulacje z Poznania! Szczere.

@Boateng - 31 sierpnia 2014, 17:11:49 - *.adsl.inetia.pl
szacun dla ciebie nic tylko zawsze Ci nic nie pasuje
może lewatywa i kolega CI ją zrobi kazdy news i jestes duzo masz tych kolegów!!!!

22@ksg - 31 sierpnia 2014, 17:19:35 - *.adsl.inetia.pl
toś cię powrócili

tempa-szcz - 31 sierpnia 2014, 22:15:15 - *.range81-157.btcentralplus.com
krakowski napisal: "Jak na koniec bojkotu frekwencja symboliczna" Dziecko, najwyzsza frekwencja (nie liczac meczu Lechia - Lech) od poczatku tego sezonu i to z bardzo "nieatrakcyjhym" przeciwnikiem. W supermarkecie 16 tys z hakiem to w trzech meczach w sumie naliczysz. Dziekuje, nie mam wiecej uwag

JohnyKSG - 2 września 2014, 14:44:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Przyjdzie i czas na Wisłę,zwłaszcza,ze graja tylko 1-na połowę.Juz z GKS-em mieli duzo szczęscia.Na Zawiszy z nowym trenerem tez nie bedzie łatwo...Oby najwyżej zremisowali,to Górnik bedzie znowu liderem.Ale uznanie za akcje bramkowa i grę Stilica.Klasa europejska conajmniej.

pewne_info - 2 września 2014, 15:21:09 - *.156.230.166
frekwencja się pojawiła bo pojawiły się wyniki - oto takie przywiązanie do sukcesów przy Reymonta. Jednak po batach od Legii wszystko wróci do normy czyli max. 5 tysięcy na mecz...

dzokej - 4 września 2014, 17:33:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl