14 września 2014, 17:23:23 - piter
Małe derby dla Piasta

W niedzielnym spotkaniu 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał na własnym boisku z Piastem Gliwice 1-2 (1-1). Bramkę dla gospodarzy zdobył Adam Danch. Dla Piasta trafili Gerard Badía oraz wprowadzony na boisko w drugiej połowie Bartosz Szeliga.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Piasta. W 2. minucie Carles Martínez wrzucił z prawego skrzydła do niepilnowanego Gerarda Badíi, który ładnym uderzeniem z powietrza pokonał bezradnego Pāvelsa Šteinborsa. Dwanaście minut później z narożnika boiska dośrodkowywał Tomasz Podgórski. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Kamil Wilczek, ale piłka po jego strzale nieznacznie minęła bramkę gospodarzy. W odpowiedzi z dystansu uderzał Seweryn Gancarczyk, jednak futbolówka przeleciała nad bramką. W 25. minucie z rzutu wolnego strzelał Podgórski. Uderzenie to sprawiło problemy Šteinborsowi, który na raty złapał piłkę. Kilkadziesiąt sekund później dobrą okazję zmarnował Rubén Jurado. Hiszpan opanował futbolówkę w polu karnym i uderzył tuż nad poprzeczką. Chwilę potem Górnik doprowadził do wyrównania. Z rzutu rożnego kopnął Gancarczyk. Futbolówka odbiła się od Rafała Kosznika, po czym trafiła pod nogi Adama Dancha, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Zabrzanie nie poprzestawali w atakach. Kosznik wycofał do Róberta Ježa, który kopnął w kierunku bliższego słupka. Świetnym refleksem popisał się jednak Alberto Cifuentes. W 37. minucie gospodarze przeprowadzili składną akcję. Danch przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Kosznika. Skrzydłowy zabrzan wstrzelił bez zastanowienia piłkę w pole karne. Do strzału składał się już Mateusz Zachara, lecz w ostatniej chwili ubiegł go Csaba Horváth i zażegnał niebezpieczeństwu. Kilka minut później Roman Gergel wycofał do Ježa, który zdecydował się na strzał z 20 metrów. Futbolówka odbiła się od poprzeczki, po czym trafiła do Zachary. Napastnik Górnika umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i nie uznał bramki. Swoją okazję miał również Łukasz Madej, ale kopnął niedokładnie. Po drugiej stronie boiska z 20 metrów strzelał Jurado. Šteinbors poradził sobie z tym uderzeniem i złapał futbolówkę.

Druga połowa zaczęła się od groźnej akcji Górnika. Wojciech Łuczak podał do Madeja, a ten technicznym strzałem zmusił Cifuentesa do interwencji. W 57. minucie Zachara wymienił podania z Madejem. Były gracz GKS-u Bełchatów zdecydował się na strzał po bliższym rogu, jednak refleksem popisał się Cifuentes i wybił piłkę na rzut rożny. Niedługo potem Madej kopnął na lewo do Kosznika, ale ten z ostrego kąta nie trafił w bramkę. W odpowiedzi Wilczek zagrał na wolne pole do Badíi. Hiszpan minął golkipera zabrzan, ale za mocno wypuścił sobie futbolówkę i nie zdołał jej skierować do siatki. W 77. minucie Bartosz Szeliga kopnął wzdłuż pola karnego. Dominik Sadzawicki wyprzedził Badíę i wybił piłkę na rzut rożny. Sześć minut później Gancarczyk wstrzelił piłkę w pole karne. Zachara wygrał pojedynek powietrzny, lecz posłał piłkę nad poprzeczką. Chwilę potem prawym skrzydłem urwał się Matej Ižvolt, po czym wrzucił piłkę do Szeligi, który silnym uderzeniem głową dał Piastowi prowadzenie. Po chwili Szeliga mógł zdobyć swojego drugiego gola, ale w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek ze Šteinborsem. W doliczonym czasie gry kolejny raz kapitalnie w bramce zachował się bramkarz zabrzan, broniąc strzał Wilczka.

