20 września 2014, 19:52:16 - jedrasf
Rehabilitacja Górnika

W drugim sobotnim meczu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało na własnym stadionie 0-3 (0-1) z Górnikiem Zabrze. Bramki dla gości zdobyli Ołeksandr Szeweluchin oraz dwie Mateusz Zachara. Dla gości to drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Górnik objął prowadzenie już w 2. minucie gry. Po krótko rozegranym rzucie rożnym w pole karne dośrodkował Łukasz Madej. Strzał głową oddał Rafał Kosznik, Michal Peškovič nie złapał piłki, a ta trafiła pod nogi Ołeksandra Szeweluchina, który z najbliższej odległości zdobył gola. Doskonałą szansę na wyrównanie zmarnował w 8. minucie Maciej Korzym. Napastnik Podbeskidzia doszedł do zagranej wzdłuż pola karnego przez Damiana Chmiela futbolówki, ale z kilku metrów nie trafił do bramki. Po drugiej stronie boiska dobrze dośrodkowywał Roman Gergel, lecz strzał Mateusza Zachary okazał się niecelny. Kilka chwil później goście świetnie rozegrali piłkę. Zachara zagrał do Kosznika, który wbiegł w pole karne, jednak jego strzał obronił Peškovič. W 32. minucie Górnik po raz kolejny mógł podwyższyć prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Róbert Jež, futbolówka trafiła na głowę Adama Dancha, który strzelił nad poprzeczką. W odpowiedzi po rzucie rożnym uderzał Frank Adu Kwame. Obrońca Podbeskidzia trafił jednak w Pāvelsa Šteinborsa, a piłki do siatki nie zdołał skierować Artur Lenartowski.

Dwie minuty po przerwie kolejną świetną okazję stworzyli goście. Gergel zagrał w pole karne do Macieja Małkowskiego, a ten bez przyjęcia podał do Madeja, który strzelił na bramkę. W bramce gospodarzy pewnie interweniował jednak Peškovič. Po drugiej stronie boiska znakomitą piłkę od Piotra Malinowskiego otrzymał Chmiel. Pomocnik Podbeskidzia uderzył celnie, lecz jego strzał znakomicie obronił Šteinbors. W 55. minucie gry gospodarze mieli kolejną bardzo dobrą sytuację. Po zagraniu z rzutu wolnego Macieja Iwańskiego tuż przed bramką znalazł się Korzym, ale nie udało mu się pokonać bramkarza Górnika. Pięć minut później świetną kontrę wyprowadzili goście. Gergel dośrodkował wprost na głowę Ježa, jednak strzał Słowaka obronił Peškovič. W 70. minucie Górnik podwyższył prowadzenie. Z lewej strony Madej zagrał do Ježa, a ten uderzył po ziemi. Piłki nie złapał Peškovič i dobitka Zachary trafiła do siatki. W odpowiedzi blisko strzelenia gola był Krzysztof Chrapek, ale jego strzał minął dalszy słupek bramki Górnika. W 84. minucie świetną okazję miał Chmiel. Pomocnik gospodarzy doszedł do zagranej przez Adu Kwame futbolówki, ale z kilku metrów trafił w słupek. Chwilę później po kontrataku dobrą sytuację miał Małkowski, jednak świetnie w bramce Podbeskidzia spisał się Peškovič. W końcówce meczu na strzał z dystansu zdecydował się Anton Sloboda, lecz po raz kolejny znakomicie interweniował Šteinbors. W doliczonym czasie gry po szybkiej kontrze w sytuacji sam na sam znalazł się Zachara i strzałem obok Peškovicia ustalił wynik meczu.

20 września 2014, 18:00 - Bielsko-Biała (Stadion Miejski)
Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-3 Górnik Zabrze
Ołeksandr Szeweluchin 2, Mateusz Zachara 70, 90

Podbeskidzie: 33. Michal Peškovič - 21. Tomasz Górkiewicz, 17. Dariusz Pietrasiak, 26. Bartłomiej Konieczny, 5. Frank Adu Kwame - 10. Marek Sokołowski, 22. Artur Lenartowski (45, 11. Anton Sloboda), 7. Maciej Iwański, 14. Damian Chmiel, 8. Piotr Malinowski (67, 23. Róbert Demjan) - 77. Maciej Korzym (67, 15. Krzysztof Chrapek).

