31 października 2014, 22:20:38 - piter
Boisko samobójców

W piątkowym meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na własnym boisku z Wisłą Kraków 3-2 (1-0). Prowadzenie "złocisto-krwistym" dał w pierwszej połowie Kyryło Petrow. Wisła odpowiedziała po przerwie za sprawą Łukasza Burligi. Sześć minut później samobójcze trafienie zanotował obrońca "Białej Gwiazdy" Richárd Guzmics. Od 73. minuty Wisła była zmuszona do gry w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartką został ukarany Burliga. Goście doprowadzili do wyrównania w 78. minucie, kiedy piłkę do własnej bramki skierował Radek Dejmek. Decydujące trafienie w meczu zanotował w 85. minucie Olivier Kapo.

W 13. minucie Rafał Boguski wrzucił z prawego skrzydła piłkę w pole karne. Richárd Guzmics wygrał pojedynek powietrzny, jednak główkował nad poprzeczką. Kielczanie próbowali odpowiedzieć uderzeniem Nabila Aankoura, ale ten został w ostatniej chwili zablokowany przez węgierskiego defensora "Białej Gwiazdy". Kilkanaście minut później Paweł Golański podał z rzutu wolnego do Pawła Sobolewskiego. Skrzydłowy Korony wstrzelił piłkę do Radka Dejmka, którego uderzenie zdołał wybronić Michał Buchalik. Futbolówka odbiła się jeszcze od ręki Oliviera Kapo i wpadła do siatki, jednak sędzia Paweł Raczkowski nie uznał gola. Po chwili Boguski wrzucił do Wilde-Donalda Guerriera, a ten główkował nad bramką. W 33. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Vlastimir Jovanović wycofał na 30. metr do Kyryło Petrowa. Ukrainiec zdecydował się na strzał, piłka po drodze odbiła się od głowy Arkadiusza Głowackiego i przelobowała bezradnego Buchalika. Cztery minuty później po zamieszaniu w polu karnym futbolówka wylądowała pod nogami Przemysława Trytki. Piłka po jego uderzeniu z najbliższej odległości trafiła w słupek. Tuż przed przerwą Sobolewski zagrał na wolne pole do Jovanovicia, a ten z kilku metrów kopnął obok bramki.

W 51. minucie wprowadzony po przerwie na boisko Michał Janota zdecydował się na strzał z dystansu, jednak trafił wprost w ręce golkipera gości. Po drugiej stronie boiska Maciej Sadlok ograł na lewej flance Golańskiego, po czym dośrodkował na głowę Guzmicsa. Piłka o kilka metrów minęła prawy słupek bramki. Kilkadziesiąt sekund później celnym strzałem popisał się Mariusz Stępiński. Wisła nie poprzestawała w atakach. Z narożnika boiska wrzucał Semir Štilić. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Łukasz Burliga. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od Petrowa i wpadła do siatki. W odpowiedzi bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Janota, pudłując z 16 metrów. W 57. minucie gospodarze mogli ponownie wyjść na prowadzenie, lecz Kapo uderzył niecelnie z kilku metrów. Cztery minuty później padł drugi gol dla kielczan. Aankour otrzymał piłkę od Kapo, po czym wstrzelił ją w pole karne. Podanie próbował zablokować Guzmics, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że posłał futbolówkę do własnej bramki. Po chwili groźne uderzenie z dystansu oddał Petrow. Piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Od 73. minuty Wisła zmuszona była do gry w dziesiątkę, kiedy Burliga otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul na Jovanoviciu. Po chwili gospodarze kolejny raz trafili do siatki, jednak sędzia dopatrzył się spalonego Piotra Malarczyka i nie uznał gola. Po drugiej stronie boiska znakomitej okazji nie wykorzystali Štilić i Łukasz Garguła. Kilka minut później Wisła doprowadziła do wyrównania. Sadlok wrzucił z lewego skrzydła. Dejmek nie porozumiał się z Černiauskasem i wpakował piłkę głową do własnej bramki. Niedługo potem kielczanie po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Jovanović zagrał na prawo do Aankoura, a ten kopnął do Kapo, który strzałem z bliskiej odległości pokonał Buchalika. W doliczonym czasie gry szansę na zdobycie bramki miał Sadlok, ale trafił wprost w golkipera Korony.

31 października 2014, 20:30 - Kielce (Stadion Miejski Arena Kielc)
Korona Kielce 3-2 Wisła Kraków
Kyryło Petrow 33, Richárd Guzmics 61 (s), Olivier Kapo 85 - Łukasz Burliga 55, Radek Dejmek 78 (s)

Korona: 22. Vytautas Černiauskas - 44. Paweł Golański, 4. Piotr Malarczyk, 32. Radek Dejmek, 2. Kamil Sylwestrzak - 29. Paweł Sobolewski (84, 5. Serhij Pyłypczuk), 26. Kyryło Petrow, 8. Vlastimir Jovanović, 11. Olivier Kapo, 19. Nabil Aankour - 9. Przemysław Trytko (46, 10. Michał Janota).

Wisła: 22. Michał Buchalik - 21. Łukasz Burliga, 6. Arkadiusz Głowacki, 26. Richárd Guzmics, 4. Maciej Sadlok - 9. Rafał Boguski (74, 23. Paweł Brożek), 34. Alan Uryga, 5. Dariusz Dudka, 18. Semir Štilić, 77. Wilde-Donald Guerrier (65, 11. Emmanuel Sarki) - 14. Mariusz Stępiński (67, 10. Łukasz Garguła).

żółte kartki: Kapo - Sadlok, Guerrier, Garguła.
czerwona kartka: Łukasz Burliga (73. minuta, Wisła, za brutalny faul).

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 7089.

cx - 31 października 2014, 22:21:00 - *.dynamic.chello.pl
Wisła bez punktów, ale nie martw się Kazek, może Legia w niedzielę też przegra.

Tyxck - 31 października 2014, 22:21:22 - *.dip0.t-ipconnect.de
jjjjjjjeeeeeesssssssssttttttttttttttttt. Prawo chłopaki, oby tak dalej.

Cracovsky - 31 października 2014, 22:21:28 - *.196.214.230
Źle się stało, ale z drugiej strony dobrze.

Janek - 31 października 2014, 22:21:34 - *.215.252.40.188.clients.your-server.de
Noto już wszyscy wiedzą kogo mają klepać. Ruch i Zawiszę. Wszyscy na nich!

oley - 31 października 2014, 22:21:50 - *.silesialan.eu
Smuda? To się nie uda! Brawa dla Korony. Pozdro z Sosnowca.

sopel - 31 października 2014, 22:22:34 - *.dynamic.chello.pl
Niesamowity fart Korony musi się w końcu kiedyś skończyć...

witja - 31 października 2014, 22:23:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pierwsza bramka też samobójcza. Jakby Głowacki nie wykonał pięknej główki, to Buchalik złapałby strzał Petrowa

rafi - 31 października 2014, 22:23:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
fekwencja porazajaca

Recydywa - 31 października 2014, 22:23:47 - *.3-1.cable.virginm.net
Mówiłem ze bedzie 1 duży kurs Korona wygrywa

Ketald - 31 października 2014, 22:24:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W meczach Wisły średnio 3,42 bramki na mecz, Smuda tworzy show!

kielczanin - 31 października 2014, 22:24:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wielkie gratki i ogromne brawa KORONECZKO moja kochana!

Stal M. - 31 października 2014, 22:26:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Korona. Super piątek - wygrane Stali, Korony, Sandecji.

Bug - 31 października 2014, 22:27:11 - *.69.212.248
Brawo Korona - wiecie że Wiśle nie można odpuścić!
Dziękujemy

witja - 31 października 2014, 22:27:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pytanie do redakcji. Ilu obcokrajowców spoza Unii może grać jednocześnie?

Jvh - 31 października 2014, 22:27:47 - *.adsl.inetia.pl
Żenada nie mecz cztery fuksy na pięć goli haha

3korony - 31 października 2014, 22:27:58 - *.centertel.pl
Brawo Korona! Istotne 3 pkt i odjazd potencjalnym spadkowiczom.

MKS - 31 października 2014, 22:28:24 - *.dynamic.chello.pl
Piękne zachowanie Pawła Golańskiego - zadedykował zwycięstwo rodzicom Małpy, kibica Korony, który kilka lat temu zginął z rąk wiślaków.

CK73 - 31 października 2014, 22:48:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Korona wygrywa, mało tego - wygrywa po raz drugi z rzędu. Mało tego - od trzech meczów jest niepokonana. Jest pięknie!

elo - 31 października 2014, 23:04:53 - *.kielce.vectranet.pl
niesamowite emocje na meczu dla takich chwil warto żyć!

kumnyck - 31 października 2014, 23:04:55 - *.play-internet.pl
Nareszcie jakaś seria niezłych wyników.Gra też nie najgorsza.Jak zwykle Koronka funduje nam dramaturgię ;-).

TSK - 31 października 2014, 23:07:51 - *.adsl.inetia.pl
Wreszcie widać efekty pracy Tarasiewicza i nowych piłkarzy - Kapo i Aankour. Zostało 6 meczy do końca rundy, drużyna rozkręca się, po zimowym obozie walczymy o pierwszą ósemkę

jk - 31 października 2014, 23:08:26 - *.77.117.9
co prawda tylko z Wisłą ale trzy punkty zawsze cieszą. KORONA! Przeciwnik mało atrakcyjny, ale ludzi i tak przyszło sporo.

- 31 października 2014, 23:15:10 - *.dynamic.chello.pl
Korona KIELCE była i jest w moim sercu mecz palce lizać CAPO cały mecz B R A W O !!!

kiciakks - 31 października 2014, 23:20:04 - *.adsl.inetia.pl
Przyjeżdża jeden z dwóch najlepszych zespołów ostatnich kilkunastu lat i frekwencja ledwo przekracza 7tys. pomimo, że pora wieczorowa.
Właśnie dlatego takie coś jak Korona nie powinno mieć racji bytu w ekstraklasie.

qwerty - 31 października 2014, 23:23:16 - *.tepsanet.com
Czy ktos w koncu wytlumaczy Kazkowi ze jest komentatorem w telewizji czy jest to mozliwe

nowy sacz - 31 października 2014, 23:25:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Obiektywnie patrząc, to Warszawski sędzia pomógł Koronie. Wisła powinna dokończyć mecz w 11 i wygrać.

texas - 31 października 2014, 23:26:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale się namnożyło obcokrajowców w Koronie. Daleko mi do Kielc, ale nie tak dawno na paczkę Ojrzyńskiego fajnie się patrzyło. Teraz to taki przeciętny zespół bez wyrazu.

1973 - 31 października 2014, 23:30:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Koronka wróciła na wlaściwe tory. Bardzo dobry i emocjomujący mecz w Kielcach. Taktycznie Koronka na "5". Wegrzyna Canal+ nie powinien dopuszczać do komentowania meczów ekstraklasy. Jest żenujący.
Myślalem, że od Szpakowskiego gorszego już nie ma.

- 31 października 2014, 23:39:47 - *.dynamic.chello.pl
DO kierownictwa C+ Pan Węgrzyn nie powinien komęntOwać meczy KORONY KIELCE ! ! ! pozdrawim z szcunkiem dla waszej stacji ! aż

kristof73 - 31 października 2014, 23:43:57 - *.dynamic.chello.pl
1973 - co do Węgrzyna - pełna zgoda.
Pięknie kończy się październik - zwycięstwa Korony Kielce, Stali Mielec, Sandecji Nowy Sącz i Zagłębia Lubin!