14 września 2014, 15:30 - Zabrze (Stadion im. Ernesta Pohla)
Górnik Zabrze 1-2 Piast Gliwice
Adam Danch 27 - Gerard Badía 2, Bartosz Szeliga 84

Górnik: 1. Pāvels Šteinbors - 17. Dominik Sadzawicki, 26. Adam Danch, 22. Seweryn Gancarczyk (90, 5. Ołeksandr Szeweluchin) - 11. Roman Gergel, 81. Róbert Jež, 6. Radosław Sobolewski, 18. Łukasz Madej (71, 8. Przemysław Oziębała), 89. Wojciech Łuczak (65, 9. Dawid Plizga), 4. Rafał Kosznik - 20. Mateusz Zachara.

Piast: 91. Alberto Cifuentes - 14. Adrian Klepczyński, 3. Csaba Horváth, 28. Kornel Osyra, 19. Piotr Brożek - 17. Tomasz Podgórski, 9. Radosław Murawski, 4. Carles Martínez (57, 20. Łukasz Hanzel), 77. Rubén Jurado (66, 26. Bartosz Szeliga), 21. Gerard Badía (80, 18. Matej Ižvolt) - 10. Kamil Wilczek.

żółte kartki: Jež, Gancarczyk, Sobolewski, Kosznik - Horváth, Murawski.

max - 14 września 2014, 17:24:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brak szkoły średniej nie powinien rzutować na wzrok Gergel to jest mega drewno a z boiska schodzi najlepszy na boisku Łukasz Madej gdyby pseudo trenerowi zachciało się podejść na mecze rezerw to zobaczyłby że Oziębała i Plizga nadają się na kase do biedronki i tylko tam ale panu nieukowi się nie chce bo po co Panie Warzycha po to pan ma mecze rezerw żeby widzieć pewne rzeczy …Mateuszu Zachara twój wyjazd do klubu na zachodzie to jakiś żart Górnik to My a nie gość bez szkoły średniej
Gregel wypierd…..

Neni - 14 września 2014, 17:25:03 - *.adsl.inetia.pl
Po raz kolejny śląskie drużyny sie dogadują...

NPP - 14 września 2014, 17:25:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
buahahahahahah

kalbaro74 - 14 września 2014, 17:26:09 - *.dynamic.chello.pl
W derbach Gliwic Piast jest lepszy

Max - 14 września 2014, 17:28:59 - *.dsl.comwave.net
Nie jestem kibicem zadnej druzyny, ale dzisiaj Piast o klase lepszy od Gornika.Zabrze z czym wy sie pchacie do czolowki.

1945 - 14 września 2014, 17:30:00 - *.123.201.53.jotanet.pl
Taka miła niespodzianka - pięknie! Czyżby grajki w końcu się obudzili z letargu?! Hej Piast!

Lolek - 14 września 2014, 17:31:04 - *.adsl.inetia.pl
derby Gliwic dla Piasta !!! elegancko ... ave OKS ODRA OPOLE

pep - 14 września 2014, 17:31:20 - *.dynamic.vectranet.pl
Max-co ty bierzesz???

xls - 14 września 2014, 17:31:59 - *.play-internet.pl
Zabrze druga z rzedu porazka z Piastem;) mam nadzieje, ze to was troche ostudzi i nie bedziecie sie juz spinac, bo nie ma czym. Hej Piast!

kalbaro74 - 14 września 2014, 17:32:09 - *.dynamic.chello.pl
Podbeskidzie będzie wiceliderem jak wygra jutro z Koroną,ale w to wątpię.
;

alderamin - 14 września 2014, 17:33:10 - *.162.197.128
'Górnik to My' - powiedzial zawziety kibic, przeklinajac telewizor z wysokosci swojego fotela.

koaLicja - 14 września 2014, 17:34:28 - *.228.43.160
Brawo Piast. gornik nie powinien dostac licencji i teraz spadacie tylko w dol

ted niebie - 14 września 2014, 17:36:30 - *.centertel.pl
Hej ksg gdzie jestes, wczorej sie smioles z Ruchu i dzis w dupa w koncowce .brawo Piast gratki od kibica Ruchu s

zlocistyR - 14 września 2014, 17:38:41 - *.188.109.pools.vodafone-ip.de
Gratki Piast!!

aqq - 14 września 2014, 17:39:55 - *.gwardii.osi.pl
A mi się mecz podobał. Sędzia kilka błędów zrobił ale wyniku nie wyłączył. Szkoda że tak mało kibiców tam w Zabrzu chodzi na mecze ale nie ma się co dziwić jak tam nie ma miejsc siedzących. Mogliby siedząca dać

onet - 14 września 2014, 17:45:18 - *.95.93.42.gl.digi.pl
Cała Polska o tym wie gornik zabrze jest na dnie.Całe zycie Piast Gliwice.