Górnik: 1. Pāvels Šteinbors - 17. Dominik Sadzawicki, 5. Ołeksandr Szeweluchin, 21. Mariusz Magiera - 11. Roman Gergel (79, 25. Dzikamai Gwaze), 26. Adam Danch, 6. Radosław Sobolewski, 81. Róbert Jež, 18. Łukasz Madej (90, 13. Maciej Mańka), 4. Rafał Kosznik (29, 15. Maciej Małkowski) - 20. Mateusz Zachara.

ziom - 20 września 2014, 19:55:15 - *.adsl.inetia.pl
gornik na kolanach do Czestochowy,tyle sytuacji ile miało PBB w 2 połowie,pierwsza bramka ustawiła mecz,Pietrasiak dramatycznie słaby

sas - 20 września 2014, 19:55:44 - *.czerwionkaleszczyna.vectranet.pl
Mariusz Magiera powrócił

88 - 20 września 2014, 19:55:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No wkoncu po dwuch porazkach dwa zwysietwa. Dobry mecz Szew,Zachary ktury troszke sie zrechabitowal za mecz z Piastem, i dobry mecz Magiery,Malkowskiego

gregor1945 - 20 września 2014, 19:56:47 - *.dip0.t-ipconnect.de
buraki sie dały ograć słabemu górnikowi

kolo - 20 września 2014, 19:56:49 - *.adsl.inetia.pl
88 do przedszkola ortografii się uczyć

igi - 20 września 2014, 19:56:50 - *.dynamic.vectranet.pl
ziom-nie odstawiaj leków przed meczem, to szkodzi...

Boateng - 20 września 2014, 19:58:29 - *.internetdsl.tpnet.pl
Typowe, że jak się ktoś za bardzo na Legię zepnie to potem wpada w dołek. Tak to nasze drużyny są przygotowane do walki na 100 procent.

tspfan - 20 września 2014, 19:59:18 - *.b-ras1.bdt.dublin.eircom.net
W pełni zasłużone zwycięstwo Górnika, który był bezdyskusyjnie lepszy. Pomimo tego, Podbeskidzie mogło ten mecz wygrać, albo chociaż zremisować. Ale Korzym i Chmiel marnowali takie sytuacje, że to się w pale nie mieści. Nie można liczyć na dobry wynik jak się nie potrafi strzelać w sytuacjach nawet nie stuprocentowych, ale dwustuprocentowych.
29 dośrodkowań z tego blisko 20 Iwańskiego. Sytuacje sobie stwarzali, ale wykończenie - paździerz. Ambicji czy przygotowania fizycznego odmówić nie można, ale w tej dwutygodniowej przerwie Górale kompletnie stracili pazur. Kuleje dokładność, kuleje taktyka, kuleje porozumienie między zawodnikami.

żabo(L) - 20 września 2014, 20:01:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ręcznik pesković 0-3 górnik tyle w temacie.

ziom - 20 września 2014, 20:06:23 - *.adsl.inetia.pl
"igi" dla ciebie na leki już za pózno,pierwsza bramka ustawiła mecz już w 2 minucie a druga wprowadziła nerwowość stąd niedokładność,jak się za bardzo chce to akurat wtedy nie idzie.Szkoda że Stano nie grał zamiast Pietrasiaka,lepiej kryje bo zachara robił co chciał z Pietrasiakiem.

cccc - 20 września 2014, 20:06:25 - *.dynamic.chello.pl
@rrrrr Nie mały kryzys, tylko raczej wszystko wraca do normy :P

Rigidigi - 20 września 2014, 20:07:42 - *.dynamic.chello.pl
Myślę, że już starczy Peskovica w bramce. Nie wybronił w tym meczu kompletnie nic. Wszystkie trzy bramki po rękach. Bronił tylko to co w niego leciało. Dramat.
Zajac wracaj do bramki!!

rrrrr - 20 września 2014, 20:12:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@cccc
Niby porażka z Górnikiem to nic dziwnego,bo Zabrzanie to niezła drużyna,ale mówię o porażce z Koroną,którą nawet dzieciaki z Warszawy ogrywają

igi - 20 września 2014, 20:22:04 - *.dynamic.vectranet.pl
ziom- a która miła ustawić mecz szósta,zawsze pierwsza ustawia mecz zwłaszcz jeśli pada w drugiej minucie......

Pielgrzym - 20 września 2014, 20:24:33 - *.adsl.inetia.pl
Podbeskidzie POBUDKA,POBUDKA,pora powalczyć.

luke - 20 września 2014, 20:31:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To tylko w Polsce panuje mit że pierwsza bramka ustawia mecz. Na całym świecie piłkarze po stracie bramki jeszcze bardziej się starają, to tylko w tym dziwnym kraju siada im psycha, bo przecież nie da się odrobić jednej bramki nawet przez 88 minut.

bolak - 20 września 2014, 20:54:41 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Przerwa 2 tygodniowa źle wpłyneła na Górali. Ale Górale tak mają - musi zaskoczyć a później pójdą dalej jak burza.

zbitarz4 - 20 września 2014, 21:17:10 - *.dynamic.mm.pl
Mateusz, spokojnie rób swoje. Wierzę że ..... Ty już wiesz o co chodzi ! Tego Ci życzyłem kiedyś w Jagiellończykach !!!! I marzy mi się duet z Lewandowskim w kadrze na ataku ! A co, pomarzyć nie można !!!???

scianka - 20 września 2014, 21:48:14 - *.kielce.vectranet.pl
Podbeskidzie spadek,Ojrzyński nie dotrwa do końca sezonu.Zobaczycie.

rrrrr - 20 września 2014, 22:24:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@scianka
A widziałeś Koronę wczoraj,albo Zawiszę dziś?Spadają tylko dwie drużyny.Podbeskidzie przy tamtych to dobry klub

M - 20 września 2014, 22:29:10 - *.30.77.131.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
To aż dziw że do tej pory ta obrona straciła tylko tyle bramek. Cały czas uważam że mają najsłabszą obronę w lidze. Pozatym ciekawe że nie zawieszą Pietrasiaka bo właśnie dostał zarzut w sprawie ustawiania meczy...

tomi - 20 września 2014, 22:47:14 - *.centertel.pl
PODBESKIDZIE już mecze sprzedaje wstyd taki słaby górnik nagle wygrywa 0;3

Fryzjer - 20 września 2014, 22:54:16 - *.adsl.inetia.pl
A miały być puchary ... :D

bb - 20 września 2014, 23:01:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niektórzy podniecali się już miejscami w pucharach, a tym czasem potencjał Podbeskidzia, to obrona przed spadkiem.

RaV - 21 września 2014, 7:50:01 - *.175.66.206
Wszystko pięknie ładnie, ale wiemy jak zagra Górnik na wiosnę (jak zawsze)

Do tomi - 21 września 2014, 8:30:02 - *.dynamic.chello.pl
Ciekawe za co Górnik miałby mecz kupić ???

LuksTSP - 21 września 2014, 8:39:20 - *.ssp.dialog.net.pl
gratulacje dla Górnika
nasi bez szczęścia jakoś tak bez jaj

łysy - 21 września 2014, 10:37:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
dlaczego mecz marnych klubów na niebiesko,a mecz super Piasta na czarno?

Polbyt - 21 września 2014, 10:43:22 - *.akk.net.pl
@ziom-Pietrasiak zawsze byl dramatycznie slaby,nawet jak grał w śląsku.to grajek max na 1 lige.Podbeskidzie robi spory błąd płacac pensje tak słabemu kopaczowi.

leon - 21 września 2014, 10:53:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dlaczego gra ten Lenartowski on osłabia drużynę Sloboda pojawia się zaczynają grać. Iwański przemęczony czy co? kiepsko rozgrywa Nie ma środka pomcy .Srodek boiska jak ser szwajcarski a ten nasz atak taki miał być i co znowu kicha.I do kogo tym razem pretensje p. Iwański Oj kiepsko to wygląda

koaLicja - 21 września 2014, 12:14:28 - *.228.43.160
Górale wstyd pregrac z tak słabymi hanysami jak górnik.

kibic - 21 września 2014, 21:01:02 - *.free.aero2.net.pl
Macie jakis protest ze tak malo kibicow?.Zal na to patrzec

west - 22 września 2014, 12:04:08 - *.adsl.inetia.pl
Pierwsza połowa słabiuteńka Podbeskidzie tak jak napisał Luks TSP dokładnie jakoś tak bez jaj i wiary. No niestety Lenartowski to ulubieniec Ojrzyńskiego choć dokładnie nic nie prezentuje Sloboda o 3 klasy lepszy. Czas zejść na ziemie bo jeszcze nam sporo brakuje Peskowić tez jakiś śnięty Pora na powrót Ryśka chyba wybiła. W pucharach czas dać szansę np Okińczycowi i Demjanowi który po bramce może się przełamać.

KoaLicja - 22 września 2014, 12:41:44 - *.180.202.5.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Frekwencja gornika i podbeskidzia na zalosnie niskim poziomie.jedno i drudzy macie wogole kibicow?

kamil - 22 września 2014, 13:01:51 - *.135.163.136.static.kolnet.eu