26 września 2014, 22:22:06 - mistico
"Ostra" riposta

W drugim piątkowym meczu 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna 2-1 (0-0). Bramkę dla gości zdobył Miroslav Božok, a chwilę później gospodarze odpowiedzieli trafieniem Krzysztofa Ostrowskiego. Gola na wagę trzech punktów zdobył Sebastian Mila.

Już w 2. minucie meczu groźnie zaatakował Górnik. Filip Burkhardt podał w pole karne do Fedora Černycha, a ten odegrał wzdłuż bramki Śląska. Miroslav Božok nie zdołał oddać strzału, a nadbiegającego Radosława Pruchnika w ostatniej chwili zablokował Krzysztof Danielewicz. Piłkę przejął jeszcze Patrik Mráz, który natychmiast uderzył, ale trafił w Piotra Celebana. Akcję zakończył Černych niecelnym strzałem z pięciu metrów. Gospodarze próbowali odpowiedzieć osiem minut później, lecz piłka po uderzeniu z dystansu Róberta Picha minęła słupek. Po chwili z rzutu wolnego przestrzelił Tomasz Nowak. W 18. minucie Božok wyłuskał futbolówkę spod nóg Celebana i ruszył na bramkę Śląska. Jego uderzenie z narożnika pola karnego okazało się minimalnie niecelne. Sześć minut później, po rzucie rożnym wykonywanym przez gospodarzy, piłkę tuż obok słupka posłał z dystansu Tomasz Hołota. Następnie kilka podań wymienili po prawej stronie boiska Flávio Paixão i Pich. Ostatecznie futbolówka trafiła do Słowaka, który przestrzelił z szesnastu metrów.

W 33. minucie indywidualną akcją popisał się Černych. Litwin przejął piłkę na czterdziestym metrze i ruszył na bramkę Śląska, minął Celebana i Hołotę, po czym oddał strzał z linii pola karnego. Mariusz Pawełek instynktownie zdołał obronić. Po tej sytuacji goście wykonywali rzut rożny. Po dużym zamieszaniu futbolówka wylądowała pod nogami Mráza, który z najbliższej odległości trafił w bramkarza. Po chwili Łukasz Mierzejewski ruszył prawym skrzydłem, po czy zacentrował na szesnasty metr do Božoka. Słowacki pomocnik uderzył jednak niecelnie. W 43. minucie składną akcję Černycha z Božokiem zakończył ten drugi mocnym strzałem tuż obok słupka. Minutę później Sebastian Mila uderzył z rzutu wolnego z trzydziestu metrów, ale Sergiusz Prusak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 49. minucie Flávio Paixão z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. Sześć minut później bardzo niecelnie z dystansu uderzył Burkhardt. Chwilę później padł gol dla Górnika. Mierzejewski ruszył prawym skrzydłem i spod końcowej linii zagrał w pole karne. Będący w polu karnym Božok z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Śląsk odpowiedział natychmiastowo. Pich z lewej strony podał w pole karne do Mili. Pomocnik gospodarzy mocno uderzył, a Prusak sparował futbolówkę na słupek. Następnie piłka trafiła do Krzysztofa Ostrowskiego, który strzelił do pustej bramki. Po chwili Flávio Paixão zagrał z prawego skrzydła w pole karne. Pich uderzył technicznie tuż przy słupku, ale bramkarz gości zdołał odbić futbolówkę na rzut rożny.

W 69. minucie Celeban zacentrował w pole karne, Hołota celnie główkował, lecz dobrą interwencją popisał się Prusak. Minutę później Mila podał do Ostrowskiego, który wstrzelił piłkę wzdłuż bramki. Bramkarz Górnika kolejny raz uratował swój zespół. Śląsk nie poprzestawał w atakach. Chwilę później będący na skraju pola karnego Mila wycofał do Pawła Zielińskiego. Obrońca gospodarzy uderzył przy bliższym słupku, ale Prusak obronił. W kolejnych minutach meczu gra toczyła się głównie w środku pola i żadna z drużyn nie potrafiła groźniej zaatakować.

Śląsk nie ustawał w atakach i w ostatniej minucie doliczonego czasu gry przyniosło to skutek. Po nieporadnym wyjściu z bramki Prusaka Mila uderzył z dystansu, a bramkarz Górnika nie zdążył ustawić się do obrony strzału i przepuścił piłkę do siatki.

26 września 2014, 20:30 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 2-1 Górnik Łęczna
Krzysztof Ostrowski 63, Sebastian Mila 90 - Miroslav Božok 62

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 6. Tomasz Hołota, 12. Dudu Paraíba - 28. Flávio Paixão, 20. Lukáš Droppa (84, 4. Tom Hateley), 5. Krzysztof Danielewicz, 11. Sebastian Mila, 10. Róbert Pich - 8. Mateusz Machaj (41, 2. Krzysztof Ostrowski).

Górnik: 79. Sergiusz Prusak - 22. Łukasz Mierzejewski, 23. Maciej Szmatiuk, 25. Marcin Kalkowski, 2. Patrik Mráz - 15. Grzegorz Bonin, 7. Tomasz Nowak, 17. Radosław Pruchnik (74, 20. Lukáš Bielák), 87. Filip Burkhardt (70, 14. Shpëtim Hasani), 19. Miroslav Božok (84, 9. Sebastian Szałachowski) - 11. Fedor Černych.

Darek - 26 września 2014, 22:22:58 - *.lublin.hypnet.pl
Nie ma sprawiedliwości. Prusak, coś Ty narobił...

stef - 26 września 2014, 22:25:15 - *.centertel.pl
"Milowy" krok na pudło T-Mobile Ekstraklasy

kibol - 26 września 2014, 22:25:22 - *.mtp.com.pl
Zawodnik meczu Prusak śmiech.

Prusak - 26 września 2014, 22:25:23 - *.ennet.pl
Panie trenerze sprokurowalem bramkę musze siąść na ławce.

wroc - 26 września 2014, 22:25:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oooo mój Śląsku jesteś WIELKI !!!
Tadek Pawłowski

WKS WKS ! - 26 września 2014, 22:26:33 - *.58.143.160.bredband.tre.se
Gramy do końca !

Zły - 26 września 2014, 22:27:23 - *.ennet.pl
@ jasiek - zgadzam się z Tobą jesteście pośmiewiskiem tej ligi i spadajcie z niej szybko. Bo po co w niej ta wasza Pogoń ?

jacekgmoch - 26 września 2014, 22:28:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
hehe.

Wilgar - 26 września 2014, 22:28:30 - *.play-internet.pl
Powolutko Pawłowski szykuje Śląskowi wysoką pozycję,i to bez wielkiego budżetu.

WGW - 26 września 2014, 22:29:05 - *.play-internet.pl
szkoda ale taka jest piłka.. ale nie ma co spuszczać głów. Jutro będzie lepiej !"

rafalski - 26 września 2014, 22:29:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nikitović do składu Nie wina Prusaka ten gol Po części tylko może!

Spec - 26 września 2014, 22:29:30 - *.fucio.net
Gdyby nie Prusak już wcześniej mogło być po meczu, więc zluzujcie majtki.

kibic - 26 września 2014, 22:30:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo prusak dobrze ze wyszedles a inni nie powinni dopuscic do strzalu zadnego bledu twojego nie było

vander - 26 września 2014, 22:31:31 - *.179.240.139
wow Walduś Cycu bramkę zdobył. To się Ferdek ucieszya Paździoch załamie

Cichopek - 26 września 2014, 22:35:50 - *.dynamic.chello.pl
Już w 1 lidze Prusak był jednym z najgorszych bramkarzy. Co w nim widzi Szatałow to ja nie wiem. Przecież ten gość jest na takim samym poziomie jak Cabaj tyle, że jego klopsy nie są aż tak spektakularne. Tak jak Śląska nie cierpię, to muszę przyznać, że śpiewak operowy Mila strzelił niezłą bramkę. A sam Śląsk grał totalną padlinę.

merritt - 26 września 2014, 22:37:02 - *.internetdsl.tpnet.pl
Prusak to leszcz na przedpolu. Już z Cracovią pokazał klasę. Łęczna mistrzami frajerstwa. Weźcie sobie psychologa do drużyny bo mentalnie/psychicznie jesteście w II lidze.

ropa - 26 września 2014, 22:37:26 - *.play-internet.pl
Brawo Śląsk, fajnie że wygraliście. Gratulacje od kibica Chrobrego. Najlepsza ekipa w regionie musi wygrywać

Szlagovski - 26 września 2014, 22:44:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Śląsk idzie na pudło póki co.

kiciakks - 26 września 2014, 22:47:24 - *.adsl.inetia.pl
Stadion 42 tysiące, widzów 11 tysięcy pomimo dobrej pory.
Czas zwijać te stadiony bo zaraz będziemy do nich dopłacać ( o ile już tego nie robimy)

Marlon - 26 września 2014, 22:47:58 - *.skybroadband.com
Ślaska 15minut i koniec meczu 92 minuta.Bałem sie remisu ale strzelil uf..dobry mecz Gornika a co do Slaska do jak zawsze do przodu
Hej Śląsk

wroocek - 26 września 2014, 22:48:18 - *.142.140.81.static.telsat.wroc.pl
fakt, Łęczna po pierwszej połowie spokojnie mogła wygrywać dwoma bramkami... jednak to nie jazda figurowa na lodzie, punkty są za to co w siatce, a nie za ładną grę czy przewagę. A Śląsk grał do końca i szczęśliwie, ale ma komplet.

nyrol - 26 września 2014, 22:52:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mila Super Profesor Green Skins Dyskobolia-Warta-Lechia Skins Pozdro!!! a dla po -ryśka grobli i lecha z wsi wlkp Poznań Rodowity Mówi Stop Tylko PIS Poznań !!!

nyrol - 26 września 2014, 22:55:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Frekwencja Super a amicii na Wiśle w PP w środe Ledwo 10000 junków z wsi wlkp!!!Poznań Rodowici Tylko Warta 1912 Skins Wilda 100 % Poznań Warta!!!!

rex - 26 września 2014, 22:58:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Śląsk to jedna wielka porażka. Zespól bez stylu

1979 - 26 września 2014, 22:59:58 - *.acn.waw.pl
Panowie, kto oczernia Sergiusza Prusaka to chyba meczu nie oglądał. Przestańcie winić jednego człowieka. Dla mnie najlepszy wyjazdowy mecz Górnika. Niestety piłka nie jest sprawiedliwa.

??? - 26 września 2014, 23:01:50 - *.dynamic.mm.pl
Merritt Ty to chyba sie nawet na hokeju nie znasz!!!Nie oceniaj ludzi jak nie kumasz pilki noznej Prusak byl i bedzie bardzo dobrym bramkarzem!!!! A Tobie pozostalo worki nosic!!!

LS - 26 września 2014, 23:29:42 - *.172.252.61
Brawo WKS Śląsk! Tak się zabawia Szlachta z Wrocławia!

ropa - 26 września 2014, 23:34:32 - *.play-internet.pl
@rex - Jeśli wg ciebie aktualna 3 drużyny w tabeli jest jedną wielką porażką, bez stylu, to czym są niżej notowane zespoły, lub cała pierwsza liga? Pomyśl trochę.. A tak swoją drogą Kghm mógłby wejść ze swoją grupą kasą w sponsorowanie największego klubu w regionie jakim jest Śląsk Wrocław.

nyrol - 26 września 2014, 23:43:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Doping WKS Skins Super Pozdro Roman i Liga Chuligans Klasyk Na Wildzie i Jeżycach Warta i Olimpia Poznań Old Fans Byli Są i Będą !!! Warta Poznań Rodowici Tylko PIS !!!

ns - 26 września 2014, 23:49:16 - *.205.35.23.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Sezon 2013/14
Końcówka sezonu. Walka o Mistrzoswto Polski pomiędzy Lechem, a Legią Warszawa .
Mecze rundy finałowej zaczynają się od 31. kolejki. Mecze Lecha sędziują :
kolejka 31 Paweł Raczkowski (Warszawa)
kolejka 32 Paweł Raczkowski (Warszawa)
kolejka 34 Marcin Borski (Warszawa)
kolejka 35 Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Sezon 2014/15
Po 7. kolejce Wisła Kraków obejmuje fotel lidera w T-Mobile Ekstraklasie i tym samym
staje się w tym momencie największym konkurentem Legii w wyścigu po Mistrza.
Mecze Wisły :
kolejka 8 Marcin Borski (Warszawa)
kolejka 9 Wisła gra z Legią, więc wyjątkowo sędzia nie może być z Wawy, jest za to z Mazowieckiego Związku PN
kolejka 10 Paweł Raczkowski (Warszawa)

LaLiga - 26 września 2014, 23:49:59 - *.ssp.dialog.net.pl
więcej szczęścia niż umiejętności...
i tak od paru już lat...
żałosny śląsk i jego sedes-arena...
Waldek Mila Kiepski...to jakieś kpiny...
Kończcie waść ten cyrk śląski :D :D :D

C+ - 26 września 2014, 23:52:59 - *.ssp.dialog.net.pl
@ns:
ależ to oczywiste,że "plecy" ,"ściany" i betony" od wielu już sezonów ciągną za uszy legię,na kilka sposobów...