Sikornik - 14 września 2014, 17:45:42 - *.play-internet.pl
ja nie rozumie dlaczego druzyna bez stadionu wogole gra w Extraklasie drugi sezon z rzedu ????? o co tu chodzi??? nie ma stadionu wypad do Bklasy

egon - 14 września 2014, 17:48:34 - *.250.multiplay.pl
Bosko ;) szkoda tylko że Šteinbors nie dostał czerwonej kartki za złapanie piłki poza polem karnym!!!

NS - 14 września 2014, 17:52:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pozdrowienia dla Szeligi z Nowego Sącza!

kalbaro74 - 14 września 2014, 18:08:44 - *.dynamic.chello.pl
Mam pytanie,kiedy ten stadion w Zabrzu skończą?

aspius - 14 września 2014, 18:18:34 - *.dynamic.mm.pl
Smiac mi sie chciało jak kibice górnika wybrali transfer Gergela jako najlepszy, drugi Visniakows, Trzeci Korzym. Ci dwaj zawodnicy moga Korzymowi buty conajwyzej wyczyscic, pokazał to dzisiaj Gergel, no i Visniakows cieniutki.

witalis - 14 września 2014, 18:41:55 - *.safe-lock.net
Boli co?? Ma boleć. Najniższy wymiar kary.

janel - 14 września 2014, 18:43:12 - *.95.93.49.gl.digi.pl
Gratulacje dla piłkarzy i trenera. Widać postęp w grze. Podgórski do środka pola, to może być strzał w dziesiątkę!
Hej Piast!

adam - 14 września 2014, 18:43:19 - *.160.125.44
zamiast Górnik gonić legię taka kompromitacja

piast - 14 września 2014, 18:56:29 - *.gliwice.vectranet.pl
A najlepsze ze większość z was tych mistrzów nie pamiętai pogódźcie się z tym ze do GLIWIC PIAST!!! wam jeszcze daleko

kasia_3207 - 14 września 2014, 18:59:52 - *.95.237.20
powinni bramkarza zmienić i postawić Kuchtę w bramce

zSączers - 14 września 2014, 19:02:37 - *.8.182.66
Brawo Bartek! pozdrowienia z Nowego Sącza

ah - 14 września 2014, 19:07:45 - *.opera-mini.net (*.13.106.71)
Bankrut Z. przegral mecz caly swiat juz wie!

emil - 14 września 2014, 19:10:50 - *.internetia.net.pl
Wielkie gratki dla Piasta z Jastrzebia!!!

Ruch - 14 września 2014, 20:06:35 - *.dynamic.chello.pl
GRat Piast

sese - 14 września 2014, 20:29:48 - *.dynamic.chello.pl
Podczas okienka transferowego Gornik gral na maxa i zdobywal pkt. Zawodnicy jak najszybciej chcieli zmienic klub, bo ten w Zabrzu wkrotce upadnie[ dług 50 baniek] . Okienko sie skonczylo, nikt ich nie chcial, morale opadly, grac sie nie chce. Ale jeszcze sie zerwia bo bedzie sie zblizac kolejne okienko [zimowe] , ale pod koniec roku zarzad ich dobije podsuwajac kolejne papiery o zrzeczeniu sie zaleglosci do podpisania. Na wiosne ci co zostana beda "chodzic" po boisku.

Legia 1916 - 14 września 2014, 20:32:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
hahahhaha Brawo Piast!!!

ksg - 14 września 2014, 20:36:17 - *.dynamic.chello.pl
bankrutami to jest połowa naszej ligi a co do piasta moze ststystyki ...porównamy z meczu..wiem ze statystykami sie nie wygrywa meczów....i jeszcz edo piasta jak zygus oddejdzie z prezydenta miasta to zobaczymy gdzie ...kurczaki beda grac.....

pb - 14 września 2014, 20:45:01 - *.adsl.inetia.pl
niema sianka ,niema granka, jakos mi niezal gz

do ksg - 14 września 2014, 20:47:46 - *.komag.pasjo.net
Statystyki są takie: po 14 strzałów z obu stron i po 7 celnych. Chcesz coś jeszcze dodać? Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że posiadanie piłki świadczy o czymkolwiek...