ja - 31 października 2014, 23:46:12 - *.play-internet.pl
@kiciakks chyba pominales kilka ostatnich sezonów w ekstraklasie, Wisła to typowy sredniak ekstraklasowy nic szczególnego zespół taki sam jak np Zawisza Górnik Łęczna czy Bełchatów. Ze kiedyś byli dobrzy to kiedyś Stał Mielec była mistrzem Polski a liczy się tylko to co tu i teraz

ja - 31 października 2014, 23:57:56 - *.play-internet.pl

raf86 - 1 listopada 2014, 0:19:55 - *.as13285.net
wegrzyn slychac bylo ze nie byl obiektywny komentowal za Wisla

do nowy sa - 1 listopada 2014, 0:22:59 - *.as13285.net
ty widziales ten faul wogole dobrze jemu nogi nie zlamal

berti - 1 listopada 2014, 0:44:40 - *.police.vectranet.pl
Wisła GROŻNA to sędzia z W-wy i drukuje aż miło ,za co czerwona kartka dla Burligi za takie faule to legioniści nawet żółtej nie dostają, gdzie druga żołta dla Kapo i nie strzelił by trzeciej,ale tak działa DRUKARNIA warszawska z Przesmyckim na czele

MattCK. - 1 listopada 2014, 2:29:03 - *.b-ras2.srl.dublin.eircom.net
I to rozumiem! Widze ze Kapo powoli zaczyna sie oswajac w naszej druzynie, szacun Wygralismy z ludzmi z Krakowa co uwazaja sie za niewiadomo kogo. Brawo! Walczymy! KORONA!

@Yarema - 1 listopada 2014, 7:16:57 - *.2-0.pl
Oj tyłek boli chłopcze jak waleczna drużyna z końca tabeli zlała pseudogwiazdki z Reymonta?
Brawo Korona za walkę , brawo Taraś za ustawienie chłopaków - świetny trener, brawo publika za doping 90 minut.
Pozdrowienia od Cracovii- braci się nie traci

Pomorze - 1 listopada 2014, 7:58:48 - *.piotrcentrum.pl
Wisła niczym nie przypomina zespołu, który awansował przed 10laty do 1/8 finału Pucharu UEFA. Gra żenująca, gorsza od słabej też Korony. Wstyd dla Wisły.

Ale jaja - 1 listopada 2014, 7:59:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Korona jeszcze sie utrzyma.Dopiero bedą dziwy.

abonent - 1 listopada 2014, 8:06:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Proszę czytających z canal plus o nie wystawianie Węgrzyna do komentowania meczy Wisły! Facet bardzo stronniczy i pewnie ma mokro w gaciach ! U niego tylko Wisła!

Mosiądz - 1 listopada 2014, 8:16:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Kazek ma ostatnio złą passę, Legia wygrywa, Wisła przegrywa. Jak żyć. Co by nie mówić o Kazku ja go uwielbiam. Te emocje w głosie, ta walka, ta siła
Rozczulił mnie jak się jarał każdym kontaktem z piłką Brozinho. Co najmniej jak Mati Dębica przy Lewandowskim.
Gratki dla Korony bo walczyli pełne 90 minut, czyżby Taraś wstawał z kolan.

ragnar - 1 listopada 2014, 8:28:46 - *.dynamic.chello.pl
Historia lubi się powtarzać. Pamiętam jak w zeszłym sezonie kiedy trener Tarasiewicz prowadząc Zawiszę na trzy kolejki przed końcem miał ciężki terminarz: Śląsk (wyjazd), Legia (dom) i Ruch (wyjazd). Skazywany na pożarcie Zawisza pokonał na wyjeździe 2:1 Śląsk, wygrał u siebie 3:1 z Legią i przegrał 0:1 z Ruchem. W Koronie jak na razie sytuacja podobna. Korona wygrywa 1:0 na wyjeździe z Ruchem, pokonuje 3:2 u siebie Wisłę i teraz mecz w Gdańsku i Kielczanie nie są bez szans. A Kazio Węgrzyn i jego wypowiedzi, jak zwykle

nn - 1 listopada 2014, 8:45:14 - *.205.36.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Bravo Korona! Cracovia Pany!

kinial - 1 listopada 2014, 8:58:44 - *.191.163.190
Wisła BOLI !!! - to dobrze MA BOLEĆ !!!

jan korona - 1 listopada 2014, 9:09:29 - *.opera-mini.net (*.170.151.142)
ważne że korona odzyskałą formę i idzie po pierwszą ósemkę

Do kinial - 1 listopada 2014, 9:21:54 - *.dynamic.chello.pl
Chyba chciałeś napisać , że przegrana was BOLI....
MA BOLEĆ !!!

jajacondio - 1 listopada 2014, 9:33:28 - *.dynamic.chello.pl
Po kazdym meczu Korony komentowanym przez wegrzyna , ludzie rezygnuja w Kielcach z C+. On ma jakis profil w necie? Moze by go masowo zgłaszać żeby zablokowali jak Hołdysowi. Wystarczy już tego żenującego komentowania.
PS Pozdro od kibica Korony dla kibicow Cracovii.

judasz - 1 listopada 2014, 10:07:06 - *.bb.online.no
Tekst Kazka "jak Gargułka pięknie zagrał", rozśmieszył pół Polski. A Korona doskoczyła do peletonu i zaczyna grać w piłkę. Liga będzie ciekawsza.

czupakabra - 1 listopada 2014, 11:35:42 - *.dynamic.chello.pl
Kiedy będzie powtórka tego meczu na C+?? Dzisiaj o 7:00 to raczej wszyscy spali. Ktoś wie kiedy jeszcze puszczą powtórkę??

@czupakabr - 1 listopada 2014, 11:59:25 - *.centertel.pl
Dzisiaj o 13:00 masz powtórkę meczu na nSPORT.

demon - 1 listopada 2014, 12:13:22 - *.speed.planet.nl
Za faul Burligi to powinien być odsunięty od conajmniej 3 meczy,wogóle nie interesowała go piłka.A w meczu to najmniejszy wymiar kary jaki powinni dostac wiślacy,bo Korona miała przewage przez całe 90 minut .

grass - 1 listopada 2014, 12:31:08 - *.play-internet.pl
KORONA 3punkty ,SANDECJA 3punkty ,STAL MIELEC 3 punkty !!i tak ma być !!

Adi - 1 listopada 2014, 12:47:52 - *.giment.net
Brawo korona i gdzie sa ci co twierdzili, że Koronka spadnie?

rycho - 1 listopada 2014, 13:32:30 - *.play-internet.pl
Kiedy ten CUPIAŁ przestanie łykać te kity SMUDY,że Wisła będzie grać w Pucharach.Szkoda Stilica na tego Dyzme.

xxx - 1 listopada 2014, 15:44:56 - *.olsztyn.vectranet.pl
Samobójców? OMG! Ktoś się tam zabił?

Małpa - 1 listopada 2014, 16:34:29 - *.enn.lu
U Smudy jak zawsze bez zmian

oley - 1 listopada 2014, 16:50:39 - *.silesialan.eu
~berti ubawiłem się. Dzieki. Tak, Legia przysłała swoich sędziów. Ahahahaaaa. A kto wam wydrukował mecz z Podbeskidziem? Weź sie człowieku nie ośmieszaj...

ALOISIO - 1 listopada 2014, 17:08:22 - *.toya.net.pl
Ale Kazimierz Węgrzyn grał też w Cracovii Kraków, więc czemu jest za Wisłą? owszem tam też grał, ale w tym drugim klubie krakowskim też, widocznie w Wiśle by było lepiej albo jest kibicem sukcesu ;)

muGen - 1 listopada 2014, 17:24:31 - *.50.4.86
GÓRNIK ZABRZE dziękuję Koronie za piękny wynik. Zapomnieli chłoptasie z krakówka jak smakuje smak porażki... Węgrzyn nadaje się tak na komentatora wisełki jak ja na oblatywacza MIGów-17.
Wywalić pajaca stamtąd!

adambb66 - 1 listopada 2014, 17:27:09 - *.dynamic.mm.pl
Brawo Korona , wisełka płynie do dołu tabeli , koniec cudów i dobroci sędziów dla gwiazdy

WrK - 1 listopada 2014, 17:52:51 - *.rudaslaska.vectranet.pl
Brawo Korona ! OpleRki z chorzowa jedną nogą już w 1 lidze !

bobr - 1 listopada 2014, 19:06:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisła spade! Ubekarena do zaorania! Deweloperzy pytają o działki!

bartez - 2 listopada 2014, 9:04:09 - *.230.42.67