C+ - 26 września 2014, 23:55:32 - *.ssp.dialog.net.pl
...i te słynne losowania par Pucharu Polski w siedzibie I.T.I....a dleczego nie w siedzibie KGHM czy Telefoniki...???
Takie rzeczy tylko w POlsce

mw - 27 września 2014, 0:03:19 - *.90.166.18
Śląsk gra lepiej, niż można było się spodziewać. Kibicom z Lubina proponuję zająć się swoją ekipą.
Brawo dla trenera Pawłowskiego i drużyny za ambicję i zaangażowanie.

nyrol - 27 września 2014, 0:14:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nyrol Wraca i Ma Się Zdrów amica jak tam 1996 na WKS Sląsk i Siarce 300-150 OI Was Boli lech kibice grobli sikcesuw!!!

Greg - 27 września 2014, 0:27:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nyrol biedaku czy chociaż nogi ci uratowali ?
Lubię Wartę i niewątpliwie jest to klub z historią Polski !!!Również jestem starym kibolem lecz nie uzewnętrzniam się ...

berti - 27 września 2014, 0:35:03 - *.police.vectranet.pl
legia-Lech co będzie? Karny, czerwona kartka, bramka ze spalonego ,lub po faulu PEWNE ,że coś z tego będzie ,bo legia musi wygrać

obiektyw - 27 września 2014, 1:02:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
slaba ta polski liga taki slask na 2 miejscu masakra!! dramat niestety, ale brawo za frekwencje 11 tys w tym 5 tys dzieci to niezle hehe calym sercem zycze aby slask spadl do 1 ligi bo sie nienadaja na ekstraklase

??? - 27 września 2014, 2:01:53 - *.dynamic.mm.pl
Cichopek-Sergiusz Prusak w 2012 i 2013 zostal wybrany najlepszym bramkarzem w 1 ligi! Dziekuje i dobranoc

kibic - 27 września 2014, 2:21:02 - *.ennet.pl
Podsumowujac to spotkanie mozna stwierdzic ze Slask mial wagon szczescia,a Gornik dal ciala.
Majac tyle sytuacji w pierwszej polowie Leczna musi strzelic 3 bramki. Sytuacji nie wykorzystali i to sie zemscilo. Wygral zespol w tym meczu slabszy, ale taka jest pilka. Za styl nikt punktow nie przyznaje. Liczy sie to co wpadnie do siatki.
Gornik jest sam sobie winny, ze nie wywiozl punktow z Wroclawia. Slask zagral w sumie 15 minut niezlej pilki, ale jak widac to wystarczylo do tego, aby zgarnac 3pkt.Pech Gornika, ale jezeli poprawia skutecznosc, to spokojnie w tej buraczanej lidze nie jeden mecz jeszcze wygraja

Prawdziwy_ - 27 września 2014, 2:49:54 - *.internetia.net.pl
@obiektyw Nie ma szans.Dutkiewicz na to nie pozwoli. Śląsk ma wreszcie trenera z prawdziwego zdarzenia.WKS co roku będzie się liczył w w walce o puchary taka prawda zawistny człowieczku.

RTS - 27 września 2014, 3:44:39 - *.toya.net.pl
Ostry Widzew pamieta ze dobra robote dla tego klubu robileś Powodzenia

rafalski - 27 września 2014, 6:22:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I właśnie na takie mecze najlepszy by był Oziemczuk czy Paluchowski Z ławki 2 Jokerów jeden po przerwie a drugi w 70 minucie i jestem przekonany że mogli by karnego wywalczyć i ogólnie wynik 2-2 Takie jest moje zdanie Woleli Buzałę to mają teraz Buzałę na ławcę Rolę konia trojańskiego po Buzale i Kazmierczaku przejmuje teraz Pruchnik !

Bercik - 27 września 2014, 6:57:22 - *.dynamic.chello.pl
Ferdki jak to Ferdek, "głupi ma zawsze szczęście". Już z Koroną powinni co najwyżej zremisować a z Bełchatowem nie zasługiwali nawet na remis !