JohnyKSG - 14 września 2014, 21:08:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Od 25 minuty Piast nie istniał i postawił autobus w polu karnym grając znowu antyfutbol.Jak można było taki mecz przegrać u siebie?? Makabra,brak siły,szybkości i takiej zawzietości.Momentami wydawało mi sie,że Górnik gra do tyłu...Nie placic zawodnikom,jak nie maja pieniedzy,to graja! Łuczak do rezerw! Z taka szybkościa i orientacja może sobie na maji pokopać.Wstyd.Teraz lanie w Bielsku..

tata taja - 14 września 2014, 21:25:42 - *.95.94.62.milenium.jotanet.pl
takie tam w zabrzu......

Tomi PG - 14 września 2014, 21:41:18 - *.eimperium.pl
JohnyKSG - Co postawilismy to postawilismy co Kurnik z Zabrza zagral to zagral , komuna sie skonczyla to i was czas sie zakonczył !!!!!!!!!!! Gornik - PIAST 1:2 !!!!!!!!!!!!!!!!! Gliwice Miasto Piastoli !!!!!!!!!!!

taktoten - 14 września 2014, 21:46:57 - *.net.pulawy.pl
Czuję, że w Puławach będzie 0-7 dla Piasta...

ben - 14 września 2014, 22:05:33 - *.dynamic.chello.pl
szkoda tylko że z takimi patykami przegraliśmy

gon - 14 września 2014, 22:34:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piast jakościowo dużo lepszy. zasłużona wygrana!

pyton - 14 września 2014, 23:03:13 - *.56.13.243
Jestem szczesliwy

fan-gliwic - 14 września 2014, 23:09:06 - *.34.220.96
brawo ---brawo--PIAST GLIWICE
tylko PIAST GLIWICE

witja - 14 września 2014, 23:24:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
w meczach subligi śląskiej punkty dostaje ten, kto ich aktualnie bardziej potrzebuje.

// - 15 września 2014, 8:02:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piast zmienił barwy z niebiesko-czerwonych na czerwone, czy tylko dostał w tym sezonie stroje po kimś?

Vip - 15 września 2014, 8:59:58 - *.dynamic.vectranet.pl
ha ha ha jaki ten bankrut z zawsza cieniutki !!

jo1 - 15 września 2014, 9:15:26 - *.3s.pl
4go Października padną na Cichej i zobaczą gdzie ich miejsce.
bRawo Piast!

cyd - 15 września 2014, 10:36:00 - *.LAN1.mega-net.pl (*.16.10.33)
Piast tak czy tak spadnie do pierwszej ligi

alojz - 15 września 2014, 11:07:53 - *.mirasoft.pl
gornik tak czy tak spadnie do 4 ligi za dlugi.

onet - 15 września 2014, 11:55:37 - *.2.multiplay.pl
Górnik od dobrych paru lat nie przyjmuje gości na własnym stadionie kpina kompletna .Pamiętam jak Piast awansował do EK jak kibice Górnika byli oburzeni ze Piast nie przyjmuje gości.

// - 15 września 2014, 12:26:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A jak ma Górnik przyjmować kibiców gości, skoro od tych "dobrych paru lat" jego stadion jest placem budowy?
Logiki trochę.

seba87 - 15 września 2014, 12:47:37 - *.dynamic.mm.pl
// To dlaczego grają tam jeszcze? Piast długo grał w Wodzisławiu....

godot - 15 września 2014, 14:49:34 - *.LAN1.mega-net.pl (*.16.10.33)
I czym się tu zachwycać nasza ekstraklasa to tragedia a wszystko co roku weryfikuja elinacje do lm i le wtedy wychodzi miernota naszej kopanej odnosze wrażenie ze większość tutaj na tym forum szuka tylko okazji do zaczepki i poniżania żadnego konstruktywnego komentarza

do zzyx - 15 września 2014, 18:44:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl