22 września 2014, 19:49:46 - piter
Sennie w Łęcznej

W meczu kończącym 9. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Górnik Łęczna zremisował na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 0-0. Spotkanie w Łęcznej stało na bardzo niskim poziomie.

W 11. minucie gry Miroslav Božok ograł na lewym skrzydle Martina Barana, po czym zagrał piłkę w pole karne. Do wybitej przez Marka Wasiluka futbolówki dopadł Przemysław Kaźmierczak, ale uderzył bardzo niedokładnie. Dziewięć minut później Božok kopnął do Filipa Burkhardta. Były pomocnik Wisły Płock zdecydował się na strzał z 16 metrów. Piłka o centymetry minęła lewy słupek bramki. Po drugiej stronie boiska Maciej Gajos odegrał na lewo do Niki Dzalamidze, jednak ten kopnął wysoko nad bramką. Strzału z dystansu próbował także Gajos, ale i jego próba była nieudana. Po chwili z 20 metrów uderzył Tomasz Nowak. Bartłomiej Drągowski nie miał problemów ze złapaniem futbolówki. Niedługo potem Maciej Szmatiuk zagrał na lewą flankę do Božoka, który bez wahania wstrzelił piłkę w pole karne. Ta trafiła do Fedora Černycha, lecz jego strzał zablokował Michał Pazdan. Tuż przed przerwą Dzalamidze podał do znajdującego się przed polem karnym Patryka Tuszyńskiego. Były gracz Lechii dostrzegł pozostawionego bez krycia Przemysława Frankowskiego, jednak ten przestrzelił w idealnej sytuacji.

Dwie minuty po zmianie stron z dystansu kopnął Burkhardt. Do odbitej przez Drągowskiego piłki dopadł Božok i umieścił ją w siatce, jednak sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i gol nie został uznany. Jagiellonia próbowała odpowiedzieć strzałami Mateusza Piątkowskiego i Dzalamidze. Po drugiej stronie boiska Grzegorz Bonin ograł z łatwością defensora "Jagi", po czym wycofał do Černycha. Litwin uderzył po dalszym słupku, ale świetnie w bramce zachował się golkiper gości. W 57. minucie z rzutu wolnego strzelał Wasiluk. Futbolówka o kilka metrów minęła lewy słupek bramki. Sześć minut później Burkhardt podał do Božoka, który kopnął bez zastanowienia. Kolejną dobrą interwencją popisał się Drągowski. Następnie z rzutu wolnego strzelał Nowak, a bramkarz Jagiellonii przerzucił futbolówkę nad poprzeczką. Kilka minut później ze stałego fragmentu gry uderzał Patrik Mráz. Drągowski wybił piłkę na rzut rożny. W 78. minucie gry Górnik zmarnował dwie doskonałe sytuacje. Najpierw piłka po uderzeniu Nowaka odbiła się od słupka, a po chwili futbolówkę po strzale Černycha wybił sprzed linii bramkowej Baran. Jedenaście minut później z rzutu wolnego wrzucał Gajos. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Pazdan, ale kapitalną interwencją popisał się Sergiusz Prusak, wybijając piłkę na rzut rożny.

22 września 2014, 18:00 - Łęczna (stadion Górnika)
Górnik Łęczna 0-0 Jagiellonia Białystok

Górnik: 79. Sergiusz Prusak - 22. Łukasz Mierzejewski, 23. Maciej Szmatiuk, 24. Tomislav Božić, 2. Patrik Mráz - 15. Grzegorz Bonin, 7. Tomasz Nowak, 18. Przemysław Kaźmierczak (79, 17. Radosław Pruchnik), 87. Filip Burkhardt (87, 16. Wojciech Kalinowski), 19. Miroslav Božok (83, 10. Paweł Buzała) - 11. Fedor Černych.

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 18. Martin Baran, 7. Sebastian Madera, 4. Michał Pazdan, 14. Marek Wasiluk - 21. Przemysław Frankowski (87, 6. Taras Romanczuk), 22. Rafał Grzyb, 20. Maciej Gajos, 10. Nika Dzalamidze (69, 9. Jan Pawłowski), 8. Patryk Tuszyński - 27. Mateusz Piątkowski.

żółte kartki: Szmatiuk, Božić, Kaźmierczak, Kalinowski, Pruchnik - Pazdan, Baran.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 5288.

Żółtą kartką został ukarany także rezerwowy zawodnik gospodarzy - Veljko Nikitović.

hardkor - 22 września 2014, 19:51:15 - *.162.253.105
bks jaga

Darek - 22 września 2014, 19:51:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobrze, że nie oglądałem ;)

jadą misie - 22 września 2014, 19:52:05 - *.adsl.inetia.pl
Może wreszcie PZPN zrobić cos z tymi meczami w poniedziałek, bo tego nie da się oglądać

rafi - 22 września 2014, 19:52:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
5288? przecie tam 2 tys nie bylo...

JAGA - 22 września 2014, 19:52:34 - *.dyn.as47377.net
poziom meczu -bez komentarza. cieszy 1pkt po takiej grze super doping kibicow Jagielloni

washedout - 22 września 2014, 19:52:57 - *.dynamic.chello.pl
Rozgrywanie meczów w poniedziałki nie ma żadnego sensu.

alex - 22 września 2014, 19:54:32 - *.dynamic.vectranet.pl
czyli jednak da się zobaczyć spalone...

burak - 22 września 2014, 19:54:53 - *.ksi-system.net
ostatni raz oglądam mecz w poniedziałek...

r6 - 22 września 2014, 19:56:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na Górniku mają jakiś protest? Słychać było tylko Jagiellonię. Poziom meczu żenada. Cieszy trzeci mecz z rzędu Jagi (i młodego Drągowskiego) na zero z tyłu.

pwls - 22 września 2014, 19:57:35 - *.euro-net.pl
To nie tylko kwestia samego poniedziałku, ale też drużyn, czy raczej meczów jakie się dobiera na ten dzień.

as - 22 września 2014, 19:58:16 - *.adsl.inetia.pl
Padaka w wykonaniu Jagi.Probierz znowu promuje swoich pupilków z Lechii tak samo jak Stokowiec z Polonii.

123456 - 22 września 2014, 19:58:23 - *.centertel.pl
I sie skonczyla passa meczów bezbramkowychw oficjalnych spotkaniach. A bylo tego prawie 2 lata

Hazel - 22 września 2014, 20:00:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dokładnie. Rzadko w której lidze rozgrywa się mecze w poniedziałki. W najlepszych ligach świata większość meczów kolejki gra się w jednym dniu, w sobotę lub niedzielę i nic złego się z tego powodu nie dzieje. Nawet dla frekwencji byłoby lepiej przesunąć te mecze na sobotnie lub niedzielne południe (13:30) albo grać w niedzielę trzeci mecz o 20:30.

leo - 22 września 2014, 20:00:26 - *.dynamic.chello.pl
Rany boskie jakiez emocje trza stworzyc strefe kibica

Koło - 22 września 2014, 20:02:32 - *.limes.com.pl
Ten mecz to porażka futbolu, no ale jest jeden showman to pobierz ,jego zawodnicy fauluje a on jak by mógł to by pobił sędziów bo jego zawodnikom dzieje się krzywda. Znowu powie na konferencji prasowej ze jego zespół zagrał na zero z stylu wasiluk ledwo oddychał i tylko szybsza gra łącznej obnazyla by jego słabość , a o baranie szkoda mówić gra tylko do tylu i wybija w trybuny a jego szybkość mnie powala . Słowem mówiąc ta liga jest na poziomie 4 ligi regionalnej , a panowie komentatorzy powinni się uczyć komentowania bo nada się ich słuchać.

$chetyna - 22 września 2014, 20:02:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sennie ale kontrola mafijna jest.

kibic jagi - 22 września 2014, 20:03:50 - *.euro-net.pl
nie dało się tego oglądać totalny syf

Listek - 22 września 2014, 20:05:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Hazel To jedz na mecz do najlepszej ligi świata jak ci grany poniedziałek nie odpowiada

dW - 22 września 2014, 20:06:10 - *.elpos.net
Niby dużych błędów w wykonaniu sędziego nie było, ale cały mecz czuwał żeby nie stała się krzywda piłkarzom Górnika.

Darek - 22 września 2014, 20:09:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Hazel - weźmy choćby dzisiejszy dzień dla przykładu. Na poziomie ekstraklasy grają Białoruś, Cypr, Grecja, Hiszpania, Izrael, Portugalia, Rosja, Turcja i Ukraina, czyli 9 z 20 lig silniejszych od Polskiej więc prawie połowa. Do tego w Anglii, Francji i we Włoszech gra II liga, a I nie gra tylko dla tego, że jest kolejka w środku tygodnia. Więc z tym rzadko która liga to trochę przesadziłeś.

Lord - 22 września 2014, 20:19:20 - *.160.125.44
szkoda że Górnik z Lęcznej nie wygrał mecz ogolnie wielka Żenada

erwo - 22 września 2014, 20:23:44 - *.dynamic.chello.pl
Frankowski sesrany na przeciętnym meczu...:-)

ada - 22 września 2014, 20:24:35 - *.bialystok.vectranet.pl
Cel był jasny, nie przegrać meczu i został zrealizowany. Dla oka bardzo mierne widowisko. Punkt cieszy, reszta do zapomnienia jak najprędzej.

Yemiol - 22 września 2014, 20:37:26 - *.bb.online.no
Mecz ogólnie może i słaby z przewagą Górnika.Jaga niech się cieszy że wywozi punkt z Łęcznej dzięki Drągowskiemu.17 lat ma chłopak,a talent rośnie.

l_escalier - 22 września 2014, 20:44:32 - *.dynamic.chello.pl
Przez tą Jagiellonię kupon i 13zł poszło się je*** ;) oby jak najmniej takich meczy :P

kibic - 22 września 2014, 20:45:52 - *.dynamic.mm.pl
Probierz postawił w Łęcznej autobus, przyjechał po remis i cel osiągnął, szkoda bo myślałem ze w piłce gra się zawsze o 3 pkt, Szatałow porażka ze zmianiami kompletnie nic nie wnoszą do gry a wrecz przeciwnie osłabiają zespół, Kazmierczak przyszedł do Łęcznej chyba tylko po ciepłą pensję bo na boisku kompletnie nic nie pokazuje

rybak - 22 września 2014, 20:48:23 - *.ennet.pl
r6 jaki protest dzieciaku ? Jaga w 1 poł mieli dobre momenty, w 2poł słabo ale zależy z jakiej perspektywy się ocenia. Rafi tyś ten piknik Osucha gdzie nawet 2tys nie chodzi ?

nn - 22 września 2014, 20:49:30 - *.opera-mini.net (*.173.118.114)
od czasu kiedy mecze odbywaja sie w poniedzialki najczesciej pada 0-0. Czyli lepiej dokoptowac ten mecz w sobote o 13.30 i przejdzie bez echa.

monster - 22 września 2014, 20:56:03 - *.ms-net.eu
O ile wystawienie Burkhardta w pierwszym składzie nie było złym pomysłem, to zmiany Szatałowa fatalne. Moim zdaniem Górnik najlepiej gra kiedy Nowak ustawiony jest za napastnikiem. Był fragment w drugiej połowie gdy tak zagrali i stworzyli ze 3 sytuacje 100%.

gusla - 22 września 2014, 21:02:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wreszczie nie ma Kalkowskiego i odrazu z tyłu na zero...Nie wiem co Szatałow widział w Kalkowskim ale to marny obrońca, mam nadzieje, że na razie do składu nie zawita

Przemek - 22 września 2014, 21:14:12 - *.tktelekom.pl
@gusla a ile meczy w wykonaniu Kalkowskiego widziałeś?
Poziom kibiców Jagi zdecydowanie wyższy niż piłkarzy, ale udało im się dociągnąć z tym 0-0 do końca. Górnik w drugiej połowie zdecydowanie lepszy, ale nic wpadło, dobrze dysponowany Drągowski. Myślałem, że Jagiellonię stać na lepszy futbol.

mala - 22 września 2014, 21:19:10 - *.toya.net.pl
wstyd taki mecz w telewizji pokazywac w naszej ekstraklasie powinno grac 10-12 zespolow i to maksymalnie

tellchar - 22 września 2014, 21:40:07 - *.adsl.inetia.pl
Na meczu mogło być koło 5.000, poza buforem między Jagą a sektorem C3 i trybuną B większość miejsc zajęta. Jaga głośniejsza? Miała na pewno lepszy bęben, a liczebność młynów podobna, więc mogła się wydawać głośniejsza. Ja siedziałem na A1, więc dla mnie Jaga była głośniejsza, ale kibice z A3 czy A4 mają inne zdanie.
Mecze w poniedziałek to jednak pomyłka

ted - 22 września 2014, 21:55:56 - *.231.23.11.koba.pl
Dziś jak i we wcześniejszych meczach w których nie grał Dani widać ile on daje zespołowi, jak ważne to jest ogniwo w zespole Jagi. Apel do działaczy- dać mu sporą podwyżkę i kontrakt do końca kariery. Zaoszczędzić na wszystkim tylko nie na Danim!!