Mati - 27 września 2014, 7:46:00 - *.awacom.net
Borski ustawił mecz!!!!

tw.bolek - 27 września 2014, 8:17:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Śląsk to farciarze, ale to już koniec. Łęczna lepsza.

... - 27 września 2014, 8:21:01 - *.142.140.81.static.telsat.wroc.pl
jak tak patrze na powtórki z meczu to ten bramkarz Górnika wyciągnął kilka setek.

szach - 27 września 2014, 8:27:09 - *.31.120.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
coś mało zielonych lemingów,czekacie na Bayern z frekwencją ? Kiepskie życie,kiepskie sprawy ,marne mecze i oprawy!

LG-Gdynia - 27 września 2014, 8:41:15 - *.gdynia.mm.pl
Brawo Śląsk !!! WKS!!!!!!

bolek1975 - 27 września 2014, 9:07:55 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Do redaktorów 90 minut. Jeśli bramka padła w 93 minucie to piszcie przy wyniku że bramka wpadła 90+3.

Dolnośląza - 27 września 2014, 10:46:34 - *.ssp.dialog.net.pl
Wrocławiaczki jak zawsze fartem i wymęczone.

andy2984 - 27 września 2014, 10:48:11 - *.adsl.inetia.pl
Niejaki Nyrol reprezentuje najgorsze człowiecze postawy jest zawistny, ograniczony umysłowo, zakłamany jednym słowem prawdziwy z niego "Wolak"

dobrawiado - 27 września 2014, 10:50:43 - *.dynamic.chello.pl
Szczęście sprzyja lepszym - przypominam tym wszystkim lapsom, którzy tutaj pocą się by coś napisać. To jest silna drużyna, która dała na początku się zdominować a mimo wsxzystko wygrała. A gdyby ŚLĄSK - to POLSKA , a ŁĘCZNA TO Niemcy ( zachowując proporcje ) ...jakie by tutaj były teraz "śpiewy" ..jaki ten Śląsk mądry, taktyczny. prawda?
A przekaz jest prosty - walczymy o mistrza w tym sezonie. Pozdro dla normalnych

kuna - 27 września 2014, 11:07:06 - *.internetia.net.pl
Co by jednak nie mówic o Mili to jest on jednak wielki.Szacun dla chłopaka.

wwo - 27 września 2014, 11:07:43 - *.wroclaw.vectranet.pl
kibice Górnika

bsk1 - 27 września 2014, 11:11:47 - *.153.189.110
Dolnośląza - zajmij się chłopie swoim marnym klubikiem w I lidze. z kim tam teraz gracie - z Kozią Wólką?

JohnyKSG - 27 września 2014, 11:59:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Znowu szczęście Śląska...w ostatniej minucie..z Górnikirm byli gorsi i strzelili obie bramki ze spalonych..z Korona byli gorsi i..wygrali..z Łęczna byli tez gorsi i...wygrali...Kiedys to sie musi skończyć.

Ś - 27 września 2014, 12:09:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oby tak dalej Śląsku, niezdobyta Twierdza Wrocław!

bis - 27 września 2014, 18:31:49 - *.158.216.202.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Pawłowski wie jak poukładać przeciętny zespół + trochę szczęścia i Śląsk w czołówce.

hary - 28 września 2014, 14:37:51 - *.icpnet.pl
Wspólczuje Łecznej po prostu maja pecha zCrakowią i Śląskiem .Górnicy trzymam kciuki z dalekiego Poznania za Łęczną

hary - 28 września 2014, 14:42:41 - *.icpnet.pl

mario68 - 28 września 2014, 14:48:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Górnik Łęczna kiedyś pech się skończy 3 punkty stracone w Krakowie i Wrocławiu pechowy remis z Jagiellonią... nadejdzie nas czas...!!!!

ekspertksl - 29 września 2014, 12:00:19 - *.182.36.9
Nie wiem z czego się cieszą kibice WKSu, Śląsk mimo zrywu cały mecz grał totalne dno i bronił się u siebie przed beniaminkiem(śmiech na sali, w piątek Podbeskidzie was rozjedzie z taką grą), dwie bramki z afery i tyle z gry, Górnik o klasę lepszy i porażka tylko i wyłącznie z głupich błędów Prusaka.