koliber72 - 22 września 2014, 22:18:27 - *.173.10.176.tesatnet.pl
Boże jaka nędza

grosik - 22 września 2014, 22:39:49 - *.play-internet.pl
I to ma byc Ekstraklasa?
Jedyny plus meczu to mlody Bartek Dragowski.
270 minut bez puszczinego gola.A jagiellonia pozbawiona mozgu druzyny w postaci Daniego gra jak na melanzu.

rafalski - 23 września 2014, 5:48:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Szmatiuk i Bożic do wyróżnienia po głębokim przemyśleniu i ciężkim opaleniu No i Prusak za refleks pod koniec meczu !

rafalski - 23 września 2014, 6:38:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Teraz role konia trojańskiego przejmuje od Buzały Kazmierczak

eraaad - 23 września 2014, 9:15:04 - *.tktelekom.pl
gdybym był szefem klubu to takim piłkarzom to płaciłbym co najwyżej 200 zł stypendium co miesiąc a i to wydaje mi się za dużo za takie umiejętności.

pok - 23 września 2014, 10:03:38 - *.039.c78.petrotel.pl
Jak zagrał Filip Burkhardt ?

ekspertksl - 23 września 2014, 10:33:21 - *.182.36.9
JAGA - autobus, Jaga totalne zero z gry, jedna akcja przez cały mecz i 2-3 okazje ze stałych fragmentów. Młody bramkarz stanął na wysokości zadania i wywalczył te 0-0, ale ma problemy z wykopami - kilka razy wybił prosto pod nogi piłkarzy Górnika.
GÓRNIK bił głową w mur, próbował ale nie było siły ognia, bez nominalnego napastnika prawie cały mecz. Bonin i Cernyh mocno pilnowani i naciskani cały mecz. Dziwi mnie brak w składzie Hasaniego, ale to chyba nagroda za Cracovię.
Filip BURKHARDT najlepszy na boisku, dużo przejęć, mało strat, był wszędzie i widać, że zależy mu na 1 składzie.

Poniżacz - 23 września 2014, 10:50:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tego pożal się Boże białostockiego Guardioli i jego murowania się 11 piłkarzami nie da się oglądać.

ekspertksl - 23 września 2014, 11:54:52 - *.182.36.9
Dodam tylko krótko, że na żywo nie dało się tego oglądać, myślałem że zgłupieje, współczuje wszystkim którzy oglądali to w TV

rafal - 23 września 2014, 12:06:56 - *.222.58.154
Fakt, mecz cięzki do oglądania nawet na żywo. Górnik zasłużył spokojnie na jednego gola w drugiej połowie i ogólnie na 3 punkty. Spodziewałem się czegoś więcej po Probierzu, ale widać, że na wyjazdach dobry i jeden punkt. Z Koroną w Łęcznej musi być zwycięstwo, nie ma innej opcji.

DENIS - 23 września 2014, 14:06:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Faktycznie straszna nuda była

RKS CH - 23 września 2014, 19:10:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mózgi co wy piszecie liczby są podawane z liczby sprzedanych biletów więc taka frekwencja była a co do dopingu to gocie w łęcznej zawsze będą mieli lepszy doping kiedy jest podobna liczba bo są pod dachem
pozdrawiam CH & G & M

jerzy . p - 23 września 2014, 23:30:57 - *.nplay.net.pl
Zmiany w Górniku palce lizać , jak tak dalej pójdzie to będzie problem z utrzymaniem , bo Ci trzej Galaktyczni zmiennicy to wręcz osłabili i tak słabo grający Górnik ,a patrząc na grę Kazimierczaka i Bożoka to nie lada wyczyn , moim zdaniem to remis z najsłabszą od wielu lat Jagielonią u siebie to sromotna Porażka tak jak przegrana z równie słabą Cracovią - to przykre , ale mocno dołujemy

ja - 24 września 2014, 19:22:39 - *.dynamic.mm.pl
Chłopaczki z Białegostoku zarąbali radio ochroniarzowi. Ochroniarz pewnie 60-latek z grupą inwalidzką. Będą mieli w Białymstoku "POMNIK PRAWDZIWYCH BOHATERÓW"???